کسب و کار بچه های اقتصاد کشاورزی

nedashiva

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
میگم از شما بچه های اقتصاد کدومتون کار راه انداختین یا شرکت زدین؟ یا قصد راه انداختن دارین؟
اگه کسی هست در مورد کارش توضیح بده البته با جزییات و مسایل مالی و اسم شهرش
و اگه کسی هم نیس ولی اطلاعاتی داره لطف کنید بزارید که هم من هم بقیه دوستان استفاده ببرن:smile:

nedashiva

کاربر بیش فعال
وای ی ی ی ی ی...................... چقد بچه های اقتصاد فعالن ن ن ن ن............................:eek::eek:
یه وقتی چشم نخوریم م م م م:redface:

sonichka

عضو جدید
واسه اینکه شکست عشقی نخوری جواب مبدم
من پرورش قارچ زدم
بعدش برای ادامه تحصیل و مشکلات دیگه ول کردیم
الانم که دارم کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی میخونم

mori1365

عضو جدید
یکی از اشناها دانشگاه تهران این رشته اقتصاد کشاورزی رو خونده کماکان بعد از پنج سال بیکاره البته یک سالی هست باباش براش ماشین قصدی گرفته تو اژانس مشغوله.متاسفانه به رشته های کشاورزی اصلا بها نمیدن الان تنها امید بچه های کشاورزی ادامه دادن بلکه توی دانشگاه بتونن تدریس کنن .البته هر کسی تو رشتش حرفی برای گفتن داشته باشه بیکار نمیمونه ولی الان اکثرا این رشته های کشاورزی رو کسایی میاان که قبل از انتخاب رشته اصلا نمیدونن این رشته چیه و صرفا به خاطر اینکه پشت کنکور نمونن و یا رتبشون چون پایین بوده رشته دیگه قبول نمیشن میرن سراغ این رشته .یادش بخیر سال اولیم که ما کنکور دادیم شبانه اقتصاد کشاورزی زابل قبول شدیم ولی نرفتم سال بعد الکترونیک رجایی قبول شدم .در کل اگر بخوای ایران بمونی برای یه کار خوب توی کشاورزی باید یه کله تا دکتری بری یا واقعااچیزی تو چنته داشته باشی بیان دنبالت اگر فکر رفتنم هستی که اون بحثش جداست همین فامیلمون که میگم اقتصاد کشاورزی دانشگاه تهران خونده میخواست بره استرالیا ولی نمیدونم چی شد نرفت فکر کنم ازش نمره زبان و این جور چیزها خواسته بودن که اونم زبانش افتضاح بود.

nedashiva

کاربر بیش فعال
واسه اینکه شکست عشقی نخوری جواب مبدم من پرورش قارچ زدم بعدش برای ادامه تحصیل و مشکلات دیگه ول کردیم الانم که دارم کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی میخونم
خوب شد گفتی وگرنه شکست عشقی میخوردم اونم بدجور دوست منم پرورش قارچ زده بود منم تقریبا وارد بودم ولی الان یادم رفته در کل کار راحتیه وغیر کشاورزیا هم میتونن از این راه کسب درامد کنن من منظورم کارایی بود مثه طرح نویسی منم دارم ارشد میخونم

vooroojak khanoom

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از اشناها دانشگاه تهران این رشته اقتصاد کشاورزی رو خونده کماکان بعد از پنج سال بیکاره البته یک سالی هست باباش براش ماشین قصدی گرفته تو اژانس مشغوله.متاسفانه به رشته های کشاورزی اصلا بها نمیدن الان تنها امید بچه های کشاورزی ادامه دادن بلکه توی دانشگاه بتونن تدریس کنن .البته هر کسی تو رشتش حرفی برای گفتن داشته باشه بیکار نمیمونه ولی الان اکثرا این رشته های کشاورزی رو کسایی میاان که قبل از انتخاب رشته اصلا نمیدونن این رشته چیه و صرفا به خاطر اینکه پشت کنکور نمونن و یا رتبشون چون پایین بوده رشته دیگه قبول نمیشن میرن سراغ این رشته .یادش بخیر سال اولیم که ما کنکور دادیم شبانه اقتصاد کشاورزی زابل قبول شدیم ولی نرفتم سال بعد الکترونیک رجایی قبول شدم .در کل اگر بخوای ایران بمونی برای یه کار خوب توی کشاورزی باید یه کله تا دکتری بری یا واقعااچیزی تو چنته داشته باشی بیان دنبالت اگر فکر رفتنم هستی که اون بحثش جداست همین فامیلمون که میگم اقتصاد کشاورزی دانشگاه تهران خونده میخواست بره استرالیا ولی نمیدونم چی شد نرفت فکر کنم ازش نمره زبان و این جور چیزها خواسته بودن که اونم زبانش افتضاح بود.

