کلاس کنکور ← منابع طبیعی (محیط زیست)

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
خوشحالم اعلام کنم که در ادامه سلسله تاپیکهای با عنوان کلاس کنکور، به منظور بررسی تستهای کنکور سالهای گذشته، بر آن شدیم که در گام بعدی کلاسی در این گرایش تاسیس کنیم! :)
سعی کنید که هر چند روز یک بار از تمام دروس مورد نیاز برای کنکور یک تست قرار بدین (زبان بصورت جداگانه برگزار میشه) و به صورت کاملا تشریحی و مبسوط روش بحث کنید تا به تمام زوایای مسئله مورد سوال اشراف پیدا کنیم و هیچ قسمت مبهمی برای کسی نمونه!
میتونید نکات کنکوری رو هم بصورت طبقه بندی شده و فصل بندی همینجا قرار بدین و بر اون اساس تست بزنید
این امر میسر نخواهد شد مگر با حضور فعال و با نشاط همه دوستان منابع طبیعی و حتی سایر گرایشها
بنابراین مهم نیست که اطلاعات شما در چه سطحی باشه، یا حتی رشته شما چی باشه! مهم اینه که وارد بحث بشید و نظرتون رو درباره جواب صحیح و حتی پاسخهای غلط بگید تا هم خودتون بیشتر یاد بگیرید هم خودمون! چه امسال کنکور داشته باشید چه نداشته باشید، چه اصلا اهل کنکور دادن باشید یا نه! چون قراره اینجا محفلی باشه برای عرضه جهانی دانشمندان آینده علوم کشاورزی و منابع طبیعی...!
به امید موفقیت روزافزون همه :gol:
تا یادم نرفته اینم بگم که سعی میکنیم به صورت ماهانه افراد برتر این تاپیک رو اعلام کنیم و بهشون جایزه بدیم!

این میشه منابع سراسری ! ...

الف)كتاب ها :

۱) آلودگي هاي محيط زيست (آب ، هوا ، خاک ، راديواکتيو و ...)
- آلودگي محيط زيست(آب ، خاک ، هوا) - عرفان منش و افيوني - انتشارات ارکان اصفهان.
- آلودگي محيط زيست(هوا ، آب ، خاک ، صوت) - مينو دبيري - انتشارات اتحاد. - مهندسي محيط زيست - مجيد عباسپور - انتشارات دانشگاه آزاد

۲) شناخت و حمايت محيط زيست
- شناخت محيط زيست - ترجمه وهاب زاده - انتشارات جهاد دانشگاهي مشهد.
- اکولوژي - اردکاني - انتشارات دانشگاه تهران.
- شالوده بوم شناسي - ترجمه ميمندي نژاد - انتشارات دانشگاه تهران.

۳) پارکداري و ارزيابي محيط زيست
- طرح ريزي پارک هاي ملي(پارکداري) - هنريک مجنونيان - انتشارات سازمان حفاظت محيط زيست.
- شالوده آمايش سرزمين - مجيد مخدوم - انتشارات دانشگاه تهران.
- ارزيابي اثرات زيست محيطي - مسعود منوري - انتشارات سازمان حفاظت محيط زيست.

۴) زبان تخصصي
- زبان تخصصي براي دانشجويان محيط زيست - جعفر نوري - انتشارات دانشگاه آزاد.
- واژه نامه هاي آخر برخي کتاب ها از جمله کتاب شناخت محيط زيست يا مهندسي محيط زيست.
- فرهنگ دوسويه محيط زيست - منوري - انتشارات سازمان حفاظت محيط زيست.

۵) اکولوژی حیات وحش
اين درس مجموعه اي است از درس هاي بوم شناسي مهره داران ، اکولوژي عمومي ، مباني مديريت حيات وحش ، فنون مديريت حيات وحش و زيست شناسي حفاظت.
- جغرافياي زيستي - نيشابوري - انتشارات سمت.
- بوم شناسي و مديريت حيات وحش - ترجمه مصداقي - انشارات دانشگاه امام رضا(ع).
- مباني محيط زيست - ترجمه وهاب زاده - انتشارات جهاد دانشگاهي مشهد. - مقدمه اي بر اکولوژي رفتار - ترجمه وهاب زاده - انتشارات جهاد دانشگاهي
- اکولوژي عمومي - نيشابوري - انتشارات دانشگاه پيام نور.
- تنوع حيات - ترجمه وهاب زاده - انتشارات جهاد دانشگاهي مشهد.
- غايه ها و کاربرد آنها در شناسايي پستانداران - خالق زاده بيگ - انتشارات جهاد دانشگاهي اصفهان.

