کرکسیون مقدمات طراحی معماری 1 و 2

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینایی ک میگم از من نشنیده بگیر
شهادت یعنی چی؟؟
چه کسانی لایق شهادت هستند ؟؟؟
چه ویژگی هایی باعث شده ب این درجه نائل بشن ؟؟؟
و.....
همه این ها میتونه کلید های طراحی شما باشه
و با توجه ب آیه شریفه
لا تهذبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون
میتونی طراحی کنی
از هشت بهشت تو باغ ایرانی میتونی الهام بگیری (هم باغش هم پلان هشت بهشت )
طرح تو میتونه ترکیبی از تضاد ها باشه
میتونی از سیاهی دنیا شروع کنی و به نور وروشنایی آخرت برسی ....خودت هم یکم فک کن این ک شد طرح منکه خخخخخخ
خیلی خیلی ممنون . کمک زیادی بهم کردین.چشم خودمم فکر میکنم:d

behzad.a521

عضو جدید
دوستان تحلیل یه بنا رو میخواستم اگه میشه راهنمایی کنید!! مظورم از تحلیل اینه که راجع به (تعادل،تقارن ،کاهش،افزایش،سلسله مراتبو...) پلانش توضیح داده باشه!!

milad_s95

عضو جدید
سلام دوستان
من این ترم مقدمات طراحی یک دارم.استاد ازمون ساخته فضا ایجاد کنیم.کسی میتونه ی توضیحی در مورد ایجاد فضا بهم بده.؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من این ترم مقدمات طراحی یک دارم.استاد ازمون ساخته فضا ایجاد کنیم.کسی میتونه ی توضیحی در مورد ایجاد فضا بهم بده.؟
این یه سواله کلیه و توضیحش هم خیلی زیاد هست
به این لینک برو و بخونش http://fa.wikipedia.org/wiki/فضا_(معماری)
کتاب فرم فضا نظم دی کی چینگ هم میتونه کمکت بکنه

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنای ایرانی یا بنای خارجی؟؟؟

این کتاب تحلیل کرده بناهای شاخص رو
دوستان تحلیل یه بنا رو میخواستم اگه میشه راهنمایی کنید!! مظورم از تحلیل اینه که راجع به (تعادل،تقارن ،کاهش،افزایش،سلسله مراتبو...) پلانش توضیح داده باشه!!

behnaz.khanoomii

عضو جدید
2.jpgمشاهده پیوست 231330سلام دوستان.این ماکت پروژه نهایی مقدمات طراحی 2 منه .یه پل تفریحی روی زاینده رود.الان میخوام شیتشو ببندم ولی نمیتونم مقطعشو بزنم کسی هست بتونه کمکم کنه؟ممنون میشم

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 231331مشاهده پیوست 231330سلام دوستان.این ماکت پروژه نهایی مقدمات طراحی 2 منه .یه پل تفریحی روی زاینده رود.الان میخوام شیتشو ببندم ولی نمیتونم مقطعشو بزنم کسی هست بتونه کمکم کنه؟ممنون میشم

مگه پلانشو نداری ؟؟ از رو پلان مقطع بزن دیگه
بعدش برای نشون دادن منحنی هاشور بزن

آخرین ویرایش:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 231331مشاهده پیوست 231330سلام دوستان.این ماکت پروژه نهایی مقدمات طراحی 2 منه .یه پل تفریحی روی زاینده رود.الان میخوام شیتشو ببندم ولی نمیتونم مقطعشو بزنم کسی هست بتونه کمکم کنه؟ممنون میشم
سلام
اگه قراره ماکت نهاییشو بسازی و به این نیاز نداری و نمیتونی تجسم کنی از رو پلان پس، از محل خط مقطعت ماکت رو برش بده و بعد چیزی که توی 2بعد میبینی رو با تطبیق پلانت ترسیم کن (توی هندسه کاربردی به ما اینجوری مقطع رو اموزش دادن!) البته ککار شما مقطع-نما در میاد (یعنی بیشتر نما میبینی تا مقطع) چون کارت منحنیه حتما هاشور بزن تا انحناش رو در جاهای مشخص نشون بدی

آخرین ویرایش:

behnaz.khanoomii

عضو جدید
ن بابا این ماکته پروژمو نمیتونم این کارو کنم بعدشم هرچقدر هرکی واسم توضیح میده نمیفهمممممممممممممممم اخه من فقط مقطع ساده بلدم ن مارپیچ:crying::crying::crying::crying:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ن بابا این ماکته پروژمو نمیتونم این کارو کنم بعدشم هرچقدر هرکی واسم توضیح میده نمیفهمممممممممممممممم اخه من فقط مقطع ساده بلدم ن مارپیچ:crying::crying::crying::crying:
فرقی نداره که عزیزم
توی مقطع مارپیچ فقط بیشتر نما دیده میشه تا مقطع
2.jpg

