کمک برای ازمون ارشد

negin.ss

عضو جدید
دوستان سلام
من امسال باید کنکور ارشد بدم .... ترم پاییز ترم 7 میشم و 32 واحدم مونده کلا
منتها یه مشکلی که هست من تابستونو به دلیل یه مشکلی نمی تونم درس بخونم ... :( خیلی استرس دارم نمی دونم چیکار کنم از کجا شروع کنم اصن می تونم برسونم یا نه ؟ ترم 7 چه درسایی بردارم ؟میشه کمکم کنید
کسی لینک منابع ازمون و همین طور ریز سوالات رو داره یعنی اینکه از هر فصل چند تا سوال میاد؟

mohsen2310

عضو جدید
دوستان سلام
من امسال باید کنکور ارشد بدم .... ترم پاییز ترم 7 میشم و 32 واحدم مونده کلا
منتها یه مشکلی که هست من تابستونو به دلیل یه مشکلی نمی تونم درس بخونم ... :( خیلی استرس دارم نمی دونم چیکار کنم از کجا شروع کنم اصن می تونم برسونم یا نه ؟ ترم 7 چه درسایی بردارم ؟میشه کمکم کنید
کسی لینک منابع ازمون و همین طور ریز سوالات رو داره یعنی اینکه از هر فصل چند تا سوال میاد؟

با سلام

من خیلی ها رو دیدم که از پاییز شروع به خواندن دروس کردند و موفق شدند در آزمون ارشد رتبه های خوبی کسب کنند. نمیدونم چه دروسی برایتان مانده است اما سعی کنید چند تا درس سبک را بندازید ترم 7 و بقیه دروس را بندازید برای ترم هشتم (همچنین اگه ممکنه برای ترم تابستون سال بعد و معرفی به استاد). با این رویه ترم هفتم واحدهای کم و راحتی خواهید داشت و وقت مناسبی برای مطالعه کردن خواهید داشت. (البته به نظرم اگر در ترم هفتم استادهایی دارید که به حضور و غیاب حساس نیستند از اول ترم باهاشون صحبت کنید و در درسهاشون شرکت نکنید و فقط در چند جلسه آخر و موقع امتحان شرکت کنید).

در مورد سوال آخرتون چون من چند سالی هست کنکور شرکت نکرده ام و آپدیت نیستم:smile: پس بهتره از دوستاتون بپرسین مخصوصا کسایی که به کلاسهای کنکور میروند در مورد این چیزها اطلاعاتشون خوبه.
موفق باشید.

negin.ss

عضو جدید
با سلام

من خیلی ها رو دیدم که از پاییز شروع به خواندن دروس کردند و موفق شدند در آزمون ارشد رتبه های خوبی کسب کنند. نمیدونم چه دروسی برایتان مانده است اما سعی کنید چند تا درس سبک را بندازید ترم 7 و بقیه دروس را بندازید برای ترم هشتم (همچنین اگه ممکنه برای ترم تابستون سال بعد و معرفی به استاد). با این رویه ترم هفتم واحدهای کم و راحتی خواهید داشت و وقت مناسبی برای مطالعه کردن خواهید داشت. (البته به نظرم اگر در ترم هفتم استادهایی دارید که به حضور و غیاب حساس نیستند از اول ترم باهاشون صحبت کنید و در درسهاشون شرکت نکنید و فقط در چند جلسه آخر و موقع امتحان شرکت کنید).

در مورد سوال آخرتون چون من چند سالی هست کنکور شرکت نکرده ام و آپدیت نیستم:smile: پس بهتره از دوستاتون بپرسین مخصوصا کسایی که به کلاسهای کنکور میروند در مورد این چیزها اطلاعاتشون خوبه.
موفق باشید.

مرسی ممنونم

Ƨ0RΣӤɅ

عضو جدید
سلام
استرس قاتل درس خوندنه!
استرس رو از خود دور کنید.
برای منابع به اینجا مراجعه کنیدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/show...ور-کارشناسی-ارشد-سال-94?p=7843149#post7843149
شما دیگه تقریبا کارشناسی رو تموم کردید و فکر نکنم نیاز به راهنمایی زیادی برای نحوه انتخاب واحد داشته باشید ، ولی توصیه می کنم تمام درس های تخصصی و سنگین رو یکجا بر ندارید و همیشه بهتره چند واحد درس آسان و نمره آور برای هر ترم داشته باشید
و اخر از همه اینکه به دانسته ها و سوادتون اطمینان داشته باشید ، چون کسی که سوال های کنکور رو طرح می کنه از همین منابع و سرفصل هایی که خوندید سوال می ده و سوالات رو از کره مریخ نمیاره
موفق باشید

f.cse

عضو جدید
سلام، دوست من رشته ریاضی هست میخواد برای ارشد عمران امتحان بده خوبه چه درسایی رو بخونه که بهتر میشه تست زد ؟ممنون

