کمک

saeed4653

عضو جدید
سلام
من میخاستم یه دستگاهی درست کنم که نیاز به یه سیستم plc دارم. کار دستگاه اینه که دو محور x , y داره و میخاد توسط یک موتور در محور y به اندازه مثلا 10cm حرکت منه و در محور X در پنج مرحله با اندازه مثلا 10cm حرکت کنه و در هر مرحله که موتور محور x خاموش میشه یه پمپ روشن بشه و بعد از یه زمان مشخصی پمپ خاموش بشه و دوباره محور X به اندازه 10 cm حرکت کنه و دوباره پمپ روشن بشه و بعد از پنج مرحله که گذشت دوباره محور y به اندازه 10cm حرکت کنه و دوباره همون پنج مرحله محور x تکرار بشه. متشکرم

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا در مورد سیستم مکانیکی توضیح بدید محورها به چه صورتی هستند ؟ دقت سیستم مکانیکی شما چقدره ؟ برای انتقال حرکت از چه سیستمی استفاده میکنید؟ دقت اندازه گیری چقدره ؟ آیا چیزی ساخته شده و یا هنوز در مرحله طراحیه ؟

saeed4653

عضو جدید
لطفا در مورد سیستم مکانیکی توضیح بدید محورها به چه صورتی هستند ؟ دقت سیستم مکانیکی شما چقدره ؟ برای انتقال حرکت از چه سیستمی استفاده میکنید؟ دقت اندازه گیری چقدره ؟ آیا چیزی ساخته شده و یا هنوز در مرحله طراحیه ؟
سلام الان در مرحله طراحیه تو این دستگاه دقت زیادی نمیخام تا 2-3 سانت هم مشکلی نداره برای انتقال حرکت هم نمیدونم از چه موتوری استفاده کنم فقط محور Y با چرخ و شانه حرکت میکنه من وقط میخام ببینم سیستمی که این حرکت را به مقدار مشخصی کنترل کنه چی باید باشه از plc هم خیلی کم سر در میارم میخام در مورد سیستم plc کمکم کنید خیلی ممنون

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دستگاه شما نیاز به گشتاور و توان زیادی نداشته باشه بنظر من بهترین راه استفاده از استپ موتوره که میتونه باعث صرفه جویی زیادی تو هزینه بشه (نسبت به سیستم سروو و انکودر )
با PLC شما یک سری کنترل های کلی رو مینویسید و میتونید به درایو استپ موتور فرمان حرکت و توقف و همچنین سرعت رو بدید . ضمن اینکه تمام آلارمها و میکروسویچهای محدود کننده کورس حرکت رو میتونید به PLC بدید.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام

دوست عزیز من دقیقا متوجه نحوه کارکرد دستگاه شما نشدم که سیستم مکانیکیش چیه و ...
اگه دقیقا توضیح بدید میشه واسه انتخاب نوع و مدل PLC و حتی تو برنامه نویسی اون کمکتون کنم
موفق باشید

moeen007

عضو جدید
سلام ...برای روشن و خاموش کردن یک موتور پمپاز اب در دو تایم مشخص از روز و فعال شدن ان با گوشی موبایل و یا هر سنسور مخابراتی چه نوع plc مناسب است

بالا