کنترل علائم حیاتی با میکروکنترلرها

arsen_sp

عضو جدید
سلام به همه دکترهای مهندس یا مهندس های دکتر
دوستان من میخوام برای یه پروژه علائم حیاتی فرد را به وسیله میکروکنترلر یا یه چیپ کنترل کنم
کسی راهی سراغ داره که من سریع بتونم این کار را انجام بدم.البته چندتایی هم آی سی پیدا کردم اما اونا نیاز به الکترود داشتن که
توی پروژه من این امکان وجود نداره که از الکترود استفاده کنم چون کسی که میخوام علائم حیاتیش کنترل بشه بالقوه مصدومه و در حالت عادی داره یه فعالیت شغلی انجام میده.من رشته م قدرته و زیاد که نه اصلا از مهندسی پزشکی سر در نمیارم اما میکروکنترلر ها و الکترونیک دیجیتال زیاد کار کردم و یه جورایی توش متخصص شدم.
اگر کسی باشه که کمک بکنه خیلی ازش ممنون میشم.

ali 254

اخراجی موقت
سلام به همه دکترهای مهندس یا مهندس های دکتر
دوستان من میخوام برای یه پروژه علائم حیاتی فرد را به وسیله میکروکنترلر یا یه چیپ کنترل کنم
کسی راهی سراغ داره که من سریع بتونم این کار را انجام بدم.البته چندتایی هم آی سی پیدا کردم اما اونا نیاز به الکترود داشتن که
توی پروژه من این امکان وجود نداره که از الکترود استفاده کنم چون کسی که میخوام علائم حیاتیش کنترل بشه بالقوه مصدومه و در حالت عادی داره یه فعالیت شغلی انجام میده.من رشته م قدرته و زیاد که نه اصلا از مهندسی پزشکی سر در نمیارم اما میکروکنترلر ها و الکترونیک دیجیتال زیاد کار کردم و یه جورایی توش متخصص شدم.
اگر کسی باشه که کمک بکنه خیلی ازش ممنون میشم.
چه ربطی به میکرو کنترلر داره؟ میکرو کنترلر همون طور که اسمش معموله کار کنترل رو انجام می ده و این کار رو توسط اطلاعاتی که به ورودی اون داده میشه انجام میشه..این اطلاعات هم توسط سنسور جمع آوری میشه ، پس شما باید دنبال سنسور این کار باشین نه میکروکنترلر...در نهایت خروجی سنسور هست که به میکرو وصل میشه

arsen_sp

عضو جدید
ممنون از اینکه جواب دادید . شما درست میفرمایید در واقع من هم دنبال سنسور باید بگردم اما قبلش دنبال الگوریتم های کنترل علائم حیاتی باید باشم که بدونم چه سنسوری را باید جستجو کنم.بهتر اینطور بگم که در واقع نمیدونم یه شخص در حالت عادی و یه شخص آسیب دیده از دید پزشکی چطور تمیز داده میشن.آیا فقط کنترل نبض کافیه یااینکه چیز یا چیز های دیگه هم باید کنترل بشه؟مواردی که فرد را توی پروژه من تهدید میکنه یکی گاز گرفتگی هست دیگری آسیب های ناشی از سقوط ارتفاع، سرما زدگی و گاهی هم برق گرفتگی.در واقع کنترل وضعیت یه کارگر معدن

بالا