کلاس آموزش نقشه کشی صنعتی

m_19_19

عضو جدید
انتقاد

انتقاد

من عذر میخوام اینو میگم
اون عزیزی که خودش وقت نداره واسه چی میاد یه همچین تاپیکی ایجاد میکنه تا بشه محل احوالپرسی و آگهی نیازمندی ها؟!
من تعجب میکنم تو 7 صفحه و شاید بیشتر هیچ مطلب مفیدی نمیشه پیدا کرد.اصلا ما چرا اینجوری هستیم؟!
خداییش بابت شروع هر پروژه ای تو این مملکت هم همین مشکلات پیش میاد .تا بیان شروع کنن یه سال طول میکشه وقتی ما خودمون این همه انتقاد میکنیم اول باید خودمونو اصلاح کنیم.اینم از وضع تاپیکامون که یا هیچی توش پیدا نمیشه یا اگه فایلی هست خرابه.من 3 سال با آلمانیا تو ایران کار کردم وقتی جلسه تصمیم گیری تموم میشد فقط اجرا می کردن.بچه ها شرمنده اینقدر غر زدم ولی واقعا بیاین یه کار با ارزش بکنیم نه این که فقط در حد حرف باشه تصمیماتمون.

anazita

عضو جدید
سلام
من اطلاعاتی در مورد نقشه ترکیبی صنعتی(چگونگی تشخیص قطعات و رسم ایزومتریک)نیاز دارم ممنون میشم اگر تمرین های حل شده یا جزوه در این خصوص دارید در اختیارم قرار بدید

mirhamida

عضو جدید
سلام
من اطلاعاتی در مورد نقشه ترکیبی صنعتی(چگونگی تشخیص قطعات و رسم ایزومتریک)نیاز دارم ممنون میشم اگر تمرین های حل شده یا جزوه در این خصوص دارید در اختیارم قرار بدید

کتابهای هنرستان به خصوص سال سوم نقشه کشی صنعتی نظام قدیم و جدید، کتاب نقشه کشی جلد دوم مرجانی، نقشه کشی صنعتی ولی نژاد، رسم فنی بوگولیوبف(یه کم قدیمی شده) و البته جزوه های استاد خواجه حسینی، موسوی و وحیدی خیلی مفید هستند. همون مورد اول هم مطالب خیلی خوبی داره و هم میتونی رایگان از سایت فنی و حرفه ای دانلودش کنی.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتابهای هنرستان به خصوص سال سوم نقشه کشی صنعتی نظام قدیم و جدید، کتاب نقشه کشی جلد دوم مرجانی، نقشه کشی صنعتی ولی نژاد، رسم فنی بوگولیوبف(یه کم قدیمی شده) و البته جزوه های استاد خواجه حسینی، موسوی و وحیدی خیلی مفید هستند. همون مورد اول هم مطالب خیلی خوبی داره و هم میتونی رایگان از سایت فنی و حرفه ای دانلودش کنی.

منم موافقم
بهترین کتابا همون نقشه کشی عمومی و تخصصی هنرستان هستن

من خودم هنرستانی بودم و واقعا تاثیرشون برام مشخصه

یه سری کتابای آمادگی کنکور کاردانی پیوسته هم هستن که مثالای حل شده زیادی داره

salari rezvan

عضو جدید
slm duste aziz man term 3kardani mashin abzaram mikham karshenasi naghshe keshi bekhonam komakam mikoni kami etelaat behem dar morede in reshte bedi?mamnu misham komak koni

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
دانلود کتابهای نقشه کشی صنعتی

دانلود کتابهای نقشه کشی صنعتی

دانلود کتابهای مرتبط با نقشه کشی صنعتی در هنرستان از پایگاه کتاب های درسی با فرمت PDF
1- رسم فنی عمومی __ دوره آموزش متوسطه›فنی حرفه ای›دروس مشترك فنی و حرفه ای
C359-56-C499-4.jpg

2- نقشه کشی (1) __ دوره آموزش متوسطه›فنی حرفه ای›صنعت›گروه مکانیک›نقشه کشی عمومی›سال دوم
C359-51.jpg

3- نقشه کشی به کمک کامپیوتر __ دوره آموزش متوسطه›فنی حرفه ای›صنعت›گروه مکانیک›نقشه کشی عمومی›سال سوم
عکس

