.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
میشه اینجا یکی جواب سوال منو بده....!؟:razz:
سوال یا درواقع درخواستتون واضح و روشن نیست.
شما میخواید توی این رشته پیشرفت کنید،خب، باید از یه جایی شروع کنید و متاسفانه اون «جا» رو کسی نمیتونه بهتون بگه.اول اون جا رو مشخص کنید تا بقیه بتونن منابع بهتون معرفی کنن.

MINA 73

عضو جدید
سوال یا درواقع درخواستتون واضح و روشن نیست.
شما میخواید توی این رشته پیشرفت کنید،خب، باید از یه جایی شروع کنید و متاسفانه اون «جا» رو کسی نمیتونه بهتون بگه.اول اون جا رو مشخص کنید تا بقیه بتونن منابع بهتون معرفی کنن.

ببخشید میشه یه خورده بیشتر توضیح بدین یعنی چی!؟:redface:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید میشه یه خورده بیشتر توضیح بدین یعنی چی!؟:redface:

یک چیز رو انتخاب کنید :

اگه کارهای مدیریتی و کارهایی مثل مدیریت کنترل پروژه های ایتی و کارهایی مثل اینکه شما سایتی داشته باشید و ازش درامد داشته باشید رو بگذاریم کنار.
به صورت خلاصه شده شامل :
برنامه نویسی - طراحی وب
گرافیک و انیمیشن
شبکه
امنیت

البته همشون میتونن به زیر مجموعه های زیادی تقسیم بشن.
مثلا در شبکه شما سرور ویندوزی رو بخواین کار کنید. یا سرور لینوکس. با میکروتیک بخواید کار کنید یا سیسکو
مثلا تو برنامه نویسی. برنامه نویسی دسکتاپ یا تحت وب . بعد اینکه بخواین با کدوم زبان , برنامه بنویسید
و ...

در مورد همشون سرچ کنید. مقدماتی از هر کدوم یاد بگیرید.
بعد یکی رو برای یادگیری تا همیشه انتخاب کنید

soft87

عضو جدید
سلام دوست عزیز، خوش اومدین.
من نمیدونم دقیقاً دنبال مقالات IT با چه موضوعی هستین.ولی اگه دنبال مقالاتی هستین که کاملاً علمی باشن و طبق گفته تون نظر شخصی شون را دخیل نکرده باشن، من لینک زیر رو بهتون معرفی میکنم . چون مقالات این سایت با منبع و مرجع علمی معتبر تو سایت قرار گرفته و نشون میده که نویسنده هاش با تحقیق و مطالعه مقالات رو تهیه کردن. درساشون هنوز کامل نیست ولی چندتایی هم که تو سایت هست خیلی دقیق نوشته شدن.
سایت کاوش آی تی

سلااام، خیلی ممنونم
واقعا لینکتون مفید بود، یعنی اصن عالیییی بود ، من که خیلی از مطالبش استفاده کردم ، نویسنده هاش واقعا دارن زحمت می کشن چون من این لینک رو به چند تا از استادامم معرفی کردم ، اوناهم این سایت و مطالبشو از نظر فنی و علمی بودن تایید کردن.
امیدوارم بچه های کاوش آی تی موفق باشن همیشه و کارشون همیشه ادامه پیدا کنه تا ما هم بتونیم از مقالاتشون بهره ببریم. ;)

soft87

عضو جدید
با سلام
خود اساتید دانشگاه اینطور مواقع پیشنهاد میکنند بریم دنبال کتاب ... خب خوندن کتاب خیلی خوبه ولی هم وقت میخواد هم حوصله
تازه اگه توی کتابخونه ها گیر بیاد کتابش... این سایتی که دوستان معرفی کردن من سر زدم...ب نظر خوب میاد... امیدوارم بازم ازین سایتا پیدا کنید...
موفق باشید :)

سلام ،
درسته حق با شماست ، هیچی جای کتابو نمیگیره ولی سایت کاوش آی تی رو که دوستمون معرفی کردن واقعاً خوب بود چون از چند تا کتاب و مرجع واسه هر درس استفاده کرده بودن،درسته فعلا تعداد و دسته بندی مقالات زیاد نیست ولی تا همین جاشم معلومه که اگه ادامه بدن به یه سایت مرجع تبدیل میشن.
شما هم موفق باشید.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام دوستان .. کسی نمی دونه چه شهرهایی ارشد شبکه (آزاد) داره یا امسال آوردن .. با تشکر.

