کمک در زمینه Gambit & Fluent

mahsa khosh

عضو جدید
salaam doostan inja kase pdf i chizi vase amoozeshe gambit o fluent be zaboone farsi nadareeee???? mamnoon misham komak konin shadidan niaz mandam .eltemase 2a ;)

adgin

عضو جدید
سلام دوستان
من حجمی با زاویه های غیر قائم دارم و امکان اینکه برای مش زدن اونو به حجمهای کوچکتر تقسیم کنم نیست
برای مش زدن از cooper و map استفاده کردم اما موفق نشدم ممکنه راهنماییم کنید.ممنون

mtp

عضو جدید
سلام خدمتت دوستان
آیا امکان این هست که از سالید ورک فایل ببرم توی فلوئنت برای تحلیل سیالاتی؟
ممنون

alisaadaty

عضو جدید
سلام خدمتت دوستان
آیا امکان این هست که از سالید ورک فایل ببرم توی فلوئنت برای تحلیل سیالاتی؟
ممنون

فکر کنم با igsباید saveکنی بعدش میتونی تو انسیس مش بزنی و انسیس فلوئنت تحلیل کنی .موفق باشی

morad009

عضو
سلام
استادم برای پروژه نرم افزارwork bench رو معرفی کرد و گفت این برنامه جدیدا اومده و خیلی بهتر از گمبیت و فلوئنت است مثلا هر دو تاکار ایجاد شبکه جسم و تحلیل سیالاتی رو یک دفعه در یک نرم افزار انجام میده.میخواستم بپرسم که دوستان اطلاعی از این برنامه دارند.من سرچ کردم چیزی پیدا نکردم..ممنون

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام
استادم برای پروژه نرم افزارwork bench رو معرفی کرد و گفت این برنامه جدیدا اومده و خیلی بهتر از گمبیت و فلوئنت است مثلا هر دو تاکار ایجاد شبکه جسم و تحلیل سیالاتی رو یک دفعه در یک نرم افزار انجام میده.میخواستم بپرسم که دوستان اطلاعی از این برنامه دارند.من سرچ کردم چیزی پیدا نکردم..ممنون

workbench قسمتی از برنامه Ansys هست که اجازه وارد کردن مدل از سایر برنامه های مدلسازی مثل Solid works و غیره رو میده. Ansys رو نصب کنید، این برنامه هم نصب میشه

morad009

عضو
سلام
میخواستم بپرسم دلیل اینکه در مش زدن گمبیت گاهی اوقات first lenght و گاهی اوقات successive ratio را انتخاب میکنند چیست .در صورتی که با هر دو میتوان مش زدن را انجام داد ولی در گمبیت به عنوان گزینه انتخابی برای ضلع های اجسامی که میخواهیم مش بزنیم مطرح شده؟ممنون

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام
میخواستم بپرسم دلیل اینکه در مش زدن گمبیت گاهی اوقات first lenght و گاهی اوقات successive ratio را انتخاب میکنند چیست .در صورتی که با هر دو میتوان مش زدن را انجام داد ولی در گمبیت به عنوان گزینه انتخابی برای ضلع های اجسامی که میخواهیم مش بزنیم مطرح شده؟ممنون

تا جایی که من متوجه شدم:
زمانی که قصد داریم درنزدیکی جسم یا دیواره مش ریزتری داشته باشید و با فاصله گرفتن از سطح جسم، مش بزرگتر بشه، از گزینه first lenght استفاده می کنیم ولی اگر بخوایم تعداد مش با یک نسبتی رشد داشته باشه از successive ratio استفاده می‌کنیم. تو first lenght شما میگه مثلاً 50 تا نقطه که اولی انقدر فاصله داره‏، تو successive ratio میگی 50 تا که با نسبت مثلاً 1.2 از همدیگه رشد کنن حالا ممکنه طول خط شما جواب 50 تا نقطه رو نده.

reza_19933

عضو جدید
سلام میخام آموزش نرم افزار فلوئنت رو بخرم . بهترین پک آموزی کدومه؟ راهنمایی لطفا

بالا