.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
خب معلومه گزینه دوم
امیر کبیر کجا دانشگاه ازاد کجا.هرچند مجازی باشه.

بر چه معیار این حرف رو میزنید ؟؟
مطمئن هستید دانشگاه مجازی امیرکبیر از آزاد قزوین بالاتر هست ؟؟
میدونی استادای هر کدوم کیا هستند ؟؟
الگوی کاری مجازی امیرکبیر رو میدونید ؟؟
فضای کاری و پشتیبانی از شما در هر کدوم رو میدونید ؟؟

اگر میدونید به ما هم بگید

Samira***

عضو جدید
کارشناسی it

کارشناسی it

من کاردانی آیتی دارم حالا میخام کارشناسی ثبتنام کنم.اما با توجه به حرف شما:(کارشناسیش واقعا هیچی بارمون نمیشه پس چگارکنم؟ نمیخام2سال وقت و هزینم تلف بشه.نه میتونم بیخیاله درس بشم و ادامه دادنشم که باره علمی نداره.چکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من کاردانی آیتی دارم حالا میخام کارشناسی ثبتنام کنم.اما با توجه به حرف شما:(کارشناسیش واقعا هیچی بارمون نمیشه پس چگارکنم؟ نمیخام2سال وقت و هزینم تلف بشه.نه میتونم بیخیاله درس بشم و ادامه دادنشم که باره علمی نداره.چکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:
شما اولین کاری که می‌کنی اینه که یه دور دستور زبان فارسی رو بخون.

نه خانم کی گفته دانشگاه بار علمی نداره؟ کی گفته توی دانشگاه هیچی به شما یاد نمی‌دن؟ چرت گفته.
من نمیدونم اون چیزی که دوست داری به شما بار بزنن چیه که توی دانشگاه بهش نمیرسی.
من تا حالا هر کاری که انجام دادم پشتوانه علمی که توی دانشگاه پیدا کردم بهم کمک کرده، چون حتی اگه کم بوده یا عمیق نبوده اما خوب یاد گرفتم (تازه از دانشگاه پیام نور یه شهرستان).
بله، توی دانشگاه به شما چیزهایی که دقیقا توی فرم استخدام شرکت لازمه بهت یاد نمی‌دن، اما مسیر رو بهت نشون می‌دن. با ۶ واحد پاسکال و ++C کسی برنامه نویس نمی‌شه، اما با الفبای برنامه نویس آشنا می‌شه. با ۶ یا ۹ واحد شبکه هم کسی متخصص شبکه نمی‌شه، اما برای شروع خوب و مناسبه.

فاطیمایاس

عضو جدید
موضوع پایان نامه

موضوع پایان نامه

من ترم 8 رشتهitهستم وسخت بدنبال موضوع مناسبی واسه پایان نامه ام هستم .لطفا موضوع خوبی سراغ دارید راهنماییم کنید.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من ترم 8 رشتهitهستم وسخت بدنبال موضوع مناسبی واسه پایان نامه ام هستم .لطفا موضوع خوبی سراغ دارید راهنماییم کنید.
۱. خانم یه جا لطفا سوالتو مطرح کن، نه ۳ جا.
۲. مگه دوره کارشناسی پایان نامه داره؟ احیانا پروژه پایانی منظورت نیست؟
۳. در اون خراب شده ای که دانشجوی ترم ۸ یه موضوع واسه پایان نامه اش به نظرش نمیرسه باید گِل گرفت (از جمله اون خراب شده ای که من توش تحصیل کردم).
۴. موضوع که زیاده، شما به چی علاقه داری؟ این موضوعات رو من می‌تونم بهت پیشنهاد کنم :
  • شبکه های Peer-to-Peer یا همون P2P
  • TOR
  • رایانش ابری (Cloud Computing)
  • پایگاه داده‌های NoSQL
  • مدل شی-رابطه ای در پایگاه داده (Object-Relational Model یا همون ORM)
  • پرداخت الکترونیک
  • مدل‌های زنجیره ارزش در فناوری اطلاعات و/یا تجارت الکترونیک
  • زنجیره تامین در تجارت الکترونیک
  • روش های موفق CRM (موضوع سمینار ویژه خودمم همینه)
  • راه اندازی یک وبسایت تجارت الکترونیک
  • بررسی روش های شناسایی و جلوگیری از حمله به وسیله IDS و IPS
  • گذشته، حال و آینده‌ی ERP
  • and this list goes on and on...