E.A.R

عضو جدید
سلام
من به رشتم علاقه دارم و دوست دارم که توی رشتم موفق بشم/اما متاسفانه چیز زیادی ازش نمیدونم
اگه میشه ترتیب کتابا رو واسه مطالعه بگید/ترجیحا فارسی باشن/مرسی

datalife

عضو جدید
در مورد تحقیق در عملیات 1

در مورد تحقیق در عملیات 1

سلام
من دیروز رفتم که برا ترم جدید تحقیق در عملیات 1 نوشته دکتر عادل آذر رو بگیرم گفت کتابو نداریم اما راهنماش رو داریم که خیلی بهتره
از دوستانی که خود کتاب رو دارین یا داشتن میخوام سوال کنم که محتوای این کتاب چجوریه
ینی داخل کتاب مطالب حفظی زیاده؟
یا این که داخل کتاب مثالهای حل کردنی داره؟(چون داخل راهنما مثال نیست فقط جواب تمرین هاست)
چون راهنمایی که من گرفتم خیلی باریکه و فقط یه سری مسائل و نکات مهم در حد دو صفحه نوشته و باقیش حل تمرین و حل نمونه سواله
خواستم ببینم همینو بخونم کافیه؟
تو رو خدا جواب بدین

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دیروز رفتم که برا ترم جدید تحقیق در عملیات 1 نوشته دکتر عادل آذر رو بگیرم گفت کتابو نداریم اما راهنماش رو داریم که خیلی بهتره
از دوستانی که خود کتاب رو دارین یا داشتن میخوام سوال کنم که محتوای این کتاب چجوریه
ینی داخل کتاب مطالب حفظی زیاده؟
یا این که داخل کتاب مثالهای حل کردنی داره؟(چون داخل راهنما مثال نیست فقط جواب تمرین هاست)
چون راهنمایی که من گرفتم خیلی باریکه و فقط یه سری مسائل و نکات مهم در حد دو صفحه نوشته و باقیش حل تمرین و حل نمونه سواله
خواستم ببینم همینو بخونم کافیه؟
تو رو خدا جواب بدین

تحقیق درعملیاتُ پاس نکردم اما برای درس اصول مبانی مدیریت وسیستم اطلاعات مدیریت کتاب اصلی رو نخریدم بجاش کتاب تحلیلی انتشارات راهُ(یه نوع راهنما) خریدم ..جواب بعضی ازتستاش اصولا غلط هست اما در کل کارمنو که راه انداخت.اگه کتاب راهنمای شما هم کتاب خوبیه ازش استفاده کنید حجمشون کمِ خوب طبیعیِ، مطالبش خلاصه ترازکتاب..اگه دیگه زیادی خلاصست وکتابشُ پیدانمیکنید جزوشُ دانلود کنید.

آخرین ویرایش:

datalife

عضو جدید
اگه کتاب اصلی را میگه و پوشش میده بخرش
آخه قربونت برم من اگه میدونستم کتابو پوشش میده یا نه که اینجا سوال نمیکردم
تحقیق درعملیاتُ پاس نکردم اما برای درس اصول مبانی مدیریت وسیستم اطلاعات مدیریت کتاب اصلی رو نخریدم بجاش کتاب تحلیلی انتشارات راهُ(یه نوع راهنما) خریدم ..جواب بعضی ازتستاش اصولا غلط هست اما در کل کارمنو که راه انداخت.اگه کتاب راهنمای شما هم کتاب خوبیه ازش استفاده کنید حجمشون کمِ خوب طبیعیِ، مطالبش خلاصه ترازکتاب..اگه دیگه زیادی خلاصست وکتابشُ پیدانمیکنید جزوشُ دانلود کنید.
اتفاقا کتاب راهنمای منم انتشارات راه هستش و بعضی از جواباش غلطه
اما تا دلت بخواد نمونه سوال و سوالای تکمیلی داره
حالا من فقط میخوام محتوای اصلی کتابو بگیرم چون تو شهر ما کتابش نیست فقط راهنماش بود میخوام ببینم محتواش چجوریه

One Minute

عضو جدید
دوستان من امسال ترم اولیِ آی تی میشم !
به نظرتون کار مهمی لازم هست انجام بدم ؟ یا مثلا در زمینه ی خاصی تخصص پیدا کنم ؟
ممنون میشم تجربه هاتون رو بیان کنید