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام، دوست من رشته ریاضی هست میخواد برای ارشد عمران امتحان بده خوبه چه درسایی رو بخونه که بهتر میشه تست زد ؟ممنون

راستش رو بخواهید کمی سخته برای ایشون . چرا که صرف قبول شدن در ارشد کافی نیست . مهم فهم مطالبه . برخی از مطالبی که تو مقطع کارشناسی بیان میشه ، حتی برای خود دانشجوی عمران هم سخته . عدم یادگیری و درک عمیق موضوعات و مباحث مطرح شده در کارشناسی کار رو برای دانشجوی ارشد بسیار سخت میکنه . حتی علی رغم قبولی در مقطع ارشد .

همه ما میدونیم که پایه و اساس رشته مهندسی عمران درس استاتیک میباشد . این درس رو باید عمیق یادگرفت تا دروس دیگر رو متوجه شد . بنابراین با خوندن این درس به صورت تستی و کنکوری به این مهم دست پیدا نمیکنید . در صورت عدم یادگیری مباحث استاتیک ( بعضا ساده ) در دروس بسیار مهم دیگه مثل مقاومت مصالح و تحلیل سازه و دروس طراحی همانند فولاد و بتن به مشکلات فراوانی برمیخورید . حالا با توجه به مطالبی که عرض کردم شما سختی راه پیش رو رو خواهید فهمید .

ببخشید اگه خیلی منفی صحبت کردم اما حقیقتیه که لازم دیدم بگم تا ایشون با دید باز دست به این کار بزنن
موفق باشید

mohsen2310

عضو جدید
f.cse گفت:

سلام

در کل این موضوع یکم شخصی است و بستگی به این داره که تو دوران کارشناسی پایه کدوم درساتون قوی باشه. البته به نظر خودم ساده ترین و روان ترین دروس تحلیل سازه و مقاومت مصالح هستند (نیاز به پایه درس استاتیک دارند)، در درجه بعدی دروس مکانیک خاک و مکانیک سیالات هستند که اگر فرمول های هر بخش را بلد باشید و با زدن تست به درصد خوبی در این دروس میرسید (مکانیک سیالات بیشتر بستگی به حفظ کردن فرمول دارد اما خاک کمی مفهومی تر است). به نظرم در درجه آخر دروس طراحی هستند (که معمولا بچه های عمران درصد پایینی در دروس طراحی بدست می آورند) که از بین آن ها بتن و فولاد خودشان تا حدودی نیاز به پایه مقاومت دارند. البته درس راه سازی و رو سازی بیشتر حالت حفظ کردنی دارند.
تا اینجا در مورد دروس تخصصی عمران بحث شد، با توجه به اینکه دوستتان رشته ریاضی خوانده است احتمالا دارای پایه قوی در این درس هست، همچنین اگر زبانش خوب هست زبان نیز خیلی میتونه بدردش بخوره. من خیلی ها رو دیدم که در یک یا دو تا از سه درس زبان، ریاضی یا طراحی دارای درصدهای پایینی هستند اما دارای رتبه های خوبی هستند پس دوستتون اگه حجم درسا زیاده میتونه رو چند تا از درسا سرمایه گذاری بیشتری کنه.

اینم بگم (احتمالا خودتون میدونید). من شنیدم کسایی که از رشته های دیگه به عمران میان نمیتونن مدرک نظام مهندسی بگیرن و باید از پروانه دیگر مهندسین استفاده کنن. در ضمن من در مورد این موضوع مطمئن نیستم و بهتره از افرادی که می دونن بپرسید.

ببخشید طولانی شد، موفق باشید. :smile:

negin.ss

عضو جدید
از همه ی دوستان ممنون
تقریبا تونستم یه جمع بندی داشته باشم از گفته هاتون
حالا یه سوال الان کنکور که موند اردیبهشت .... میگن مصاحبه هم گذاشتن واسش مثه دکترا کسی چنین چیزی شنیده؟

بالا