کمک به زلزله زدگان آذربایجان شرقی

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمولا افراد کم خون فشارشون پایینه و و قتی شما بخوای خون بدی اول فشارتو میگیرن اگه پایین باشه ازتون خون نمیگیرن

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
به نظر من چنتا تاپیک بزنید واسه چنتا شهر پر جمعیت مثل تهران و اصفهان و خود تبریز و اینا........
هر عضوی تو تاپیک شهر خودش بره
هر تاپیک چندنفر داوطلب شن واسه یه روز قرار بذارن هر کی هر چی میخواد بده ببره بده به اون داوطلبا
اونام خودشون برن اونجا تحویل بدن
ممنون ولی تاپیک های مجزا سبب میشه موضوع نتوننیم تمرکز کنیم همین جا می تونیم بگیم تا بچه بگن بچه کجان خواستم فعالیت کنن

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
تقسیم بندی کمک ها

تقسیم بندی کمک ها

این پست رو زدم تا استان های پر جمعیت رو چند تا بنویسیم از دوستان اونایی که ساکن اونجا هستن و می تونن کمک کنن بگن حتی اگه راهنمایی در مورد گروه های اونجا باشه بگن تا بقیه هم استانی هاش بدونن
تهران
تبریز
اصفهان
شیراز
کرمان
.
.
.

landscapedesigne

عضو جدید
این پست رو زدم تا استان های پر جمعیت رو چند تا بنویسیم از دوستان اونایی که ساکن اونجا هستن و می تونن کمک کنن بگن حتی اگه راهنمایی در مورد گروه های اونجا باشه بگن تا بقیه هم استانی هاش بدونن
تهران
تبریز
اصفهان
شیراز
کرمان
.
.
.

من تهرانم ... ولی هرچی پرس و جو کردم کسی نبوده که بره ... خودمم تنها راهی که پیدا کردم که بتونم یه اطمینانی پیدا کنم تلفن سازمان امداد نجات بوده، می خوام زنگ بزنم داوطلب برم ... نمیدونم ولی میشه چیزی همراه ببرم یا نه ...

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
متاسفانه هماهنگ کردن اینجوری خیلی سخته
من خودم تبریزم و کمک دروهمسایه و دوست آشنا رو توسط داییم و همسرخواهرم به این مناطق میفرستیم...وضع رسیدگی خیلی خرابه به بعضی مناطق دور از جاده هیچ چیزی نرسیده:(

landscapedesigne

عضو جدید
متاسفانه هماهنگ کردن اینجوری خیلی سخته
من خودم تبریزم و کمک دروهمسایه و دوست آشنا رو توسط داییم و همسرخواهرم به این مناطق میفرستیم...وضع رسیدگی خیلی خرابه به بعضی مناطق دور از جاده هیچ چیزی نرسیده:(

اونجا ها رو با ماشین احتمالا نمیشه رفت ... باید با بالگرد و هلیکوپتر رفت که سپاه و هلال احمر سنگ نصفه و ربع هم نذاشتن، چه برسه به تموم ... نمیدونم چیکار میشه کرد دیگه :(

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
منم شنیدم می گم شنیدم مطمئن نیستم که همه ی کمکا که میاد اکثرا همه می برن خود ورزقان و اهر و هریس به روستاها نمی برن پس لطفا اونایی که میرن اول به روستاها ببرن بعد مراکز اصلی

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی از وضیعیت خون و کمبوداش خبری داره؟؟؟؟

landscapedesigne

عضو جدید
منم شنیدم می گم شنیدم مطمئن نیستم که همه ی کمکا که میاد اکثرا همه می برن خود ورزقان و اهر و هریس به روستاها نمی برن پس لطفا اونایی که میرن اول به روستاها ببرن بعد مراکز اصلی

کاش یه بلند گو داشتیم اندازه رعد و برق تا صدامون به همه جا برسه ... :wallbash:

landscapedesigne

عضو جدید
سلام
کسی از وضیعیت خون و کمبوداش خبری داره؟؟؟؟

من نمیدونم کمبود هست یا نه ... ولی دیروز تو یکی از مراکز اهدای خون حدود 2000 نفر اهدای خون کردن ...
امروزم تا ساعت 10 حدود 500 نفر خون اهدا کردن ...
مسخرگی قضیه اینجاست که با اینکه اومده بودن اهدا کنن برای زلزله زده ها ولی اکثرا از بدی مدیریت کمک رسانی خبر نداشتن و فکر می کردن ...:( تاسف آوره

