کمک فوری انتخاب رشته دانشگاه ازاد (علوم و تحقیقات)

arash250

عضو جدید
سلام دوستان

با توجه به این که ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه ازاد از فردا شروع می شه
از کیله دوستان تقاظای کمک دارم;):heart::heart::gol::gol:;)

من می خواستم یه سری اطلاعات در باره وضع علمی دانشگاه تون(علوم و تحقیقات)
من بدین:redface::redface:

من چون به مهندسی برق علاقه:heart::heart: دارم می خوام انتخاب اولم رو بزنم برق علوم و تحقیقات . از کلیه مهندسین و دوستان تقاظا دارم نظر شون رو بگن:(:(:cry:

آیا امکانات دانشگاه مثل: آزمایشگاه /کتابخونه/سرعت اینترنت/سرویس/استاد/...... خوبه یا نه؟:que:

آیا از اینکه اومدن به این دانشگاه راضی هستید؟:que:

یه دنیا تشکر :gol::heart::heart::heart:

محمد فرزانه

عضو جدید
آزمایشگاه / ضعیف در حال بهبود

کتابخونه/به نظر من از لحاظ کتابهای فارسی خیلی خوبه ، همه کتابها چاپ جدید هستند

سرعت اینترنت/ یه کمی بهتر از dialup ، اگه خلوت باشه سرعتش خیلی بالاست ،

سرویس/ اگه پر بشه حرکت میکنه ، با زیاد شدن دانشجوها دیگه زودتر پر میشه ،

استاد/ شما باید ببینی با کدوما راحتری ، ولی خوشم میاد از دانشجوهای تیزی که از خوب و بدش نمره میگیرن

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
کاشکی ما هم قبل از اومدن به اینجا مثل شما تحقیق می کردیم تا یه کم درست تر انتخاب می کردیم
ازمایشگاه بدک نیست خوب داره بهتر می شه
کتابخونه هم که اصلا روش حساب نکنید کلی کتاب داره ولی هر وقت می خوای تو امانت هست و در طول ترم کم پیش می یاد که کتاب مورد نظر به دستتون برسه
اینترنت هم که سالی به 12 ماه در دست تعمیر هست و مشکل سرور و از این حرفا
سرویس هم بد نیست ولی به پای صدرا نمی رسه ( البته شما که تو فضا زندگی میکنید باید در خواست بدین تا یه ایستگاه هم اونجا بذارن:biggrin:)
استاد هم بستگی به شانستون داره که اون ترم درس هایی که می خواین بگیرین کیا ارائه داده باشند ولی در کل سطح علمی اساتید رشته برق خوبه فقط قدرت بیانشون باهم فرق می کنه
من خودم به شخصه اگر الان جای شما بودم می خوندم برای سراسری حالا شما را نمی دونم بازم نظر خودتون مهمه
برای اطمینان بیشتر هم می تونید خودتون یه روز بیاین دانشگاه و ببینین این روش عاقلانه تره سرویس هم هست اگر خواستین بیاین و اطلاعاتی درباره ساعت حرکت سرویس ها خواستین می تونید با این شماره 09173189052 آقای خسروپور تماس بگیرین و ساعت حرکت و مکانش و بپرسین به هر حال کار از محکم کاری عیب نمی کنه
اگر سوال دیگه ای هم داشتین در خدمتم
موفق و پیروز باشید

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خوب گفتن اما یه خرده من تخصصییش میکنم اگر ایراد نداشته باشه
اگه شما گرایشتون قدرت اینجا نیاین که کمبود استاد توی این رشته هست اما در سه گرایش دیگه استاد ها جوابگو هستن البته شاید قدرت هم تا شما بیاید خوب بشه
وضع کارگاه ها و آزمایشگاه افتضاح هست از نظر من چون امکانات آزمایشگاهی کمه ،فضا محدوده و تعداد افراد در آزمایش گاه رو شما زیر 30 نفر معمولا نمیبینید یه دفعه میری می بیینی 4 5 نفر سر یه اسکوپ زبون بسته دارن کار میکنن
امکانات اینجا کمه چون تازه تاسیس هست مسئولین هم ارتقا میدن امکانات اما اصلا متناسب با سطح پذیرش دانشجو نیست به خاطر همین اوضا نزولی در دانشگاه ما طی میشه
یه چیز دیگه هم که هست گروه علمی اینجا اسم هست اما کار نیست ایرادش رو توی تاپیک درخواست از بچه های برق خودم بخونی میفهمی
مهمترین چیز در مهندسی برق یاد گیری تئوری و عملی اونه اما این 2 باید باهم باشن
اگر یکیشو فقط داری پیش میبری ناقص هستی مگر تئوری اون قدر کار کنی که بشی استاد دانشگاه یا عملی اونقدر کار کنی که تمام شرکتهای معتبر توی اون صنعت حداقل اسمتو بدونن که این دو خیلی سخت تر از اون اولی هست

engineer 007

عضو جدید
سلام
من تو این فروم معمولا چیزی نمینویسم اما الان مجبورم چون به نظر میاد بچه ها خیلی‌ چیزارو نادیده میگیرن.
قدرت رو قبول دارم که از نظر استاد ضعیفه اما کتابخونه رو دوست امن اگه فقط دنبال حل المسائل نباشین و کتاباشو زیرو رو کنین میبینین که چه کتابای‌ خوبی‌ هست ک نه تنها در امانت نیست بلکه گاهی هیچ وقت هیچ کس دنبالشون نیست.اما اینترنت کی‌ ۱۲ ماه سال خراب بوده؟پس چرا هر وقت من رفتم کافی‌ نت پر از دانشجو بود پشت سیستمها؟!؟!
اما آزمایشگاه والا ما دیدیم زیاده اما بالای ۲۲ تا ندیدیم!!!!!!!
و یه چیز دیگه اگه ۴ نفر میریزین رو سر یه اسکپ آیا یکی‌ پاشد یه رو زدیگه بره آزمایشگاه تا آزمایش رو تکی‌ انجام بده؟بهونه نیارین که راه نمیدن که من رفتم و مشکلی‌ نبود... خودم بودم و خودم
و این که تو هیچ دانشگاهی به شما کار عملی‌ یاد نمیدن مگر اینکه خودتون برین دنبالش!کدومتون رفتین از استادا پروژه خواستین که بهتون ندادن؟!:que::que:
دوستان و همکلاسیهای عزیز لطفا شعار ندین،مشکلات هست اینو قبول دارم اما استاد فروزان تبار حرف قشنگی‌ سر کلاس میزدن:
میگفتن:شریف از نظر امکانات شاید ۱۰%بالاتر باشه!شریف رو دنشجوهاش شریف کردن...:)

