کنکور ارشد رشته شیمی (منابع،سوالات و راهنمایی)

شیمیست عکاس

عضو جدید
دوست عزیز حالا که تو فامیلتون کسی هنر نخونده سعی کن بری از دانشگاهای هنر اطلاعات بگیری.ازدانشجوهای ارشد و دکتری شون.این کاریه که خود ما هم که میخوایم تو شیمی ادامه تحصیل بدیم باید حتما انجام بدیم.اینترنت هم که واقعا منبع مفیدیه واسه گرفتن اطلاعات.ولی آفرین که انیمیشن بلدی!خیلی هنر سخت و پرکاربردیه.اگه بتونی حرفه ای دنبالش کنی و با یه کسی که استعدادت و درک کنه و خودش هم این کاره باشه، مشاوره کنی قطعا آینده روشنی تو انتظارت خواهد بود.مثلا برو با استادای این رشته تو دانشگاها حرف بزن.اتفاقا یکی از دوستان ما که هنرمنده، تو اون دوران که من سر درگم بودم واسه اینکه چه رشته ای رو بخوام ادامه بدم،بهم پیشنهاد داد برم ارشد هنر بخونم. وبهم گفت درسهای عمومیش که برای من راحته.فقط میمونه اختصاصیهاش.راستش من خیلی فک کردم.دیدم عشق اولم شیمیه و عشق دومم هنر.واسه همین تصمیم گرفتم شیمی روتودانشگاه ادامه بدم و هنرودر کنارش داشته باشم.یه کم مرحله سختیه.ولی با آرامش خوب فک کن وبه قول خودمون سنگهات و با خودت وا بکن .ببین ته دلت چی میگه.همون کار و انجام بده و به موفقیتت ایمان داشته باش:w25:

ممنون عزیزم:gol:
آره خیلی کلافه ام, اینقدر که دیگه حوصله ی هیچ کدومشون رو ندارم...هردوتشون یه حسن ها و ایراداتی دارن که نمی دونم کدومش برام ارجحیت داره!!!
حتی دیگه نمی دونم دقیقا به چی علاقه دارم...متاسفانه توفامیلو آشناهامون هم حتی یکنفر رو نداریم که هنر خونده باشه همه مهندسی یا علوم پایه خوندن!!!هرچی اطلاعات درمورد انیمیشن دارم از اینترنت و یه برنامه ی تلوزیونی شبکه آموزش بوده
ولی دیگه باید تصمیم خودمو بگیرم
می خوام امسال انتخاب رشته نکنم و برای ارشدهنر سال دیگه بخونم باوجوده اینکه می دونم کار بسیار سختی ,چون تنها 25نفر روزانه میگیرن
خیلی از خدا خواستم که کمکم کنه ,امیدوارم که انتخاب درست و کار بجایی کرده باشم
انشاله که همه خوشحال و موفق باشن:gol:

اسفندانی

عضو جدید
سلام دوست عزیز
تا اونجایی که من خبر دارم نانو زنجان بالاتر از تجزیه تبریز هست.
و جالب اینجاست من سال 84 با رتبه 370 تجزیه هیچ کجا قبول نشدم و در نهایت با رتبه 400 و اندی شیمی فیزیک سنندج قبول شدم و توی کلاس هم 4 نفر بودیم اما الان خیلی کلاسها رو شلوغ کردن. آخه با این همه فارغ التحصیل کی به شغل دلخواهش می رسه. من که با اینکه فقط سراسری خوندم بازم از کارم خیلی ناراضی هستم. یعنی جای تاسف داره به خدا. چه زحمتهایی کشیدیم و چی شد. امیدوارم شماها تو کارتون موفق باشین.

