کمی تامل کن

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در سال 2015 و در عصر ارتباطات، عرب های عربستان (سعودی ها) کشتار حجاج را انکار و سانسور می کنند...
پس چه توقعی دارید که واقعه غدیر که 1425 سال پیش بوده را انکار نکنند؟!
چه توقعی دارید که شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا رو کتمان نکنند و...!!!

(کمی تامل کن)

SunYar Architect

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اینکه بگیم کشتار رو سانسور کردند اصلأ بحث مسخره ای ب نظر میاد ، چون عالم و آدم شاهد ماجرا بودند و فک نکنم دیگه انقد دنیا رو گاگول فرض کنند که بخوان سانسور کنند .. مگر اینکه ما با این حرفا خودمون رو گول بزنیم و عربستان رو زیر بار انتقاد بگیریم .. یعنی بهتره بگم بهانه ای برای انتقاد ...و این مطلب به هیچ وجه قابل قیاس نیس با واقعه غدیر خم ..
در کل شما فرض کنید این واقعه همین ایران خودمون رخ میداد ،حالا کی میخواست بی کفایتی مسئولین ما رو زیر سوال ببره ؟؟
چیزی که به وضوح در خیلی از عرصه ها میبینیم ( حتی وقایع خیلی جزئی و کوچک ).. حادثه ای کوچک نبوده قبول دارم و باید مسئولین سعودی پاسخگو باشند ،ولی واقعیت اینه ک امداد رسانی به هر زخمی یا حتی تخلیه هر جنازه دست کم به دو نفر امدادگر نیاز داره ، و توو این ازدحام طبیعیه امر امداد رسانی کند پیش بره و ما نباید همه چی رو بر مبنای کینه و غرضی که بیهوده و بی جهت از عربستان داریم قضاوت کنیم ...
و اما ارتباط این موضوع با غدیر خم خودش کلی جای بحث داره که به نظر من قیاس خیلی جالبی نیست .. به قول دوستمون و به نقل از قرآن کریم : پیامبر اکرم ختم المرسلین می باشد ...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیامبر خاتم المرسلین هستند درست و مسلم...اما منظور شما چیه؟.یعنی امامت معنی نداره و نباید باشه و نبوده؟!.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه بگیم کشتار رو سانسور کردند اصلأ بحث مسخره ای ب نظر میاد ، چون عالم و آدم شاهد ماجرا بودند و فک نکنم دیگه انقد دنیا رو گاگول فرض کنند که بخوان سانسور کنند .. مگر اینکه ما با این حرفا خودمون رو گول بزنیم و عربستان رو زیر بار انتقاد بگیریم .. یعنی بهتره بگم بهانه ای برای انتقاد ...و این مطلب به هیچ وجه قابل قیاس نیس با واقعه غدیر خم ..
در کل شما فرض کنید این واقعه همین ایران خودمون رخ میداد ،حالا کی میخواست بی کفایتی مسئولین ما رو زیر سوال ببره ؟؟
چیزی که به وضوح در خیلی از عرصه ها میبینیم ( حتی وقایع خیلی جزئی و کوچک ).. حادثه ای کوچک نبوده قبول دارم و باید مسئولین سعودی پاسخگو باشند ،ولی واقعیت اینه ک امداد رسانی به هر زخمی یا حتی تخلیه هر جنازه دست کم به دو نفر امدادگر نیاز داره ، و توو این ازدحام طبیعیه امر امداد رسانی کند پیش بره و ما نباید همه چی رو بر مبنای کینه و غرضی که بیهوده و بی جهت از عربستان داریم قضاوت کنیم ...
و اما ارتباط این موضوع با غدیر خم خودش کلی جای بحث داره که به نظر من قیاس خیلی جالبی نیست .. به قول دوستمون و به نقل از قرآن کریم : پیامبر اکرم ختم المرسلین می باشد ...

