کنترل اعتماد به نفس و کاهش استرس هنگام ارائه پایان نامه

alaydyn

عضو جدید
سلام دوستان موضوع مشخصه دیگه باید از پایان نامه دفاع کنم جلوی دیگران استرس دارم لرزش صدا و دیگه به جای میرسه صدام دیگه در نمیادش و می خواهیم سکته کنیم وا ویلا :eek: چه کنم

kamran293

عضو جدید
سلام دوستان موضوع مشخصه دیگه باید از پایان نامه دفاع کنم جلوی دیگران استرس دارم لرزش صدا و دیگه به جای میرسه صدام دیگه در نمیادش و می خواهیم سکته کنیم وا ویلا :eek: چه کنم

سلام...دوست گرامی

دنبالش نگرد...اول رو خودت کار کن بگو تهش که چی....خدایی بگو تهش که چی؟؟؟؟

دوم قبل از رفت یکساعت قرصی بنام پروپانول میخوری ..یکی ....ضربان قلبتو میاره پایین....مشورتم کن..اما یکی بخور ها...اگرم دیدی خوب نشدی کی دیگه بخور..اما بیشتر از دوتا نخور...نگران هم نباش...

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اتفاقاً منم امروز ارائه دارم .. البته نه برا پایان نامه ها .. کلاسیه .. دفعه اولمم هست .. ولی مثل شما نیستم :smile:

باید اعتماد به نفس داشته باشین .. خانوادتونم که میانو قوت قلبن و دوستای صمیمیتون .. اصن فرض کنید کسی اونجا حضور نداره و خیلی ریلکس باشین ..
خودتونو باور داشته باشین ;)

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم دقیقا همین مشکل رو دارم
وقتی که بخوام چیزی رو جلو جمعی ارائه بدم از صدام تا کل بدنم شروع می کنه به لرزیدن و این باعث میشه نتونم اون طور که میخوام ارائه بدم
فکر می کنم وقتی بخوام پایان نامه ارائه بدم از هیچ کی دعوت نکنم که بیاد، چون هر چی تعداد افراد بیشتر باشه استرس منم بیشتر میشه:cry:
واقعا خیلی بده ...درکتون می کنم:(

midas.h

عضو جدید
این ی عکس العمل طبیعیه... حالا تو بعضیا حادتر
هرچند سخته ولی بهش فک نکنین
همش به خودتون این جمله رو بگین که خدایا نمیدونم چرا هرکار میکنم استرس نمیگیرم!یعنی من چم شده؟؟؟؟
شونه هاتونو بندازین بالا و بخودتون بگین کی به کیه-(بیخیال نشون بدین منظورم زبان بدنه)

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ارائمو دادم :D
بذار بگم دقیقاً چطوری شدم ..
اولش یکم دستام یخ بسته بود و یکم تپش قلب داشتم ی کوچولو هم دهنم خشک شده بود :biggrin: از هر کدوم ی کوچولو بود .. ولی همه اینا بیشتر از 2 دیقه نبودن .. بعدش خیلییی ریلکس ارائمو دادم، خیلی ریلکس ..
شما هم میتونین ;)
فقط باید به خودتون مسلط باشین .. منم همینکار رو کردم ..

موفق باشین ;)

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من که کلا استرسی هستم.بحث ارائه نیست فقط.بزودی باید سمینارمو ارائه بدم و سال اینده دفاع...با کوچکترین و مسخره ترین مساله استرس میگیرم و قلبم شروع میکنه گاهی تند زدن...
نمیدونم چرا اینجوری هستم..شاید باید برم پیش روانپزشک
هیچ فایده ای هم نداره بخوام با چیزای معمولی خودمو اروم کنم..خود به خود استرس میاد سراغم.دست خودم نیست اصلا