امیدوارم حرفم به هیچ یک از بچه ها بر نخوره:redface:

engineer 007

عضو جدید
سلام
من تو این فروم معمولا چیزی نمینویسم اما الان مجبورم چون به نظر میاد بچه ها خیلی‌ چیزارو نادیده میگیرن.
قدرت رو قبول دارم که از نظر استاد ضعیفه اما کتابخونه رو دوست امن اگه فقط دنبال حل المسائل نباشین و کتاباشو زیرو رو کنین میبینین ک چه کتابای‌ خوبی‌ هست ک نه تنها در امانت نیست بلکه گاهی هیچ وقت هیچ کس دنبالشون نیست.اما اینترنت کی‌ ۱۲ ماه سال خراب بوده؟پس چرا هر وقت من رفتم کافی‌ نت پر از دانشجو بود پشت سیستمها؟!؟!
و یه چیز دیگه اگه ۴ نفر میریزین رو سر یه اسکپ آیا یکی‌ پاشد یه رو دیگه بره آزمایشگاه تا آزمایش رو تکی‌ انجام بده؟بهونه نیارین که راه نمیدن که من رفتم و مشکلی‌ نبود... خودم بودم و خودم
و این که ین تو هیچ دانشگاهی به شما کار عملی‌ یاد نمیدن مگر اینکه خودتون برین دنبالش!کدومتون رفتین از استادا پروژه خواستین که بهتون ندادن؟!:que:
دوستان و همکلاسیهای عزیز لطفا شعار ندین،مشکلات هست اینو قبول دارم اما استاد فروزان تبار حرف قشنگی‌ سر کلاس میزدن:
میگفتن:شریف از نظر امکانات شاید ۱۰%بالاتر باشه!شریف رو دنشجوهاش شریف کردن...:)

engineer 007

عضو جدید
سلام
قدرت رو قبول دارم که از نظر استاد ضعیفه اما کتابخونه رو دوست من اگه فقط دنبال حل المسائل نباشین و کتاباشو زیرو رو کنین میبینین که چه کتابای‌ خوبی‌ هست که نه تنها در امانت نیست بلکه گاهی هیچ وقت هیچ کس دنبالشون نیست.اما اینترنت کی‌ ۱۲ ماه سال خراب بوده؟پس چرا هر وقت من رفتم کافی‌ نت پر از دانشجو بود پشت سیستمها؟!؟!
و یه چیز دیگه اگه ۴ نفر میریزین رو سر یه اسکپ آیا یکی‌ پاشد یه روز دیگه بره آزمایشگاه تا آزمایش رو تکی‌ انجام بده؟بهونه نیارین که راه نمیدن که من رفتم و مشکلی‌ نبود... خودم بودم و خودم
و این که ین تو هیچ دانشگاهی به شما کار عملی‌ یاد نمیدن مگر اینکه خودتون برین دنبالش!کدومتون رفتین از استادا پروژه خواستین که بهتون ندادن؟!:que:
میگفتن:شریف از نظر امکانات شاید ۱۰%بالاتر باشه!شریف رو دانشجوهاش شریف کردن...:)
خودمون رو اصلاح کنیم دانشگاه هم درست می شه.
امیدوارم حرفم به هیچ یک از بچه ها بر نخوره:redface:[/quote]

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
قدرت رو قبول دارم که از نظر استاد ضعیفه اما کتابخونه رو دوست من اگه فقط دنبال حل المسائل نباشین و کتاباشو زیرو رو کنین میبینین که چه کتابای‌ خوبی‌ هست که نه تنها در امانت نیست بلکه گاهی هیچ وقت هیچ کس دنبالشون نیست.اما اینترنت کی‌ ۱۲ ماه سال خراب بوده؟پس چرا هر وقت من رفتم کافی‌ نت پر از دانشجو بود پشت سیستمها؟!؟!
و یه چیز دیگه اگه ۴ نفر میریزین رو سر یه اسکپ آیا یکی‌ پاشد یه روز دیگه بره آزمایشگاه تا آزمایش رو تکی‌ انجام بده؟بهونه نیارین که راه نمیدن که من رفتم و مشکلی‌ نبود... خودم بودم و خودم
[/quote]

سلام دوست عزیز
والا من 5 ترم دانشجوی اینجا بودم فقط تونستم 1 کتاب اونم البته غیر درسی ( آموزش نرم افزار) از کتاب خونه بگیرم شاید هم من خیلی بد شانس بودم یا هم ترمی های من خیلی فعال که همه کتاب ها را زودتر می گرفتن به هر حال این تجربه من بود
آره کافی نت همیشه پر از دانشجو هست ولی همین که داری یه چیزی دانلود می کنی اینرنت قطع می شه البه بازو اونم امکان داره که سرور با user من مشکل داره
این حرفتون هم قبول که ما هم باید یه کم اصلاح بشیم
موفق و پیروز باشید

arash250

عضو جدید
دوستان ممنون از اینکه نظر خودتون رو گفتین .

سلام

دوستان به نظر شما با مدرک لیسانس دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات میشه بری مالزی
برای فوق لیسانس یا نه؟ اصلا مالزی دانشگاه ازاد رو قبول داره؟

راستی بچه های برق اونجا اهل کارای تحقیقاتی هستن یا فقط برای پاس کردن واحدا درس می خونن؟

اگه میشه در باره وضعیت خوابگاه هم یه کم توضی بدین آخه من
شیراز زندگی نمی کنم (اهل کازرون ام) ؟

بازم تشکر می کنم از اینکه جواب دادین یه دنیا:gol::gol::gol::heart::heart:

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

[/quote]

نمیدونم شما شنیدین یا نه من شما رو نمیشناسم دوست عزیز من یه پروژه داشتم برای جشنواره خوارزمی به جرات می تونم بگم به حدود 8 تا از اساتید محترم این دانشگاه رو انداختم و کارم رو براشون توضیح دادم اما به جز استاد مظفری هیچ کس منو راه نمایی نکرد متاسفانه امسال الارغم کوششی که کردیم و تیمی که با بچه های دانشگاه خواجه نصیر و امیرکبیر داشتیم نتونستیم اون پروژه کامل در بخش عملی جشنواره برای هیئت داوران ارائه بدیم و هیچ مقامی هم نیاوردیم اما مهم این نیست از نظر من مهم اینکه ما به خودمون این جرات رو دادیم و توی جشنواره شرکت کردیم
من معادلات بازوها مو به روش کلاسیک حل کردم برای پیدا کردن زاویه ها اما نیاز به روش ماتریسی داشتم و نتونستم روش کلاسیک رو براساس روش ماتریسی شبیه سازی کنم، همون استادی که شما نام بردین به جای اینکه به من روش بگن یه کتاب 400 صفحه معرفی کردن و واقعا دستشون درد نکنه ،من شرایط رو کامل برای ایشون توزیح دادم اما جواب بسیار زیبایی گرفتم در همون سمینار های هفته پژوهش پارسال، اون کتابی هم که گفته بودن من خودم قبلا در کتاب های گروه روباتیک دیده بودم و به جرات میتونم بگم سطحش بسیار بالا ، روش ها که نگو و وقت من بسیار زیاد بود و اگر قید درسهامم می زدم معلوم نبود بتونم از اون کتاب بعد از 5 6 ماه نتیجه بگیرم یا نه در عوض دکتر مهرشادی عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر الا رغم کارایی که داشت و گرفتاریهاش در صنایع وزارت دفاع 6 باری که من تهران رفتم و یکی از دوستانم جوری با ما برخورد میکرد که انگار به ما بده کاره ((فرق اساتید رو هم ببین))
اگر یه نگاه به آزمدار ترم پیش بندازی و لیستشون رو ببینی یا از دیگران بپرسی توی حذف و اضاف بهت میگن که برخی کلاس ها به 28 نفر رسید و مهندس فروزان تبار گفتن:این جا مگه تویله هست من باید برم با این مهندس کریمی صحبت کنم بعد رفت بیرون هوا بش خورد گفت راستی اینجا علوم تحقیقات فارس برگشت و گفت بچه ها کارتون رو بکنید
در مورد گروه های علمی تحقیقاتی پژوهشی که ما توی همشون بودیم دوست داری از کجاش بگم؟؟!!!! از گروه روباتیک که بعد هزاران بالا و پایین رفتن حل مشکلات داخلی ارائه طرح و کارهای زیاذی که براشون کردیم گفتن بودجه نداریم یا از کلاساشون که ما هرکدوم از بچه ها 50000 تومان دادیم 21 23 نفری و بعد از حدوده 1.5 یا 2 سال دانشگاه پولی رو که باید به استاد میداد هنوز نداده و یا ....
اگر فکر میکنی دوست عزیز ما از خارج اومدیم ، چندتا چیز دیگران برامون تعریف کردن اونا رو میگیم در اشتباهی
یا حق

آخرین ویرایش:

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد به خاطر دانشگاه قزوین و دفتری که به صورت مرکز در انگلیس دانشجو می پذیره یه دانشگاه بین الملی محصوب میشه:biggrin::surprised:

engineer 007

عضو جدید
سلام
اول تبریک میگم بابت رفتنتون به جشنواره،تلاش مهم تر از نتیجه هست.
از مدلسازیی که انجام دادین هم تا حد خیلی‌ کمی‌ از کاری که میخواستین انجام بدین خبر دارم...
شما از استادا انتظار راه حل فقط دارین؟؟اما این که می‌شه لقمه جویده!!!خوندن یه کتاب خیلی‌ سخته اما کمکی‌ که می‌کنه از ۱۰۰ تا راه
حل بیشتره.
جناب موذن من خودم واسه یه کاری که می‌خوام انجام بدم(بماند چی‌)الان در حدود ۱ ساله از ۱ استاد معتبر که حتا الان ایران نیست دارم کمک میگیرم تا الان ایشون چیزی جز کتاب که هر کدوم حد اقل ۷۰۰ صفحه هست رو به من معرفی‌ نکردن..
اما از گروه رباتیک گفتین: شما که عضو تیم بودین میدونین چرا پولا داده نشده؟!؟!
اصلا دنبالشو گرفتین ببینین چی‌ شد و کار به کجا رسید؟تا اونجای که من بودم شمارو ندیدم!شاید دورادور پیگیر بودین!(این رو لطفا تو تاپیک عمومی ادامه ندین)
قبول دارم همکاری نمی‌شه اما ما نباید به صرف این که باهامون همکاری نمی‌شه یا اذیت میشیم همه چیزو بی‌خیال بشیم،به قول یکی‌ از همین بچه های فروم از ایستادن متنفرم پس راه میروم و زمین میخورم،تلاش می‌کنیم حتا اگه به دره بسته بخوریم...
و اون دوست عزیز sh۸۵ منم هم ترمی شما هستم الانم ترم ۶ هستم،پیشنهاد می‌کنم اگه به کارای عملی‌ علاقه دارین کتابخونه رو یکم دقیقتر بگردین ایشالا چیزی خوبی‌ پیدا می‌کنید.
در آخر هم جناب موذن فکر کنم منو تا حدی شناختین !امیدوارم از رک صحبت کردنم ناراحت نشید

• Like
واکنش ها: sh85

amin.1988

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد قزوین:

