کمک: طراحی اینورتر ۱۲ولت به ۲۲۰ولت با توان خروجی ۲۰۰وات با avr

lepkin

عضو جدید
سلام دوستان
پروژه من طراحی و ساخت اینورتر ۱۲ولت به ۲۰۰ولت با توان خروجی ۲۰۰وات هست...مدارهای اینورتر زیادی در اینترنت یافت میشود.
ولی در خصوص طراحی اینورتر با avr یکسری مدار پیدا کردم که برای کنترل دور موتور دی.سی استفاده میشد.
ولی در این پروژه از avr فقط برای تولید یک موج pwm با فرکانس ثابت استفاده میشود.
برای تولید موج با pwm روش های مختلفی میشه استفاده کرد
استفاده از pwm مربعی
استفاده از pwm سینوسی که با استفاده از یک جدول lookup-table مقدارهای ویژه ای برای یک دوره تناوب موج سینوسی بین ۰تا ۲۵۵ ساخته و به ترتیب در رجیستر pwm میکرو قرار میدهیم..
در این مورد من چندتا سوال داشتم:
ایا برای یک دوره تناوب سینوس از یک pwm استفاده میکنیم یا برای سیکل مثبت از یکpwm و برای سیکل منفی از یک pwm دیگر؟ یعنی یک خروجی از میکرو داریم یا دو خروجی؟
بعد از ساخت موج باید طبقه قدرت رو طراحی کنیم..لطفا در مورد طراحی این قسمت توضیح دهید؟ پوش پول و ...؟
در اخر برای ترانسفورماتور= ۱۲ولت به ۲۲۰ ولت بهتر است؟ یا دوتا۹ولت به ۲۲۰ولت؟
در خصوص توان خروجی ۲۰۰وات چون سمت خروجی ۲۲۰ولت است جریان میشه ۱.۱ امپر . برای رسیدن به این توان و جریان باید سمت اولیه ترانس جریان حدود ۱۸ امپر باشه. چگونه به این مهم دست پیدا کنیم؟ میتونیم از باتری ۱۲ولت جریان بکشیم...حال اگر جریان باتری نهایت ۴امپر باشه باید چکار کرد؟
باتشکر فراوان

ssssaaaaeeeedddd

عضو جدید
سلام دوستان
پروژه من طراحی و ساخت اینورتر ۱۲ولت به ۲۰۰ولت با توان خروجی ۲۰۰وات هست...مدارهای اینورتر زیادی در اینترنت یافت میشود.
ولی در خصوص طراحی اینورتر با avr یکسری مدار پیدا کردم که برای کنترل دور موتور دی.سی استفاده میشد.
ولی در این پروژه از avr فقط برای تولید یک موج pwm با فرکانس ثابت استفاده میشود.
برای تولید موج با pwm روش های مختلفی میشه استفاده کرد
استفاده از pwm مربعی
استفاده از pwm سینوسی که با استفاده از یک جدول lookup-table مقدارهای ویژه ای برای یک دوره تناوب موج سینوسی بین ۰تا ۲۵۵ ساخته و به ترتیب در رجیستر pwm میکرو قرار میدهیم..
در این مورد من چندتا سوال داشتم:
ایا برای یک دوره تناوب سینوس از یک pwm استفاده میکنیم یا برای سیکل مثبت از یکpwm و برای سیکل منفی از یک pwm دیگر؟ یعنی یک خروجی از میکرو داریم یا دو خروجی؟
بعد از ساخت موج باید طبقه قدرت رو طراحی کنیم..لطفا در مورد طراحی این قسمت توضیح دهید؟ پوش پول و ...؟
در اخر برای ترانسفورماتور= ۱۲ولت به ۲۲۰ ولت بهتر است؟ یا دوتا۹ولت به ۲۲۰ولت؟
در خصوص توان خروجی ۲۰۰وات چون سمت خروجی ۲۲۰ولت است جریان میشه ۱.۱ امپر . برای رسیدن به این توان و جریان باید سمت اولیه ترانس جریان حدود ۱۸ امپر باشه. چگونه به این مهم دست پیدا کنیم؟ میتونیم از باتری ۱۲ولت جریان بکشیم...حال اگر جریان باتری نهایت ۴امپر باشه باید چکار کرد؟
باتشکر فراوان

سلام
در ابتدا از یک مبدل پوش پول با فرکانس حدود 50 کیلو هرتز استفاده کنید .ترانس مبدل باید حدود 11 ولت به 320 ولت باشد تا پیک ولتاژ را بتوانید تهیه کنید .و چون باطری شما 4 آمپر است از باطری موازی استفاده کنید در غیر اینصورت زمان باردهی و هم چنین طول عمر باطری کم میشود.
2- برای بخش سینوسی از روش spwm یا بقول شما lookup-table کفایت میکند .ولی برای جهت علامت آن 2 روش پیشنهاد میدهم روش اول اینست که pwm را در بالای 50 درصد قسمت مثبت سیکل و در زیر 50 درصد قسمت منفی سیکل را بسازد یعنی در حالت گذر از صفر pwm برابر 50 درصد است .و روش دوم اینست که یک طرف leg را 50 هرتز ساده بدهی و طرق دیگر را spwm بدهی. بهتر است مثالهایی در این ضمینه را به زبان انگلیسی در اینترنت سرچ و مطالعه کنی .
موفق باشی

ssssaaaaeeeedddd

عضو جدید
سلام
اگر مستقیما از ترانس 50 هرتز بخواهید استفاده نمایید
1- طبقه قدرت پوش پول با صرفه تر از H-bridg است
درهر صورت
1-ترانس 220 به 9 مناسب تراست .
2-pwm بطور قرینه به سیکلها اعمال شود.
3- باتری 4 آمپر کار میکند ولی زود تخلیه میشود و طول عمر آن نیز کاهش می یابد.
4- برای مدار قدرت به مثالهای سایت IR رجوع کنبد .
موفق باشید .

hamedsekhavat

عضو جدید
پمپ وکیوم الکتروموتور اینورتر سروموتور پمپ شناور موتور دیزل ژنراتور سافت استارتر موتور ویبره گیربکس

بالا