سلام برادر
ممنونم از نظرتون
یعنی میگین سانسور نکردن
فرض بگیر ما دشمن هستیم همه جهانم دشمنن که میگن سانسور کردن؟!!!
بعدم من به مسلمون بودنشون که باید الگو باشند کاری نمیگیرم
برادر کجایی جهان دیدی مرده و زنده با بلدوزر بار کنند تو کانتینر؟!!!
کجایی دنیا دیدی که حدود هزاران نفر جلوشون بمیرن و هیچ عکس العملی انجام ندن؟!!
کجایی تاریخ دیدین که بخاطر یه نفر 5 الی 6 هزار نفر به کشتن بدن؟!!
(مثلا هیتلر و هزاران جنگ دیگه بخاطر یه نفر نبوده و یه کشور یا یه تعدادی بوده)
و...
بعدم پیامبر خاتم النبیا بوده یعنی آخرین پیامبر بوده و حالا بخون تا متوجه بشوید چرا جانشین انتخاب کرده
ضرورت جانشيني پیامبر اعظم(ص)

موفق باشید

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام برادر
ممنونم از نظرتون
یعنی میگین سانسور نکردن
فرض بگیر ما دشمن هستیم همه جهانم دشمنن که میگن سانسور کردن؟!!!
بعدم من به مسلمون بودنشون که باید الگو باشند کاری نمیگیرم
برادر کجایی جهان دیدی مرده و زنده با بلدوزر بار کنند تو کانتینر؟!!!
کجایی دنیا دیدی که حدود هزاران نفر جلوشون بمیرن و هیچ عکس العملی انجام ندن؟!!
کجایی تاریخ دیدین که بخاطر یه نفر 5 الی 6 هزار نفر به کشتن بدن؟!!
(مثلا هیتلر و هزاران جنگ دیگه بخاطر یه نفر نبوده و یه کشور یا یه تعدادی بوده)
و...
بعدم پیامبر خاتم النبیا بوده یعنی آخرین پیامبر بوده و حالا بخون تا متوجه بشوید چرا جانشین انتخاب کرده
ضرورت جانشيني پیامبر اعظم(ص)

موفق باشید
دوست محترم، خیلی در جوّ تشریف دارید.
یک کشور در دوره و زمونه ای که انواع و اقسام رسانه ها Zoom هستن بر این واقعه، چنین عملی رو از روی عمد انجام نمی ده.کاملا مشخصه از روی بی کفایتی بوده از روی انتخاب افراد نادرست بر روی نظارت بر حج بوده نه اینکه از عمد رفته بولدوزر پکونده یا راه رو بسته که مثلا چارصد پونصد تا ایرانی بمیرن و یه 3000هزار تا دیگه هم از کشور های دیگه.مگه مرض داره؟!
کمی فکر که بد نیست.
در ضمن، ما توی ایران 50 هزار نفر در اثر زلزله مُردند بیشتر هم بخاطر کاهگلی بودن خانه ها بودش، 3روز عضای عمومی گرفتن از همه جا هم کمک ریخت به ایران، یه اتفاقی هم در عربستان افتاد مثل اینکه میگن 4هزار نفر بوده یه جا می گن 1500 نفر بوده ما نمی دونید، خلاصه رخ داده اینقدر جو دادن ایران غیر منطقی شده.واکنش ما خوبه که بگیم بی کفایت هستین ولی این که بگیم عمدی بوده و کینه و فلان این صحبت ها حرف های بچگانه هست.

از طرفی، اون بحث لودر هم باز از بی کفایتی مسئول ذیربط بوده مثلا گفتن سریع مرده ها رو جمع کن اینم خنگ رفته بولدوز اورده جلوی 100تا دوربین آدم جا به جا می کرده.نه ک فکر کردی عربستان از روی عمد بولدوزر آورده؟! :D یکم فکر کن عزیز من.