اگه موضوع علاقه یا تخصصت رو بگی بهتر می‌شه کمکت کرد.
اگه یکی از این موضوعات رو انتخاب کردی و کمک خواستی بگو.

SN20

عضو جدید

سلام سخت نگرد
برو دنبال علاقه ت که تو این مدت تحصیلت چی بیشتر برات جذابیت داشته..
فکر میکنم Augmented Reality یا همون واقعیت مجازی موضوع جالبی باشه.اگه سوالی داشتی بپرس تا جواب بدم چون دارم تخصصی روش کار میکنم شاید بتونم کمکت کنم.
موفق باشی

it_solver

عضو جدید
بر چه معیار این حرف رو میزنید ؟؟
مطمئن هستید دانشگاه مجازی امیرکبیر از آزاد قزوین بالاتر هست ؟؟
میدونی استادای هر کدوم کیا هستند ؟؟
الگوی کاری مجازی امیرکبیر رو میدونید ؟؟
فضای کاری و پشتیبانی از شما در هر کدوم رو میدونید ؟؟

اگر میدونید به ما هم بگید

من دانشگاه آزاد قزوین بوده ام استاد های خوبی داره اما خیلی خیلی سختگیر هستند و به سختی نمره میدهند رنج نمرات اونجا پایینه اما خوب سخت گیری ها تا حدی هم خوبه. اینم بگم که توی این دانشگاه جلسات فوق برنامه کاملا رایجه و معمولا هم در اون ها حضور غیاب میکنند. البته من 5 سال پیش برای کارشناسی اونجا بودم اما روالش فکر نمیکنم تغییر خاصی کرده باشه.

علی طاها

عضو جدید
تا سلام و خسته نباشید .
دو تا سوال در رابطه با java script
1-کد ایجاد یک تکس باکس و دو تا دکمه که با کلیک بر یکیش حروف را بصورت بزرگ و با کلیک بر دکمه دیگر حروف را بصورت کوچک نمایش دهد.
2-سوال دیگر اینکه سه دکمه داشته باشیم که با کلیک بر هر کدام بک گراند صفحه به رنگ دکمه بشه مثلاّ ابی-قرمز و سبز

سپندا آی تی

عضو جدید
سلام
من به شما موسسه نورا را توصیه میکنم که هم اساتید خوبی داره هم از لحاظ شهریه خیلی مناسبه
www.noora.ir

z.s20

عضو جدید
با سلام به هم
ه دوس جونای خوفم
من دانشجوی ترم 4 مهندسی نرم افزارم تو تهران دانشگاه فنی حرفه ایی شریعتی ،از اون جایی که این دانشگاه مخصوص فنی هاس من تصمیم گرفتم انتقالی بگیرم به تبریز رشته IT حالا از شما مهندسین عزیز میخواستم دز مورد این رشته تو دانشگاه تبریز منو راهنمایی کنین و بگین آیا سطح دانشگاه تبریز تو این رشته خوبه؟؟؟
مرسی از همه

samereh_m

عضو جدید
ارشد مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی یا مهندسی فناوری اطلاعات it ؟

ارشد مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی یا مهندسی فناوری اطلاعات it ؟

سلام
خدمت مهندسان عزیز
من تازه عضو این باشگاه شدم
سوالم در مورد اینه که کسی راجع به مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی چیزی میدونه؟ و اینکه ایا برای ارشد فناوری it بخونم بهتره یا فناوری اطلاعات پزشکی؟
با توجه به اینکه الان برای کارشناسی it میخونم.
خودم یه چیزایی در مورد مهندسی پزشکی میدونم اما برای ادامه تحصیل بین دو رشته موندم.
و اینکه بازار کار کدوم بهتره
اگه ممکنه دوستان خوبم راهنماییم کنید

