کمک ارشد

alefmim

عضو جدید
سلام من امسال ارشد مکانیک امتحان دادم شدم 1800 شاید یزد قبول بشم خودم هم یزدی هستم.
ولی زیاد خودندم میتونستم 400 500 :cry:بشم ولی نشد میخوام ببینم دوباره بخونم تا واسه یه دانشگاه خوب یا دانشگاه یزد بخونم ؟
(دکترا هم شاید بخوام ادامه بدم)

Asghar_

عضو جدید
سلام من امسال ارشد مکانیک امتحان دادم شدم 1800 شاید یزد قبول بشم خودم هم یزدی هستم.
ولی زیاد خودندم میتونستم 400 500 :cry:بشم ولی نشد میخوام ببینم دوباره بخونم تا واسه یه دانشگاه خوب یا دانشگاه یزد بخونم ؟

سلام.

به نظرم ارزش نداره با این رتبه یه سال دیگه بمونی.....از ازدواج(اگه به ازدواج اعتقاد داشته باشی) و سربازیت(اگه داشته باشی و معاف نباشی) عقب میمونی....
که این دو مورد کم چیزی نیست.......هر چقدر سنت بره بالا این یکی دو سالی که برای پشت کنکور میمونین،بعدها براتون ارزش پیدا میکنه،الان حتما22-23 سالته شاید زیاد برات مهم نباشه!
کلی حساب کنی اصلا بدرد نمیخوره،چون رتبت بد نیست میشه باهاش یه دانشگاه روزانه قبول شد.اگه خیلی بد بود میشد به موندن برای کنکور فکر کرد.ولی با این شرایط بیخیال شو.منتظر جواب بمون.ولی یه چیزم هست من از شرایط زندگی شما خبر ندارم،پس بهترین تصمیم گیرنده خود شما هستین.من صرفا کلی حرف زدم،یاعل

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
سلام.

به نظرم ارزش نداره با این رتبه یه سال دیگه بمونی.....از ازدواج(اگه به ازدواج اعتقاد داشته باشی) و سربازیت(اگه داشته باشی و معاف نباشی) عقب میمونی....
که این دو مورد کم چیزی نیست.......هر چقدر سنت بره بالا این یکی دو سالی که برای پشت کنکور میمونین،بعدها براتون ارزش پیدا میکنه،الان حتما22-23 سالته شاید زیاد برات مهم نباشه!
کلی حساب کنی اصلا بدرد نمیخوره،چون رتبت بد نیست میشه باهاش یه دانشگاه روزانه قبول شد.اگه خیلی بد بود میشد به موندن برای کنکور فکر کرد.ولی با این شرایط بیخیال شو.منتظر جواب بمون.ولی یه چیزم هست من از شرایط زندگی شما خبر ندارم،پس بهترین تصمیم گیرنده خود شما هستین.من صرفا کلی حرف زدم،یاعل

1800 برای ارشد رتبه ی خوبیه !!!!!
من پارسال 457 شدم ولی ترجیح دادم نرم !

Asghar_

عضو جدید
1800 برای ارشد رتبه ی خوبیه !!!!!
من پارسال 457 شدم ولی ترجیح دادم نرم !

علیک!

من نگفتم خوبه،گفتم بد نیست،بین خوب و بد منظورم بود.وقتی باهاش بشه یه دانشگاه روزانه قبول شد(اگه شهر خودشم که قبول شه که خیلی خوبه)،چرا یه سال بیشتر بمونه و خودش رو عقب بندازه،البته من بهشون گفتم بهترین تصمیم گیرنده خودشون هستن.
شما دلیلتون چی بود که نرفتین؟از دوباره کنکور دادین؟رتبت بهتر شد؟
من با رتبه 457 تا حالا ندیدم کسی نره!

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
علیک!