آزمایشگاه: یک ساختمون مجزای 4 طبقه با زیربنای 20000 متر مربع

کتابخونه: ساختمون بسیار شیک با امکانات فوق العاده

اینترنت: سرعت 512 اختصاصی برای هر user

سرویس: از ساعت 5 صبح تا 8 از تهران (تمام میادین اصلی) و از ساعت 8 تا 20 هر 10 دقیقه از دم در دانشگاه (مسافت تهران تا قزوین: 1:30 دقیقه)

امکانات: پارک و بوستان دانش و بوستان مطالعه با آلاچیق کنار حوض زیبا، :heart:، امفی تئاتر، ساختمانهای مجلل و نوساز، مجموعه ورزشی با تمام امکانات، بزرگترین مجتمع خوابگاهی، بزرگترین مسجد دانشگاهی و ... که خودت بیای ببینی بهتره

اساتید: بیشتر اساتید دکتری تخصصی از دانشگاههای آمریکا و انگلستان و تدریس همزمان در صنعتی شریف و امیر کبیر و...

درجه دانشگاه: ممتاز هم رده ی صنعتی شریف و امیر کبیر (منبعشم در صورت درخواست میارم) و تا آینده نزدیک بین المللی

آخرین ویرایش:

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دوست عزیز دنبال یه لقمه آماده نبودم من دقیقا می دونستم چی میخوام و پیشرفت کارهامو بدون هیچ ملاحضه امنیتی در اختیارشون قرار دادم اما مشکل اینجاست که چون طرح وسیع بود و مسئول طرح باید حداقل شمای کلی از وظایف و مسیر افراد گروه بده من بیشتر کارم روی هوش مصنوعی بود و بعد پردازش تصویر و به دلیل اینکه هیچ ریفرنس فارسی وجود نداشت مجبور بودم کلی کتاب رو زبون اصلی بخونم تا طرح رو از اون 7 8 صفحه ای که توی دانشگاه بچه ها دیدن به یه طرح تقریبا کامل که برخی جزئیات باید در حین کار روش تصمیم گیری بشه برای تیمی که من در کنارشون نبودم و 2 استادی که فقط برای الاقه با ما کار کردن آماده کنم فکر میکنی دکتر مظفری به من چه کمکی کردن؟ من از ایشون فرمول لاگرانژ تبدیل 2بعدی به 3 بعدی رو خواستم و ایشون مرجع انگلیسی معرفی کرد که گفت توی این هست
اما مهندس .... به جای اینکه به من بگن چیزی که شما می خوای اونجا می تونی پیداش کنی کتابی رو معرفی کردن و گفتن شما حالا اینو بخون پیداش میکنی این طرز صحبت خیلی با بالا فرق داشت برای کسی که دقیقا می دونه چی می خواد
اینها همه در زمانی بود که من سخت ترین دوره درس هامو میگذروندم و سخترین مشقله کاریمو داشتم و هیچ وقتی هم برای تلف کردن و برای سرف هیچ کار دیگه ای نداشتم
امیدوارم شما توی کارتون موفق باشید

• Like

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
آقای موذن بابا شما دیگه کی هستین من اصلا فکر نمی کردم دانشگاه ما هم ار این جور بچه های اکتیو داشته باشه راستش با این چیزایی که شما گفتین من فکر کنم خودکشی نکنم با این وضع دانشگاه بیشترین کاری هست که می تونم بکنم ( جدی می گم ):eek:
به سوال شما این همه پروژه و تحقیق و از کجا پیدا می کنید که انجام می دین ؟
موفق و پیروز باشید

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اول تبریک میگم بابت رفتنتون به جشنواره،تلاش مهم تر از نتیجه هست.
از مدلسازیی که انجام دادین هم تا حد خیلی‌ کمی‌ از کاری که میخواستین انجام بدین خبر دارم...
شما از استادا انتظار راه حل فقط دارین؟؟اما این که می‌شه لقمه جویده!!!خوندن یه کتاب خیلی‌ سخته اما کمکی‌ که می‌کنه از ۱۰۰ تا راه
حل بیشتره.
جناب موذن من خودم واسه یه کاری که می‌خوام انجام بدم(بماند چی‌)الان در حدود ۱ ساله از ۱ استاد معتبر که حتا الان ایران نیست دارم کمک میگیرم تا الان ایشون چیزی جز کتاب که هر کدوم حد اقل ۷۰۰ صفحه هست رو به من معرفی‌ نکردن..
اما از گروه رباتیک گفتین: شما که عضو تیم بودین میدونین چرا پولا داده نشده؟!؟!
اصلا دنبالشو گرفتین ببینین چی‌ شد و کار به کجا رسید؟تا اونجای که من بودم شمارو ندیدم!شاید دورادور پیگیر بودین!(این رو لطفا تو تاپیک عمومی ادامه ندین)
قبول دارم همکاری نمی‌شه اما ما نباید به صرف این که باهامون همکاری نمی‌شه یا اذیت میشیم همه چیزو بی‌خیال بشیم،به قول یکی‌ از همین بچه های فروم از ایستادن متنفرم پس راه میروم و زمین میخورم،تلاش می‌کنیم حتا اگه به دره بسته بخوریم...
و اون دوست عزیز sh۸۵ منم هم ترمی شما هستم الانم ترم ۶ هستم،پیشنهاد می‌کنم اگه به کارای عملی‌ علاقه دارین کتابخونه رو یکم دقیقتر بگردین ایشالا چیزی خوبی‌ پیدا می‌کنید.
در آخر هم جناب موذن فکر کنم منو تا حدی شناختین !امیدوارم از رک صحبت کردنم ناراحت نشید
با سلام
راستش من که نمی تونم کتابخونه را زیر و رو کنم آخه زورم نمی رسه :biggrin:
خوب شما اگر کتاب جالبی دیدین به ما هم بگین ما هم بگیریم خدا خیرتون هم بده شاید لا اقل این 2 ترم باقیمونده بیشتر استفاده کنیم و یه دعایی هم به شما می کنیم
موفق و پیروز باشید