۶) بیولوژی حیوانات شکاری
- جانور شناسي۲ - بهرام کيابي - انتشارات دانشگاه پيام نور.
- راهنماي صحرايي پستانداران ايران - هوشنگ ضيايي - انتشارات سازمان حفاظت محيط زيست.
- راهنماي صحرايي پرندگان ايران - جمشيد منصوري - انتشارات ذهن آويز. - پرنده شناسي - جمشيد منصوري - انتشارات دانشگاه آزاد تنکابن.
- حيات وحش ايران - اسکندر فيروز - انتشارات مرکز نشر دانشگاهي.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

h.parsa

عضو جدید
سلام ایده ی خیلی خوبیه ولی استاد شما اولین تست رو میذاشتی تا یه شروع کننده داشته باشیم و بهتر منظورتون رو متوجه بشیم . ;)

aryana446

عضو جدید
من یه پیشنهاد دارم.اینکه درسای با ضریب بالاتر رو بیشتر بهش بپردازیم،یعنی تست،نکته آموزی و تدریس مباحث مهم .برای درسای دیگه به تستای سال قبل و نکته یا اگه بلد بودیم تکنیک یا رمزگذاری اون درس برای پاسخگویی برای اون تست!
برای شروع هم اگه از درس شناخت محیط زیست که هم ساده تره و ضریب 3 داره سوال بزاریم به نظر من بهتره.تا نظر دوستان چی باشه!

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ایده ی خیلی خوبیه ولی استاد شما اولین تست رو میذاشتی تا یه شروع کننده داشته باشیم و بهتر منظورتون رو متوجه بشیم . ;)
اگه مرتب به تاپیک سر بزنید و فعالیت کنید ، متوجه می شید

من یه پیشنهاد دارم.اینکه درسای با ضریب بالاتر رو بیشتر بهش بپردازیم،یعنی تست،نکته آموزی و تدریس مباحث مهم .برای درسای دیگه به تستای سال قبل و نکته یا اگه بلد بودیم تکنیک یا رمزگذاری اون درس برای پاسخگویی برای اون تست!
برای شروع هم اگه از درس شناخت محیط زیست که هم ساده تره و ضریب 3 داره سوال بزاریم به نظر من بهتره.تا نظر دوستان چی باشه!

سلام . دقیقا !

موافقم ! یا میتونیم کتاب ها رو با هم مرور کنیم . مثلا یه محدوده ی زمانی مشخص میکنیم برای فلان کتاب . بعد از اون هر کسی اشکالی داره یا نکته ای رو متوجه نشده ، اینجا مطرح کنه یا می تونیم خلاصه نویسی هامون رو با هم رد و بدل کنیم . موافقید ؟!

اگه موافق بودید بگید که با کدوم کتاب شروع کنیم ؟!

مثلا برای شناخت می تونیم با اکولوژی اردکانی شروع کنیم . خوبه ؟!

aryana446

عضو جدید
سلام . دقیقا !

موافقم ! یا میتونیم کتاب ها رو با هم مرور کنیم . مثلا یه محدوده ی زمانی مشخص میکنیم برای فلان کتاب . بعد از اون هر کسی اشکالی داره یا نکته ای رو متوجه نشده ، اینجا مطرح کنه یا می تونیم خلاصه نویسی هامون رو با هم رد و بدل کنیم . موافقید ؟!

اگه موافق بودید بگید که با کدوم کتاب شروع کنیم ؟!

مثلا برای شناخت می تونیم با اکولوژی اردکانی شروع کنیم . خوبه ؟!

