کمک شدیدا فوری !تو رو خدا کمک!!!!pspice

farzaneh434

عضو جدید
سلام
یک منبع ولتاژ متناوب داریم که نمودار اون داده شده (یک نمودار متناوب به شکل مثلثv^بالا پایین که محور عمودی ولتاژ و محور افقی زمانه)چه طوری می تونم با داشتن این نمودار مدارم رو تحلیل کنم چه طوری می تونم این ضابطه رو به منبع ولتاژم بدم؟از چه منبعی استفاده کنم؟چه اطلاعاتی رو باید وارد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farizin

عضو جدید
دوست عزیز
این مشکلی نداره .شما با انتخاب منبع ولتاژ به شکل پالس و با انتخاب زمان اوج و نزول برابر ;)
میتونین موج مثلثی رو شبیه سازی کنید.
ساختار يك موج پالسي به شكل
Vpulse (VDC,DAC,V1,V2,Td,Tr,Tf,Pw,Period) =V
هست.
براي ايجاد موج كامل مثلثي
Vdc=0
Vac=0
( Delay time)Td=0
V1=First Voltage Example = -5
V2=Secende level Example = 5
Tr=Rising time Example =1
Tf=Falling time Example =1
Pw=Pulse with Example =0.001 s
period = Period of Wave Example = 1+1 =2
بدين ترتيب با انتخاب زمان اوج و نزول برابر و انتخاب عرض پالس تقريبا صفر(دقت كنيد كه صفر مطلق نميتونه باشه) و زمان پريود برابر با مجموج زمان اوج و فرود ميتونين يك موج مثلثي كامل داشته باشين.

آخرین ویرایش:

farzaneh434

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنمایی تون فقط چون من تازه با این نرم افزار کار کردم و آشنایی زیادی با اون ندارم می شه بگید که بقیه قسمت های vpulse مربوط به چی می شه ؟اگه منبع از زمان صفر شروع به کار کنه و در زمان های منفی مقدارش صفر باشه چی؟فرقی نمی کنه؟

ghorbanloo

عضو جدید
منبع ولتاژ

منبع ولتاژ

سلام
یک منبع ولتاژ متناوب داریم که نمودار اون داده شده (یک نمودار متناوب به شکل مثلثv^بالا پایین که محور عمودی ولتاژ و محور افقی زمانه)چه طوری می تونم با داشتن این نمودار مدارم رو تحلیل کنم چه طوری می تونم این ضابطه رو به منبع ولتاژم بدم؟از چه منبعی استفاده کنم؟چه اطلاعاتی رو باید وارد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میتونی از vpulse استفاد کنید و pw=0 قرار بدی

بالا