آخرین ویرایش:

مه دوست

عضو جدید
دوست عزیز حالا که تو فامیلتون کسی هنر نخونده سعی کن بری از دانشگاهای هنر اطلاعات بگیری.ازدانشجوهای ارشد و دکتری شون.این کاریه که خود ما هم که میخوایم تو شیمی ادامه تحصیل بدیم باید حتما انجام بدیم.اینترنت هم که واقعا منبع مفیدیه واسه گرفتن اطلاعات.ولی آفرین که انیمیشن بلدی!خیلی هنر سخت و پرکاربردیه.اگه بتونی حرفه ای دنبالش کنی و با یه کسی که استعدادت و درک کنه و خودش هم این کاره باشه، مشاوره کنی قطعا آینده روشنی تو انتظارت خواهد بود.مثلا برو با استادای این رشته تو دانشگاها حرف بزن.اتفاقا یکی از دوستان ما که هنرمنده، تو اون دوران که من سر درگم بودم واسه اینکه چه رشته ای رو بخوام ادامه بدم،بهم پیشنهاد داد برم ارشد هنر بخونم. وبهم گفت درسهای عمومیش که برای من راحته.فقط میمونه اختصاصیهاش.راستش من خیلی فک کردم.دیدم عشق اولم شیمیه و عشق دومم هنر.واسه همین تصمیم گرفتم شیمی روتودانشگاه ادامه بدم و هنرودر کنارش داشته باشم.یه کم مرحله سختیه.ولی با آرامش خوب فک کن وبه قول خودمون سنگهات و با خودت وا بکن .ببین ته دلت چی میگه.همون کار و انجام بده و به موفقیتت ایمان داشته باش:w25:
انیمیشن فقط ارشد داره ( نه کارشناسی و نه دکترا ) سالی هم تقیریبا 50 نفربخاطر همین خیلی بسختی میشه دانشجویانشون رو پیدا کرد. ولی خدارو شکر یه وبلاگی از یه دانشجو پیداکردم که خیلی ساده و صمیمی درمورد این رشته وکارهاشون و دانشگاه ش توضیح داده...آره ولی باز باید بگردم
هنوز که انیمیشن بلد نیستم فقط 4،5تایی در حد سرگرمی درست کردم خواهر:D
آره واقعا مرحله ی سختی و آدم باید با خودش خیلی روراست باشه
خیلی ممنون از توجه و امیدی که بهم دادی:w27:
انشاله که همه شاد و موفق باشن ...چون بنظرم موفقیت از پس خوشحالی بدست می یاد:):gol:

شیمیست عکاس

عضو جدید
خواااااااااااااااااهش میکنم دوستم.مطمینم زود راهت پیدا میکنی و توش موفق هم میشی.شاااااااااااااااااااااااااااد باشی وپیروز:d

انیمیشن فقط ارشد داره ( نه کارشناسی و نه دکترا ) سالی هم تقیریبا 50 نفربخاطر همین خیلی بسختی میشه دانشجویانشون رو پیدا کرد. ولی خدارو شکر یه وبلاگی از یه دانشجو پیداکردم که خیلی ساده و صمیمی درمورد این رشته وکارهاشون و دانشگاه ش توضیح داده...آره ولی باز باید بگردم
هنوز که انیمیشن بلد نیستم فقط 4،5تایی در حد سرگرمی درست کردم خواهر:D
آره واقعا مرحله ی سختی و آدم باید با خودش خیلی روراست باشه
خیلی ممنون از توجه و امیدی که بهم دادی:w27:
انشاله که همه شاد و موفق باشن ...چون بنظرم موفقیت از پس خوشحالی بدست می یاد:):gol:

mehri mahdavi

عضو جدید
سلام
من اینجا کلا تازه واردم
یه ساعته دارم میگردم ولی چیزی رو که میخوام گیر نیاوردم
من امسال ارشد شیمی شرکت کردم
رتبه شیمی فیزیکم 1306شده
ساکن تبریز هستم
وفقط دانشگاه تبریز رو انتخاب رشته کردم
آیا قبول میشم؟

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام دوست عزیز.با آرزوی موفقیت برای توباید بگم فک کنم قبول بشی.ولی دقیق نمیدونم.میتونی بری سایت دپارتمان تخصصی شیمی و جوابت و از مشاوراش دقیق بگیری