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم کمبود هست یا نه ... ولی دیروز تو یکی از مراکز اهدای خون حدود 2000 نفر اهدای خون کردن ...
امروزم تا ساعت 10 حدود 500 نفر خون اهدا کردن ...
مسخرگی قضیه اینجاست که با اینکه اومده بودن اهدا کنن برای زلزله زده ها ولی اکثرا از بدی مدیریت کمک رسانی خبر نداشتن و فکر می کردن ...:( تاسف آوره
منم هر چی تو سایت هلال احمر گشتم یه خبری پیدا کنم فقط عکسایی دیدمم که واستاده بودن با کمکای مردمی عکس انداخته بودن بزنن بالای خونوشن:(

landscapedesigne

عضو جدید
منم هر چی تو سایت هلال احمر گشتم یه خبری پیدا کنم فقط عکسایی دیدمم که واستاده بودن با کمکای مردمی عکس انداخته بودن بزنن بالای خونوشن:(

:(:(:(:( ...
اتفاقا رفتم امروز صبح ساختمون مرکزی جمعیت هلال احمر تهران ... هییییییییییییچ خبری نبود ... میگم گروه های امدادی که اعزام میشن کجا باید رفت سراغشون ... پاس داد به سازمان امداد و نجات!!!!!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من تهرانم ... ولی هرچی پرس و جو کردم کسی نبوده که بره ... خودمم تنها راهی که پیدا کردم که بتونم یه اطمینانی پیدا کنم تلفن سازمان امداد نجات بوده، می خوام زنگ بزنم داوطلب برم ... نمیدونم ولی میشه چیزی همراه ببرم یا نه ...
شرمنده این سوالو می پرسم شما پسری یا دختر؟:redface: اگه پسر باشی راحت تری می تونی ببری می تونی در صورت امکان کمک های خودت و خانواده ات و آشناها و همسایه رو جمع کنی یه جا ببری این مطمئن تره تا بدی هلال احمر اینا

landscapedesigne

عضو جدید
شرمنده این سوالو می پرسم شما پسری یا دختر؟:redface: اگه پسر باشی راحت تری می تونی ببری می تونی در صورت امکان کمک های خودت و خانواده ات و آشناها و همسایه رو جمع کنی یه جا ببری این مطمئن تره تا بدی هلال احمر اینا

خودمم خیلی به این قضیه فکر کردم ... ولی دو تا مشکل هست ... یکی اینکه دخترم ... یکی هم اینکه 18 سالمه و از نظر بزرگترها هنوووز کوچولو هستم ... مگه بتونم با گروه های امداد نجات برم که میخوام بهشون زنگ بزنم!

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بچه ها الان چیزی که اونجا به شدت نیاز هستش کالاهای بهداشتی و شوینده است ...
خواهشن دریغ نکنین.

rfa_65

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]بيا اي هم وطن! به ياري آي[/h] زبان بسته
و من چون روزه بشكسته
دريغ از جرعه آبي و
دريغ از قرص ناني جو
صداي مهيبي بود
و بعد از آن زمين لرزيد
ملائك فرش گسترده
و من با تكه سنگي روزه بشكستم
و با آجرها پياپي باريده بر سفره!

و مادر زير آوارست
و من نمي دانم!
چرا تقاص سستي ديوار من دادم!؟

كمي آن سو
مردمي خندان
و غافل از مصيبت ها
صداي قهقهه سايه مي افكند بر
صداي شيون مادر
صداي گريه كودكي بي كس
صداي مانده از آوار ،
همين است و تنها بس

زمين تنگ دل تنگم
و بيگانه همسنگم!
طنين خنده ِ بي جا
خود از اشك كودك شرم آموخت
و من پيوسته بر گفته استاد يقين داشتم:!

"گمان كردم كه با من همدل و همدين و همدردي
بـــه مـــردي بـا تو پـيـوسـتـم نـدانستم كه نامردي
چـه گويم اي همه سازِ تو بي قانون و هر دمبيل
تــو را يكشـب نشد ساز و نوا در راديو تعطيل

تــرا تـنـــبـور و تنبك بر فلك مي شد مرا شيون
كنون تنها علي مانده است و حوضش چشم ما روشن"

كنون اينجا هست و صد ها بم
يكايك سست ديوار
فرو ريخته بر آوار
زمين ِ سخت، بوسه بر پاي برهنه مي اندازد
و من با دلي لرزان و چشمي ابر آلود
و من تنها،
و من بي كس،
كنار نعش ياران و چشمان خسته از گريه
و من تشنه
الا ياران! همينجا آسمان دلگير و
"هوا بس ناجوانمردانه سرد است!"

