کنترل از راه دور ربات

startwo

عضو جدید
سلام دوستان من یه شاسی ربات امدادگر با 4 موتور zga42 پنجاه دور که برای حرکتش هست دارم و میخواستم یه سیستم کنترل از راه دور براش بزارم که فقط بتونم از راه دور راش ببرم تو سایت ربوکیو این ها رو پیدا کردم میخواستم ببینم آیا برا این کار مناسبه؟
http://roboeq.ir/products/detail/گیرنده 12 کاناله رادیویی/
http://roboeq.ir/products/detail/فرستنده 12 کاناله رادیویی/

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
بستگی دارد منظورت از کنترل چی باشد

اگر منظورت در حد ماشین کنترلی بچه ها است ، کارت را راه می اندازد

اگر منظورت از کنترل چیز دیگری است ، به کارت نمی آید

حالا چرا ۱۲ کانال؟

عکس شاسی (شماتیک) را که در آن موقعیت موتور ها قرار دارد را اینجا بگذار تا ببینم به چند کانال نیاز داری

ترنامه

عضو جدید
من دقیقا میخوام مثل ماشین کنترلی راه بره، نمیدونم تو سایت روبوکیو یکی گفت 12 کانال
من در حال حاضر به ربات دسترسی ندارم اما دو تا عکس از ربات و موتورش پیوست کردم
البته باز هم میگم من فقط میخوام 4 تا موتور DC ربات کار کنه و راه بره همین. ممنون

پیوست ها

• 08262013364.jpg
    08262013364.jpg
    54.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 08232013288.jpg
    08232013288.jpg
    40.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
من دقیقا میخوام مثل ماشین کنترلی راه بره، نمیدونم تو سایت روبوکیو یکی گفت 12 کانال
من در حال حاضر به ربات دسترسی ندارم اما دو تا عکس از ربات و موتورش پیوست کردم
البته باز هم میگم من فقط میخوام 4 تا موتور DC ربات کار کنه و راه بره همین. ممنون

من که بیش از ۴ موتور دیدم

برای فقط جلو رفتن ، هر موتور به یک کانال نیاز دارد
برای این که هم موتور جلو و هم عقب برود هر موتور دو کانال نیاز دارد

دیدم که موتور سرو نیز داری!
موتور سروو با این ماژولی که انداختی کار نمی کند.

شما اول ببین با چی م خواهی سروو را راه اندازی کنی
ممکن است با همان چیز بتوانی این دی سی ها را نیز راه بیاندازی

ترنامه

عضو جدید
نه دوست عزیز همونطور که گفتم فقط قراره که 4 تا موتور دی سی کار کنه. بقیه فعلا نمایشی هست.
در ضمن من هنوز این محصول رو تهیه نکردم، پس باید برم دنبال یه فرستنده گیرنده 8 کاناله که ربات مثل ماشین کنترلی کنترل بشه؟ درسته؟

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
نه دوست عزیز همونطور که گفتم فقط قراره که 4 تا موتور دی سی کار کنه. بقیه فعلا نمایشی هست.
در ضمن من هنوز این محصول رو تهیه نکردم، پس باید برم دنبال یه فرستنده گیرنده 8 کاناله که ربات مثل ماشین کنترلی کنترل بشه؟ درسته؟

آری به هشت کانال نیاز داری

اما می توانی ۱۲ کاناله بخری و از هشتاش استفاده کنی و چهار تاش را بی مصرف بگذاری

هر چه تعداد کانال بیشتر شود ، پول ماژول بیشتر می شود. همین طور اندازه و وزن آن

ترنامه

عضو جدید
ببخشید دوستان دوباره سوال دارم
یه برد فرستنده گیرنده 4 کاناله تو پاساژ امجد دیدم که رله هاش تا 10 آمپر تحمل میکنن.
میتونم برای اینکه ربات مثل ماشین کنترلی راه بره، دو تا موتور سمت راست رو به یک رله و دوتا موتور سمت چپ هم به اون یکی رله وصل کنم و دو تا رله ربات هم واسه چرخش معکوس همون موتور ها استفاده کنم؟ اینطوری با زدن دو تا دکمه ی کنترل، ربات به جلو میره و با زدن دوتای دیگه به عقب.

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
ببخشید دوستان دوباره سوال دارم
یه برد فرستنده گیرنده 4 کاناله تو پاساژ امجد دیدم که رله هاش تا 10 آمپر تحمل میکنن.
میتونم برای اینکه ربات مثل ماشین کنترلی راه بره، دو تا موتور سمت راست رو به یک رله و دوتا موتور سمت چپ هم به اون یکی رله وصل کنم و دو تا رله ربات هم واسه چرخش معکوس همون موتور ها استفاده کنم؟ اینطوری با زدن دو تا دکمه ی کنترل، ربات به جلو میره و با زدن دوتای دیگه به عقب.

بله می شود

فقط توجه کنید که رله انواع مختلفی دارد. شما به رله دو لولا احتیاج دارید.
اگر انواع رله ها را نمی شناسید. بدانید که رله دو لولا ، رله هایی است که دو پایه کنترل و سه پایه قدرت دارند. پایه های کنترل که در مدار کنترل از راه دور ببه کار رفته و شما دسترسی ندارید و لازم به دسترسی هم ندارید. اما شما به سه پایه قدرت درسترسی دارید. مثلا اگر به لینک پست اول خود مراجعه کنید توی عکس ها هر رله سه تا پیچ دارد.

clearn

عضو جدید
سلام موتوری که انتخاب کردی سری ZGA42RH با دور 50 RPM گشتاوری در حدود 20 کیلو بهت میده و وزن بالا و قطر 42 میلی متر است که حتما به موتور گیربکس نیاز داری قطر های 25 تا 37 برات مناسب تر هست برای کنترل چرخش و سر هم می تونی ماژول کنترلی رو بگیری برای فرستنده و گیرنده هم سعی کن بالای 8 کانال بگیری که برای پروژه های بعدی هم به کارت بیاد. یه پروژه مشابه شما داشتم من از موتور ZGA25 80دور استفاده کرده ام استفاده کرده ام (البته سرعت برام مهم بود) از فروشگاهی که خریدم رادیو کنترل سری T8S و یک رادیو کنترل ماشینی پیشنهاد داد که الان مدلش یادم نیست ولی کل محصواتشو از این لینک گرفتم
https://kalaelec.com/13-Robotik-product