سلام
من اینجا کلا تازه واردم
یه ساعته دارم میگردم ولی چیزی رو که میخوام گیر نیاوردم
من امسال ارشد شیمی شرکت کردم
رتبه شیمی فیزیکم 1306شده
ساکن تبریز هستم
وفقط دانشگاه تبریز رو انتخاب رشته کردم
آیا قبول میشم؟

mehri mahdavi

عضو جدید
ممنووووووووووووووونم-تو دپارتمان بهم گفتن صددرصد قبول میشم

ممنووووووووووووووونم-تو دپارتمان بهم گفتن صددرصد قبول میشم

سلام دوست عزیز.با آرزوی موفقیت برای توباید بگم فک کنم قبول بشی.ولی دقیق نمیدونم.میتونی بری سایت دپارتمان تخصصی شیمی و جوابت و از مشاوراش دقیق بگیری

ممنووووووووووووووونم-تو دپارتمان بهم گفتن صددرصد قبول میشم:gol::gol::gol::gol:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یه نکته یا تجربه یا راهنمایی به همه دوستای هم باشگاهی:

ضمن آرزوی موفقیت برا همتون، باید به این نکته متذکر بشم کهههه اگه میخواید دکترا بخونید و ادامه تحصیل بدین به نکات زیر که خیلی حیاتیه و من آرزوم بود یکی بم بگه توجه کنید:

1- رشته (گرایشی) رو که علاقه دارید و فکر میکنید به دردتون میخوره رو برید.(این نکته رو بعد چن سال میفهمین!)
2- تا جایی که ممکنه برید دانشگاههای مطرح و بزرگ (حتی اگه میتونید و تو خودتون میبینید یه سال دیگه بخونید، البته برا اونایی که میخوان دکترا برن)
3- ترم 2 که شرو شد، برید دانشگاه دکتراتون و استاد مورد نظر ومناسب و خوبی که میخواید رو بگردین و پیدا کنید، موضوعات کاریش رو ببینید و سعی کنید موضوع کارتون بش بخوره.
4- در عین حال که حواستون به موضاعات کاریه استاده هست، سعی کنید موضوع کاریتون به روز و تاپ و طوری باشه که حرفی برا گفتن داشته باشید (چون توی مصاحبه دکترا پایانامتون رو باید شرح بدین، البته در حد ارشد ازتون میخوان،نترسین:D)
5- اینم مهمه، استادی رو انتخاب کنید که هواتونو داشته باشه و البته میل به مقاله دادن داشته باشه.

اینا یکم تجربه شخصی بود که حتما بدردتون میخوره. اگه بازم یادم اومد میگم براتون

شیمیست عکاس

عضو جدید
خیلی ممنون دوست عزیز که اینقدر خالصانه تجربیاتتون و در اختیار بقیه هم قرار میدین.:smile:

یه نکته یا تجربه یا راهنمایی به همه دوستای هم باشگاهی:

ضمن آرزوی موفقیت برا همتون، باید به این نکته متذکر بشم کهههه اگه میخواید دکترا بخونید و ادامه تحصیل بدین به نکات زیر که خیلی حیاتیه و من آرزوم بود یکی بم بگه توجه کنید:

1- رشته (گرایشی) رو که علاقه دارید و فکر میکنید به دردتون میخوره رو برید.(این نکته رو بعد چن سال میفهمین!)
2- تا جایی که ممکنه برید دانشگاههای مطرح و بزرگ (حتی اگه میتونید و تو خودتون میبینید یه سال دیگه بخونید، البته برا اونایی که میخوان دکترا برن)
3- ترم 2 که شرو شد، برید دانشگاه دکتراتون و استاد مورد نظر ومناسب و خوبی که میخواید رو بگردین و پیدا کنید، موضوعات کاریش رو ببینید و سعی کنید موضوع کارتون بش بخوره.
4- در عین حال که حواستون به موضاعات کاریه استاده هست، سعی کنید موضوع کاریتون به روز و تاپ و طوری باشه که حرفی برا گفتن داشته باشید (چون توی مصاحبه دکترا پایانامتون رو باید شرح بدین، البته در حد ارشد ازتون میخوان،نترسین:D)
5- اینم مهمه، استادی رو انتخاب کنید که هواتونو داشته باشه و البته میل به مقاله دادن داشته باشه.

