کمک به هم رشته ای ها بخصوص شاگرد تنبلا

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان و اساتید
همونطور که توی سایت مشاهده می شه خیلی از دوستان از رشته خودشون (خودمون) راضی نیستن( مثل خود من ) و مدام گله و ابراز ناراحتی که اگه زمان بر می گشت فلان رشته رو انتخاب می کردم. مثلا :

این یک نظر سنجی است !
لطفا رشته تخصصی مورد علاقه خودتون رو در این تاپیک معرفی کنید!(غیر از مواد و متالورژی)

من اگه متالورژی نمیخوندم. دوست داشتم باستان شناسی بخونم.چرا میخندید.این دو تا بهم. ربط داره

من در بچه گی دوست داشتم خلبان بشم و همیشه ارمیچر های تو اسباب بازیامو در میاوردم و از اونا چیزای دیگه ای درست می کردم............... ولی در این سن اگر متالورژي نمی خوندم دوست داشتم :

1 آدم بیکار بودم و می رفتم به خیلی از کارایی که دوست دارم (غیر از این رشته) انجام می دادم مثل شاعری...و....

من شخصا" در زمان های گذشته به رشته ی حقوق علاقه ی خاصی داشتم و دست سرنوشت منو به این رشته رسوند اما الان هم توی بخش های اتومکانیک و اکتشاف معادن و حفر تونل تحقیقاتی رو انجام دادم.
البته وقتی بچه بودم دوست داشتم عطاری باز کنم!!!:redface:
.
.
.
.

حتی می بینم برخی از دوستان با هزار ویک بد بختی رشته ی خودشون رو عوض کردن وتوی یه رشته ی دیگه ادامه تحصیل می دن.

اما وقتی دیدم خیلی ها هم رشته خودشون رو عوض کردن و به رشته ما اومدن این نکته به ذهنم رسید که شاید ما زیبایی های رشتمون رو نمی بینیم و به همین دلیل مدام حرف از انصراف و تغییر رشته می زنیم..

مثلا خود من وقتی رشته ی مواد رو انتخاب کردم چیز زیادی از اون نمی دونستم و فکر کردم توی دانشگاه که رفتم علاقه مند می شم . اما نشد...

حالا از دوستان و اساتید سایت می خوام که دلایلی رو که باعث شده از این رشته خوششون بیاد و توی اون ادامه تحصیل بدن رو بگن تا شاید علاقه ما هم نسبت به رشتمون زیاد بشه.

(خواهش میکنم هر دلیلی رو که به ذهنتون می رسه بنویسید و سانسور نکنید)

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی هیچ کس هیچ حرفی واسه گفتن نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اين رشته رو دوست دارم به خاطر اينكه مي فهمم چيز هاي اطرافم از چه چيز هايي ساخته شده و البته ساخته خواهند شد ولي جدي مي گم توي رشته ي ما مخصوصا سراميك مي توني چيز جديد كشف كني :)همه چيز كشف نشده ما هم كه دنبال اكتشاف !!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin:;);)

vern

عضو جدید
خب اگه یه خورده خوب نگاه کنید متوجه میشید که مواد اصلا انتها نداره.و هر روز شما میتونید یه چیز تازه کشف کنید.حتی به سادگی...:w39:

• Like
واکنش ها: eder

Maany Emo

عضو جدید
ایرانیان معمولا شیفته خودرو هستند

شما میتونی یک سرچ از مواد جدید به کار رفته در قطعات خودرو بکنید مثلا یک خودرو المانی که میتونید روند ساخت اون رو دنبال کنید که چگونه به یک عروسک در نهایت تبدیل میکنند و یا قطعاتی که با انها سروکار دارید تا بیشتر دید پیدا شود...;)

• Like
واکنش ها: eder

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اين رشته رو دوست دارم به خاطر اينكه مي فهمم چيز هاي اطرافم از چه چيز هايي ساخته شده و البته ساخته خواهند شد ولي جدي مي گم توي رشته ي ما مخصوصا سراميك مي توني چيز جديد كشف كني :)همه چيز كشف نشده ما هم كه دنبال اكتشاف !!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin:;);)

فکر کنم نوشته مهندسی مواد - متالورژی:surprised:

خب اگه یه خورده خوب نگاه کنید متوجه میشید که مواد اصلا انتها نداره.و هر روز شما میتونید یه چیز تازه کشف کنید.حتی به سادگی...:w39:

ایرانیان معمولا شیفته خودرو هستند

شما میتونی یک سرچ از مواد جدید به کار رفته در قطعات خودرو بکنید مثلا یک خودرو المانی که میتونید روند ساخت اون رو دنبال کنید که چگونه به یک عروسک در نهایت تبدیل میکنند و یا قطعاتی که با انها سروکار دارید تا بیشتر دید پیدا شود...;)

از تمام دوستانی که نظرات قشنگشون رو گفتن ممنونم .;)
امیدوارم این نظرات ادامه داشته باشه تا همه بیشتر به زیبایی های رشتمون پی ببریم.:)

آخرین ویرایش:

le-ciel

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان و اساتید

همونطور که توی سایت مشاهده می شه خیلی از دوستان از رشته خودشون (خودمون) راضی نیستن( مثل خود من ) و مدام گله و ابراز ناراحتی که اگه زمان بر می گشت فلان رشته رو انتخاب می کردم. مثلا :

.
.
.
.

حتی می بینم برخی از دوستان با هزار ویک بد بختی رشته ی خودشون رو عوض کردن وتوی یه رشته ی دیگه ادامه تحصیل می دن.

اما وقتی دیدم خیلی ها هم رشته خودشون رو عوض کردن و به رشته ما اومدن این نکته به ذهنم رسید که شاید ما زیبایی های رشتمون رو نمی بینیم و به همین دلیل مدام حرف از انصراف و تغییر رشته می زنیم..

مثلا خود من وقتی رشته ی مواد رو انتخاب کردم چیز زیادی از اون نمی دونستم و فکر کردم توی دانشگاه که رفتم علاقه مند می شم . اما نشد...

حالا از دوستان و اساتید سایت می خوام که دلایلی رو که باعث شده از این رشته خوششون بیاد و توی اون ادامه تحصیل بدن رو بگن تا شاید علاقه ما هم نسبت به رشتمون زیاد بشه.

(خواهش میکنم هر دلیلی رو که به ذهنتون می رسه بنویسید و سانسور نکنید)

سلام .
من قبلا به رشته هوا فضا علاقه داشتم اما بعدا متوجه شدم این رشته رانمیتونم بخونم !:redface:
.
من فکر می کنم اگه علاقهای نسبت به رشتتون نمیبینین ( مثلا سرامیک ) چون فکر می کنین فقط این رشته به چیزایی مربوط میشه که راجب سرامیک ... در صورتی که اگه یکم بپرسین میبینین حتی تو انرژی اتمی یا پزشکی خیلی جاهای دیگه کاربرد داره همین چیزا باعث شده منم به رشتمون علاقه پیدا کنم /دیدن میگن از ظاهر افراد نمیتونی به درونشون پی ببری عین رشته ی ما میمونه فقط به اسمش نگاه نکنین همین 6 تا حرف (س / ر /ا / م / ی/ ک ) کلی حرفای نگفته داره که منتظر ما بهش برسیم :D:)

بالا