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
خدمت مهندسان عزیز
من تازه عضو این باشگاه شدم
سوالم در مورد اینه که کسی راجع به مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی چیزی میدونه؟ و اینکه ایا برای ارشد فناوری it بخونم بهتره یا فناوری اطلاعات پزشکی؟
با توجه به اینکه الان برای کارشناسی it میخونم.
خودم یه چیزایی در مورد مهندسی پزشکی میدونم اما برای ادامه تحصیل بین دو رشته موندم.
و اینکه بازار کار کدوم بهتره
اگه ممکنه دوستان خوبم راهنماییم کنید
دانشکده علوم و فنون(دانشکده فنی فرق میکنه)دانشگاه تهران برای دوره ارشد مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی میگیره. ظرفیتش خیلی کمه و خب دانشگاه تهران هست و مشخصا قبولی توش سخته و تا اونجایی که میدونم با خود مهندسی پزشکی ارتباط چندانی نداره. میتونین از اساتید اونجا بپرسین.
الان حوزه سلامت به شدت از آی تی استفاده می کنه مخصوصا این پرونده و نسخ الکترونیکی الان به شدت رو بورسه. بچه های زیادی روی سیستم های اطلاعاتی سلامت، سیستم های بیمارستانی، داده کاوی بر روی اطلاعات بیمارستانی، لجستیک و زنجیره تامین بیمارستان، هتلینگ، ربات های بیمارستانی و.. کار میکنن. اتفاقا این حوزه بسیار بازار کار خوبی داره ولی به طور شخصی نه، بلکه باید روابط بالایی داشته باشین(پارتی).
توی دانشگاه تربیت مدرس چندتا از اساتید ما مثل دکتر سپهری، دکتر کارگری، دکتر تیمورپور مخصوصا دکتر سپهری با بیمارستان هاشمی نژاد تهران یا مرکز قلب یه روابط بسیار نزدیکی دارن و به شدت روی این مسائل کار میکنن.

البته در کل فکر نمیکنم گرایش ارشدتون الزاماً تعیین کننده این باشه که میخواین روی چه حوزه ای کار کنین.

goorghoor3

عضو جدید
سوال : MCITP و CISCO

سوال : MCITP و CISCO

سلام دوستان
میشه لطفا در مورد دوره های MCITP و CISCO توضیحاتی بدید؟؟؟!!!
اینکه چه کاربردی دارن؟؟؟
چه سرفصلایی دارن؟؟
و دوره های بعد از هر کدوم وجود داره یا نه ؟؟؟

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میشه لطفا در مورد دوره های MCITP و CISCO توضیحاتی بدید؟؟؟!!!
اینکه چه کاربردی دارن؟؟؟
چه سرفصلایی دارن؟؟
و دوره های بعد از هر کدوم وجود داره یا نه ؟؟؟
با یه جستجوی ساده میتونین جواب سوالتون رو پیدا کنین.
MCITP برای ماکروسافته و بیشتر روی اپلیکشین تمرکز داره. مثلاً روی ویندوز سرور زیاد کار میکنن ولی دوره های CISCO بیشتر برای کار با تجهیزات شبکه خود شرکت CISCO هست.
هر کدوم از اینا مجموعاً چند دوره هستند. یک دوره نیست که ادامه داشته باشه یا تموم بشه!!!
تو اینترنت هم کلی برای این دوره ها آموزش هست. یه سرچ توی p30download بزنین، فیلم های آموزشی این دوره ها رو میاره.