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin:
لطف دارید شما اما این پروژه بگم از کجا در اومد خیلی خنده دار تر میشه
کلاس محاسبات عددی دکتر فرهمند:surprised:از فصل 3
ما توی گروه رباتیک که کار می کردیم البته بنده اونجا تماشاچی بودما:D برای تشخیص مانع از سنسور استفاده میکردیم و راه رو شانسی می رفت یعنی براساس عملیات منطقی که سنسورها انجام می دادن
که اینجا مانع هست ربات راه خودشو میرفت تا به مقصد برسه اگر جایی میخورد که بم بست بود بر میگشت و اون یکی مسیر رو می رفت
اما من طرحم این بود که مسئولیت شناخت اکثر مسیر رو بدیم به دوربین و با استفاده از یه سری نقاط که دوربین بر می داشت و با لاگرانژ 2بعدی به 3 بعدی مسیر برای ربات مشخص میشد در واقع ما سعی داشتیم زمان رسیدن به هدف رو کاهش بدیم، مطابق فناوری های جدید بریم به سمت ریاضیاتی کردن محاسبات که دقت رو بالا میبره،سعی کنیم از سخت افزار ها کم کنیم و بیشتر رو نرم افزار کار کنیم خوشبختانه با این که ما مقام نیاوردیم اما توی نمایشگاهی که طرح ها رو نشون میداد استقبال خوبی هم شد در فیلمی که صدا و سیما از شبکه 4 در هنگام بازدید ریییس جمهور پخش کرد ما گروه پژواک بودیم و کسی هم که اونجا کارو توضیح می داد آقای محرابی عزیز از بچه های کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر بود
پیدا کردن پروژه کار سختی نیست فقط یه خورده آشنایی کلی با علوم میخواد خودش اون وقت خود به خود پیدا میشه

• Like

engineer 007

عضو جدید
با سلام
راستش من که نمی تونم کتابخونه را زیر و رو کنم آخه زورم نمی رسه :biggrin:
خوب شما اگر کتاب جالبی دیدین به ما هم بگین ما هم بگیریم خدا خیرتون هم بده شاید لا اقل این 2 ترم باقیمونده بیشتر استفاده کنیم و یه دعایی هم به شما می کنیم
موفق و پیروز باشید

درسته زندگی‌ یه شوخی اما وقایعش رو جدی بگیرین،اگه شوخیش گرفتین اونم شمارو شوخی‌ میگیره و اونوقت...:warn:
بستگی داره علاقتون تو چه رشتی ای باشه.
ضمنا پیدا کردن کتاب یه کم همت و حوصله می‌خواد،این همه انرژی که صرف نق زدن و نالیدن از شرایط می‌کنین صرف کتاب پیدا کردن کنین قطعا موفق خواهید بود.:smile:

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چیزی که من گفتم در رابطه با پول استادا آقای پولادیان گفتن الله اعلم
چرا بحث گروه رباتیک رو اینجا نکنیم مگر گروه رباتیک ماله همه دانشجو ها نیست؟؟؟؟!!!!
البته که نیست
کسی مزاحم کار شما نمیشه
من خیلی وقت میدونم اونجا چه خبره
همیشه سعی کردم منافع جمع رو به منافع خودم ترجیح بدم همیشه سعی کردم که بچه کنار هم از حقشون دفاع کنن و کار کنن یادتون که میاد بعضی ها به من چی میگفتن:به فکر خودت باش چه کار دیگران داری شما
یه نصیحت از منم بشنوید که دیگران رو نصیحت میکنید
کسانی که فقط به فکر خودشون شانس بیارن روزی به مشکلی برنخورن چون اون وقت خودشون بدجور تنها میبینن
من کاری که بعضیها الان دارن توی گروه رباتیک دارن انجام میدن ندارم اما راجع به اون گذشتش حسابی کار دارم
امیدوارم حرف های رک من باعث ناراحتی شما نشده باشن
چون گفته بودین بحث گروه رباتیک اینجا نکنم اینو نوشتم خواستم بودنید حق بچه ها رو اگه نتونم بگیرم اگه نتونم عمری رو که تلف کردن از ما نتونم جبران کنم حداقل قصه خودمون رو به همه میگم

آخرین ویرایش:
  • Like

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درسته زندگی‌ یه شوخی اما وقایعش رو جدی بگیرین،اگه شوخیش گرفتین اونم شمارو شوخی‌ میگیره و اونوقت...:warn:
بستگی داره علاقتون تو چه رشتی ای باشه.
ضمنا پیدا کردن کتاب یه کم همت و حوصله می‌خواد،این همه انرژی که صرف نق زدن و نالیدن از شرایط می‌کنین صرف کتاب پیدا کردن کنین قطعا موفق خواهید بود.:smile:
با سلام راستش به قول یکی از دوستان
خنده بر لب می زنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت
در مورد نق زدن هم باید عرض کنم که من فکر نکنم همچین کاری کرده باشم فقط داده هایی را که در این 2-3 سال از سیستم دانشگاه دریافت کرده بودم را ارسال کردم
ما که به نصیحت همه گوش میدیم اینم روش به قول شاعر هرچه از دوست رسد نیکوست
موفق و پیروز باشید