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من خداروشکر استرس خاصی ندارم. یعنی اگه بخوام به استرس فکرکنم استرس میگیرم ! ولی وقتی برا خودم بی اهمیتش کنم که واقعنم بی اهمیته، اصلاً استرس نمیگیرم.... الانم خیلی وقته برا ارئه دادن و این کارا استرس خاصی ندارم. ولی احساس میکنم بی استرسی بیش از حد هم خوب نیست! مثلاً باعث میشه کاراتو زود انجام ندی. خخخخخخخ.
دوستان منم برا دفاعشون قرص پروپرانول میخوردن اونم دوتا دوتا !. ولی بنظرم اصن کار خوبی نیست. و بعضیا میگفتم هیچم تاثیر نداشته. بنظرم فقط به فکر خودت بستگی داره و مدیریت جلسه و اینکه مسلط باشی. اگرم مسلط نباشی یا مشکلی وجود داشته باشه بازم با خودت بگو خب بهرحال الان که نمیتونم چیزیو تغییر بدم ولی حداقل میتونم شرایط رو بدتر نکنم.
من اولین بار که اسم قرص رو شنیدم و به مامانم گفتم میخوام بخرم بخورم (برا یه امتحان که یکم استرس داشتم) مامانم اینجوری شد :eek::razz: و نذاشت بخورم و کار خیلی خوبی کرد. . . خخخخخخ.
بعدشم همین قبل عید از دوستان سال بالاییم دفاع داشت، پایان نامه خوبی داشت و زحمت زیادی کشید ولی چون خیلی بی انرژی و مظلومانه ارائه داد، آدم به اهمیت کار پی نمیبرد. ولی شانس اورد اساتیدش ازش خوب دفاع کردن و اهمیت کار رو توضیح دادن. خخ.
من تو جلسه دفاع پروپوزالم، اصلاً استرس نداشتم اما استاد راهنمام معلوم بود استرس داشت!!!!!. وقتی دید من چقد خوب جواب دادم بعدش کلی خوشحال بود. حتی بعضی اساتید دیگه هم اومدن تشویقم کردن برا ادامه کار (ولی یکی از اساتید یکم سعی داشت ایراد بگیره). خلاصه دیگه ما نیز التماس دعا....امیدوارم هممون موفق باشیم.... به به چه دنیای خوبی.... !!!! :D :surprised:

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
.خودمو گفتم ... من واقعاا خیلی استرس دارم گاهی وقتا بی دلیل حتی استرس میگیرم

من یه مدت اینجوری بودم و یه بار باخودم گفتم اخه یعنی چی (برای ارائه نه...کلاً استرس میگرفتم همینجوری بیخودی..)...ضمن اینکه استرس خیلی برای سلامتی مضره... هم باید خوشبین باشی و فکرتو تقویت کنی... هم اینکه پیشنهاد میکنم گاهی بعضی گیاهان دارویی رو دم کنی بخوری....البته خیلی به اندازه !!- مثلاً اسطوخودوس خوبه و حتی عطرش هم که استشمام کنی تاثیر خوبی داره. یا عطر "به لیمو" یا خود لیمو نشاط آور و ضد استرس هستش.

zaha joon

عضو جدید
من یه مدت اینجوری بودم و یه بار باخودم گفتم اخه یعنی چی (برای ارائه نه...کلاً استرس میگرفتم همینجوری بیخودی..)...ضمن اینکه استرس خیلی برای سلامتی مضره... هم باید خوشبین باشی و فکرتو تقویت کنی... هم اینکه پیشنهاد میکنم گاهی بعضی گیاهان دارویی رو دم کنی بخوری....البته خیلی به اندازه !!- مثلاً اسطوخودوس خوبه و حتی عطرش هم که استشمام کنی تاثیر خوبی داره. یا عطر "به لیمو" یا خود لیمو نشاط آور و ضد استرس هستش.
اههوم استرس یکی از پایه های زندگیه منه هر کاری میکنم درس نمیشه

مخی گیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا اگه اعتماد به نفس خوبی داشته باشه به راحتی میتونه پایان نامه رو ارائه بده . اما مشکلی دیگه که هست طرف هست خجالتی هست حتی نمیتونه تو جمع چند نفر برای چند دقیقه بمونه من خودم دقیقه چند بار شده که کنفراس دادم کاملا چهره ام سرخ شده:redface: ولی به هرجوری شده توانستم کنفراس رو ارائه بدم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا اگه اعتماد به نفس خوبی داشته باشه به راحتی میتونه پایان نامه رو ارائه بده . اما مشکلی دیگه که هست طرف هست خجالتی هست حتی نمیتونه تو جمع چند نفر برای چند دقیقه بمونه من خودم دقیقه چند بار شده که کنفراس دادم کاملا چهره ام سرخ شده:redface: ولی به هرجوری شده توانستم کنفراس رو ارائه بدم