بله.خیلی خوبه.میخواید دو فصل اول کتاب اکولوژی اردکانی رو برای شروع میخونیم. تستاش رو با هم مرور میکنیم. در اخر هم نکات مهم مربوط به اون تست رو میزاریم.
تو رشته ما به غیر از زبان 4 درس هست که اگه مشارکت خوب باشه می تونیم هر هفته رو به دو درس اختصاص بدیم که در ماه هر 4درس یه طور کامل مرور میشه!
از کی شروع کنیم برای خوندن اکولوژی اردکانی؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله.خیلی خوبه.میخواید دو فصل اول کتاب اکولوژی اردکانی رو برای شروع میخونیم. تستاش رو با هم مرور میکنیم. در اخر هم نکات مهم مربوط به اون تست رو میزاریم.
تو رشته ما به غیر از زبان 4 درس هست که اگه مشارکت خوب باشه می تونیم هر هفته رو به دو درس اختصاص بدیم که در ماه هر 4درس یه طور کامل مرور میشه!
از کی شروع کنیم برای خوندن اکولوژی اردکانی؟

پس من یه برنامه پیشنهاد میدم اگه موافقید شروع میکنیم . هوم ؟!

پس تا اینجا قرار شد که با کتاب اکولوژی دکتر اردکانی شروع کنیم . این کتاب کلا هفت فصل داره . فصل اول که مطلب چندان مهمی نداره . اگه موافق باشید سه فصل اول رو مرور کنیم . توی مدت یه هفته ! از فردا که چهارشنبه س تا چهارشنبه ی هفته ی آینده . اگه نظری دارید بگید اگر نه ، همین میشه برنامه مون .

اگر بچه ها خلاصه نویسی و یا نکات خاصی رو یادداشت میکنن و اینجا بذارن تا بقیه استفاده کنن خیلی خوب میشه . مخصوصا برای درس هایی که کتابشون رو همه ندارن . مثلا ارزیابی آقای منوری که من خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم

نمیدونم میتونیم تست های هر بخش رو تفکیک کنیم یا نه . بهتر نیست کتاب رو کامل بخونیم و بعد تست های هر سالش رو مرور کنیم ؟!

منتظر پیشنهاداتتون هستیم

aryana446

عضو جدید
نتم قطع بود رزا جان!ببخشید.
تا چهارشنبه خیلی زیاد نیست فرصتش؟من تو همین دو روز دو فصل اردکانی رو خوندم.البته خلاصشو داشتم اونو خوندم.وقت کردم تا چند روز دیگه میزارم بقیه هم دوست داشتن از رو همین خلاصه بخونن.به نظرم کم کم شروع کنیم ارزیابی رو هم همزمان بخونیم تا هفته بعد.فقط من منبع کاملی از ارزیابی ندارم.جززه زیاد دارم نه کتاب!میخواین مبحثی بخونیم تو هردرس؟با ارزیابی خوندنم اگه موافقین بگین که زودتر شروع کنیم و مبحثشو!

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اوهوم راست میگی ! بهتره دو سه درس رو با هم بخونیم . برای ارزیابی چه کتابی میخونی ؟!

من فقط شالوده ی آمایش سرزمین از مخدوم رو دارم . کتاب ارزیابی منوری رو پیدا نکردم . همونو بخونم کافیه ؟!

پس تا اینجای برنامه رو موافقی ؟!

چهار فصل اول اکولوژی اردکانی تا چهارشنبه ی هفته ی آینده .

... تکلیف کتاب ارزیابی هم مشخص بشه ، اضافه میکنم .

به علاوه ی روزی 10 تست از کنکور ! ... 5 تا شناخت ، 5 تا ارزیابی !

بعد از جواب دادن به سوالات ، نکاتش رو توی یک پست جداگانه مینویسیم . هوم ؟!