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این چیزی که من گفتم در رابطه با پول استادا آقای پولادیان گفتن الله اعلم
چرا بحث گروه رباتیک رو اینجا نکنیم مگر گروه رباتیک ماله همه دانشجو ها نیست؟؟؟؟!!!!
البته که نیست
کسی مزاحم کار شما نمیشه
من خیلی وقت میدونم اونجا چه خبره
همیشه سعی کردم منافع جمع رو به منافع خودم ترجیح بدم همیشه سعی کردم که بچه کنار هم از حقشون دفاع کنن و کار کنن یادتون که میاد بعضی ها به من چی میگفتن:به فکر خودت باش چه کار دیگران داری شما
یه نصیحت از منم بشنوید که دیگران رو نصیحت میکنید
کسانی که فقط به فکر خودشون شانس بیارن روزی به مشکلی برنخورن چون اون وقت خودشون بدجور تنها میبینن
من کاری که بعضیها الان دارن توی گروه رباتیک دارن انجام میدن ندارم اما راجع به اون گذشتش حسابی کار دارم
امیدوارم حرف های رک من باعث ناراحتی شما نشده باشن
چون گفته بودین بحث گروه رباتیک اینجا نکنم اینو نوشتم خواستم بودنید حق بچه ها رو اگه نتونم بگیرم اگه نتونم عمری رو که تلف کردن از ما نتونم جبران کنم حداقل قصه خودمون رو به همه میگم
جالب شد
اتفاقا به نظر من باید همه جیز و گفت تا افرادی مثل من و کسایی هم که از همه جا بی خبرن هم از اتفاقات دانشگاه خبر دار بشن
ما که تشنه شنیدنیم لااقل یکی هم به ما بگه این جا چه خبره
موفق و پیروز باشید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

چند باری این پست رو دیدم و سر سری گذشتم خواستم چیزی ننویسم و نشد، منم حق رو به آقای موذن می دم، چون از نزدیک با معاونت پژوهشی در ارتباط بودن و می دونند دنیا دست کیه!

دوست عزیز آقای Engineer شما برو واسه هرجایی که می تونی و از هر طریقی که می تونی کار پژوهشی علمی و عملی تون دنبال کن ولی رو این دانشگاه هیچ حساب نکن، این معاونت پژوهشی و کلاً سیستم این دانشگاه باعث از بین رفتن انگیزه ها میشه، شما اینقدر که باید سر موضوع های کوچیک با این افراد به اصطلاح مسئول سر و کله بزنی که می بینی کلاً از زندگیتم عقب افتادی!

آقا کسایی که تو این دانشگاه سمتی دارن به جزء تعداد معدودی که نمی خوام به اونا توهین بشه قدر یه چوپون هم شعور ندارن انوقت چه توقعی هستش، جو این دانشگاه خیلی آلوده هستش پس به نظر من اگه می خواین وقتتون رو مثل ما واسه سر کله زدن با این افراد تلف نکی برو از یه طریق دیگه به کار پژوهشی تون ادامه بدید.

فقط لطفاً نگید که با دست رو دست گذاشتن کاری جلو نمی ره که ما خیلی زودتر از این حرفا اینو گفتیم این زمانی صادق هستش که شما با یک مشت آدم فرهیخته سر و کار داشته باشی نه ....

مصداق بارز این امر هم این هست که تمامی بچه هایی که دارن مستقل از دانشگاه فعالیت می کنند به نحوی تو کارشون موفق هستند و میشه به راحتی آثار کاراشون رو تو نت پیدا کرد پس شما هم برو جای دیگه سرمایه گذاری کن تا مجبور نشی چند وقت دیگه همین حرفارو تکرار کنی!

آخرین ویرایش:

engineer 007

عضو جدید
سلام
دوست عزیز من اگر بیشتر از آقای موذن با مسولین سرو کله نزد باشم کمتر نبوده پس خوب میشناسم همه رو اما بازم معتقدم باید سمج باشی و پیگیر..
ما کارمون نق زدنه بد نیست یه کمم با مشکلات جنگید.
نمی‌شه چون مشکلات هست صورت مساله رو پاک کرد بجای حلش.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز من اگر بیشتر از آقای موذن با مسولین سرو کله نزد باشم کمتر نبوده پس خوب میشناسم همه رو اما بازم معتقدم باید سمج باشی و پیگیر..
ما کارمون نق زدنه بد نیست یه کمم با مشکلات جنگید.
نمی‌شه چون مشکلات هست صورت مساله رو پاک کرد بجای حلش.
با سلام
ببینید من فکر کنم شما اگر این کلمه نق را از واژگانتون حذف کنید بهتر باشه
واقعا با حرفهای benefic.h موافقم
والا من که کار پژوهشی نداشتم فقط یه گواهی پزشکی داشتم که در تمام دوران مدرسه بدون هیچ مشکلی کارم و راه مینداخت
از ترم 1 که اومدم این دانشگاه هر ترم کار من شده این که یه گواهی جدید ببرم آموزش اوناهم گم کنن بعدش بگن ترم جدید یکی دیگه بیار واقعا خیلی مسخرست من فکر می کنم بایگانی اینجا اصلا وجود خارجی نداره آخر سر هم دیدم اگر به صورت عادی درس تربیت بدنی و بگذرونم کم هزینه تر و راحت تره تا اینکه هر ترم برم سر سالن و آخر ترم آقایون لطف کنند به دلیل بی توجهی های خودشون برام حذفش کنندو بگن ایشالله ترم جدید
من نمی دونم به نظر شما من باید این سیر تکاملی وتا کی ادامه می دادم تا کارم به نتیجه می رسید و شما نمی گفتین نق زدن

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بزار یه صحبتی بکنم الان دقیقا یه سال قرار انجمن علمی رباتیک تشکیل بشه من بیش از 7 8 بار چند بار هم با آقای چراغی رفتم با دکتر صحبت کردم همش شد توی همین هفته که میاد.... اما اون هفته هنوز انگار نیومده

جناب ....... یادتونه جلسه اول که دکتر جباری گفت بهتره خانوما کار عملی نکنن کی حرف زد؟؟؟ یادم نمیاد شما اونجا جنگیده باشی

یادتونه آقای چراغی هم گفتن که من با نظر دکتر موافقم اما عملیش فعلا نمیکنم اون موقع خانوم ها همشون به جز پژوهش و اداری جایی نبودن و بعدا با گروه های دیگه وارد شدن یادم میاد به جز من که به من گفتن مگه شما مسئول حمایت از بانوان هستید فقط خانوم زارعی گفتن بهتره آقایون از گروه برن بیرون چون مشکل از اوناست

یادتونه همون اوایل که گروه میکرو تشکیل شد آقای صفری گفت که می خوان خانوم ها رو از تیم بندازن بیرون توی اون جلسه که حبیب نبود و خوابگاه کار داشته بود یادتونه کی گفت همه ما مثل 5 تا چوب هستیم هرکدوم انداختن بیرون هممون استفاء میدیم(( هی ای کاش از اون حرف ها نمی زدم))

