کمک فوری .....thermal probe in rock

m.hov

عضو جدید
سلام بچه ها من نیازفوری دارم اگر کسی میدونه ترمال پروب تو سنگ یا خاک به چه صورته ممنون میشم کمکم کنید.کجا میتونم پیدا کنم.میخوام دستگاهی بسازم خواص حرارتی سنگ اندازه گیری کنه

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام.
خواص حرارتی؟؟
مطمئنید که امکان داره؟
من می دونم که دستگاهای پرتابلی ساخته شدن که می تونن دگرسانی ها رو مشخص کنن...در حقیقت یه مدلش نوعی XRD هست که به جای الکترون از پروتون استفاده می کنه و از 2005 استفاده می شه(فک کنم شرکت مس یه دونه خریده)یه مدل دیگه هم که از مادون قرمز استفاده می کنه و دگرسان ها رو از غیردگرسان تشخیص می ده...که چون دگرسانیها دارای آب هستن انعکاس حرارتی کمتری نسبت به سنگهای سالم دارن...
به خلاصه PIXE و دومی هم PIMA نامیده می شن...
نمی دونم اطلاعات شما درباره تجزیه دستگاهی چقدره اما توصیه می کنم قبلش روشهای تجزیه دستگاهی در علوم زمین میرنژاد و لنکرانی انتشارات دانشگاه تهران 92 و روش های تجزیه ی نمونه های معدنی خاکزاد و پیمان افضل انتشارات آرین زمین 92 رو بخون و ببین چی می فهمی...کتابای خوبین...یه کتاب دیگه هم که نزدیکه زمین شیمی و تجزیه دستگاهی، باقری ، انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان 1390 هست که بدردت خواهد خورد...
موفق باشی دوست عزیز

dr.abbas

عضو جدید
با سلام و عرض ادب خدمت شما

با سلام و عرض ادب خدمت شما

سلام دوست گرامی تو هندوستان استادی به نام پرفسور سینق هستش به نظرم اون میتونه کمکت کنه. بهتره باهاش در ارتباط باشی. میتونی تو گوگل اسمشو جستجو کنی. ممکنه چند نفرو بیاره ولی اونیکه وسط سرش ریخته همونه. ولی آخه این چه موضوعی هست که شما انتخاب کردی؟؟ سخته!! موهای سر آدم میریزه. ولی نگران نباش . از متن درخواستت میشه فهمید خیلی خسته ای و می خوای زود سمبلش کنی بری اونور آب ولی اشتباه نکن اونجا خیلی سخت گیرن. سعی کن از این تنبل بازیا دست برداری و کمتر غر بزنی تا موهات کمتر بریزه. انشاء الله موفق باشی.

بالا