دو تا خط برشی که راحت تره برات رو اینجا مشخص کردم مقطع سمت چپ رو ببین:
اولا که مقطع (ضربدر صورتی) قطع میشه و به نما(ضربدر قرمز) میرسیم که شما قرار نیست شکل گسترده شو ترسیم کنی هر خطی که مثل نمای ساده منتقل میشه به خط زمین رو میکشی برای اینکه منحنی بودنش رو هم نشون بدی مثل چیزی که نشون دادم هاشور میزنی
قسمت بالای پل هم که خط برش رد شده باز یه مقطع متسطیلی ساده داری و بعد خط نماش(خط سبز) رو میکشی

milad_s95

عضو جدید
سلام دوستان
استاد ما ازمون ساخته توی ی مکعب 10*10*10 فضای مورد نیاز ی دانشجو را طراحی کنیم.حداکثر باید توی سه سطح اینکار انجام بشه.کسی میتونه راهنماییم کنه؟
خیلی ممنون

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
سلام دوستان
استاد ما ازمون ساخته توی ی مکعب 10*10*10 فضای مورد نیاز ی دانشجو را طراحی کنیم.حداکثر باید توی سه سطح اینکار انجام بشه.کسی میتونه راهنماییم کنه؟
خیلی ممنون

کاری نداره که ما هم اینکارو انجام دادیم ترک یک فک کنم
مثلا فضای سرویس و اشپرخونه رو بزار اول نشیمنو بزار دوم دست اخرم فضای خواب
روی جای پله هات فک کن و با حجم همون مکعب ده در ده در ده بازی کن کاری نداره

milad_s95

عضو جدید
کاری نداره که ما هم اینکارو انجام دادیم ترک یک فک کنم
مثلا فضای سرویس و اشپرخونه رو بزار اول نشیمنو بزار دوم دست اخرم فضای خواب
روی جای پله هات فک کن و با حجم همون مکعب ده در ده در ده بازی کن کاری نداره
میشه یکم توضیح بدی.من کمی گیج شدم

milad_s95

عضو جدید
ببین ارتفاع ساختمونت ده متر ه تو میتونی اینو ب سه level تقسیم کنی توی هر level فضاهاتو بچینی همین
اینو میدونم که توی هر level باید فضا هامو بچینم اینو نمیدونم که این فضا ها باید چه جوری باشه؟

ellliiii

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
استادمون ازمون خواسته ی سایتی رو تو دانشگاه در نظر بگیریم حالا اون سایت میتونه مربع دایره یا هرچیز دیگه باشه تو اون سایت ی المانی برای واقعه عاشورا طراحی کنیم و ماکتشو درست کنیم البته فکر میکنم ی ماکت ساده چون یک هفته بیشتر وقت نداربم میشه کمکم کنید چیزی به ذهنم نمیرسه ممنون میشم

negiii

عضو جدید
سلام بچه ها میشه کمکم کنین استادمون خواسته 2 تا ماکت درست کنیم یکی مفهوم عاشورا رو بیان کنه یکی مفهوم زندگی از دید ی معمارو بیان کنه اصلا توضیح نداده میشه راهنماییم کنین یا اگه نمونه کار دارین بفرستین

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
طرح2 دارم
دانشکده معماری

ایده میخواستم...خاص باشه

زمینم 1 هکتاره
سلام
ظاهرا از نظر مقررات وزارت علوم دادن سایت بالای حدود 10هزار متر برای مقطع کارشناسی غیر قانونی هستش ؛ تا دانشجو مجبور بشه در محدودیت و در طبقات طراحی کنه اما خب متاسفانه اساتید ما و شما این کار رو می کنند ... :( لینک چند پروژه رو براتون میذارم شاید براتون جالب باشه که البته می تونید با سرچ عکس های بیشتری هم ازشون ببینید ... . ;)
لینک
لینک
لینک
لینک

Tamana73

عضو
سلام
ظاهرا از نظر مقررات وزارت علوم دادن سایت بالای حدود 10هزار متر برای مقطع کارشناسی غیر قانونی هستش ؛ تا دانشجو مجبور بشه در محدودیت و در طبقات طراحی کنه اما خب متاسفانه اساتید ما و شما این کار رو می کنند ... :( لینک چند پروژه رو براتون میذارم شاید براتون جالب باشه که البته می تونید با سرچ عکس های بیشتری هم ازشون ببینید ... . ;)
لینک
لینک
لینک
لینک

سلام
ممنونم عالی بودن
خیلی سپاسگذارم.

ARCHITECT1393

عضو جدید
سلام دوستان من برا كشيدن يك پرتره عمودي از دو اثر هنري با كانسپت يكسان نميدونم چكار كنم كسي ميتونه كمكم كنم ممنون ميشم

Tamana73

عضو
سلام میخواستم حجم دانشکده درس کنم ولی هیچی به ذهنم نمیرسه..
با اسفنج استاد گفته

بالا