mozhgan.s.r

عضو جدید
سلام،تازه عضو باشگاهتون شدم رشته تحصیلیم فناوری اطلاعات،به طور اتفاقی وارد این رشته شدم، چون توی کنکور به اون چیزی که میخواستم نرسیدم اوایل زیاد برام مهم نبود که اطلاعاتی در مورد این رشته داشته باشم، ولی تصمیم دارم برای کارشناسی ارشد خودمو آمده کنم، از درس دانشگاهم راضی هستم، ولی حس میکنم اطلاعاتم خیلی ضعیف، میشه اطلاعات زیادی در مورد فناوری اطلاعات، و گرایش شبکه، امنیت در فوق بدید، از چه کتابای شروع کنم،چه کتابای باید برای فوق بخونم منبع درسی گرفتم ولی نمی دونم از چه نویسنده های شروع کنم، در مورد دورههای که باید بگذرونم توضیح بیشتری بدید، MCSE , Cisco دقیقآً چی هستند، لطفا راهنمایی کنید ممنون.:eek:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام،تازه عضو باشگاهتون شدم رشته تحصیلیم فناوری اطلاعات،به طور اتفاقی وارد این رشته شدم، چون توی کنکور به اون چیزی که میخواستم نرسیدم اوایل زیاد برام مهم نبود که اطلاعاتی در مورد این رشته داشته باشم، ولی تصمیم دارم برای کارشناسی ارشد خودمو آمده کنم، از درس دانشگاهم راضی هستم، ولی حس میکنم اطلاعاتم خیلی ضعیف، میشه اطلاعات زیادی در مورد فناوری اطلاعات، و گرایش شبکه، امنیت در فوق بدید، از چه کتابای شروع کنم،چه کتابای باید برای فوق بخونم منبع درسی گرفتم ولی نمی دونم از چه نویسنده های شروع کنم، در مورد دورههای که باید بگذرونم توضیح بیشتری بدید، MCSE , Cisco دقیقآً چی هستند، لطفا راهنمایی کنید ممنون.:eek:

سلام
خوش اومدید

جواب تمام سوالاتتون در تاپیک ها همین تالار هست , کافیست کمی بگردید

اگر جستجو کردید و اطلاعات مورد نظرتون رو بدست نیاوردید , همینجا مطرحش کنید

موفق باشید

DAVID WILSON

عضو جدید
سلام دوستان
حالتون چطوره
آقا من الان 20 سالمه
و ترم 1 IT هستم
به امنیت اطلاعات علاقه دارم
خوب آیا پیشنهادی دارید برای من از الان چکار کنم
چون بیشترین هدفم برای خارج از کشوره
میخوام اونجا بتونم برای خودم کسی بشم
ممنون میشم راهنمای کنید

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
حالتون چطوره
آقا من الان 20 سالمه
و ترم 1 IT هستم
ممنون میشم راهنمای کنید
اطلاعات کمه. نگفتی کدوم دانشگاه میخونی؟
چون ترم اول هستی و فعلا اول راهی،‌تنها پیشنهادی که میتونم برات داشته باشم اینه که فقط فقط فقط مطالعه اونم مطالعه دقیق دقیق دقیق، عمیق عمیق عمیق.
برای شروع کار هم نیت خوبی کردی،‌حالا بعد نیت،‌گام عمله.

DAVID WILSON

عضو جدید
عزیزم غیر انتفاعی هستم
الان از چی شروع کنم
هر روز هم دارم زبان کار می کنم تا اونم قوی کنم

hbigdeli

عضو جدید
سلام دوستان
حالتون چطوره
آقا من الان 20 سالمه
و ترم 1 IT هستم
ممنون میشم راهنمای کنید

به نظر من بیشتر روی مبحث شبکه و امنیت مطالعه کن چون هم نیروها در این تخصص در ایران خیلی کمه و هم واقعا بحث هاای جالبی داره

مشکل لگ زدن در کروم

مشکل لگ زدن در کروم

سلام به دوستان
سایت ما مربوط به مسائل تاسیساتیه. متاسفانه در گوگل کروم لگ میزنه. نمیدونم مشکلش چیه. آدرس سایت ما اینه

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

dehghanian_t

عضو جدید
سلام موسسه دانش توي هفت حوض سمت تهرانپارس براي دوره هاي IT پيشنهاد منه
اساتيد محشر دوره هاي فوق العاده;)

ssordi

عضو جدید
سلام
من رمز ایمیلمو مدت زیادیه فراموش کردم اما چون ساین این هستم. فعلا مشکلی ندارم. می خواستم ببینم راه حلی دارین که بشه بازیابی یا تغییرش بدم

سلام دوستان عزیز
ایشالا که همیشه سلامت باشید
ما یه سایتی زدیم یه موردی دارم تو سایتم
فکر کنم تو قسمت فروشگاهیش یه سری تنظیمات داره که من بلد نیستم و ازش سر درنمیارم
کسی هست که virumart کار کرده باشه؟

بالا