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه قربونت برم من اگه میدونستم کتابو پوشش میده یا نه که اینجا سوال نمیکردم

اتفاقا کتاب راهنمای منم انتشارات راه هستش و بعضی از جواباش غلطه
اما تا دلت بخواد نمونه سوال و سوالای تکمیلی داره
حالا من فقط میخوام محتوای اصلی کتابو بگیرم چون تو شهر ما کتابش نیست فقط راهنماش بود میخوام ببینم محتواش چجوریه

اگه کتابِ تحلیلیشُ گرفتین ازنظر من خوبه همینُ بخونید

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من امسال ترم اولیِ آی تی میشم !
به نظرتون کار مهمی لازم هست انجام بدم ؟ یا مثلا در زمینه ی خاصی تخصص پیدا کنم ؟
ممنون میشم تجربه هاتون رو بیان کنید

به دانشگاه اِکتفا نکنید
+

یک چیز رو انتخاب کنید :

اگه کارهای مدیریتی و کارهایی مثل مدیریت کنترل پروژه های ایتی و کارهایی مثل اینکه شما سایتی داشته باشید و ازش درامد داشته باشید رو بگذاریم کنار.
به صورت خلاصه شده شامل :
برنامه نویسی - طراحی وب
گرافیک و انیمیشن
شبکه
امنیت

البته همشون میتونن به زیر مجموعه های زیادی تقسیم بشن.
مثلا در شبکه شما سرور ویندوزی رو بخواین کار کنید. یا سرور لینوکس. با میکروتیک بخواید کار کنید یا سیسکو
مثلا تو برنامه نویسی. برنامه نویسی دسکتاپ یا تحت وب . بعد اینکه بخواین با کدوم زبان , برنامه بنویسید
و ...

در مورد همشون سرچ کنید. مقدماتی از هر کدوم یاد بگیرید.
بعد یکی رو برای یادگیری تا همیشه انتخاب کنید

One Minute

عضو جدید

به دانشگاه اِکتفا نکنید
+

ممنونم دوست عزیز
من یادگیری برنامه نویسی تحت وب رو مدتی میشه که شروع کردم ، به نظرتون در کنارش لازم هست چیز دیگه ای رو یاد بگیرم ؟
میخوام از ترم های ابتدایی به درآمد زایی برسم ، به نظرتون چه چیز های دیگه ای مفید هست ؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز
من یادگیری برنامه نویسی تحت وب رو مدتی میشه که شروع کردم ، به نظرتون در کنارش لازم هست چیز دیگه ای رو یاد بگیرم ؟
میخوام از ترم های ابتدایی به درآمد زایی برسم ، به نظرتون چه چیز های دیگه ای مفید هست ؟

کار دیگه ای که باید یاد بگیرین این هست که تو مطالعه کردن پشتکار داشته باشین . پشتکار داشته باشین. پشتکار داشته باشین . پشتکار داشته باشین . و خوب سرچ کنید .

اگه دوستاتون چیزی بلد نیستن . علمتون رو با اون ها نسنجید و کار خودتون رو دنبال کنید.

تو همین ترم 1 و 2 اگه با پشتکار و علاقه زیاد برنامه نویسی تحت وب رو دنبال کنید و پروژه های مختلف انجام بدید. میتونید از ترم 3 انتظار داشته باشید که حداقل ماهی 500 هزار تومان درامد داشته باشید.

بعد از ترم 5 هم حداقل درامد بالای 1 میلیون داشته باشید و الی اخر.
-------
رشته ایتی میخونید. سعی کنید از همه چیز مرتبط باهاش مسائل مقدماتی رو بدونید.
-------
بعد از اینکه تخصص پیدا کردین. از نظر من بازاریابی مهمترین چیز هست.

موفق باشید

One Minute

عضو جدید
کار دیگه ای که باید یاد بگیرین این هست که تو مطالعه کردن پشتکار داشته باشین . پشتکار داشته باشین. پشتکار داشته باشین . پشتکار داشته باشین . و خوب سرچ کنید .

اگه دوستاتون چیزی بلد نیستن . علمتون رو با اون ها نسنجید و کار خودتون رو دنبال کنید.

