کمک! راهنمایی میخوام برای ورود به دنیای رباتیک

Vj_vj

عضو جدید
به نظرم، ميتونى از اين پكيج رباتيك هاى آماده تهيه كنى، مثل ناتكو، صنايع رباتيك، نوانديشان، نوآوران و... كه اكثرشون شبيه به همديگه هستند.
ولى اصل رباتيك علاوه بر الكترونيك، شناخت سازه و شيوه هاى محاسبه نيرو روى نقاط اتصال سازه است. فكر نميكنم هيچ كدوم اين ها در اين حد آموزش بدهند.
البته فراموش نشه كه هنر لحيم كارى و شناخت قطعات بسيار حائز اهميته

vanaknamak

عضو جدید
سپاسگزارم به خاطر پاسخ سریعتون' من کلا چیزی از رباتیک نمیدونم ولی برق و در حد شناخت قطعات بلدم'کتاب باید بخونم یا این پکیج ها خوبن?

Vj_vj

عضو جدید
خواهش ميكنم، به نظرم خوبه ولى حتما حتما لحيم كارى را حرفه اى يادبگيريد. خيلى از دوستان تصور ميكنن كه لحيم كارى كار ساده ايه و نياز به تمرين نداره ولى بسيار نكات ظريف و حساسى داره.

vanaknamak

عضو جدید
مقاله جامع و کاملی بود' خیلی ممنونم که من و با سایت دانشجو کیت آشنا کردید'برخلاف بقیه سایتها برای ما مبتدی ها هم حرفی برا گفتن دره

sndpaad

عضو جدید
با ربات های ساده و کیت های سطح پایین شروع کن که تصویر کلی از رباتیک دستت بیاد بعد برو سراغ ربات های قابل برنامه نویسی و ماژولار و ... .
دوستمون بالاتر منابع خوبی رو هم معرفی کردند که اگه وقت کردی بخونشون

vanaknamak

عضو جدید
با ربات های ساده و کیت های سطح پایین شروع کن که تصویر کلی از رباتیک دستت بیاد بعد برو سراغ ربات های قابل برنامه نویسی و ماژولار و ... .
دوستمون بالاتر منابع خوبی رو هم معرفی کردند که اگه وقت کردی بخونشون
چندتا ربات ساده معرفی میکنید? چطور باید تهیه کنم?خودم باید بسازم?

sndpaad

عضو جدید
نه نیازی نیست. کیت ها و ماژول های آمادش رو خیلی راحت میتونی تو وب پیدا کنی و بخری. گوگل کن کیت همون لینک بالا هم چیزای جالبی توش هست

آخرین ویرایش:

masoud2355

عضو جدید
من میخوام در زمینه روباتیک فعالیت کنم ولی هیچ اطلاعاتی از این زمینه ندارم میخواستم برام منبع معرفی کنید تا ازصفر به صورت خود آموز شروع کنم. از دوستان کسی میتونه با معرفی منبع کمکم کنه.؟

sndpaad

عضو جدید
من میخوام در زمینه روباتیک فعالیت کنم ولی هیچ اطلاعاتی از این زمینه ندارم میخواستم برام منبع معرفی کنید تا ازصفر به صورت خود آموز شروع کنم. از دوستان کسی میتونه با معرفی منبع کمکم کنه.؟

خوب ابتدا یک سری پیش نیاز هست به ویژه در زمینه الکترونیک برای شما که رشته مکانیک بودید. با یک دایره المعارف قطعات الکترونیک میشه شناخت خوبی از قطعات پیدا کرد. بالاتر هم به دوست دیگمون گفتم مهمترین راه یادگیری اینه که خودت بشینی چندتا کیت سرهم کنی تا کارکرد الکترونیک برات قابل لمس تر بشه تا بدونی دقیقا چه اتفاقی داره می افته. بعد از این مراحل وارد رباتیک بشی خیلی سریعتر پیشرفت میکنی تا اینکه مستقیم و بدون پیش زمینه الکترونیک بری سراغ ربات ساختن.