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا شد هم کلاس کنکور هم مشاوره

پس اینارو داشته باشید ، بد نیست

ظرفیت پذیرش دانشگاههای دولتی در سال 1388 - گرایش محیط زیست

- دانشگاه بیرجند: روزانه 8 / شبانه 4 / مجموع: 12 نفر
- دانشگاه تربیت مدرس: روزانه 8 / شبانه - / مجموع: 8 نفر
- دانشگاه تهران: روزانه 7 / شبانه 7 / مجموع 14 نفر
- دانشگاه شهید بهشتی: روزانه 5 / شبانه - / مجموع 5 نفر
- دانشگاه صنعتی اصفهان: روزانه 11 / شبانه 2 / مجموع 13 نفر
- دانشگاه گرگان : روزانه 8 / شبانه 2 / مجموع 10 نفر
- دانشگاه کردستان: روزانه 4 / شبانه - / مجموع 4 نفر

ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد در سال 1388 - رشته محیط زیست (هر 3 گرایش) :

- علوم تحقیقات تهران: زیستگاهها و تنوع زیستی: 15 / آلودگی های محیط زیست: 15 / ارزیابی آمایش سرزمین: 15
- علوم تحقیقات خوزستان: زیستگاهها و تنوع زیستی: 15 / آلودگی های محیط زیست: 15 / ارزیابی آمایش سرزمین: 15
- لاهیجان: زیستگاهها و تنوع زیستی: 15
- تنکابن: آلودگی های محیط زیست: 15
- همدان: آلودگی های محیط زیست: 15

تبصره: ظرفیت 15 نفر دانشگاه های آزاد تا 100 درصد قابل ارتقا ست بنا به نظر گروه آموزش وتاییده واحد مرکزی دانشگاه.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمونه کارنامه داوطلبان آزمون سال 1388 محیط زیست :

- رتبه 3 روزانه دانشگاه تهران: زبان: 32 / آلودگیهای محیط زیست: 73 / اکولوژی حیات وحش: 59 / شناخت و حمایت: 82 / ارزیابی: 37 / بیولوژی و شناخت حیوانات شکاری: 81
- 11 شبانه دانشگاه تهران....: زبان: 42 / آلودگیهای محیط زیست: 73 / اکولوژی حیات وحش: 69 / شناخت و حمایت: 83 / ارزیابی: 51 / بیولوژی و شناخت حیوانات شکاری: 73
- 2 روزانه دانشگاه تهران.......: زبان: 6 / آلودگیهای محیط زیست: 81 / اکولوژی حیات وحش: 64 / شناخت و حمایت: 86 / ارزیابی: 56 / بیولوژی و شناخت حیوانات شکاری: 87
- 13 شبانه دانشگاه تهران.....: زبان: 39 / آلودگیهای محیط زیست: 84 / اکولوژی حیات وحش: 55 / شناخت و حمایت: 72 / ارزیابی: 28 / بیولوژی و شناخت حیوانات شکاری: 64
- 4 روزانه دانشگاه تهران.....: زبان: 46 / آلودگیهای محیط زیست: 82 / اکولوژی حیات وحش: 80 / شناخت و حمایت: 87 / ارزیابی: 57 / بیولوژی و شناخت حیوانات شکاری: 78
- 5 روزانه دانشگاه تهران.....: زبان: 80 / آلودگیهای محیط زیست: 75 / اکولوژی حیات وحش: 60 / شناخت و حمایت: 80 / ارزیابی: 80 / بیولوژی و شناخت حیوانات شکاری: 35

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم فکر کنم ظرفیت های سال 89 باشه :D

_ دانشگاه بیرجند: گرایش آلودگی: 8 نفر روزانه/ 2 نفر شبانه
_ دانشگاه بیرجند: گرایش ارزیابی: 4 نفر روزانه
_ دانشگاه تربیت مدرس: 8 نفر روزانه
_ دانشگاه تهران: 6 نفر روزانه / 6 نفر شبانه
_ دانشگاه شهید بهشتی: گرایش آلودگی: 5 نفر روزانه/ 1 نفر شبانه
_ دانشگاه صنعتی اصفهان: 10 نفر روزانه/ 2 نفر شبانه
_ دانشگاه صنعتی اصفهان: شیوه آموزش محور: 1 نفر شبانه
_ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان:
*گرایش ارزیابی: 6 نفر روزانه/ 1 نفر شبانه
*گرایش زیستگاه ها و تنوع زیستی: 6 نفر روزانه/ 1 نفر شبانه
*شیوه آموزش محور: 15 نفر روزانه
_ دانشگاه کردستان: 4 نفر روزانه
_ دانشگاه ملایر: 6 نفر روزانه/ 2 نفر شبانه
_ دانشگاه یزد: 5 نفر روزانه/ 5 نفر شبانه