یادتونه یه جلسه دعوا شد همه هر چی از دهنشون در میومد به آقای چراغی گفتن جلسه بعد منی که هیچی نگفته بودم ((چون مشکلاتم رو حل کرده بودم)) داشتم حرف میزدم و آقای پولادیان و آقای چراغی شما توی اون جلسه از حرف هایی که زدین دفاع کردین یا همون جوری نشسته بودین دست به سینه((نه تنها شما خیلی این جوری بودن))

یادتونه من: می گفتم اگه قضیه همین جوری پیش بره من نمی تونم تو چشم بعضی ها مثل آقای میران زاده یا حبیب یا خانوم عرب نگاه کنم کسایی که دارن فقط کار می کنن هیچ ادعایی هم ندارن
یادتونه به من می گفتین:شما چه کار اونا دارین شما به فکر خودتون باشید

یادتونه یه جمعی تشکیل شد برای اینکه بچه ها برن مسابقات اونایی که اسمشون در نیومده بود با هزینه خودشون که سرتیفکیت ((گواهینامه)) برای مسابقات خارج از کشور بگیرن که بعدا نگن فقط کسایی که سرتیفکیت دارن می تونن شرکت کنن شما شبا توی اینترنت بودین اما نه توی جلسه خودمون بودین نه توی جلسه با آقای چراغی

یادتونه ....

بازم می خواین بگم؟؟؟!!!!
خداییش با کی شما دعوا کردین؟؟؟ دکتر جباری؟مهندس خورشیدی که هیچ وقت نبود فقط وقتی هم میومد تو دفتر می گفت پس سایت چی شد؟ آقای چراغی؟آقای پولادیان؟ من؟دکتر اسدی؟ کی؟
ما توی این مدت توی گروه فقط از شما سکوت دیدیم
میدونم هم برا چی!!! این شما می خواین از امکانات اونجا استفاده کنین و سطح سواد خودتونو بالا ببرین این حق شماست اما اونجا حق دیگران هم هست 2 ورودی جدید وارد دانشگاه شدن اما خبری از عضو و عضو گیری نیست ...چرا؟؟؟!!! میترسن یکی دیگه مثل من براشون شر بشه؟؟؟ میدونم که اردیبهشت ماه شاید یه سری عضو بگیرن.... به!! به!! ..... این برا چیه؟؟؟ ...برای اینکه دهن بعضی ها رو بگیرن ..... مرده اون مصاحبشون هم هستم

جناب .... این جنگیدن نیست!! شما شاید دارید یه هدف کوچیک رو دنبال می کنید و شاید اون افراد مشکلی در کارتون نداشته باشید در آینده و شاید بعد از رفتن بچه های 84 گروه که مسئولاشون به قول خودشون با بچه های 85 فراق تحصیل میشن بشین سرپرست .... اما شما فکر نکنین همه جا بتونین یه جمع 3 4 نفری داشته باشین .... شما شانس اورودین بعضی ها دعواشون با آقای چراغی خیلی زود تموم شد و به مصالحه کشید و دو نفر وارد هسته شدن که حقشون بود اما آقای میران زاده که اکثر کار های ربات ها رو اون کرده و از همه افراد بیشتر کار کرده بود حقش نبود ...... اگه اون دعوا ها ادامه داشت شاید شما یا دیگه سکوت نمی کردین یا توی امتحان اکیپتون رد میشدید
سعی کنید رفتارتون رو در اجتماع عوض کنید چون در غیر این صورت همون رفتار رو از جانب دیگران در رابطه با خودتون می بینید

• Like

engineer 007

عضو جدید
روشش این بوده که راحت درسو بگیرینو پاس کنین و دنبال گواهی نباشین،اینقدم دردسر نمیکشیدین..:redface:
اگه جای این ناله ها(به جای نق) بچه‌ها میومدن اینجا بحث علمی‌ راه مینداختن واقعا به نظر شما واسه همه بهتر نبود؟!؟!
اینجا همه فقط انتقاد می‌کنن،مهمترین چیز علم یه دانشجو هست.چرا نمی یاین اینجا بحث علمی‌ راه بندازین تا هر کس کی بلده بیاد اشکال بقیه رو رفع کنه؟؟
مثلا AVR...
اول استارت کار زده بشه بعد بچه ها کار می‌کنن و مطالعه و میان اشکالشونو مطرح می‌کنن هر کی هم بلد باشه جواب میده.به نظر شما مفیدتر از نالیدن از شرایط نیست.:que:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
روشش این بوده که راحت درسو بگیرینو پاس کنین و دنبال گواهی نباشین،اینقدم دردسر نمیکشیدین..:redface:
اگه جای این ناله ها(به جای نق) بچه‌ها میومدن اینجا بحث علمی‌ راه مینداختن واقعا به نظر شما واسه همه بهتر نبود؟!؟!
اینجا همه فقط انتقاد می‌کنن،مهمترین چیز علم یه دانشجو هست.چرا نمی یاین اینجا بحث علمی‌ راه بندازین تا هر کس کی بلده بیاد اشکال بقیه رو رفع کنه؟؟
مثلا AVR...
اول استارت کار زده بشه بعد بچه ها کار می‌کنن و مطالعه و میان اشکالشونو مطرح می‌کنن هر کی هم بلد باشه جواب میده.به نظر شما مفیدتر از نالیدن از شرایط نیست.:que:
خیلی ممنون از پیشنهادتون واقعا فکر کنم عقلم نمی رسید
ببنید من اگرمشکلی نداشتم دکتر الکی بهم گواهی نمی داد یا شاید هم شما دکتر هستین که می دونید که فعالیت های تربیت بدنی به سودمه وخودم نمی فهمم که بعدا چه عواقبی برام داره آره رفتم اون درس را هم پاس کردم ولی کی جوابگوی مشکلاتی هست که به خاطرش برام پیش اومد شمایی که نسخه می پیچین یا دکتر اسدی یا حسینی !!!!!
ببینید منم مخالف بحث های علمی نیستم ولی به قول خودتون هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد شما دارید به جای جوابگویی به انتقادات موضوع بحث و عوض می کنین ما را به نق زدن محکوم می کنید هر قاضی هم بعد از محکوم کردن موظف هست که درباره رایش دلیل و برهان بیاره نه اینکه شونه خالی کنه
باشه شما بحث علمی راه بندازین من هم پایه هستم ولی از زیره مسائل شونه خالی نکنید و به قول معروف موضوع را نپیچونید
ببینید من نه از شما شناختی دارم و نه از آقای موذن ولی می بینم که آقای موذن با اسم خودشون و نه اسم مستعار حقایق را گفتن ولی شما همش حاشیه میرین پس فکر می کنم باید حق را به آقای موذن بدم نه شما که حاشیه سازی می کنید
موفق و پیروز باشید

