کسی میدونه چرا این نارنگی این شکلی شده؟

sam7star

عضو جدید
بیشتر شباهت به نافدار بودن داره . و رشد ناول :gol:
راستش دوستان این نه شیمر هست نه ناف این میوه توی باغ خودم هست یک سرس از میوه ها این شکلی شدن روی یک درخت هم نیستن اگه بگم کمبود مواد غذایی هست پس چرا کل میوه ها این جوری نشدن اگر بگم بیماری هست بازم جور در نمیاد ولی به نظر من احتمال بیماری بیشتره دارم روشون تحقیق میکنم اگر فهمیدم به شمام میگم

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش دوستان این نه شیمر هست نه ناف این میوه توی باغ خودم هست یک سرس از میوه ها این شکلی شدن روی یک درخت هم نیستن اگه بگم کمبود مواد غذایی هست پس چرا کل میوه ها این جوری نشدن اگر بگم بیماری هست بازم جور در نمیاد ولی به نظر من احتمال بیماری بیشتره دارم روشون تحقیق میکنم اگر فهمیدم به شمام میگم

اگر همه اینجور نیستن میشه نوعی شیمر باشه .بین اون حلقه گلهای نشکفته است؟ عکس زیاد واضح نیست من یه نوار سبز رنگ میتونم تشخیص بدم :gol:

sam7star

عضو جدید
اگر همه اینجور نیستن میشه نوعی شیمر باشه .بین اون حلقه گلهای نشکفته است؟ عکس زیاد واضح نیست من یه نوار سبز رنگ میتونم تشخیص بدم :gol:
کلروفیل جان بین حلقه اصلا گلی نیست پوست میوه هست که این شکلی شده

sam7star

عضو جدید
کاش جوابش رو اینجا مینوشتید :gol:
از بازار پسندی شاید کم بشه در ضمن نوع بعضی درخت ها این جوره و این عارضه نهفته هست و در بعضی از میوه ها آشکار میشه حتی شاید دیده باشید توی بعضی از پرتغال های ناول قسمت ناف خیلی رشد کرده توی بعضی دیگه نه در مورد جواب من خواستم ببینم کسی میره دنبال جواب بگرده یا نه اون دوستی که گفتن مثل ناف پرتغال نافی هست رو هوا گفت و با دلیل نبود اگه روی هوا نگفتی پس واقعا آفرین به شما :D

alone18

عضو جدید
سلام داداش این احتمال خیلی بالا شیمر باشه چون شما میگی فقط بعضی از میوه ها با این فنوتیپ ظاهر میشن اگر بیماری باشه مطمئن باش به مرور زمان تعداد مورد های اینشکلی خیلی زیاد میشه
ولی اگر بتونی بفهمی این شیمر هست می تونی باهاش کارای جالبی انجام بدی