کسب تجربه از طریق کار سرپرستی کارگاه

hadeeee

عضو جدید
سلام دوستان

من تازه فارغ التحصیل شدم و میخوام تو کارها یا پروژه های عمرانی جدا از دروس دانشگاهی تو حوزه اجرا و نظارت تجربه عملی کسب کنم برای بازار کار

1-رفتم تو یه دفتر فنی شروع کنم گفت اول از کارهای اجرای شروع کن بعد دفتر فنی ( درسته این قضیه ؟ )

2-به نظرتون از سرپرستی کارگاه شروع کنم یا راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنین ؟

یکی میگفت ابتدا از سرپرستی کارگاه شروع کنم اما شنیدم تجربه میخواد و کار سنگینی هم هست

3-ایا میشه بدون تجربه سرپرست یک پروژه حداقل کوچیک شد یا بهتره اول دستیار یه سرپرست کارگاه بشم ؟

4-برای پیدا کردن سرپرستی کارگاه یا پیدا کردن یه سرپرست که به عناون دستیار کنارش ایستاد از چه راههای میشه اقدام کرد؟ پیدا کردن پروژه های در حال گودبرداری ، یا نظام مهندسی یا ...؟

5-از نظام مهندسی بدون پروانه کار ( هنوز ازمون ندادم ) میشه کار گرفت ؟

6- پیشنهاد شما چیه ؟

یه سوال دیگه ام دارم اینه که : من میخوام در کنار کار عمران کار شبکه های کامپیوتری هم انجام بدم

1- آیا این کار شدنیه در کنار عمران ( چون نمیدونم کار یه مهندس تو حوزه عمران روزانه چقدر وقت میبره یا اصلا چطوریه کارشون )

2- اگه شدنیه کدوم حوزه عمران رو پیشنهاد میکنید الف )طراحی و دفتر مهندسی یا دفتر مشاوره و... ب ) نظارت و اجرا

نظارت و اجرا ایا به این شکله که فقط چند وقت یه بار میری سر ساختمان و وقتت ازاده یا اینطوری نیست ؟

مرسی از پاسختون

آخرین ویرایش:

RZsunshine2019

عضو جدید
سلام دوستان

من تازه فارغ التحصیل شدم و میخوام تو کارها یا پروژه های عمرانی جدا از دروس دانشگاهی تو حوزه اجرا و نظارت تجربه عملی کسب کنم برای بازار کار

1-رفتم تو یه دفتر فنی شروع کنم گفت اول از کارهای اجرای شروع کن بعد دفتر فنی ( درسته این قضیه ؟ )

2-به نظرتون از سرپرستی کارگاه شروع کنم یا راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنین ؟

یکی میگفت ابتدا از سرپرستی کارگاه شروع کنم اما شنیدم تجربه میخواد و کار سنگینی هم هست

3-ایا میشه بدون تجربه سرپرست یک پروژه حداقل کوچیک شد یا بهتره اول دستیار یه سرپرست کارگاه بشم ؟

4-برای پیدا کردن سرپرستی کارگاه یا پیدا کردن یه سرپرست که به عناون دستیار کنارش ایستاد از چه راههای میشه اقدام کرد؟ پیدا کردن پروژه های در حال گودبرداری ، یا نظام مهندسی یا ...؟

5-از نظام مهندسی بدون پروانه کار ( هنوز ازمون ندادم ) میشه کار گرفت ؟

6- پیشنهاد شما چیه ؟

یه سوال دیگه ام دارم اینه که : من میخوام در کنار کار عمران کار شبکه های کامپیوتری هم انجام بدم

1- آیا این کار شدنیه در کنار عمران ( چون نمیدونم کار یه مهندس تو حوزه عمران روزانه چقدر وقت میبره یا اصلا چطوریه کارشون )

2- اگه شدنیه کدوم حوزه عمران رو پیشنهاد میکنید الف )طراحی و دفتر مهندسی یا دفتر مشاوره و... ب ) نظارت و اجرا

نظارت و اجرا ایا به این شکله که فقط چند وقت یه بار میری سر ساختمان و وقتت ازاده یا اینطوری نیست ؟

مرسی از پاسختون

بهتره از مهندسی اجرا شروع کنید . بعد از حداقل 5 سال معاونت کارگاه بعد از حداقل 3 سال سرپرست کارگاه

سرپرست کارگاه به بالاترین میزان تجربه بالاترین میزان تحمل و صبر و بالاترین میزان هوشمندی مدیریت و تصمیمی گیری در شرایط سخت نیاز داره . بهتره سراغش نرید یا حداقل بعد از 5 سال تجربه از صفر تا صد ساختمان برید سراغش . اگر در این مدت 5سال مهندسی اجرا حداقل یک ساختمان زا صفر تا صدش رو اجرا نکردید یا سر اجراش نبودید دنبال سرپرست کارگاهی نرید .

اینکه علاقه به شبکه کامپیوتری دارید باید بگم عمران به حدی رشته وقت گیر و سختی هست امکان نداره بتونید در کنار هم هم دنبال علاقتون باشید هم دنبال رشته عمران . توصیه میکنم اول به دنبال چیزی که علاقه دارید برید .

شما میتونید همزمان مهندس اجرا باشید و چند روز هم در هفته با یک شرکت مشاور یا حتی یک شرکت پیمانکار در دفتر فنی مقیم باشید . دنبال حقوق نباشید ولی حداقل خواسته شما بیمه کردن باشه . برای موفقیت در بحث طراحی بهتره ابتدا اموزش با نرم افزارهای محساباتی رو در مراکز معتبر بصورت حرفه ای فرا بگیرید . با ارزوی موفقیت

بالا