آره بعضی مطالب هس میگن که قبل از ارائه اصلی بیای برای چندنفر یا جتی چندنفر فرضی ارائه بدی خیلی تاثیر مثبت داره. من خیلی وقته این کارو نکردم اما بنظرم خیلی بهتر میشه اگ این کارو بکنی. من قبلا قبل از ارئه اصلی معمولاً واسه خودم ارائه میدادم .ولی یکی دوبار که این کارو نکردم، اونجوری که باید خودم صددرصد راضی نبودم! البته تسلط قبلی داشتم ولی اونجا بعضی نکات رو که یادداشت میکنی، اگه از قبل آمادگی نداشته باشی اصلا گم میکنی نکات و صفحات رو که چی به چی بوده!. خخخخخ

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]از این ماده غذایی ضد استرس[/h] [h=1][/h] [h=1] غافل نشوید...[/h]

پژوهشگران امیدوارند که با تغییر ترکیب باکتری های سیستم گوارش بتوانند به درمان اختلالاتی همچون اوتیسم، پارکینسون و آلزایمر بپردازند.

مطالعات جدید نشان می دهند باکتری های پروبیوتیک موجود در ماست قادرند به بهبود روحیه و خلق و خوی افراد کمک قابل توجهی کنند.
بررسی های پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس نشان داد افرادی که روزانه دو وعده ماست پروبیوتیک مصرف می کنند، عملکرد مغزی و تمرکز بهتری دارند. پیش از این تاثیرات مثبت باکتری های مفید موجود در فرآورده هایی مانند ماست بر ارتقای سطح ایمنی بدن نشان داده شده بود. این محققان معتقدند سویه های پروبیوتیک خاصی در ماست وجود دارد که مصرف آن در طول زمان می تواند فوایدی برای سلامتی داشته باشد از جمله از بین بردن استرس، اضطراب و دیگر مشکلات روحی.
پژوهشگران امیدوارند که با تغییر ترکیب باکتری های سیستم گوارش بتوانند به درمان اختلالاتی همچون اوتیسم، پارکینسون و آلزایمر بپردازند.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام :)
این خیلی طبیعیه و هر کسی ممکنه کم و بیش این حسو داشته باشه، مخصوصا اگه تجربه اولت باشه
به نظر من تمرین کردن خیلی کمک میکنه، چند نفر از دوستاتو جمع کن و واسشون ارائه بده، آخر سر ازشون بخواه ایرادای کارتو بهت بگن
موقع ارائه هم سعی کن همه حواس و انرژیتو جمع کنی تا مطلبو خوب برسونی...اینجوری هم ذهنت درگیر استرس نمیشه و هم مطالب اون جوری که میخوای گفته میشن و چیزی از قلم نمیفته
یه نکته دیگه هم اینه که مطمئن باش بیشتر کسایی که به ارائه ت گوش میدن خیلی خیلی کمتر از خودت در مورد موضوعت اطلاعات دارن و تو داری یه موضوع جدید رو بهشون یاد میدی پس نگران ایراد گرفتن بقیه نباش
.
.
.
ما اینقدر راه به راه پروژه داشتیم و ارائه دادیم دیگه همه مون خبره شدیم! :دی
یه بار که ارائه داشتم وسط بحث یه دفعه سیستمم هنگ کرد! :eek: منم کلی نمودار و شبیه سازی و اینا داشتم بدون سیستم نمیشد که!
هیچی دیگه، فقط یه عذرخواهی کردمو شروع کردم با سیستم ور رفتن تا درستش کردم، تو این مدتم همش صدای اعتراض میومد که وقت رفت! و...
اما توجهی نکردم، بعدشم دوباره عذرخواهی کردم(با لبخند :D) و بحثمو ادامه دادم
استادم خیلی از ارائه م خوشش اومد و گفت که خیلی خوب تونستی اون شرایطو کنترل کنی و روی کیفیت ارائه ت تاثیر نداشت
فقط کافیه متمرکز بشی رو کارت، و نه چیز دیگه ای!
موفق باشی;)