یه جا دیگه هم ادعای فان ـی داشتید که کجای تاریخ دیدید یه نفر بیاد 5-6هزار نفر رو بکشه، این هم به حساب مطالعه پایین میزاریم.خداوکیلی دیگه Google.com یه پونزده سالی هست اومده،استفاده کن ازش،سایت خوبیه. :|

یه تیکه دیگه هم خواستم بهت بندازم،الان یادم نمیاد
. یادم اومد، میندازمش

این جریان Stampede هم در طول تاریخ زیـــــــاد داشتیم، 183تا کودک اونم تو انگلیس استمپد میشن بخاطر چنتا شیرینی و عروسک! یا مثلا طی بمب گذاری تو ژاپن ، 1000 نفر میمیرن نه بخاطر بمب بخاطر ترس و فرار! تو سال 1990 هم تو مکه باز رخ داده تو هند هم 800نفر کشته شدن بابت استمپد خلاصه هرجا شلوغی و ازدحام باشه و یهو یه اتفاقی بیفته که مردم دیوانه وار حرکت کنن و بهم فشار بیارن، قفسه سینه تحت فشار زیاد جمعیت به قولی ماهیچه ریه (شُش:|) قفل میکنه و آسفیکسی رُخ میده و تنفس قطع میشه و در واقع مردم له نمیشن بلکه بخاطر نرسیدن اکسیژن، می میرن یا بیهوش میشن میفتن زمین لابه لای جمعیت میمیرن.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر لینک بالا رو خونده باشید خیلی چیزها دستتون میاد. ضمن اینکه شما گویا تشنگی رو تجربه نکردید. من یه خاطره دارم از دوران کارورزی دوره های قبلی تحصیلی که تابستون میرفتیم جنگل و کوهنوردی و کار میکردیم. همیشه با خودمون آب حمل میکردیم و استاد و راننده هم آب اضافه میاوردن و اگر اب اونا نبود ما از تشنگی نمیتونستیم کارو ادامه بدیم. یک روز آب کم بود و تموم شد و آب اضافه نرسید...همه بی حال بودیم و من خودم یادمه آخر روز اگر خدا کمک نمیکرد، میفتادم بیهوش میشدم...واقعا دیگه وضعی بود که نیمه بیهوش بودم و بزور راه میرفتم. بااینکه توی هوای آزاد بودیم.فقط تو دلم به خدا التماس میکردم این یه نمه هشیاری رو هم ازم نگیره. حالا شما حساب کنید بااون وضع گرمای عربستان و برنامه های حج که ساعت ها پشت هم بوده و این بستن تقریبی راه ها توسط نیروهای با سابقهء سیار بد سعودی ، و پیش بینی هایی که خودشونم داشتن، باید هم کار به اینجا بکشه. شما جوری حرف نزنید که انگار اونجا بودید یااینکه سعودی ها چه آدم های با نیت خوب یا حتی معمولی هستند!. حتی این اتفاق آنی هم رخ داده باشه، رفتار بعدی اوناست که بازم میتونه خیلی چیزا رو ثابت کنه... من خودم ببینم حتی یه حیوون رو زمین افتاده و به کمک نیاز داره قلبم به درد میاد .... اصلا بگیم اینا زیاد بودن و ....سعودیا نمیتونستن مثلا فوری کاری کنن!!!!، ولی وقتی تو یه انسانی، حتی اگه بدونی تنهایی نمیتونی کار خاصی بکنی، باز هم بیکار نمیمونی و هرجور شده یه حرکتی انجام میدی. حداقل ناراحتی خودتو ابراز میکنی....!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته این پرسش مطرحه که چرا سالهای قبل این بی حالی رخ نمیداد !.... و درنتیجه افتادن آدم ها.....

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته این پرسش مطرحه که چرا سالهای قبل این بی حالی رخ نمیداد !.... و درنتیجه افتادن آدم ها.....
تصور کردی الان من داشتم از دولت عربستان و کارهاش حمایت می کردم ها!؟
خیلی بچه ای :D :D