تو همین ترم 1 و 2 اگه با پشتکار و علاقه زیاد برنامه نویسی تحت وب رو دنبال کنید و پروژه های مختلف انجام بدید. میتونید از ترم 3 انتظار داشته باشید که حداقل ماهی 500 هزار تومان درامد داشته باشید.

بعد از ترم 5 هم حداقل درامد بالای 1 میلیون داشته باشید و الی اخر.
-------
رشته ایتی میخونید. سعی کنید از همه چیز مرتبط باهاش مسائل مقدماتی رو بدونید.
-------
بعد از اینکه تخصص پیدا کردین. از نظر من بازاریابی مهمترین چیز هست.

موفق باشید

ممنونم از محبتتون

چند تا سایت خوب هم که بتونه بهم کمک کنه میشه معرفی کنید ؟

تشکر .

im.r3za

عضو جدید
بهترین منبع برای ریاضیات گسسته

بهترین منبع برای ریاضیات گسسته

با سلام
دوستان من تا حالا هیچی از ریاضیات گسسته نفهمیدم
الان میخوام برای کنکور سال آینده برنامه ریزی کنم
میخواستم بدونم با نوجه به تجربه شما چه منبعی برای درس ریاضیات گسسته مناسبه ، بطوریکه بتونه از صفر شروع کنه و برای درصد بالا آمادم کنه
مرسی

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام
شاید برای صفر شروع کردن کتاب دکتر بهروز قلی زاده مناسب باشه(ساده و روان توضیح دادن) و زمانی که یه تسلط نسبی پیدا کردین کتابهای دیگه که برای کنکور هستن رو مطالعه کنید

im.r3za

عضو جدید
من یه سرچ کردم کتاب حسن منصوری هم میگن بد نیست
کسی از منصوری استفاده نکرده تا حالا که مقایسه کنه ؟

datalife

عضو جدید
سلام
من دانشگاه پیام نور درس میخونم یکی از درسام اصول و طراحی پایگاه داده هست.
منبعش مفاهیم بنیادی پایگاه داده نوشته روحانی رانکوهی هست
کل کتاب 800 صفحه داره ولی با حذفیات کلا میشه 500 صفحه
از دوستانی که این کتابو پاس کردن یه راهنمایی میخوام تا ببینم چجوری 500 صفحه کتابو خوندن
این سنگینترین کتابه که تا حالا تو دانشگاه پیام نور میخوام بخونم خیلی وحشتناکه 500 صفحه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nafis...

مدیر بازنشسته
کسی نیست راهنمایی بده ؟ :(
سلام
بنده نظرمو گفتم و هیچ کتابی جز این کتاب رو برای شروع از صفر پیشنهاد نمیدم
اگر کمک خواستین یه بار دیگه در تاپیک زیر مطرح کنید. این تاپیک محل عبور دوستان زیادی هست شاید بهتر شمارو راهنمایی کردن

[h=3]گفت و گوهای خودمانی بچه های IT[/h]

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
صفر!؟ مگه دبیرستان شما گسسته نخوندید؟
قلی‌زاده من کتاب محاسبات عددی‌ش رو داشتم که کتابش هم مثل درس دادنش ساده و پایه‌ای هست. گسسته ولی فقط یکی دو فصل از کتابش رو خوندیم اما به نظرم کتاب خوبیه. گریمالدی هم کتابش خوب و مفصله ولی به هر حال ترجمه هست و اگر خواستی بگیری، اونی که دو جلده و رنگ جلدش زرشکی و مشکی هست رو بگیر.

موقعی که من کنکور داددم (86) خوشخوان خیلی خوب بود
برای ارشد میخواد.

im.r3za

عضو جدید
صفر!؟ مگه دبیرستان شما گسسته نخوندید؟
قلی‌زاده من کتاب محاسبات عددی‌ش رو داشتم که کتابش هم مثل درس دادنش ساده و پایه‌ای هست. گسسته ولی فقط یکی دو فصل از کتابش رو خوندیم اما به نظرم کتاب خوبیه. گریمالدی هم کتابش خوب و مفصله ولی به هر حال ترجمه هست و اگر خواستی بگیری، اونی که دو جلده و رنگ جلدش زرشکی و مشکی هست رو بگیر.

برای ارشد میخواد.

من یجورایی متحول شدم تو دانشگاه :biggrin:
دبیرستان که نخوندم واسه همین میگم از صفر بخونم ...
فقط میخوام مطمن شم و سردرگم نشم

بالا