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین استارت کار همه یه ذره استرس دارن، اتفاقاً خوبم هست. چون باعث میشه نقایصتو برطرف کنی
وقتی ادامه میدی، استرست تقریباً به صفر میرسه و از ارائه مطلب لذت میبری.
من چون خودم نحوه بیان مطالبم نسبتاً خوب هست، موقع استارت کار به این فکر میکنم که با شروع کار همه چی اکی میشه و اون لذت همیشگی رو از ارائه مطالب میبرم

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینو بدون که همه اونایی ک اونجا نشستن هیچی حالیشون نیست. تنها کسی که میدونه چیکار کردی خودتی و استاد راهنمات. هرچی با اعتماد بنفس تر و با آب و تاب تر بگی بیشتر باورشون میشه که کار کردی. رو قسمتهایی که کار کردی بیشتر مانور بده و در شروع و پایان جلسه با کلمات قلنبه سلنبه از حضار تشکر کن

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلیی استرس دارم حتی تو برخورد ساده با ادما چ برسه پایان نامه

منم دقیقا مثل خودتم
بخوام تو یه جمع که چهار تا غریبه هستن صحبت کنم صدام میلرزه سریع...
امسالم که کنکور داشتم استرسم خیلی خیلی زیاد بود یه حدی که ریزش موی شدیدی پیدا کردم که هنوز هم بعد از گذشت سه ماه از کنکور خوب نشده...همینطور می ریزه :(
کلا خیلی داغونم :(

آره بعضی مطالب هس میگن که قبل از ارائه اصلی بیای برای چندنفر یا جتی چندنفر فرضی ارائه بدی خیلی تاثیر مثبت داره. من خیلی وقته این کارو نکردم اما بنظرم خیلی بهتر میشه اگ این کارو بکنی. من قبلا قبل از ارئه اصلی معمولاً واسه خودم ارائه میدادم .ولی یکی دوبار که این کارو نکردم، اونجوری که باید خودم صددرصد راضی نبودم! البته تسلط قبلی داشتم ولی اونجا بعضی نکات رو که یادداشت میکنی، اگه از قبل آمادگی نداشته باشی اصلا گم میکنی نکات و صفحات رو که چی به چی بوده!. خخخخخ

من حالا تو خونه واسه چند نفر فرضی مثل بلبل ارائه میدم، اما وقتی میرم تو جمع باز خراب می کنم
شاید واسه اعتماد به نفس کممه ... نمی دونم :confused:

alaydyn

عضو جدید
سلام دوستان از راهنمایی همه شما متشکرم خیلی کمک کردید
فکر کردم فقط منم استرس دارم تو این موارد نکنه تمامی دوستان استرس داشته اند و برای رهایی از آن راها و روش های مختلفی را امتحان کرده اند

ولی در کل این تریبون ارائه انگار نشستی بشت یک اسب که داره اینقدر تند میره که از ترس زبان ، قلب ، نفست همه بند میاد حالا باید به هر طریقی این اسب را آرامش کنه حالا دست تجربه و شانست داره چقدر سریع عمل کنی که قبل از اینکه از روی اسب بیافتی و ضربه بخوری اونو آروم کنی

ولی من که فکر نکنم بتونم این اسب را آرامش کنم

zaha joon

عضو جدید
منم دقیقا مثل خودتم
بخوام تو یه جمع که چهار تا غریبه هستن صحبت کنم صدام میلرزه سریع...
امسالم که کنکور داشتم استرسم خیلی خیلی زیاد بود یه حدی که ریزش موی شدیدی پیدا کردم که هنوز هم بعد از گذشت سه ماه از کنکور خوب نشده...همینطور می ریزه :(
کلا خیلی داغونم :(

من حالا تو خونه واسه چند نفر فرضی مثل بلبل ارائه میدم، اما وقتی میرم تو جمع باز خراب می کنم
شاید واسه اعتماد به نفس کممه ... نمی دونم :confused:

ارهه واای منم موقع کنکورم خیلی بد جور بودم الان بهترم خداروشکر... خیلی بده ولیی این استرس