اینا یکم تجربه شخصی بود که حتما بدردتون میخوره. اگه بازم یادم اومد میگم براتون

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان سلام.میشه لطف کنید بگید جدا از مصاحبه اخرین رتبه های قبولی توی شبانه مالک اشتر (تجزیه) چند بوده سالهای قبل؟؟

شیمیست عکاس

عضو جدید
سلام دوست عزیز.متاسفانه من نمیدونم.ولی اگه بری سایت دپارتمان تخصصی شیمی و از مشاوراش بپرسی جوابتو احتمالا بدونن

دوستان سلام.میشه لطف کنید بگید جدا از مصاحبه اخرین رتبه های قبولی توی شبانه مالک اشتر (تجزیه) چند بوده سالهای قبل؟؟

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام
جواب ارشد سوم شهریور

[h=1]اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ اعلام‌ فهرست‌ اسامي‌ پذيرفته‌ شدگان‌ نهايي‌ آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌تكميلي‌ (دوره‌هاي‌كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ داخل‌) سال‌ 1393[/h]
1393/05/29

بدين وسيله به اطلاع كليه‌ داوطلبان‌ شركت‌كننده‌ در آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌ تكميلي‌ (دوره‌هاي‌ كارشناسي ‌ارشد ناپيوسته ‌داخل‌) سال‌ 1393 مي‌رساند كه‌ نتايج نهايي آزمون‌ مذكور در 132 كد رشته‌ امتحاني در روز دوشنبه مورخ 3/6/93 بر روي سايت اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد.
فهرست اسامي قبول شدگان نهايي 11 كد رشته امتحاني باقيمانده از 143 كد رشته امتحاني شامل 1147 (اطلاعات و حفاظت اطلاعات)، 1149 (مديريت امور دفاعي «1» ارتش جمهوري اسلامي ايران)، 1150 (مديريت امور دفاعي «2» سپاه پاسداران انقلاب اسلامي)، 1151 (فرماندهي مديريت انتظامي «3»)، 1153 (مديريت اطلاعاتي)، 1154 (مطالعات دفاعي استراتژيك)، 1155 (اطلاعات استراتژيك)، 1156 (آماد)، 1157 (مديريت بحران)، 1158 (پدافند غيرعامل، دانشگاه امام حسين«ع») و 1159 (پدافند غيرعامل ـ امنيت ملي، دانشكده علوم و فنون فارابي) به علت داشتن شرايط خاص و با توجه به اينكه ثبت نام و برگزاري آزمون برخي از كد رشته هاي امتحاني مذكور توسط موسسات آموزشي ذيربط با هماهنگي اين سازمان انجام شده است، به طريق مقتضي، با هماهنگي ارگانهاي مربوط متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد.
ثبت نام از كليه‌ پذيرفته‌ شدگاني‌ كه‌ اسامي‌ آنها به‌ عنوان‌ پذيرفته‌ شدگان‌ نهايي‌ در هر يك‌ از 132 كدرشته‌ امتحاني‌ اعلام‌ شده‌ است‌، دعوت‌ مي‌نمايد ضمن توجه به ضوابط و شرايط اعلام شده براي كسب اطلاعات بيشتر و دقيق‌تر درخصوص تاريخ، نحوه و مدارك لازم براي ثبت‌نام به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاهها و موسسات آموزش عالي ذيربط مراجعه نمايند، لذا پذيرفته شدگان رشته‌هاي مختلف تحصيلي دانشگاهها و موسساتي كه در سايت اينترنتي دانشگاههاي مذكور برنامه زماني ثبت نام درج نگرديده بايد براساس برنامه زماني سازمان سنجش آموزش كشور در يكي از روزهاي شنبه 8/6/93، يكشنبه 9/6/93، دوشنبه 10/6/93 و سه‌شنبه 11/6/93 با توجه به حرف اول نام خانوادگي خودبراساس اطلاعيه اي كه همراه با نتايج منتشر خواهدشد براي ثبت نام به موسسه محل قبولي مراجعه نمايند. توجه: كليه پذيرفته شدگان مي‌بايست در زمان مقرر براي ثبت‌نام به موسسه محل قبولي خود مراجعه نمايند، بديهي است عدم مراجعه پذيرفته‌شدگان در تاريخ‌ يا تاريخ‌هاي تعيين شده براي ثبت‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصيل آنان تلقي خواهد شد.روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