من از هر آنچه غير از دوست، رستم!
بيا اي هم وطن!
به ياري آي و گير از دستم.

TƏBRİZLİ.M.S.T

(Tutulmaz)

يكشنبه سياه

بسم الله الرحمن الرحيم

إنا لله وإنا إليه راجعون،با نهايت تأثر و تألم درگذشت هموطنان،همزبانان عزيزتر از جانمان در پي سانحه زمين لرزه آزربايجان را تسليت عرض مي نماييم.اگرچه نه مانند شما اما خانه ها و دل هاي ما نيز با شما لرزيد ما را تنها در غم خود شريك ندانيد ما خود صاحب عزا هستيم.تأخير پيغام تسليت رسمي به خاطر شوكه وارده بود والبته تصميم گرفتيم اين بار قبل از سخن عمل كنيم!
از پروردگار متعال براي درگذشتگان طلب مغفرت ، براي سانحه ديدگان طلب شفاي عاجل داريم خداوند بزرگ بازماندگان اين سانحه را صبر ايوبي دهد.
هواداران تيم فوتبال تراختور آزربايجان مراتب تقدير و تشكر خود را از كمك هاي مادي و معنوي جمهوري آزربايجان ، تركيه و ساير كشورهاي همسايه اعلام مي دارند.
مساعدت هاي ورزشكاران ، هنرمندان،ارگان ها و شركت هاي خصوصي،باشگاه هاي ورزشي و تمامي هم وطنان عزيزمان جدا از هر رنگ و قوميتي از جاي جاي كشور موجبات دلگرمي سانحه ديده گان و مسكني بر درد قلب تپنده ايران،آزربايجان گشت اجر عزيزان با خداي متعال،بدون شك ياري ها عزيزان در لوح محفوظ پروردگار و خاطر فراموش ناكار مردم آزربايجان حك شد.اين امتحاني بود كه مردم ايران بار ديگر سربلند و سرافراز از آن بيرون آمدند.
اميدواريم مساعدت هاي مردم بزرگوار ايران و به خصوص آزربايجان به عزيزان آسيب ديده تا بازگشت ايشان به شرايط عادي همچنان ادامه يابد.

جامعه روشنفكر آزربايجان،عدم توجه رسانه ملي به اين ضايعه دلخراش در 24 ساعت آغازين پس از حادثه و عدم توجه كافي رسانه ملي پس از 24 ساعت ابتدايي به اين بلاي جانگداز را محكوم مي نمايد.
بايكوت خبري،در اولويت قرار گرفتن اخبار نامهم خارجي و همچنين پخش برنامه هاي طنز در روزهايي كه بخشي از مردم كشور زير آوار مانده اند احساسات مردم آزربايجان و مردم آگاه ايران را جريحه دار كرد.
اعلام نادرست تعداد از دست رفتگان و مجروحان،اطلاعيه هاي نادرست كمك رساني و پوشش مناطق و روستاهاي صعب العبور ،ريجكت برخي كمك هاي مردمي و دولتي كشورهاي همسايه به بهانه ناهماهنگي با مسؤلين كشوري نمي تواند سوء مديريتي زير ساختي در كشور را توجيه نمايد.

غم آزربايجان غم ايران است،عزاي عمومي در آزربايجان عزاي عمومي در ايران است.عدم توجه رسانه به اين موضوع و برپا كردن ساز و دمبيل از راديو و تلوزيون به اصطلاح ملي ،دعوت به آرامش مسؤلان بومي اي كه به موقع حادثه و پس از حادثه در محل حاضر نبودند! نمي تواند قوت قلبي براي مردم آزربايجان باشد!

يكشنبه 29 مرداد ساعت 19:40 ،استاديوم سهند آزربايجان

اين بار به جاي پيراهن سرخ، همگي با پيراهن سياه در سوگ عزيزان از دست رفته خواهيم نشست.لطفاً به احترام از دست رفتگان يك دقيقه پس از سوت بازي سكوت كنيم.
به احترام عزيزان از دست رفته،
به احترام مردمي كه فارغ از هر رنگ و زباني هنوز انسانيت در وجود دارند،
و در سوگ مسؤلان و در سوگ رسانه ملي.

TƏBRİZLİ.M.S.T

(Sarp)

منبع: تراکتور اف سی ( TractorFC.com )

Sarp

مدیر بازنشسته
من دیروز ورزقان و روستاهای اطرافش بودم
به دلیل اتلاف وقت در راههای پرپیچ و خم و سنگلاخ و صعب العبور با وجود ماشینهای شاسی بلند نتونستیم به شهرهای هریس و اهر برسیم

بار ما عمدتا کفش بود و در این چند روز اولین اکیپی بودیم که کفش پخش میکردیم

طبق پرس و جوهایی که از مردم آسیب دیده داشتم تنها کمک هلال احمر چادر و پتو به تعداد محدود بوده
و غیر این هیچ کمکی از طرف دولت به مردم نرسیده
کل کمکهای رسیده از طرف مردم بوده

پس لطفا کمکاتون رو در اختیار هلال احمر نذارید
به خدا این کمکها به دست مردم نمیرسه !

اگر کمک نقدی دارید به حساب یکی از کمپین های مردمی که بهشون اعتماد دارید واریز کنید
و اگر کمک غیر نقدی دارید در اختیار کمپینهای مردمی که در اکثر شهرها فعال شده بگذارید

دیروز یک کانتینر از طرف بچه های تهران راهی تبریز شده
و همچنین محموله بار از طرف مشهد

لطفا کمکهاتون محدود به این چند روز نباشه
این مردم تا ماه ها نیاز به کمکهای مردمی دارند

شاید هزار تومن و یا یک بطری آب معدنی از نظر شماها چیزی نباشه
ولی این کمکهای به ظاهر ناچیز هم در کنار هم خیلی به درد میخورند

کمپین دانشجوهای دانشگاه آزاد و دانشگاه تبریز در این چند روز میلیونها تومن کمک از طرف همه شهرها و چندین کشور خارجی دریافت کرده اند و امروز صبح یک اکیپ شامل 5 دستگاه نیسان وانت و 20 نفر راهی منطقه شده اند

بیشترین اقلام مورد نیاز برای مردم که تونستم برآورد کنم شامل :
پتو
کفش
مواد بهداشتی و شوینده
لباس گرم (کاپشن و بافتنی)
لباسهایی مثل شلوار و پیرهن و جوراب و . . .
انواع چراغ
مواد غذایی مثل برنج و روغن خوراکی (مردم زلزله زده خواستار برنج بودند)
یخ و کلمن
شیر خشک و پوشک و پماد سوختگی و پودر بچه و لباس نوزاد برای کودکان
پد بهداشتی
لوازم مورد نیاز برای توالتهای صحرایی

اینها مهم ترین اقلامی هستند که طبق دیده هام مردم نیاز دارند

شکر خدا مواد خوراکی به وفور توسط مردم بدست آسیب دیده ها میرسه

و باز هم تاکید میکنم کمکهاتون رو در اختیار هلال احمر و کلا نهادهای دولتی نذارید
چون به دست زلزله زده ها نخواهد رسید
بابک بمیره هیچکدوم این کمکها بدست مردم نمیرسه

کسانی هم که نمیتونند کمکی بکنند ، میتونند اعتراض کنند که این دروغ از سر در باشگاه برداشته بشه
با عرض تسلیت به همه ی هموطنانمان و بازماندگان زلزله ی اخیر در استان آذربایجان شرقی، به اطلاع می رساند شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نزد بانک ملت آماده ی دریافت کمک های نقدی هموطنان است .

Sarp

مدیر بازنشسته
من واقعا شهر ورزقان رو نشناختم
زیاد به این مناطق رفت و آمد داشته ام
ولی دیروز بعد اینکه بانک مسکن رو دیدم متوجه شدم که تو ورزقان هستم !!!!!!!!!!!!
ساختمانها یا فرو ریخته اند و یا نیاز به بازسازی و دوباره سازی دارند

مردمی که برای کمک میروند اکثرا به دلیل ناآشنا بودن به جغرافیای منطقه ، کمکهاشون محدود به روستاهایی هست که سر راه های اصلی واقع شدند
و روستاهایی که جاده آسفالت ندارند به شدت در مضیقه هستند

و همانطور که گفتم از طرف دولت فقط تعداد محدودی چادر و پتو در اختیار مردم قرار داده شده
ولی تا دلتون بخاد ماموین وزارت اطلاعات در منطقه پخش بودند (البته نه در مناطق دور افتاده)
دلیل وجود اینها رو هم من نفهمیدم !!!!

روستاهایی مثل چیراخلی (چراغلو) و دیبه هلی (دیبکلو) و . . . . به کل ویران شده اند

دیشب حدودای ساعت 2 - 2:30 بود که ما در بین مردم روستای دیبه هلی بودیم
یهو گرگها زدند به گله گوسفندا
اصلا یه وضی هست که تا نبینی قابل تصور نیست

دولت فقط آمار کشته هایی رو اعلام میکنه که توسط خودش دفن میشن
و کشته هایی که توسط خود مردم به خاک سپرده شده اند جزو آمار دولتی نیستند
آمار دقیق کشته ها رو نمیدونم
ولی کشته ها خیلی بیشتر از تعدادی هستند که دولت اعلام میکنه

و البته دولت از دفن شده ها توسط مردم خبر داره
اینطور نیست که خبر نداشته باشه
ولی فقط آمار کشته های تایید شده توسط پزشکهای قانونی رو اعلام میکنه !

Sarp

مدیر بازنشسته
تو راه برای تقسیم اقلام بین عده ای از روستاییها وایساده بودیم

که یهو زمین لرزید
کنار جاده یه سازه آجری بود که با لرزه زمین کلا داخلش فرو ریخت

جدا از تخریب اون سازه صدای جیغ و داد زن و بچه ها بود که بدجور رو اعصاب بود

نمیدونم این چجور زلزله 6 ریشتری بوده که تا گیلان و زنجان هم حس شده
شاید مقیاسها با قدیم فرق کرده !!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
این سایت کمپین کمک به زلزله زده هاس که دیروز توسط دوستان راه اندازی شده

http://helpazarbaijan.org/

به زودی درگاه بانک رو هم به سایت وصل میکنند تا کمکهای نقدی از خارج کشور هم امکانپذیر باشه

این هم گروه همین کمپین تو فیســبوک
http://www.facebook.com/groups/help...825092/?ref=notif&notif_t=group_comment_reply

و این هم پیج کمپین در فیســبوک
http://www.facebook.com/helpazarbaijan

تو این پیج برای شهرها و استانها پستهای جداگانه اختصاص پیدا کرده تا اهالی هر شهر در پست مخصوص خود کمکهاشون رو هماهنگ کنند

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
متاسفانه من باید این هشدار رو بدنم که بعضی ها در جامعه شایعه راه انداختن که هلال احمر کمک ها رو نمیرسونه و بلافاصله مراکز و سایت های اینترنتی خودجوشی(!) راه افتاد که این کمک ها بره به جیب اون دوستان. لذا دوستانی که قصد کمک دارند باید این مورد رو مد نظر داشته باشن.

همچنین به دلیل همین بازار شایعات شاهد ترافیک سنگین در محور تبریز اهر و خواجه - ورزقان هستیم که خودش مشکل به وجود آورده.

Sarp

مدیر بازنشسته
متاسفانه من باید این هشدار رو بدنم که بعضی ها در جامعه شایعه راه انداختن که هلال احمر کمک ها رو نمیرسونه و بلافاصله مراکز و سایت های اینترنتی خودجوشی(!) راه افتاد که این کمک ها بره به جیب اون دوستان. لذا دوستانی که قصد کمک دارند باید این مورد رو مد نظر داشته باشن.

همچنین به دلیل همین بازار شایعات شاهد ترافیک سنگین در محور تبریز اهر و خواجه - ورزقان هستیم که خودش مشکل به وجود آورده.
اولا میخوام از دوستانی که در چند روز اخیر با فعالیتهای شبانه روزی در فضای مجازی مخصوصا تو فیسبوک و سایتهای خبری ، بایکوت خبری رسانه ملی (!) رو شکستند به سهم خودم تشکر کنم

من وقت و حوصله پیگیری اخبار صدا و سیما رو ندارم . اصلا از وقتی زلزله شروع شده من خونه مون نبودم که تی وی ببینم و بعدش ناراحت خنده بازار بشم . حیفم میاد انرژیمو صرف گله کردن از این رسانه کنم

برام حتی مهم نیست که هلال احمر و دیگر ارگانها چیکار میکنن و احمدی نژاد کجاست و چرا تسلیت نگفته . من نمیتونم و نمیخوام وقتم رو صرف دنبال کردن تیتیری از زلزله زده ها تو روزنامه های صبح و عصر کنم .

من حتی حوصله و وقت جوابگوئی به بعضی عکس العملهای به اصطلاح هموطنان رو هم ندارم . اونایی که در این شرایط وانفسا کوچکترین کمکهای انسان دوستانه شون رو مثل پتک بر سر دیگران میکوبند
آنهایی که در هر مناسبتی دنبال رد پای از سیاست و حزب بازی و دستمال بدستی تجزیه طلبی و . . . . . . هستند
شاید اینا اصلا نمیدونند زلزله چیه و وقتی زلزله میشه چه اتفاقی میفته
اونایی که حتی از نزدیک صحنه های زلزله رو هم ندیده اند
اما من دیده ام
هم در بم و هم در آزربایجان

الان میدان عمل ، مناطق زلزله زده ست . نه این تاپیکها !
الان تنها یه چیز لازمه ، کمک !!!
بی هیچ حرف اضافه ای

بدون سیاسی کاری و دعوا و مرافعه و گلایه و خودنمایی و انحصارطلبی و هر شیرین کاری دیگه ای !
ورود به این میدان برای همه آزاده
فعلا که ما هستیم
و این مهم است

من که تصمیم گرفتم تا پایان این کار ، سیاسی نباشم
تصمیم گرفتم ناراحت نشم و گلایه نکنم
چون اصلا وقت این کارها رو ندارم

پس اگر دوست دارید، سیاست باشه برای شما
ناراحتی و گلایه هم واسه شما
ما فعلا فقط درخواست کمک میکنیم و کمک لازم داریم
از هر کس و ناکسی

این گروه متشکل هست از دانشجو ها و اساتید دانشگاه سراسری تبریز

ما تصمیم گرفتیم به جای آه و ناله و نفرین کاری انجام بدیم:
هر کسی که دلش میخواد کمک کنه ولی وقت و یا انرژی کافی نداره و به ما اعتماد داره، می تونه کمک نقدی خودشو به این شماره کارت واریز کنه
1950 0733 8611 6219
به نام خانوم الهام دهقان (بانک سامان)
و
شماره کارت:
6037-9914-5766-3015
به نام خانوم دکتر نگین روائی (بانک ملی)

آقای دکتر عابدی که استاد دانشکده ی عمران دانشگاه تبریز هستن و نیروی انسانی تشکیل دادن و با دوستشون آقای اصغرزاده که رییس شرکت بازرگانی اروم نیکان هستن، شخصا عازم نواحی آسیب دیده هستن

دکتر کریم عابدی: استاد دانشکده عمران دانشگاه صنعتی سهند تبریز و سراسری
معاون سیاسی امنیتی اسبق استانداری آذربایجان شرقی
رئیس جبهه مشارکت استان آذربایجان شرقی

ما می خواهیم لوازم مورد نیاز زلزله زده ها رو بخریم و مستقیما"به دست خودشون برسونیم.

ضمنا" می تونین از خانواده و دوستانتون هم کمک بخواین...قبلا" از همکاری صمیمانه شما نهایت تشکر را داریم.

درضمن دوستان عزیز هرکس بخواد می تونه خودش خرید کنه و تحویل ستاد بده.
(از هتل مرمر به سمت ولیعصر خیابان استاندارد(یه خیابون جدیده).اولین خیابون دست راست- ستاد امداد و نجات هلال احمر).
ولی اگر بتونید اعتماد کنید کمک نقدی تون بهتره.
چون وقتی پول دست ماست ما می تونیم یک جا مقدار زیادی جنس رو از خود کارخونه ها یا مراکز پخش بخریم که اینطوری ارزون تر در میاد.
درضمن هر لحظه جنسی را می خریم که در انبار کمتر شده و در ارسال به منطقه در اولویت قرار دارند.

از کسایی که با اعتمادشون کمکمون کردن تو خرید جنس تو فاز اول سپاسگذاریم، در عرض 3-4 ساعت مقدار زیادی پول جمع شد و تونستیم اولین دور کمک ها رو ارسال کنیم

برای اینکه مطمئن بشید کمک های ارسالی در راه درستی خرج می شود، همه فاکتور های خرید و رسید های دریافتی هلال احمر در آلبوم آلبوم تصاویر قرار داده میشه
http://up.vatandownload.com/images/k2qh44vnwasdrfh29vh0.jpg

http://up.vatandownload.com/images/2f3ylp9dmkbiu57payis.jpg

http://up.vatandownload.com/images/7o0mnvz0s09rthsxi449.jpg

http://up.vatandownload.com/images/54u4awt2s6vrztubqy.jpg

http://up.vatandownload.com/images/10nf3wp3ne1jqtm3adg.jpg

http://up.vatandownload.com/images/dmpuv1gg5vudmnwpcic.jpg

http://up.vatandownload.com/images/9sei31kfwd6jg7zg.jpg

http://up.vatandownload.com/images/4xppfi02ykd35cuxprw0.jpg

http://up.vatandownload.com/images/061wnj0057dhug19az.jpg

http://up.vatandownload.com/images/wz1codkw62ufmch2ksa.jpg

http://up.vatandownload.com/images/1csojdwe7g819wbgr8e0.jpg

http://up.vatandownload.com/images/htwqdcnajmnvcpa2f23k.jpg

http://up.vatandownload.com/images/u1uy0af12v15nmkt1h9.jpg

http://up.vatandownload.com/images/1fsadb7nglq1wj8v1a3z.jpg

http://up.vatandownload.com/images/uujf311axvgzaai02z3.jpg

ترافیک برای چه کسایی؟
مگه غیر مردم و کمکهاشون کس دیگه ای هم تو این محورها رفت و آمد میکنه ؟!
شهرام جان شاهد هستی یا فقط شنیدی ؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دوستان علاوه بر سازمان هلال احمر میتونند کمک های خودشون رو از طریق سازمان خیریه مستمندان تبریز که بزرگترین و امین ترین سازمان خیریه خصوصی کشور هست به زلزله زدگان انتقال بدن.

ضمن عرض تسلیت با اظهار همدردی موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز در ادامه اهداف انسان دوستانه خود، آماده تحویل کمک های نقدی از طریق شماره حساب بانک صادرات (سپهر) 0104282954008 و غیر نقدی از طریق دفتر موسسه در خیابان شمس تبریزی، ایستگاه گرو به مناطق زلزله زده می باشد.

http://mostamandan.ir/

*نيروانا*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اولا میخوام از دوستانی که در چند روز اخیر با فعالیتهای شبانه روزی در فضای مجازی مخصوصا تو فیسبوک و سایتهای خبری ، بایکوت خبری رسانه ملی (!) رو شکستند به سهم خودم تشکر کنم

من وقت و حوصله پیگیری اخبار صدا و سیما رو ندارم . اصلا از وقتی زلزله شروع شده من خونه مون نبودم که تی وی ببینم و بعدش ناراحت خنده بازار بشم . حیفم میاد انرژیمو صرف گله کردن از این رسانه کنم

برام حتی مهم نیست که هلال احمر و دیگر ارگانها چیکار میکنن و احمدی نژاد کجاست و چرا تسلیت نگفته . من نمیتونم و نمیخوام وقتم رو صرف دنبال کردن تیتیری از زلزله زده ها تو روزنامه های صبح و عصر کنم .

من حتی حوصله و وقت جوابگوئی به بعضی عکس العملهای به اصطلاح هموطنان رو هم ندارم . اونایی که در این شرایط وانفسا کوچکترین کمکهای انسان دوستانه شون رو مثل پتک بر سر دیگران میکوبند
آنهایی که در هر مناسبتی دنبال رد پای از سیاست و حزب بازی و دستمال بدستی تجزیه طلبی و . . . . . . هستند
شاید اینا اصلا نمیدونند زلزله چیه و وقتی زلزله میشه چه اتفاقی میفته
اونایی که حتی از نزدیک صحنه های زلزله رو هم ندیده اند
اما من دیده ام
هم در بم و هم در آزربایجان

الان میدان عمل ، مناطق زلزله زده ست . نه این تاپیکها !
الان تنها یه چیز لازمه ، کمک !!!
بی هیچ حرف اضافه ای

بدون سیاسی کاری و دعوا و مرافعه و گلایه و خودنمایی و انحصارطلبی و هر شیرین کاری دیگه ای !
ورود به این میدان برای همه آزاده
فعلا که ما هستیم
و این مهم است

من که تصمیم گرفتم تا پایان این کار ، سیاسی نباشم
تصمیم گرفتم ناراحت نشم و گلایه نکنم
چون اصلا وقت این کارها رو ندارم

