کمک به دانشجویان تازه وارد ارشد شبکه و امنیت

دراک

عضو جدید
سلام. دانشجویانی که تازه قصد ورود به ارشد رو دارید، برای دریافت راهنمایی از طرف دانشجویان یا فارغ التحصیلان ارشد در رشته شبکه یا امنیت اینجا مراجعه کنید! لطفا فقط در مورد دوره ارشد سوال مطرح کنید و در صورت داشتن سوال در مورد کنکور ارشد به تاپیک های مرتبط با آن مراجعه کنید.

شنیدن راهنمایی از کسانی که موردی رو قبلا تجربه کردن باعث میشه که آدمی در مواجهه با مورد موردنظر موفق تر عمل کنه. پس بچه هایی که تجربه بیشتری راجعه به این دو رشته دارن به تازه واردها کمک کنن. بحث رو خودم شروع می کنم:

سوال اول: دروس ریاضی موردنیاز این رشته ها چه می باشد؟ یعنی در چه دروس ریاضی پایه باید تسلط داشته باشی تا درک دیگر دروس یا انجام پروژه ها برات راحت تر بشه؟
سوال دوم: برنامه نویسی ها بیشتر به چه زبانی هستند؟

در نهایت اگر توصیه خاصی دارین لطفا ما رو هم بی نصیب نذارید.

mtr

عضو جدید
سلام
واقعاً از این تاپیکتون ممنون......
اتفاقا این سوالات برای دوره ی کارشناسی خیلی خوبن ، چرا که خودمونو برای ارشد آماده می کنیم.

آخرین ویرایش:

دراک

عضو جدید
سلام
واقعاً از این تاپیکتون ممنون......
اتفاقا این سوالات برای دوره ی کارشناسی خیلی خوبن ، چرا که خودمونو برای ارشد آماده می کنیم.

بله برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارن مطمئنا در جهت دهی تصمیماتشون کمک زیادی خواهد کرد اما به شرطی که کسی که تجربه اش رو داشته به سوالات اعضا پاسخ بده!

• Like
واکنش ها: mtr

mtr

عضو جدید
خوب، من تصمیم گرفتم که برای ارشدم ، شبکه رو ادامه بدم.......
خیلی ممنون میشم اگه بهم بگین ، تو چه درسایی باید خودمو قوی کنم.
من ترم دومی هستم.

دراک

عضو جدید
خوب، من تصمیم گرفتم که برای ارشدم ، شبکه رو ادامه بدم.......
خیلی ممنون میشم اگه بهم بگین ، تو چه درسایی باید خودمو قوی کنم.
من ترم دومی هستم.

من خودم منتظر جوابه کنکورم (تجربه ندارم) به خاطر همینم کامل نمی تونم کمکت کنم ولی این رو میدونم که ریاضیات و آمار احتمالا باید دروس مهمی باشن چون اگه کتاب های برجسته شبکه رو بررسی کنی می بینی که از هر دو به شدت استفاده شده. در شاخه ی طراحی شبکه هم باید قوه ی تحلیل خوبی داشته باشی تا بتونی طراحی مناسبی برای محیط موردنظر انجام بدی. اگر پروژه ی دانشگاهی اینطوری در تکالیف درس هاتون داشتی حتما جدی انجامش بده وگرنه پروژه های درس نرم افزار 1 و 2 رو حتما تحویل بده تا درک عملی راجعه به تحلیل محیط کار به دست بیاری اگرچه شاید به نظر برسه به هم مرتبط نیستن ولی تمرین خوبی برای بکار انداختن قوه تحلیل محسوب میشه.

از پست هات هم متوجه شدم که با Linux آشنا هستی که خیلی خوبه. دیگه اینکه سعی کن با شبیه ساز های شبکه آشنا بشی. بقیه اش رو دیگه من نمیدونم.

