کمک درمورد plc دلتا مدل SS2

alireza.j

عضو جدید
سلام . میخواستم برنامه ای تو plc دلتا بنویسم که یک دستگاه بتونه 3 حالت کار داشته باشه .(دستی : فقط با استارت هر مکانیزم همان فعال شود . نیمه اتومات : با استارت یک سیکل کار کند ومتوقف شود . اتومات : بطور دائم کار کند ) حالا تو برنامه چطور مشخص کنم توقف حالتهای استارت ماشین را ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

GNMS

عضو جدید
سلام . میخواستم برنامه ای تو plc دلتا بنویسم که یک دستگاه بتونه 3 حالت کار داشته باشه .(دستی : فقط با استارت هر مکانیزم همان فعال شود . نیمه اتومات : با استارت یک سیکل کار کند ومتوقف شود . اتومات : بطور دائم کار کند ) حالا تو برنامه چطور مشخص کنم توقف حالتهای استارت ماشین را ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.

alireza.j عزیز با سلام

اگه اشتباه نکنم، شما میخواهید یه حالتی مثل دستگاه تزریق پلاستیک داشته باشید (اگه تا حالا دیده باشی!)
در این دستگاهها یه کلید 3 انتخابی هست که این سه حالتی رو که گفتی انتخاب میکنه، یا اینکه سه تا شاسی فشاری مجزا داره که هرکدوم رو بزنی اون حالت فعال میشه. من برای هر دو حالتش میگم چی کار کنی:
حالت اول: کلید 3 انتخابی
مشترک این کلید رو بده به 24 ولت و هرکدوم از خروجی ها رو بده به یکی از ورودیهای PLC (مثلا X0 و X1 و X2). بعد توی برنامه قبل از هرکدوم از مراحل یه کنتاکت باز میزاری برای اون حالت که اون کنتاکت باز همین ورودیها هستند.

حالت دوم: انتخاب با 3 شاسی مجزا
در این حالت هم یکی از پایه های هرکدوم از این شاسی ها رو به 24 ولت وصل میکنی و سر دیگه شون رو به سه تا ورودی PLC. بعد تو برنامه یه کنتاکت باز برای هرکدوم از ورودیها میزاری که این کنتاکتها، یه متغیر از حافظه رو برات SET میکنه و 2 تای دیگه رو RESET میکنه. بعد از این سه تا متغیر حافظه مثل حالت قبل برای برنامه استفاده میکنی. من برای این حالت برنامه ای که تو ذهنم هست رو مینویسم و برات آپلود میکنم. تو این برنامه M0، M1 و M2 سه تا متغیر مربوط به سه تا ورودی هست.(البته این برنامه رو همین الان نوشتم، و امتحان نکردم. اما فکر میکنم جواب بده)
توضیح اینکه در حالت اول چون خود کلیدت سه حالت داره و قطع نمیشه، دیگه نیازی به Set و Rst نیست و خود کلید این کار رو میکنه.

GNMS

PLC 3Chasis.jpg