کمک در مورد برنامه نویسی

arshya.alam

عضو جدید
سلام

دوستان من باید این 3 تا برنامه رو تحویل استادم بدم ( نمره پایان ترمم وابسته به تحویل ایناست ) درس plc و میکرو کنترلر ... اگر کسی میتونه لطفا" کمکم کنه ... یه دنیا ممنونش میشم ...
plc
1-
" برنامه ای بنویسید اگر موتور 1 و 3 روشن شد موتور 2 روشن شود و اگر موتور 1و 2 روشن شد ده (10) ثانیه بعد موتور 3 روشن شود و موتور 2 خاموش شود "
وسایل مورد استفاده : تایمر

2-

" در یک اتاق اگر دما از 10 درجه کمتر شد بخاری روشن شود و اگر از 20 درجه بیشتر شد کولر روشن شود و بین 10 و 20 درجه یک فن روشن گردد "
وسایل مورد استفاده : مقایسه گر ( کامپیوتر)

میکرو

در avr ( با C )

یه برنامه بنویسید عدد های فرد را روی سون سگمنت نمایش دهد و بعد از نمایش هر عدد فرد عدد صفر را نمایش دهد ( تیبل را هم دست نزنید )

خواهشا" اگر کسی میتونه کمک کنه ..

ممنون

آخرین ویرایش:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام

دوستان من باید این 3 تا برنامه رو تحویل استادم بدم ( نمره پایان ترمم وابسته به تحویل ایناست ) درس plc و میکرو کنترلر ... اگر کسی میتونه لطفا" کمکم کنه ... یه دنیا ممنونش میشم ...
plc
1-
" برنامه ای بنویسید اگر موتور 1 و 3 روشن شد موتور 2 روشن شود و اگر موتور 1و 2 روشن شد ده (10) ثانیه بعد موتور 3 روشن شود و موتور 2 خاموش شود "
وسایل مورد استفاده : تایمر

2-

" در یک اتاق اگر دما از 10 درجه کمتر شد بخاری روشن شود و اگر از 20 درجه بیشتر شد کولر روشن شود و بین 10 و 20 درجه یک فن روشن گردد "
وسایل مورد استفاده : مقایسه گر ( کامپیوتر)

میکرو

در avr ( با C )

یه برنامه بنویسید عدد های فرد را روی سون سگمنت نمایش دهد و بعد از نمایش هر عدد فرد عدد صفر را نمایش دهد ( تیبل را هم دست نزنید )

خواهشا" اگر کسی میتونه کمک کنه ..

ممنون

سلام
من برنامه های مربوط به PLC رو با استفاده از برنامه LOGO! Soft Comfort براتون مینویسم

arshya.alam

عضو جدید
مشاهده پیوست 190098
مشاهده پیوست 190099

برنامه ها با نرم افزار ورژن 6 نوشته شده

اینم لینکشون اگه خواستید
http://saeed-asghari.persiangig.com/other/PLC.rar/download

در مورد برنامه میکرو نمیتونم کمکی کنم چون رشتم الکترونیک نیست

موفق باشید

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز ... نمی دونم چطوری باید از شما تشکر کرد ... خیلی لطف کردی ..

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون دوست عزیز ... نمی دونم چطوری باید از شما تشکر کرد ... خیلی لطف کردی ..

نیازی به تشکر نیست دوست من.
همین که کارتون راه بیفته من خوشحال میشم
سلامت باشید.
باز اگر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

mahmoodem

عضو جدید
سلام به همه دوستهای عزیز
من plc سطح مقدماتی روگذروندم میخواستم بدونم برنامه نویسی آنالوگ چه فرقی بادیجیتال داره اگه دوستان کسی اطلاعات کافی داره خیلی خوشحال میشم به سوالم جواب بدن

آخرین ویرایش:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستهای عزیز
من plc سطح مقدماتی روگذروندم میخواستم بدونم برنامه نویسی آنالوگ چه فرقی بادیجیتال داره اگه دوستان کسی اطلاعات کافی داره خیلی خوشحال میشم به سوالم جواب بدن

سلام
فرقی نداره! فقط باید در سخت افزارتون کارتهای آنالوگ رو پیش بینی کرده باشید
نرم افزار و برنامه نویسی هم فرقی با دیجیتال نداره ... یعنی اینها از هم جدا نیستن و یک برنامه هم شامل برنامه نویسی آنالوگ میتونه باشه و هم دیجیتال

mahmoodem

عضو جدید
سلام ممنون
حالا یه سوال اگه بخوایم یه چیزی مثل انکودر رو برای دستگاه تعریف کنیم چطور باید این کارو انجام بدیم یایه چیزی مثله پتانسیومتر ؟:que:

آخرین ویرایش: