کمک فوری برای انصراف از ارشد آزاد

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه‌ها من الان تو یه وضعیتی هستم که نمیدونم باید چی‌ کار کنم:cry:

من تو تکمیل ظرفیت آزاد ۹۱ دانشگاه علوم تحقیقات تهران قبول شدم ثبتنام کردم و یه ترم رفتم سر کلاس... حالا این چند وقت که نتایج سراسری اومده دانشگاه تهران قبول شدم و باید از اون آزاد انصراف بدم الان گفتن هزینهٔ انصرافت نزدیک یک میلیون و ششصد می‌شه که خوب مبلغ خیلی‌ زیادیه... الان واقعا نمیدونم چی‌ کار کنم هزینهٔ خیلی‌ غیر منطقیه....میگن ۱.۵ برابر شهریه ثابت باید بدی

کسی‌ بوده این شرایطو داشته باشه؟شما چی‌ کار کردین؟ کجا باید برم شکایت کنم؟اگه می‌شه خواهشاً کمکم کنید این چند روز ثبتنام و اصل مدرک لیسانسم هم دستشونه...
واقعا باورم نمی‌شه

nafis...

مدیر بازنشسته
فک کنم این قانون همه جا هست
وقتی انصراف میدی باید یه مقداری پول بدین
حتی برای شبانه، غیرانتفاعی و ....
ولی بازم شاید کسه دیگه تجربه داشته باشه

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام بچه‌ها من الان تو یه وضعیتی هستم که نمیدونم باید چی‌ کار کنم:cry:

من تو تکمیل ظرفیت آزاد ۹۱ دانشگاه علوم تحقیقات تهران قبول شدم ثبتنام کردم و یه ترم رفتم سر کلاس... حالا این چند وقت که نتایج سراسری اومده دانشگاه تهران قبول شدم و باید از اون آزاد انصراف بدم الان گفتن هزینهٔ انصرافت نزدیک یک میلیون و ششصد می‌شه که خوب مبلغ خیلی‌ زیادیه... الان واقعا نمیدونم چی‌ کار کنم هزینهٔ خیلی‌ غیر منطقیه....میگن ۱.۵ برابر شهریه ثابت باید بدی

کسی‌ بوده این شرایطو داشته باشه؟شما چی‌ کار کردین؟ کجا باید برم شکایت کنم؟اگه می‌شه خواهشاً کمکم کنید این چند روز ثبتنام و اصل مدرک لیسانسم هم دستشونه...
واقعا باورم نمی‌شه

سلام برا همین اتفاق افتاد
کاش مدرک لیسانست رو نمیدادی همون اول
اما واقعیت اینه که باید این پول رو بدی مگه اینکه در مرکز آشنا داشته باشی که بتونه با بند پ مانع دادن هزینه ی شما بشه
من اخرش به همین ارشد ازاد شهر خودمون بسنده کردم و گفتم بهتر از اینه که برم شهر دیگه، جالبش اینجاس که من سال 89 ازاد قبول شدم وحتی نرفتم ثبت نام کنم و سال دیگه که جوابا دولتی اومد و از دولتی انصراف دادم رفتم ازاد و گفتم من پارسال قبول شدم اونا هم گفتن عیب نداره پول دو ترم شهریه ثابت رو بریز و بیا ثبت نام کن وهمینم شد
اگه اشنا داشته باشی میشه درستش کرد ولی اگه مدرک لیسانست دستشون نبود راحت میومدی بیرون،البته بعدا یقتو ی جا کیگرفتن ولی فعلا کارت حل بود
موفق باشی

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام برا همین اتفاق افتاد
کاش مدرک لیسانست رو نمیدادی همون اول
اما واقعیت اینه که باید این پول رو بدی مگه اینکه در مرکز آشنا داشته باشی که بتونه با بند پ مانع دادن هزینه ی شما بشه
من اخرش به همین ارشد ازاد شهر خودمون بسنده کردم و گفتم بهتر از اینه که برم شهر دیگه، جالبش اینجاس که من سال 89 ازاد قبول شدم وحتی نرفتم ثبت نام کنم و سال دیگه که جوابا دولتی اومد و از دولتی انصراف دادم رفتم ازاد و گفتم من پارسال قبول شدم اونا هم گفتن عیب نداره پول دو ترم شهریه ثابت رو بریز و بیا ثبت نام کن وهمینم شد
اگه اشنا داشته باشی میشه درستش کرد ولی اگه مدرک لیسانست دستشون نبود راحت میومدی بیرون،البته بعدا یقتو ی جا کیگرفتن ولی فعلا کارت حل بود
موفق باشی
خب البته اگر هم مجبور شد هزینه رو بپردازه انصراف بده خیلی بهتره
1میلیون و 500 در مقابل هزینه کل دانشگاه ازاد ناچیزه
تازه دانشگاه تهران هم قبول شدن
فکر میکنم رفتن به دولتی خیلی بهتر باشه تازه اونم رشته پرخرج معماری