• Like
واکنش ها: mtr

mtr

عضو جدید
من خودم منتظر جوابه کنکورم (تجربه ندارم) به خاطر همینم کامل نمی تونم کمکت کنم ولی این رو میدونم که ریاضیات و آمار احتمالا باید دروس مهمی باشن چون اگه کتاب های برجسته شبکه رو بررسی کنی می بینی که از هر دو به شدت استفاده شده. در شاخه ی طراحی شبکه هم باید قوه ی تحلیل خوبی داشته باشی تا بتونی طراحی مناسبی برای محیط موردنظر انجام بدی. اگر پروژه ی دانشگاهی اینطوری در تکالیف درس هاتون داشتی حتما جدی انجامش بده وگرنه پروژه های درس نرم افزار 1 و 2 رو حتما تحویل بده تا درک عملی راجعه به تحلیل محیط کار به دست بیاری اگرچه شاید به نظر برسه به هم مرتبط نیستن ولی تمرین خوبی برای بکار انداختن قوه تحلیل محسوب میشه.

از پست هات هم متوجه شدم که با Linux آشنا هستی که خیلی خوبه. دیگه اینکه سعی کن با شبیه ساز های شبکه آشنا بشی. بقیه اش رو دیگه من نمیدونم.
ممنون دوست عزيز
تلاش خودم رو ميكنم
ان شاالله كه جواب كنكورتون خوب بياد......
منتظر ميمونم ببنيم چي كردي

voju

عضو جدید
سلام
من اطلاعاتي در مورد گرايش هاي امنيت و شبكه مي خوام ،اينكه چي هستن و چكار مي كنن،ممنون

دراک

عضو جدید
سلام
من اطلاعاتي در مورد گرايش هاي امنيت و شبكه مي خوام ،اينكه چي هستن و چكار مي كنن،ممنون

سلام. من زیاد اطلاعات کافی ندارم فقط میدونم که امنیت بیشتر روی مواردی مثل احراز هویت کاربران و تعیین محدوده ی دسترسی و اعلام مجوز کاربران و جلوگیری از هرگونه دسترسی غیر مجاز و شنود و... کار میکنه که در چند لایه خاص از معماری گنجونده میشه همچنین می بایست روی سرور ها و ... بررسی های لازم به عمل بیاد و همینطور پایگاه داده بحثی است که دانشجویان امنیت می بایست بطور پیشرفته مورد آموزش قرار بگیرن اما دانشجویان شبکه اصلا وارد بحثش نمیشن. بچه های شبکه بیشتر روی سرعت و ... در طراحی شبکه تمرکز دارن و در صورتی که شبکه برای شرکت عادی باشه ممکنه در صورت داشتن خطا صدمه ی چشمگیری وارد نشده باشه اما در صورت خطای تیم امنیت به دلیل حساسیت کاریشون احتمالا لطمه بیشتری وارد میشه که این نشون میده میبایست دقت بالایی داشته باشن همچنین بچه های امنیت می بایست در مورد هزینه بررسی کافی رو انجام بدن چون برقراری امنیت به خودی خود نیازمند هزینه بالایی است اما درجه ی امنیت مورد نیاز هر سیستم با سیستم دیگه متفاوته پس می بایست حداقل امنیت را با حداکثر صرفه جویی در هزینه مدنظر بگیرن از طرفی بالا بردن امنیت نسبت عکس با سرعت داره پس با حداقل امنیت موردنیاز میشه به سرعت مطلوبی هم رسید. قدمت شبکه بیشتر از امنیت است و درنتیجه استاد و متخصص در اون زیاد هستن اما در هر صورت این دو بحث به هم نزدیک هستن و نمی توان اون ها را دو چیز کاملا جدا در نظر گرفت فقط می شه گفت هر یک از یک دیدگاه دیگه می بایست به شبکه نگاه کنن.

البته همانطور که گفتم اطلاعات من اصلا کافی نیست و امیدوارم مطلعین بیشتر راهنماییتون کنن.

بالا