_ دانشگاه غیرانتفاعی چابهار: رشته آمایش سرزمین: 15 نفر (با ضرایب محیط زیست، با همکاری دانشگاه سوربن فرانسه)

در مجموع: 119 نفر

آزاد - رشته آلودگی محیط زیست:

علوم تحقیقات تهران آخرین فرد قبولی تراز 6316
علوم تحقیقات خوزستان آخرین فرد قبولی تراز 6100
همدان آخرین فرد قبولی تراز 6150
تنکابن آخرین فرد قبولی تراز 5800

زیستگاه تنوع زیستی آزاد
علوم تحقیقات تهران 6300 - آخرین فرد قبولی
علوم تحقیقات خوزستان 6000 - آخرین فرد قبولی

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
5 سوال اول شناخت محیط زیست

ناحیه ی پیرامون منطقه ای حفاظت شده که در آنجا فعالیت محدود برای انسان مجاز باشد چه منطقه ای خوانده میشود ؟
1.آزاد
2.اکوتون
3.بکر
4.حایل

پارک ملی گلستان و ذخیره گاه های جنگلی زربین در کدام نواحی قرار گرفته اند ؟
1.اروپا-سیبری
2.ایران-تورانی
3.صحرا-سودان
4.نوبوسندی

نوعی اختلال طبیعی در سیستم فیزیکی زمین که بر اقلیم جهانی موثر است چه خوانده میشود ؟
1.اقلیم زیستی
2.اِل نینو
3.تغییر اقلیمی
4.وارونگی هواسپهری

در مدیریت جوامع پسماندهای جامد ، کدام راهکار در الویت نخست قرار دارد ؟
1.بازیافت مواد قابل بازیافت
2.سوزاندن در کوره های زباله سوز همراه با بازیابی انرژی
3.دفن بهداشتی در زمین و استحصال گاز متان
4.کاهش میزان تولید پسماندها

به طبقه منحصر به فرد و خاص از مناطق حفاظت شده که تحت مدیریت بین المللی قرار دارد چه گفته می شود ؟
1.پارک ملی
2.تالاب بین المللی
3.اندوختگاه زیست سپهر
4.میراث طبیعی جهان

aryana446

عضو جدید
رزا جان من درست متوجه نشدم.این تستای شناخت محیط زیست که از کتاب اکولوژی نیست آخه؟همینجوریه؟مبحثی نباشه تستا؟من برای دو فصل اول حدودا 10 تا تست از کنکورای 85 به بعد پیدا کردم.
ارزیابی اول از همه آمایش مخدوم مهمه.من کمتر شنیدم کسی اون منوری رو بخونه.برای ارزیابی جزوه دکتر ماهینی دانشگاه گرگان و جزوه خود دکتر مخدوم تهران و جی آی اس سفیانیان از اصفهانم دارم که فکر میکنم کافی باشه.ولی هنوزجدی شروع نکردم به خوندنشون.فقط کتاب آمایش مخدوم فعلا دستم نیست.خلاصشو دارم.بگو چه فصلایی آماده ای بخونیم با هم؟

aryana446

عضو جدید

ناحیه ی پیرامون منطقه ای حفاظت شده که در آنجا فعالیت محدود برای انسان مجاز باشد چه منطقه ای خوانده میشود ؟
1.آزاد
2.اکوتون
3.بکر
4.حایل

1.اروپا-سیبری
2.ایران-تورانی
3.صحرا-سودان
4.نوبوسندی

نوعی اختلال طبیعی در سیستم فیزیکی زمین که بر اقلیم جهانی موثر است چه خوانده میشود ؟
1.اقلیم زیستی
2.اِل نینو
3.تغییر اقلیمی
4.وارونگی هواسپهری