آخرین ویرایش:

vista-pc

عضو جدید
سلام دوستان
ارشد تجزیه دانشگاه دامغان قبول شدم می خواستم کمک کنید بدونم دانشگاهش محیطش و اساتیدش خوب هستن؟به نظرتون برم ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ارشد تجزیه دانشگاه دامغان قبول شدم می خواستم کمک کنید بدونم دانشگاهش محیطش و اساتیدش خوب هستن؟به نظرتون برم ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام و عرض تبریک..
ببین دوست عزیز دامغان یه شهر کوچیک توی استان سمنانه، جوش تقریبا مذهبیه و کسی کاری ب کسی نداره (عین خیلی از شهرای دیگه)...اما دانشگاهش، چندان بزرگ نیست اما امکانات رفاهیش نسبت به خیلی از دانشگاه های دیگه خیلی خوبه.
اما شیمی تجزیه، من چند سال اینجام و میتونم به جرات بگم که گروه تجزیش واقعا خوبه، هم تئوری کارن، هم تجربی، 2 استاد خیلی خوب توی کمومتریس داره، یه استاد خوب توی روش های جداسازی، واقعا گروه خوب و کاملیه، امکانات آزمایشگاهیشم بد نیست و در حد معموله.

• Like
واکنش ها: quan

vista-pc

عضو جدید
سلام و عرض تبریک..
ببین دوست عزیز دامغان یه شهر کوچیک توی استان سمنانه، جوش تقریبا مذهبیه و کسی کاری ب کسی نداره (عین خیلی از شهرای دیگه)...اما دانشگاهش، چندان بزرگ نیست اما امکانات رفاهیش نسبت به خیلی از دانشگاه های دیگه خیلی خوبه.
اما شیمی تجزیه، من چند سال اینجام و میتونم به جرات بگم که گروه تجزیش واقعا خوبه، هم تئوری کارن، هم تجربی، 2 استاد خیلی خوب توی کمومتریس داره، یه استاد خوب توی روش های جداسازی، واقعا گروه خوب و کاملیه، امکانات آزمایشگاهیشم بد نیست و در حد معموله.
مرسی از کمکت پس پیشنهاد میکنی که بیام ثبت نام کنم

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
میشه در مورد تکمیل ظرفیت کمی توضیح بدید ؟
میگن کسانی که انتخاب رشته های بعدیشون قبول شدند،فقط میتونند تو تکمیل ظرفیت شرکت کنند؟
یعنی با توجه به کارنامه تکمیلی که سنجش خواهد داد،این درسته
ممنون

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
میشه در مورد تکمیل ظرفیت کمی توضیح بدید ؟
میگن کسانی که انتخاب رشته های بعدیشون قبول شدند،فقط میتونند تو تکمیل ظرفیت شرکت کنند؟
یعنی با توجه به کارنامه تکمیلی که سنجش خواهد داد،این درسته
ممنون

والا من اطلاعات زیادی در مورد این موضوع ندارم اما احتمالا توی دفترچه های سازمان سنجش توضیح داده باشه. ام تاجایی که من میدونم وقتی تعداد ثبت نام های دانشگاهها کم باشه این کمبود رو سازمان سنجش با تکمیل ظرفیت پر میکنده مثلا دانشگاه فلان از تعداد 35 نفری که پذیرش داشت، 30 نفر ثبت نام کردن و 5 نفر جای خالی باقی میمونه. این 5 جای خالی رو در قالب تکمیل ظرفیت، سایر کسانی که در همان آزمون شرکرده بوند میتونن دوباره انتخاب کنن تا اگه قبول بشن ( طبق رتبه کشوری ) برن ثبت نام کنند. البته کسایی که قبل قبول شدن هم میتونن شانسشون رو برای قبول شدن در جاهای دیگه امتحان کنند.
اینجا رو هم ببینید. توی باشگاه هم تاپیک هایی هست که اونجا مشاوره میدن، احتمالا بدونن و کمکتون کنند.