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
خب البته اگر هم مجبور شد هزینه رو بپردازه انصراف بده خیلی بهتره
1میلیون و 500 در مقابل هزینه کل دانشگاه ازاد ناچیزه
تازه دانشگاه تهران هم قبول شدن
فکر میکنم رفتن به دولتی خیلی بهتر باشه تازه اونم رشته پرخرج معماری

منم موافقم نفیس جان
خوبیش اینه شما راحت میتونی تصمیم بگیری چون هر دو دانشگاه در تهران قرار داره پس دوری راه و این هارو ندارین، در ضمن هزینه ی پایان نامه ی ازاد بالای دوتومن میفته پس بهتره این پول رو بپردازین و همون دولتی رو برین

دانشگاه علوم تحقیقات تهران بهترین دانشگاه در بین دانشگاه های سراسری و آزاد برای تحصیل در رشته نفت است.دلیل آن هم است که دانشگاه فاقد هیئت علمی است،و در گلچینی از تاب ترین دانشگاه های ایران (شریف ،تهران و صنعت نفت و پژوهشگاه نفت) می باشند،این دانشگاه به پشوانه شهریه بالایی که از دانشجویان خو د می گیرد،توانسته بهترین اساتید را جذب کند. وقتی شما به اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسری نگاه میکنید متوجه میشوید فقط 1 یا 2 مورد استاد خوب دارند(که همین ها مدرس علوم تحقیقات هم هستند) بقیه اساتیدشان گرایش های مشابه شیمی یا معدن دارند.
دانشگاه علوم تحقیقات در هر درس بهترین اساتید را از دانشگاه های مربوطه جذب کرده است.

tlmadan85

عضو جدید
به نظر من دانشگاه سراسری خیلی بهتره،دانشگاه آزاد خیلی از رشته های ارشدش به شرط شرکته، با این پردیس ها بدون مجوزی که توی شهرستانها ایجاد کردن ها و با این حجم بالای دانشجو(ورودی مهر ماه،تکمیل ظرفیت مهرماه،تکمیل ظرفیت مرحله دوم ورودی بهمن،........) اصلا کیفیت آموزشی نداره.

به نظر من دانشگاه سراسری خیلی بهتره،دانشگاه آزاد خیلی از رشته های ارشدش به شرط شرکته، با این پردیس ها بدون مجوزی که توی شهرستانها ایجاد کردن ها و با این حجم بالای دانشجو(ورودی مهر ماه،تکمیل ظرفیت مهرماه،تکمیل ظرفیت مرحله دوم ورودی بهمن،........) اصلا کیفیت آموزشی نداره.

میزان کیفیت آموزشی به واحد آن هم بستگی دارد،واحد علوم تحقیقات تهران بالاترین کیفیت آموزشی را دارد،همین مسئله باعث شده تا این دانشگاه در در برخی از رشته ها حتی بالاتر از دانشگاه های سراسری تهران(شریف ،امیرکبیر،تهران،علم صنعت)قرار بگیرد. دانشگاه های سراسری شهرستان که جای خود دارد.

nafis...

مدیر بازنشسته
میزان کیفیت آموزشی به واحد آن هم بستگی دارد،واحد علوم تحقیقات تهران بالاترین کیفیت آموزشی را دارد،همین مسئله باعث شده تا این دانشگاه در در برخی از رشته ها حتی بالاتر از دانشگاه های سراسری تهران(شریف ،امیرکبیر،تهران،علم صنعت)قرار بگیرد. دانشگاه های سراسری شهرستان که جای خود دارد.
اگر بخوام در رابطه با دکترای رشته کامپیوتر واجد علوم و تحقیقات اطلاعات کسب کنم چه جوری هست! اینکه چقدر ظرفیت و چه گرایشی از کامپیوتر و چه هزینه ای هر ترم داره!

tlmadan85

عضو جدید
البته من هم شنیدم،شاخ شون همین واحد علوم تحقیقات تهرانه،داخلش میگن مثل 1 شهر میمونه و بزرگترین کتابخونه خاورمیانه توش ساختد،البته به همت شهریه بالایی که از دانشجویان می گیرند.

اگر بخوام در رابطه با دکترای رشته کامپیوتر واجد علوم و تحقیقات اطلاعات کسب کنم چه جوری هست! اینکه چقدر ظرفیت و چه گرایشی از کامپیوتر و چه هزینه ای هر ترم داره!

ظرفیتش حدودا 10 نفره، گرایش هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر و مکاترونیک رو داره، هزینه اش الان حدود 60 میلیونه.
برخی از اساتیدش

جمشید شنبه زاده

دارنده مدرک دکتری تخصصیهوش مصنوعی و پردازش تصویر از دانشگاه ولوونگانگ
استرالیا است. دانشیار دانشکدهٔ فنی دانشگاه خوارزمی

البته رشته شما ،خوراک بورسه.درصورت قبولی و علاقه مندی می توانید بورسم بگیرید

nafis...

