کمک برای طراحی هلیکوبتر

marsel2010

عضو جدید

http://up.vatandownload.com/images2/9u01myft969ak6bzhzi.jpg
http://up.vatandownload.com/images2/x0c4hfknr9v3z3za4vgz.jpg
http://up.vatandownload.com/images2/7pqz1wfs1pxis3pouqcw.jpg

این چند تا از کارایی هستن که دارم.

فرهاد مظفری

عضو جدید
سلام منظور بدی نداشتم فقط از شما خواهش کردم که بفرسی .اگه زحمتی داره اصلانمیخوامش اخه از مهندسی مثل شما بعیده اینجور حرف زدن/یا حق

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
برای طراحی هلی‌کوپتر، برخلاف طراحی هواپیما، کتاب طراحی جامع و روشمندی وجود نداره (یا لااقل من تا به حال ندیدم). شاید بشه از تجمیع چند کتاب به طراحی رسید. این کتاب ها رو من پیشنهاد میدم:
Rotorcraft Flying Handbook 2000
US Navy - Introduction to Helicopter Aerodynamics Workbook CNATRA
Basic Helicopter Aerodynamics

از بین این کتاب‌ها، کتاب اول، کتاب جامع تر و بهتریه.

marsel2010

عضو جدید
سلام منظور بدی نداشتم فقط از شما خواهش کردم که بفرسی .اگه زحمتی داره اصلانمیخوامش اخه از مهندسی مثل شما بعیده اینجور حرف زدن/یا حق

حتی خواهشش هم زشته!:warn:
مدیر تالار هم بارها گفته که ایمیل نذارین، عجیبه که پستتون هنوز ویرایش نشده. باید ازش تشکر کنی. اصلا این واسه خودتون بهتره. می دونی چقد اسپایدرها در روز دنبال ایمیل میگردن. پیدات کنن در روز باید فقط بشینی اسپم پاک کنی. تازه مسائل امنیتی و ویروس و اینچیزا رو نگفتم.:warn:
الکی تریپ پیش دبستانی هم نذار:D که اگه بهت ندم تو اینترنت به راحتی گیرت نمی یاد بعش باید بشینی با کتابای مدیر سر کنی.:biggrin:
چون جنوبی هستی استثنا قائل میشم.:smile:
برات فایل IGS هلی کوپتر OH-58 رو فرستادم(پیغام خصوصی).

http://up.vatandownload.com/images2/l7sz698m33kwvinta0l.jpg

xi xi

عضو جدید
حتی خواهشش هم زشته!:warn: مدیر تالار هم بارها گفته که ایمیل نذارین، عجیبه که پستتون هنوز ویرایش نشده. باید ازش تشکر کنی. اصلا این واسه خودتون بهتره. می دونی چقد اسپایدرها در روز دنبال ایمیل میگردن. پیدات کنن در روز باید فقط بشینی اسپم پاک کنی. تازه مسائل امنیتی و ویروس و اینچیزا رو نگفتم.:warn: الکی تریپ پیش دبستانی هم نذار:D که اگه بهت ندم تو اینترنت به راحتی گیرت نمی یاد بعش باید بشینی با کتابای مدیر سر کنی.:biggrin: چون جنوبی هستی استثنا قائل میشم.:smile: برات فایل IGS هلی کوپتر OH-58 رو فرستادم(پیغام خصوصی).
http://up.vatandownload.com/images2/l7sz698m33kwvinta0l.jpg
والله بلا ما هم جنوبی هستیم ولی کسی دستمونو نمیگیره این هوافضایی ها چقدر کم میان تو قسمت مربوط به رشتشون خواهشا دست مارو هم بگیر.ما که برات پیغام خصوصی هم گذاشتیم ولی اگه اطلاعاتی در مورد رشته مهندسی سیستمهای هدایت وکنترل در دانشگاه مالک اشتر داری لطفا" منو راهنمایی کن ممنون

marsel2010

عضو جدید
والله بلا ما هم جنوبی هستیم ولی کسی دستمونو نمیگیره این هوافضایی ها چقدر کم میان تو قسمت مربوط به رشتشون خواهشا دست مارو هم بگیر.ما که برات پیغام خصوصی هم گذاشتیم ولی اگه اطلاعاتی در مورد رشته مهندسی سیستمهای هدایت وکنترل در دانشگاه مالک اشتر داری لطفا" منو راهنمایی کن ممنون
آفرین!:):gol:
حالا بچه کجا هستی؟:gol:
جنوبی ها کلا خیلی به هوانوردی علاقه دارن. بارها شنیدم که رئیس مرکز تحقیقات فضایی هم بچه بوشهر هستش. همون که هر وقت ماهواره میفرستن می یاد در موردش حرف میزنه
. نمی دونم درست گفتم یا نه!