به طبقه منحصر به فرد و خاص از مناطق حفاظت شده که تحت مدیریت بین المللی قرار دارد چه گفته می شود ؟
1.پارک ملی
2.تالاب بین المللی
3.اندوختگاه زیست سپهر
4.میراث طبیعی جهان
پاسخ سوال اول:گزینه4ولی مطمئن نیستم.دقیقا یادم نمیاد.
سوال دوم:گزینه اول
سوال سوم:گزینه دو
سوال چهارم:گزینه 4
و سوال آخر:گزینه 3

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رزا جان من درست متوجه نشدم.این تستای شناخت محیط زیست که از کتاب اکولوژی نیست آخه؟همینجوریه؟مبحثی نباشه تستا؟من برای دو فصل اول حدودا 10 تا تست از کنکورای 85 به بعد پیدا کردم.
ارزیابی اول از همه آمایش مخدوم مهمه.من کمتر شنیدم کسی اون منوری رو بخونه.برای ارزیابی جزوه دکتر ماهینی دانشگاه گرگان و جزوه خود دکتر مخدوم تهران و جی آی اس سفیانیان از اصفهانم دارم که فکر میکنم کافی باشه.ولی هنوزجدی شروع نکردم به خوندنشون.فقط کتاب آمایش مخدوم فعلا دستم نیست.خلاصشو دارم.بگو چه فصلایی آماده ای بخونیم با هم؟

جدی میگی آریانا ؟!

جون من جزوه هاتو برام بفرست

باشه پس . تو برنامه رو بگو من هماهنگ میشم باهات . تستاتو هم بذار ... من 5 سوال اول از دو درس شناخت و ارزیابی از کنکور 86 رو گذاشتم . پس زحمتش با تو باشه عزیزم

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

1.آزاد
2.اکوتون
3.بکر
4.حایل

1.اروپا-سیبری
2.ایران-تورانی
3.صحرا-سودان
4.نوبوسندی

1.اقلیم زیستی
2.اِل نینو
3.تغییر اقلیمی
4.وارونگی هواسپهری

1.پارک ملی
2.تالاب بین المللی
3.اندوختگاه زیست سپهر
4.میراث طبیعی جهان

پاسخ سوال اول:گزینه4ولی مطمئن نیستم.دقیقا یادم نمیاد.
سوال دوم:گزینه اول
سوال سوم:گزینه دو
سوال چهارم:گزینه 4
و سوال آخر:گزینه 3

1. گزینه ی 4

2. گزینه ی 1

3. گزینه ی 2

4. گزینه ی 4

5. گزینه ی 3

خو اینا که نکته ای نداره . داره ؟!

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سوال اول:گزینه4
سوال دوم:گزینه4
سوال سوم::نمیدونم
سوال4:گزینه 2
سوال 5:نمیدونم
اینا رو بر اساس چیزایی که قبلا خوندم گفتم:D

1. گزینه ی چهار

2. نیدونیَم :d

3. اولی میشه .

4. اولی موباشد

5.دومی میشه ؟!

ما ارزیابی بلت نیستیم زیاد

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین منابع طبیعی - محیط زیست
خوب هستید ؟ خیلی خوشحالم که این تاپیکو راه انداختید
امیدوارم منم خودمو بتونم به برنامتون برسونم
شاد باشید

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین منابع طبیعی - محیط زیست
خوب هستید ؟ خیلی خوشحالم که این تاپیکو راه انداختید
امیدوارم منم خودمو بتونم به برنامتون برسونم
شاد باشید

سلام . خوش آمدی ! پس پیشنهادی داشتی بگو

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی. باشه
نظر من اینه که اول ببینیم چه کتابا یا جزواتی رو باید بخونیم و زمان رو هم مد نظر داشته باشیم و یه برنامه جامع تر بریزیم

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی. باشه
نظر من اینه که اول ببینیم چه کتابا یا جزواتی رو باید بخونیم و زمان رو هم مد نظر داشته باشیم و یه برنامه جامع تر بریزیم

توی پست اول منابع رو نوشتم . البته فقط کتابارو

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی پست اول منابع رو نوشتم . البته فقط کتابارو

بله دیدم منظورم این بود کل کتابایی که باید خونده بشه مشخص بشه ( کتاب های پست اول فقط اکولوژی ، شناخت محیط زیست و آمایش بود) تا زمانمون رو بتونیم درست مدیریت کنیم زمان هایی که باید فقط به مرور برسه باید مشخص شه و ............