پس اگر دوست دارید، سیاست باشه برای شما
ناراحتی و گلایه هم واسه شما
ما فعلا فقط درخواست کمک میکنیم و کمک لازم داریم
از هر کس و ناکسی

http://up.vatandownload.com/images/k2qh44vnwasdrfh29vh0.jpg

http://up.vatandownload.com/images/2f3ylp9dmkbiu57payis.jpg

http://up.vatandownload.com/images/7o0mnvz0s09rthsxi449.jpg

http://up.vatandownload.com/images/54u4awt2s6vrztubqy.jpg

http://up.vatandownload.com/images/10nf3wp3ne1jqtm3adg.jpg

http://up.vatandownload.com/images/dmpuv1gg5vudmnwpcic.jpg

http://up.vatandownload.com/images/9sei31kfwd6jg7zg.jpg

http://up.vatandownload.com/images/4xppfi02ykd35cuxprw0.jpg

http://up.vatandownload.com/images/061wnj0057dhug19az.jpg

http://up.vatandownload.com/images/wz1codkw62ufmch2ksa.jpg

http://up.vatandownload.com/images/1csojdwe7g819wbgr8e0.jpg

http://up.vatandownload.com/images/htwqdcnajmnvcpa2f23k.jpg

http://up.vatandownload.com/images/u1uy0af12v15nmkt1h9.jpg

http://up.vatandownload.com/images/1fsadb7nglq1wj8v1a3z.jpg

http://up.vatandownload.com/images/uujf311axvgzaai02z3.jpg

ترافیک برای چه کسایی؟
مگه غیر مردم و کمکهاشون کس دیگه ای هم تو این محورها رفت و آمد میکنه ؟!
شهرام جان شاهد هستی یا فقط شنیدی ؟

زنده باشي پهلوان خداقوت

*نيروانا*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
يك ختم هم گرفته شد .وپربدك نبود ...بسيار تسليت كه به ما عرضه داشتند .لطف شما زياد .اما نداي قلب به گوشم هميشه گفت اين حرفها براي تو مادر نمي شود......:cry:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

منم فکر کردم شاید اهدای خون بهترین کار باشه گروه خونیم هم +O هست ولی یکی از اعضای هلال احمر بهم گفت اهدای خون از استان های هم جوار مناسب تره چون زمان ارسال و هزینش کمتر میشه و در ضمن ظاهرا خون _O در اولویته چون احتمالا فرصت نمیشه از افراد زخمی تست گروه خونی بگیرن

بنابرین فکر کنم برای ما که دوریم بهترین کار ، کمک مالی به حساب 99999 باشه

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم با جناب Ice man موافقم... هرچی کمکها متمرکز تر باشه بهتره.... نهایتا چندتا سازمان مردمی باید مشخص بشن که کمکها بره اونجا تا نحوه توزیع و برنامه ها هماهنگ باشه... اینطوری که هرکی یه ماشین بگیره و راه بیفته بره تو منطقه فقط هرج و مرج و آشفتگی رو زیاد می کنه...
اگه بچه های تبریز تایید می کنین که این سازمان خیریه مستمندان مورد اعتماد هست، ما همینو به بقیه هم معرفی کنیم
.
ولی الان بیشترین مسئولیت رو دوش نماینده های اون منطقه هست که بتونن نهادای دولتی رو وادار به فعالیت بیشتر بکنن...
ای خدا بگم چیکار کنه اونایی رو که کل این ملتو به هرچی دولت و سازمان دولتیه بدبین کردن!!!

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
شکستن سکوت گاه سختترین نوع حرف زدن هست.

دوستانی که در محل حادثه بوده اند عمده مطالب ارسالی بابک(sarp) را تایید می کنند
اگه دوستی آشنایی دارید که مورد اعتماده کمکهاتونو به اونا بدید ببرند اگه نه به سایتهای خود جوش مورد اعتماد مراجعه کنید. اگه هیچکدوم نشد به هلال احمر بدید به قول علی دایی شاید به دست آسیب دیده ها رسید.

مراتب سپاس و قدردانی خود را از هموطنانی که تو این مدت با کمکهاشون با تبلیغاتشون با هم یاریشون حمایت کردند و خواهند کرد اعلام داشته و سپاسگذار مهر و محبتت تک تک هموطننان عزیز هستیم

می گویند هلال احمر خوب عمل نکرده فقط چادر و پتو داده اما مردم از جای جای نقاط ایران برای کمک آمده اند

عمده لوازمی که میگن مورد نیازه:

دمپایی برای بچه ها
لباس زیر
لوازم بهداشتی مورد نیاز خانومها
نان
پتو
لباس گرم
تن ماهی
بیسکوت
کنسرو
خرما
فانوس چراغ باطری خور همراه با باطری
می گن از لحاظ مسائل روحی روانی هلال احمر اصلا خوب کار نکرده.
یاشا هموطن ساغ اول

بالا