4-تکنولوژی و کارگاه نقشه کشی __ دوره آموزش متوسطه›فنی حرفه ای›صنعت›گروه مکانیک›نقشه کشی عمومی›سال سوم
عکس

5-هندسه ترسیمی __ دوره آموزش متوسطه›فنی حرفه ای›صنعت›گروه مکانیک›نقشه کشی عمومی›سال سوم
عکس

6-نقشه کشی (2) __ دوره آموزش متوسطه›فنی حرفه ای›صنعت›گروه مکانیک›نقشه کشی عمومی›سال سوم
عکس

7- مبانی و اصول نقشه کشی __ دوره آموزش متوسطه›کار دانش›صنعت›گروه مکانیک›ساخت وتوليد›نقشه كشي صنعتي به كمك رايانه

8- ترسیم نقشه های صنعتی و تصاویر مجهول __ دوره آموزش متوسطه›کار دانش›صنعت›گروه مکانیک›ساخت وتوليد›نقشه كشي صنعتي به كمك رايانه

9- ترسیم نقشه های ترکیبی __ دوره آموزش متوسطه›کار دانش›صنعت›گروه مکانیک›ساخت وتوليد›نقشه كشي صنعتي به كمك رايانه

10- ترسیم نقشه های اجزاء ماشین __ دوره آموزش متوسطه›کار دانش›صنعت›گروه مکانیک›ساخت وتوليد›نقشه كشي صنعتي به كمك رايانه

11- رسم فنی تخصصی __ دوره آموزش متوسطه›فنی حرفه ای›صنعت›گروه مکانیک›مکانیک خودرو›سال سوم

12- رسم فنی تخصصی __ دوره آموزش متوسطه›فنی حرفه ای›صنعت›گروه مکانیک›ساخت و تولید›سال سوم

13- رسم فنی (1) __ دوره آموزش متوسطه›کار دانش›صنعت›گروه مکانیک›ساخت وتوليد›تراشكاري

14- رسم فنی 2 __ دوره آموزش متوسطه›کار دانش›صنعت›گروه مکانیک›ساخت وتوليد

شاد باشید:lol:

asghar1000

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
کتابی که roshanfekrejavanمعرفی کرد به نظر من مرجع محسوب میشه که واقعا کتاب خوبی دراین زمینه است،یک کتاب دیگه هم است که به نظر من کتاب خوبیه اسمش کتاب نقشه کشی صنعتی 1 تالیف مهندس محسن محمدی است ،البته اگه توی وب هم بگردین کتاب های خوبی میتونین دانلود کنین.
بنظر من کسی که میخواد کار نقشه کشی صنعتی انجام بده باید درکنارش یا قبلش تجربه کار عملی را داشته باشه یعنی اینکه با دستگاه هایی مثل تراش،فرز،اسپارگ،وایرکات و....کار کرده باشه یا از نزدیک سیستم کارشون رو درک کرده باشه و این جور فردی توی نقشه کشی بنظر من دستش خیلی جلواست، نکته بعدی اینکه یک طراح صنعتی باید یک مواد شناس خوب هم باشه،یعنی بدونه کجا چه نوع جنسی استفاده کنه ،الان پرکاربرد ترین فلز برای مثال فولاد است وباید یک طراح به خوبی تشخیص دهد که برای مثال چرخدنده کوچک چه نوع فولادی ،بزرگ چه نوع فولادی،شافت چه نوع فولادی و.....،نکته بعدی درک تلرانس های هندسی که باید طراح به بحث اندازه گیری مسلط باشه یعنی بدونه که برای مثال برای بلبرینگ که میخواد ازیک طرف روی شافت نصب بشه چه انطباقی وبرای قسمت خارجی بلبرینگ برای نصب چه انطباقی وبرای شافتی که بلبرینگ روش نصب میشه چه کیفیت سطحی در نظر بگیره،نکته بعدی علایم جوشکاری است که باید به درستی در نقشه بیان شود.
انشااله در تاپیک های بعدی در این موارد بیشتر توضیح میدم

samadzoghi

عضو جدید
جزوات آموزشی دانشگاه اصفهان را میتوانید دانلود کنید همچنین کتابهای رشته ی نقشه کشی هنرستان کمک خوبی برایتان خواهند بود.موفق باشید.

eliass_fiend

عضو جدید
با سلام
مهندسان عزیز اگه مشکل خاصی در مورد نقشه کشی داشتید در خدمتم
لیسانس : نقشه
فوق لیسانس : ساخت