شاد باشید

aryana446

عضو جدید
1. گزینه ی چهار

2. نیدونیَم :d

3. اولی میشه .

4. اولی موباشد

5.دومی میشه ؟!

ما ارزیابی بلت نیستیم زیاد
سوال 2رو مطمئنم خود گزینه 4 صحیح می باشد!
سوال 3 هم من تو نکته هام نوشتم منابع اکولوژیکی،مطمئنی اقتصادی اجتماعی میشه؟من کتاب دم دستم نیست!
سوال 5 هم فکر کنم همون دومیه درست تره!بازم روش فکر می نماییم!:)

aryana446

عضو جدید
جدی میگی آریانا ؟!

جون من جزوه هاتو برام بفرست

باشه پس . تو برنامه رو بگو من هماهنگ میشم باهات . تستاتو هم بذار ... من 5 سوال اول از دو درس شناخت و ارزیابی از کنکور 86 رو گذاشتم . پس زحمتش با تو باشه عزیزم

جزوه ها قابلتو نداره عزیزم.ایمیلمو برات خصوصی میزارم بگو کدوم شهری بفرستم برات! البته تو نت هم خرید و فروشش بگردی هست.جزوه های سنجش تکمیلی هم دارم!برا درس آلودگی خیلی کامل و خوبه!میخوای بگو چه منابعی رو داری هماهنگ شیم از رو همونا برنامه بریزیم و تست بزنیم.

aryana446

عضو جدید
مرسی. باشه
سلام.خیلی خوش اومدین.ما هم خوشحالیم که کم کم داریم دوستای محیط زیستیمونو دور هم می بینیم.به رزا جان هم گفتم شما هم بیاین منابع و کل کتابایی که دارین رو بنویسید بر اساس اهمیتشون همه تهیه میکنیم و برنامه رو میریزیم. دو کتاب اکولوژی اردکانی و آمایش سرزمین مخدوم رو فکر میکنم همه داشته باشن که شروع کردیم به خوندنش!حجمشون زیاد نیست شمام زودتر با ما شروع کنین.:smile:موفق باشید

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.خیلی خوش اومدین.ما هم خوشحالیم که کم کم داریم دوستای محیط زیستیمونو دور هم می بینیم.به رزا جان هم گفتم شما هم بیاین منابع و کل کتابایی که دارین رو بنویسید بر اساس اهمیتشون همه تهیه میکنیم و برنامه رو میریزیم. دو کتاب اکولوژی اردکانی و آمایش سرزمین مخدوم رو فکر میکنم همه داشته باشن که شروع کردیم به خوندنش!حجمشون زیاد نیست شمام زودتر با ما شروع کنین.:smile:موفق باشید
سلام خدمت شما دوست عزیز مرسی ممنون امیدوارم ادامه دار باشه.
به نظرتون کتاب آمایش برای شروع سنگین نیست؟
میشه اکولوژی اردکانی و شناخت وهاب زاده رو شروع کنیم؟

aryana446

عضو جدید
سلام خدمت شما دوست عزیز مرسی ممنون امیدوارم ادامه دار باشه.
به نظرتون کتاب آمایش برای شروع سنگین نیست؟
میشه اکولوژی اردکانی و شناخت وهاب زاده رو شروع کنیم؟
کتاب آمایش خیلی جامع و کامله.اگه از الان شروع کنیم و بتونیم حداقل دوبار مرور کنیم خیلی عالی میشه.خب میخواین حجمش رو کم میکنیم.چون ضریبش بالا هست من نظرم بود که تابستون بخونیمش.
شناخت وهاب زاده رو من ندارم.باید برم از کتابخونه بگیرم.اما اکولوژی اردکانی رو دارم و امروز قراره که 3 فصلشو تموم کنم میرم سراغ تست.اگه رزا جان هم موافقم میتونیم از وهاب زاده هم برای شناخت بخونیم.