ما هم که بچه بوشهر هستیمو هی فیس و افاده میریم!

هواوفضایی های اینجا حریف من نمیشن. من خودم دو سه تا از دوستام دانشگاه شریف کارشناسی و کارشناسی ارشد هواوفضا می خونن.
در مورد رشته اینقده لازم نیست بررسی کنی. اینطور که ازش بر میاد یه جوری مربوط به گرایش کنترل هستش. از بچه ها هم که قبلا در مورد گرایش های هواوفضا پرسیده بودم میگفتن اول کنترل!
حالا شما خودت فکرشو بکن. رشتت عالیه. اینقده هم دور خودت نچرخ.
بلند شو همین الان ساکتو ببند!:D
دست حق یاورت!:gol::heart:

marsel2010

عضو جدید

راستی در مورد پیغام خصوصی هم شرمنده. آخه حقیقتش ما نمی تونیم زیاد نظر بدیم. الان اوضاع همه رشته ها از لحاظ سر کار رفتن یه جوره.
منم رشتم هواوفضا نیست. کلا یه جورایی به علاقتون بستگی داره.

xi xi

عضو جدید
آفرین!:):gol: حالا بچه کجا هستی؟:gol: جنوبی ها کلا خیلی به هوانوردی علاقه دارن. بارها شنیدم که رئیس مرکز تحقیقات فضایی هم بچه بوشهر هستش. همون که هر وقت ماهواره میفرستن می یاد در موردش حرف میزنه
. نمی دونم درست گفتم یا نه!
ما هم که بچه بوشهر هستیمو هی فیس و افاده میریم!
هواوفضایی های اینجا حریف من نمیشن. من خودم دو سه تا از دوستام دانشگاه شریف کارشناسی و کارشناسی ارشد هواوفضا می خونن. در مورد رشته اینقده لازم نیست بررسی کنی. اینطور که ازش بر میاد یه جوری مربوط به گرایش کنترل هستش. از بچه ها هم که قبلا در مورد گرایش های هواوفضا پرسیده بودم میگفتن اول کنترل! حالا شما خودت فکرشو بکن. رشتت عالیه. اینقده هم دور خودت نچرخ. بلند شو همین الان ساکتو ببند!:D دست حق یاورت!:gol::heart:
سلام باور کن منم بچه بوشهرم(بچه شکری) در مورد این رشته اینو بگم که من خودم رشته برقم ولی رشته سیستمهای هدایت و کنترل بین رشته برق و هوافضا مشترکه.میخواستم بدونم این رشته مربوط به موشک میشه یا نه در ضمن من خودم کارمند رسمی شرکت نفتم ونیازی به بازار کار توی این رشته ندارم فقط ی کم علاقه به موشک دارم.حالا به نظر شما من این رشته رو تو دانشگاه مالک اشتر بخونم یا رشته خودم که برق دانشگاه آزاد بوشهر هستم بخونم کدوم بهتر است.در مورد اون یارو هم که میگی رئییس هوا فضاست تو دانشگاه آزاد بوشهر داره ارشد درس میده ولی نمی دونم اسمش چیه. درود بر بوشهریها

marsel2010

عضو جدید
سلام باور کن منم بچه بوشهرم(بچه شکری) در مورد این رشته اینو بگم که من خودم رشته برقم ولی رشته سیستمهای هدایت و کنترل بین رشته برق و هوافضا مشترکه.میخواستم بدونم این رشته مربوط به موشک میشه یا نه در ضمن من خودم کارمند رسمی شرکت نفتم ونیازی به بازار کار توی این رشته ندارم فقط ی کم علاقه به موشک دارم.حالا به نظر شما من این رشته رو تو دانشگاه مالک اشتر بخونم یا رشته خودم که برق دانشگاه آزاد بوشهر هستم بخونم کدوم بهتر است.در مورد اون یارو هم که میگی رئییس هوا فضاست تو دانشگاه آزاد بوشهر داره ارشد درس میده ولی نمی دونم اسمش چیه. درود بر بوشهریها

سلام:)
عجیبه! بچه های شکری همه زرنگ شدن!:D ایول بچه های شکری!:smile:
اون دوستم هم در اصل بچه شکری هستش که لیسانس هواوفضا می خونه.
ببین مبحث کنترل مربوط به همه قسمت های هوانوردی و هواوفضا میشه. از پهپاد ها بگیر تا همون موشک! چرا نشه! کلا یه مبحث کلیه!
وقتی هم که بین رشته خودت و هواوفضا مشترکه به نظر من همین کنترل رو بخونی بهتره. من گرایش برقت رو دقیقا نمی دونم ولی اگه من یکی باشم میرم.
:gol:

بالا