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام میخواستم تمام علایم نقشه خوانی رو برام توضیح دهید
یه زحمت کوچولو بکش این چند خط رو بخون شاید کمکت کرد.:)
اینجا
بابا یارو 4 سال درس میخونه یه لیسانس نقشه کشی صنعتی میگیره هنوز تمام علائم نقشه کشی رو بلد نیست....:confused:

14074

عضو جدید
مرجع کامل نقشه کشی صنعتی عبدا..ولی نژاد،وکتابهای نقشه کشی نشرطراح

babikar20

عضو جدید
رشته تحصیلی من نقشه کشی صنعتیه در مقطع کارشناسی و العان تو همین زمینه کار میکنم یعنی مهندسی معکوس و مهندسی مجدد . سایت ما هم www.pelotec.ir هستش خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم.

hossein_r

عضو جدید
سلام،
کسی از دوستان و متخصصین نقشه کش میتونند به پیدا کردن گسترده این شکل به من کمک کنند، ممنون.
این نما از روبروی یه ورق لول شده هست که میخوام گسترده اش رو رسم کنم، خودم روش فکر کردم و به جاهایی رسیدم اما به جواب آخر نه.
ممنون میشم پاسخ همراه با راه حل باشه :)

به تو چه

عضو جدید
سلام به همه دوستان
نقشه کشی یکی از دروس شیرین در زیرمجموعه رشته های مهندسی و فنیه که خوبه از این طریق اطلاعات رو با هم مبادله کنیم
البته باید سعی کنیم خودمونو بیشتر به استاندارد جهانی نزدیک کنیم
ص
سلام صد در صد با شما موافقم
نظر دیگه ای ندارم فقط خواستم بگم شدیدا باهاتون موافقم
موفق باشید

hamidrta

عضو جدید
سلام،
کسی از دوستان و متخصصین نقشه کش میتونند به پیدا کردن گسترده این شکل به من کمک کنند، ممنون.
این نما از روبروی یه ورق لول شده هست که میخوام گسترده اش رو رسم کنم، خودم روش فکر کردم و به جاهایی رسیدم اما به جواب آخر نه.
ممنون میشم پاسخ همراه با راه حل باشه :)

این که دوبعدیه؟چیزی نداره که بخوای گستردش کنی؟سه بعدی رو گسترده می کنن معمولا

mtusi13

عضو جدید
سلام
شما در مورد علائم نقشه باید جزوه GT & T ، در صورت نیاز بهم ایمیل کنید تا براتون یه جا آپلود کنم . چون حجمش زیاده . mtusi13@gmail.com

mtusi13

عضو جدید
سلام
جهت رسم گستره بهتره که از مدل سه بعدی استفاده کنید . با سالید یا کتیا می تونید این کار رو به راحتی انجام بدین

کافیه

عضو جدید
سلام
ببخشید من تو نقشه2خیلی مشکل دارم چ کتابی بخونم که مشکلاتم برطرف شه؟
برای رسم تصویر گسترده مخروط مایل باید زاویه را چند در نظر بگیریم؟

محمد.ج

عضو جدید
سلام
ببخشید من تو نقشه2خیلی مشکل دارم چ کتابی بخونم که مشکلاتم برطرف شه؟
برای رسم تصویر گسترده مخروط مایل باید زاویه را چند در نظر بگیریم؟
سلام. فکر کنم بتونید بیشتر مشکلات ترسیمی خودتون رو با مطالعه دقیق کتاب هندسه ترسیمی سال دوم هنرستان برطرف بکنید که میتونید از آدرس زیر دانلودش بکنید:
http://www.chap.sch.ir/category/136
در رابطه با مخروط مایل فکر کنم بهتر باشه داخل کتابهای خارجی دنبالش بگردید، بنده کتابهای فارسی زیادی در رابطه با نقشه کشی نخوندم، ولی اونایی که تا به امروز مشاهده کردم بیشتر مطالب تکراری داشتن. اگه مطلبی پیدا بکنم که به شما کمک بکنه سعی میکنم در این تاپیک قرار بدم تا استفاده بکنید.

mehd0551

عضو جدید
سلام یه نقشه از یک قطعه میخوام با اصول کامل مهندسی و اضافه تراش (تلرانس ها و صافی سطوح و ...