بابا دکترای اکثر رشته های کشاورزی اشباح شده من استاد خودم دکترای خاکشناسیشو تو علوم تحقیقات تهران ترمی هشت میلیون خونده نتونسته هنو جایی هیئت علمیه بشه باز تو بعضی رشته هاش مثه گرایشای اقتصاد و صنایع غذایی اوضاع بهتره ......... یه چیز دیگم این رشته توش اومدن راحته ولی ازش بیرون رفتن یکم سخته تازه دکترا گرفتن گرایش اقتصاد به همین راحتیا نیس که کلی مباحث اماری داره هرچی میری بالاتر پیچیده تره.......در رابطه با کارشم تو شهرای کوچیک کار براش به هیچ عنوان نیس ولی تو شهری مثه تهران که شرکتای خصوصی زیاده امیدی هس البته با فوقش نه لیسانس

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مراکز و واحد های مختلفی در تولید ، تبدیل ، توزیع ومصرف محصولات کشاورزی نقش دارند و به گونه ای با مسائل اقتصاد کشاورزی مرتبط می باشند ؛ بنابراین هر یک از این مراکز و واحد ها به تناسب ماهیت فعالیت خود ، اقدام به جذب فارغ التحصیلان این رشته برای تامین نیازهای خود می نمایند. برخی از این مراکز به شرح زیر است:
1- وزارت کشاورزی- سازمان ها وادارات کل کشاورزی.
2- سازمان تحقیقات وآموزش و ترویج کشاورزی .
3- وزارت جهاد سازندگی- بخش تحقیقات اقتصادی و اجتماعی .
4- بانکها ، بویژه بانک کشاورزی .
5- شرکتهای مهندسان مشاور در امور کشاورزی .
6- کشت وصنعتهای بزرگ تولید کشاورزی .
7- دانشگاهها ومراکز آموزش عالی .
8- سازمان تعاون روستایی.
9- سازمان اتکا (وزارت دفاع).
10- تعاونی های تولید روستایی.
شایان ذکر است که در مورد اشتغال دانش آموختگان مهندسی اقتصاد کشاورزی باید به این نکته مهم توجه نمود که متاسفانه در دوره های گذشته وتا سالهای اخیر به اقتصاد کشاورزی چندان اهمیتی داده نشده است و زمینه اشتغال تا چند سال پیش برای این رشته مناسب نبود اما پس از برنامه پنج ساله دوم خوشبختانه اهمیت وضرورت اقتصاد کشاورزی مورد توجه و اقبال مسئولان و دولتمردان قرار گرفته وروز به روز بر اهمیت آن افزوده می گردد این امر میزان نیاز به مهندسان اقتصاد کشاورزی را به طورچشمگیری افزایش داده است به گونه ای که می توان گفت تقریبا تمامی فارغ التحصیلان این رشته جذب بازار کار شده و مشغول فعالیت می باشند ؛ در آینده نیز بازار کار بهتری برای این فارغ التحصیلان فراهم خواهد بود.

Economist AG

عضو جدید
کار برای همه رشته ها هست البته به تلاش طرف بستگی داره...
من خودم الان ارشد اقتصاد کشاورزی میخونم.
بانک مهر سال گذشته استخدامی داشت،میخواستم شرکت کنم(اونموقعه لیسانس بودم) ولی سربازی میخواست که من نرفته بودم.
جهاد کشاورزی میخواستم برم و کارام جور شد بازم سربازی نداشتم.
ولی دوستم که هم رشته بودیم و کارت پایان خدمت داشت الان بانک مهر استخدامه.
پس کار هست، من خودم مطمئنم بعد ارشدم میرم سر کار.
حالا اینکه الان بازار کار خرابه، بماند......
که البته واسه همه رشته ها خرابه نه فقط رشته اقتصاد کشاورزی.