مدیر بازنشسته
ظرفیتش حدودا 10 نفره، گرایش هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر و مکاترونیک رو داره، هزینه اش الان حدود 60 میلیونه.
برخی از اساتیدش

جمشید شنبه زاده

دارنده مدرک دکتری تخصصیهوش مصنوعی و پردازش تصویر از دانشگاه ولوونگانگ
استرالیا است. دانشیار دانشکدهٔ فنی دانشگاه خوارزمی

البته رشته شما ،خوراک بورسه.درصورت قبولی و علاقه مندی می توانید بورسم بگیرید

یعنی در واقع شما را دانشگاه بورسیه خودش میکند،که بدون شهریه به تحصیل می پردازید وبعد از قبولی در امتحان جامع دکترا(ترم چهارم) شما به عضویت هیئت علمی آن واحدی که از آن بورس گرفتید،میشود.که تدریس می توانید کنید و درامد هم داشته باشید.

دکترای معدن علوم تحقیقات شامل گرایش های مکانیک سنگ،فراوری و استخراج می باشد.
و از اساتید معروف آن
دکتر شفاهی،کوروش شهریار و........ می باشند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلامممممممممممممممم:smile:
من لیسانسم رو علوم و تحقیقات تهران خوندم. تقریبا با ۹۵درصد استادهای بنام کشور هم کلاس داشتم. ارشدم رو هم دارم شریف میخونم. به جرات میتونم بگم بین شریف و علوم و تحقیقات هیچ فرقی نیست.
یه استاد اگه در حد عالی هم که باشه نهایتا بتونه یک ظاهر کلی از درس رو به شما بشناسونه و شاید ۲۰درصد مطالب رو یاد بگیرید. در اصل این خود دانشجو هست که باید بشینه کتاب یا کتابهای رفرنس رو بخونه. چون مثلا فلان استاد یکسری نکات به نظرش مهمه که یه استاد دیگه اونطور فکر نمیکنه و برعکس. وقت کلاسها محدود هست. دانشجوها هم که خدارو شکر همه دنبال پیچوندن. البته جسارت نباشه. توی کشور ما مدرکت رو از کجا میگیری مهم هست ولی دیگه الان اهمیتش کمتر شده. نگاه میکنن میبینن چقدر سواد داری. تو کل دنیا همینطور هست. میبینن چندتا مقاله داری. چه کارهای علمی یا پژوهشی کردی.
همین دکتر شادی زاده ما بهش میگفتیم که ما دانشگاه ازادی ها رو کسی تحویل نمیگیره با ما برخورد میکرد که چرا برای خودتون ارزش قایل نیستید و دانشجوهایی داشته که از خیلی از دانشجوهای سراسری بهتر بودن. من شخصا دانشجوهای دانشگاه سراسری رو دیدم که با عرض شرمندگی حر از پر حالیشون نیست. همینطور دانشجوهای ازاد.
خواهشا به همدیگه احترام بذاریمهر کجا که هستیم. ممنون;)

من لیسانسم رو علوم و تحقیقات تهران خوندم. تقریبا با ۹۵درصد استادهای بنام کشور هم کلاس داشتم. ارشدم رو هم دارم شریف میخونم. به جرات میتونم بگم بین شریف و علوم و تحقیقات هیچ فرقی نیست.
یه استاد اگه در حد عالی هم که باشه نهایتا بتونه یک ظاهر کلی از درس رو به شما بشناسونه و شاید ۲۰درصد مطالب رو یاد بگیرید. در اصل این خود دانشجو هست که باید بشینه کتاب یا کتابهای رفرنس رو بخونه. چون مثلا فلان استاد یکسری نکات به نظرش مهمه که یه استاد دیگه اونطور فکر نمیکنه و برعکس. وقت کلاسها محدود هست. دانشجوها هم که خدارو شکر همه دنبال پیچوندن. البته جسارت نباشه. توی کشور ما مدرکت رو از کجا میگیری مهم هست ولی دیگه الان اهمیتش کمتر شده. نگاه میکنن میبینن چقدر سواد داری. تو کل دنیا همینطور هست. میبینن چندتا مقاله داری. چه کارهای علمی یا پژوهشی کردی.
همین دکتر شادی زاده ما بهش میگفتیم که ما دانشگاه ازادی ها رو کسی تحویل نمیگیره با ما برخورد میکرد که چرا برای خودتون ارزش قایل نیستید و دانشجوهایی داشته که از خیلی از دانشجوهای سراسری بهتر بودن. من شخصا دانشجوهای دانشگاه سراسری رو دیدم که با عرض شرمندگی حر از پر حالیشون نیست. همینطور دانشجوهای ازاد.

ممنون از ممیزی که انجام دادید.حتما با تشکر

tlmadan85

عضو جدید

حتما مهندس،

بالا