من نگفتم خوبه،گفتم بد نیست،بین خوب و بد منظورم بود.وقتی باهاش بشه یه دانشگاه روزانه قبول شد(اگه شهر خودشم که قبول شه که خیلی خوبه)،چرا یه سال بیشتر بمونه و خودش رو عقب بندازه،البته من بهشون گفتم بهترین تصمیم گیرنده خودشون هستن.
شما دلیلتون چی بود که نرفتین؟از دوباره کنکور دادین؟رتبت بهتر شد؟
من با رتبه 457 تا حالا ندیدم کسی نره!
از 500 به بالا میره تو دانشگاههای درپیت و غیر انتفاعی و ....
ارشد رو باید یه دانشگاه تاپ خوند ... بخاطر پذیرش راحت تر دکترا

Asghar_

عضو جدید
از 500 به بالا میره تو دانشگاههای درپیت و غیر انتفاعی و ....
ارشد رو باید یه دانشگاه تاپ خوند ... بخاطر پذیرش راحت تر دکترا

نظرات متفاوته،ولی به نظر من دلیل منطقی ای نیست....اینطوری که شما میگین پس همه جوونا باید رتبه زیر 500 بیارن و دانشگاه تاپ قبول شن که سخته و بیشتر جوونا رو باید به سال دیگه توصیه کرد،سال دیگه ای که معلوم نیست چی پیش میاد.
هر کسی یه شرایطی داره باید طبق شرایط خودش تصمیم بگیره.
ولی درکل حساب کنی یه سال موندن ضرره.....باید همون سال اول همه تلاشتو کنی تا رتبه دلخوات بشه....حالا بعضیام هستن این ضرر رو میکنن و دانشگاه خوب قبول میشن.
من خودم دیدم به زندگی فرق داره،حتما نباید اول شد،دوم شدنم خوبه،حتما نباید رتبه 100 آورد،رتبه ای که با تلاشتم آوردی خوبه.این که معلومه اگه شرایط مهیا باشه و زندگی طبق مرادت باشه رتبه تک رقمی هم میشه آورد(البته با تلاش)،ولی خب هیچ وقت نشده زندگی طبق مرادت باشه،حداقل واسه من و اطرافیانم اینطور بود.
برای دکترا هم خدا بزرگه،میتونه رزومشو قوی کنه،و بعد چند سال دیگه دست پر بره به سمت دکترا،الان مصاحبه دکترا مهمتره.
بازم میگم هر جور میخواین زندگی کنین.من خودم رتبه 1400 آوردم،و میخوام برم دانشگاه،یاعلی

yohanblack43

عضو جدید
دوست عزیز من رتبم 2100اومده ودارم میرم دانشگاه.حالا که دیگه انتخاب رشته کردی اگه روزانه قبول بشی و نری یک سال از کنکور محرومت میکنن.

alefmim

عضو جدید
من میخوام واسه دکترا بخونم لیسانسم یزد بودم فوق احتمالا یزد بیارم نمیدونم برم توو دانشگاه وقت بزارم تا یکی دوتا مقاله علمی بدم یا اینکه دوباره بخونم واسه یه دانشگاه خوب موندم بین این دوتا راه کدومو واسه دکترا انتخاب کنم تا دستم باز باشه واسه دکترا خوند یه جای خوب حالا داخل یا خارج کشور؟

sadegh1068

عضو جدید
من میخوام واسه دکترا بخونم لیسانسم یزد بودم فوق احتمالا یزد بیارم نمیدونم برم توو دانشگاه وقت بزارم تا یکی دوتا مقاله علمی بدم یا اینکه دوباره بخونم واسه یه دانشگاه خوب موندم بین این دوتا راه کدومو واسه دکترا انتخاب کنم تا دستم باز باشه واسه دکترا خوند یه جای خوب حالا داخل یا خارج کشور؟
دوست عزیز معمولا توی مصاحبه های دکترا سعی میشه از دانشگاه های بالاتر پذیرش گرفته بشه بخاطر همین واسه دکترا خیلی سخته که از یه دانشگاه معمولی بشه یه دانشگاه تاپ قبول شد.( البته غیر ممکن هم نیست ولی سخته)