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا AVR...

مهمترین چیز انسان بودن و مسئول بودن دانشجو در غبال جامعه ، وطن و اطرافیانش هست
خیلی ها علم داشتن اما ازون چه استفاده هایی کردن که الان لعن میشن
علم آموختن مهمه یکی از این علم ها شناخت جامعه پیرامونمون هست موافق نیستید سرکار ... ؟؟؟
یه فرد تحصیل کرده برای اینکه زحمتاش هدر نره باید مطابق با نیاز های جامعه یا بازار کار کنه

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهمترین چیز انسان بودن و مسئول بودن دانشجو در غبال جامعه ، وطن و اطرافیانش هست
خیلی ها علم داشتن اما ازون چه استفاده هایی کردن که الان لعن میشن
علم آموختن مهمه یکی از این علم ها شناخت جامعه پیرامونمون هست موافق نیستید سرکار ... ؟؟؟
یه فرد تحصیل کرده برای اینکه زحمتاش هدر نره باید مطابق با نیاز های جامعه یا بازار کار کنه​
والا من کی باشم که با حرف شما مخالفت کنم :biggrin:
ولی راستش این جامعه ای که ما توش زندگی می کنیم فقط پر از دروغ و دورنگی هست و اطرافیان هم فقط یک سری آفتاب پرست که با تغییر مصالح خودشون سریع رنگ عوض می کنن (البته اهانت به شما و یا شخص خاصی نمی کنم منظورم کل جامعه هست به جز تعداد معدودی)
من که هر وقت برای مصالح جمع رفتم جلو چیزی بجز تنها خودم و وسط گود ندیدم و تمام کسایی هم که قبل از اقدام پشتم بودن یهو ناپدید شدن ( این تجربه 12 سال تحصیل در مدرسه هست دیگه تو دانشگاه تکرارش نکردم:biggrin:)
این طرز فکر جامعه را هم فکر نکنم حالا حالا عوض بشه پس منم یه پیشنهاد بهتون می کنم زیاد حرص و جوش اطرافیان و نخورین ( چون فکر کنم خودتون تجربه پشت خالی کردناشون را داشته باشین)
البته نه اینکه آدم مثل اونا بشه
موفق و پیروز باشید

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من کی باشم که با حرف شما مخالفت کنم :biggrin:
ولی راستش این جامعه ای که ما توش زندگی می کنیم فقط پر از دروغ و دورنگی هست و اطرافیان هم فقط یک سری آفتاب پرست که با تغییر مصالح خودشون سریع رنگ عوض می کنن (البته اهانت به شما و یا شخص خاصی نمی کنم منظورم کل جامعه هست به جز تعداد معدودی)
من که هر وقت برای مصالح جمع رفتم جلو چیزی بجز تنها خودم و وسط گود ندیدم و تمام کسایی هم که قبل از اقدام پشتم بودن یهو ناپدید شدن ( این تجربه 12 سال تحصیل در مدرسه هست دیگه تو دانشگاه تکرارش نکردم:biggrin:)
این طرز فکر جامعه را هم فکر نکنم حالا حالا عوض بشه پس منم یه پیشنهاد بهتون می کنم زیاد حرص و جوش اطرافیان و نخورین ( چون فکر کنم خودتون تجربه پشت خالی کردناشون را داشته باشین)
البته نه اینکه آدم مثل اونا بشه
موفق و پیروز باشید

من با نظر شما 100% موافقم و اعتقاد هم دارم جامعه ایران به خاطر همین مسئله رو به زوال هست
چون اگر یه خورده فقط یه خورده به اطرافتون نگاه کنید میفهمید که همه فقط به فکر خودشون هستن
دیگه کلمه جامعه فقط تو کتاب های فرهنگ معنی میده اما ما بودیم که اولین بار مفهوم جامعه رو درست کردیم یادتون میاد کجا؟؟؟ مادها اولین امپراتوری ایران بر این اساس به وجود اومد هگمتانه((محل تجمع مردم)) اما حالا چی هستیم؟؟؟ دشمن هر ایرانی دیگه که اون ایرانی یا باید پل بشه که من برم بالا یا نباشه یا اگر هم کسی میزنه تو سرش به من چه بزارید کاری من نکنم که منم بزنه
اما من شخصا ابتدا برای اطرافیان می جنگم تا دینم رو نسبت به اون ها ادا کرده باشم بعد ادامه مسیر دوستی بستگی به خود اون فرد داره اگر کسی مثل خودمو پیدا نکنم ترجیح می دم تنها باشم و تنها بجنگم این تنها دلیلی هست که من با هیچ کدوم از بچه رابطه ای آن چنانی خارج از دانشگاه نداریم
من بار ها همه جا بخصوص توی گروه رباتیک سعی کردم که به جای من از ما استفاده کنن اما یه سری اتفاقات در آخر افتاد که من رفتم یا کردنم بیرون یا سیاست جالبی که اونا به کار بردن که در آینده خواهم گفت
بزارید ما آغاز گر تحولات باشیم و یا حد اقل به قول شما مثل اونا نشیم

• Like