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
والا من اطلاعات زیادی در مورد این موضوع ندارم اما احتمالا توی دفترچه های سازمان سنجش توضیح داده باشه. ام تاجایی که من میدونم وقتی تعداد ثبت نام های دانشگاهها کم باشه این کمبود رو سازمان سنجش با تکمیل ظرفیت پر میکنده مثلا دانشگاه فلان از تعداد 35 نفری که پذیرش داشت، 30 نفر ثبت نام کردن و 5 نفر جای خالی باقی میمونه. این 5 جای خالی رو در قالب تکمیل ظرفیت، سایر کسانی که در همان آزمون شرکرده بوند میتونن دوباره انتخاب کنن تا اگه قبول بشن ( طبق رتبه کشوری ) برن ثبت نام کنند. البته کسایی که قبل قبول شدن هم میتونن شانسشون رو برای قبول شدن در جاهای دیگه امتحان کنند.
اینجا رو هم ببینید. توی باشگاه هم تاپیک هایی هست که اونجا مشاوره میدن، احتمالا بدونن و کمکتون کنند.

باسلام

ممنون

آخرین ویرایش:

sabere khavari

عضو جدید
سلام...
چرا...چرا...من...
اتفاقا دنبال یه مشاوره و برنامه ریزی بودم...
تو برنامه ریزی خیلی مشکل دارم...
کمکم میکنید؟؟؟

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام...
چرا...چرا...من...
اتفاقا دنبال یه مشاوره و برنامه ریزی بودم...
تو برنامه ریزی خیلی مشکل دارم...
کمکم میکنید؟؟؟
سلام.
چیه؟ چیزی شده؟!
چرا کمک نکنیم؟ البته اگه کاری از دستمون بر بیاد:smile:

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام امروز هم گذشت و البته من برا ثبت نام نرفتم.خدا کنه پشیمون نشم.
راسی
در مورد تکمیل ظرفیت،
تو سایت سنجش برای 92 ای ها ذکر شده:
همه می تونند شرکت کنند بجز رشته های خاص که مصاحبه داشته اند و قبولیشون اعلام شده(حتی اگه انصراف بدن)
ممنون از لطف همه

omidab

عضو جدید
دوستان میخواستم نظرتون رو در موردشیمی فیزیک پارسه بدونم بعضیها میگن خوب نیست بعضیها هم خیلی ازش تعریف میکنند..میخوام منبعی برای خوندن داشته باشم که منو تا کنکور برسونه ونمیخوام ازاین کتاب به اون کتاب بپرم..دوستانی که این کتاب رو واقعا خوندن نظرشون رو لطفا بگن..من الان ترم9 هستمو5واحد دارم که تموم بشه.. .ممنون ازهمگی

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان میخواستم نظرتون رو در موردشیمی فیزیک پارسه بدونم بعضیها میگن خوب نیست بعضیها هم خیلی ازش تعریف میکنند..میخوام منبعی برای خوندن داشته باشم که منو تا کنکور برسونه ونمیخوام ازاین کتاب به اون کتاب بپرم..دوستانی که این کتاب رو واقعا خوندن نظرشون رو لطفا بگن..من الان ترم9 هستمو5واحد دارم که تموم بشه.. .ممنون ازهمگی
سلام
خوبه بشرطی که پایه خوبی داشته باشین (و درصد بالایی در نظر داشته باشین)
واگه پایه خوبی ندارین یکم سخت میشه برتون .ولی توضیحاتش خوب و قابل درکه....نمونه سوال و پاسخنامه هم داره.