rahimiedris

عضو جدید

سلام، رتبه کنکور ارشد 91 من 9086 شده بود، یکسال پشت کنکور موندم، و رتبه امسالم شد 1106 طراحی و 1156 تبدیل، اینکه یکسال دیگه پشت کنکور بمونی خوبه اما باید یه سری مسائل رو حتما در نظر بگیری، بحث سربازی و ازدواج کل یه چیز دیگست!!!! شما هر جور درس بخونی و هر کاری انجام بدی این دو تا موضوع هست!!!! من سربازی معاف شده بودم!!! با دوتا از دوستام از مهر پارسال درس خوندنو شروع کردیم، رتبه منم شد اینی که گفتم، دوستای دیگمم یکیشون شد 3200 یکی دیگه ام شد 4061 .............
به نظر من مهمترین نکته در مورد موندن پشت کنکور اینه که ، مطمئن باشی رتبه خوب بیاری.... خیلی ها هستن واسه سال دوم وامیستن اما اصلا نتیجه قابل قبولی نمیگیرن....
در کل اگه فکر میکنی تواناییشو داری و از طرفی هم فکر همه جاشو کردی و میتونی رتبه خوبی بیاری و برنامه سربازی و زن و زندگی رو ردیف کردی(با اینکه در مورد زن گرفتن فکر کنم زود باشه هنوز) بمون واسه سال بعد.. اگرم این توان رو در خودت نمی بینی بیخیال شو.... ارشد انصافا سخته... به من که خیلی سخت گذشت....
تا اومدن نتایج ارشدم چیزی نمونده دیگه.... اگه نتیجه خوبی نگرفتی از اول مهر استارت ارشد 93 رو بزن....
یا علی

azadmecen

عضو جدید
سلام
من شاغل هستم وامسال میخوام ارشد ازاد (مکانیک طراحی کاربردی-اهواز) شرکت کنم و اگر امکان داره منابع مختصر و مفیدی رو برای خواندن و قبولی در دانشگاه ازاد معرفی کنید.
hossein.saedian@yahoo.com

yohanblack43

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوال دارم.2واحد سوینار که جز واحد های درسی ارشد هست رو چجوری باید پاس کنی؟باید سمینار بدی؟همه دانشجوها میان یا فقط چند تا استاد هستن؟؟در مورد دفاع از پروژه چی؟؟باید چجوری دفاع کنی؟؟فقط چندتا استاد هستن که ازت در مورد پروژه سوال میپرسن ؟؟؟خواهش میکنم جواب بدین.ممنون

shekufeh_jun

عضو جدید
manam 1750 shodam , az ye taraf asslan dust nadaram poshte konkor bemunam az ye tarafam nemidunam mi2nam jae khub biaram ya na :( montazeram natayej biad.az konkoriaye parsal kasi hast inja?pas key mizanan natayejo ;D

alefmim

عضو جدید
سال 92 درس خواندن زیاد در ارشد قبولی
1شبانه طراحی یزد > تلاش برای نوشتن مقاله > افزایش رزومه > خواندن دکترا خارج یا داخل

دوباره خواندن برای ارشد 93 و رفتن به سر بازی در بهمن ماه 93
2احتمال قبولی در دانشگاههای تهران > تلاش برای نوشتن مقاله > افزایش رزومه > خواندن دکترا خارج یا داخل

به نظر شما کدوم راه و انتخاب کنم 1 یا 2 امسال برم دانشگاه یا یه سال پشت کنکور بمونم

alefmim

عضو جدید
سال 92 درس خواندن زیاد در ارشد قبولی
1شبانه طراحی یزد > تلاش برای نوشتن مقاله > افزایش رزومه > خواندن دکترا خارج یا داخل

دوباره خواندن برای ارشد 93 و رفتن به سر بازی در بهمن ماه 93
2احتمال قبولی در دانشگاههای تهران > تلاش برای نوشتن مقاله > افزایش رزومه > خواندن دکترا خارج یا داخل

به نظر شما کدوم راه و انتخاب کنم 1 یا 2 امسال برم دانشگاه یا یه سال پشت کنکور بمونم

بابا کمک کنید دیگه

بالا