کرکسیون طرح معماری 2

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم
این طرح 2 واسه چارت کاردانی به کارشناسی یا منظور طرح 2 کارشناسی پیوسته است؟؟

دوست عزیز کاردانی ها ترم آخر یه قدیم ها یه واحد پاس میکردند به نام آشنایی با طراحی معماری که همون طرح 1 بود و توی کارشناسی ناپیوسته طرح از 2 شروع میشد....
توی کارشناسی پیوسته هم مسلما طرح داریم عزیزم....که ب ترتیبه

• Like
واکنش ها: imah

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان استاد ما ازمون خواسته برای یک هنرمند یه ویلا طراحی کنیم به طوری که فضای کار هنرمند هم توش طراحی شده باشه در ضمن برای استاد ما طراحی های خاص و خلاقانه خیلی مهمتر از پلانه.میتونین منو راهنمایی کنین؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان استاد ما ازمون خواسته برای یک هنرمند یه ویلا طراحی کنیم به طوری که فضای کار هنرمند هم توش طراحی شده باشه در ضمن برای استاد ما طراحی های خاص و خلاقانه خیلی مهمتر از پلانه.میتونین منو راهنمایی کنین؟
ُسلام
خونه ی پرویز تناولی اثر کامران دیبا و خونه ی محمدرضا قانعی رو ببینید احتمالا بهتون ایده بده ... .

آخرین ویرایش:

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان برای فرمش چه پیشنهادهایی میدین؟

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان به دادم برسین:cry:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

اولش که مشخص کن این هنرمند تو چه رشته ای هست. از این هم می تونی ایده بگیری

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا سایت ، اقلیم ، موسیقی رو بزار کنار هم. و برای هر کدوم کلید واژه بنویس
موسیقی دان هم یکم کلی هست. توضیح

ببخشید یه مشکل دیگه ای هم که من دارم اینه که نمیتونم یه کانسپت تو ذهنم داشته باشم و اونو به فرم تبدیل کنم.......بیشتر وقتها فرمهام فی البداهه هستن

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سحرناز سوالاتت یه جوریه که من نمیتونم جواب بدم
ما نمیتونیم همیشه ماهیو بگیریم بدیم بهت که
در ضمن برو تعریف کانسپت رو بخون ببین چیه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشید یه مشکل دیگه ای هم که من دارم اینه که نمیتونم یه کانسپت تو ذهنم داشته باشم و اونو به فرم تبدیل کنم.......بیشتر وقتها فرمهام فی البداهه هستن

فرم فی البداهه به قول شما هم از روی اطلاعاتی که درباره اش کسب کردیم هست.
نمیشه که یهو یه فرم طراحی کنیم . بعد بگیم خوب حالا این ی مدرسه باید بشه.
ما می دونیم که ی "ویلا" می خوایم
میدونیم برای ی "موسیقدان" هست
میدونیم این خانوداه چند نفرن
میدونیم سایت مون تو کدوم شهر و منطقه هست.
ضوابط طراحی ویلا رو میدونیم
تحلیل سایت بلدیم
و............
این اطلاعات رو میزاریم کنار هم . برای هر کدوم جلوش اگر چیزی به ذهن مون رسید می نویسیم یا ترسیم میکنیم.
مثلا موسیقدان ....... اتاق کار..... رو به فلان منظره
سایت ....... تو پوگرافی ....... خورد کردن ارتفاع
و الا آخر.
قدم اول به نظر من کنار هم گذاشتن اطلاعات هست. بعد هم خط کشیدن. به همین راحتی :))

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرم فی البداهه به قول شما هم از روی اطلاعاتی که درباره اش کسب کردیم هست.
نمیشه که یهو یه فرم طراحی کنیم . بعد بگیم خوب حالا این ی مدرسه باید بشه.
ما می دونیم که ی "ویلا" می خوایم
میدونیم برای ی "موسیقدان" هست
میدونیم این خانوداه چند نفرن
میدونیم سایت مون تو کدوم شهر و منطقه هست.
ضوابط طراحی ویلا رو میدونیم
تحلیل سایت بلدیم
و............
این اطلاعات رو میزاریم کنار هم . برای هر کدوم جلوش اگر چیزی به ذهن مون رسید می نویسیم یا ترسیم میکنیم.
مثلا موسیقدان ....... اتاق کار..... رو به فلان منظره
سایت ....... تو پوگرافی ....... خورد کردن ارتفاع
و الا آخر.
قدم اول به نظر من کنار هم گذاشتن اطلاعات هست. بعد هم خط کشیدن. به همین راحتی :))
ممنون از راهنماییتون:gol: ببخشید که این قدر سوال میپرسم:redface: آخه وقتی من با این روش پیش میرم فرم نهاییم ساده و خیلی یکنواخت در میاد به نظرتون چطور می تونم فرمهای بهتری طراحی کنم ؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون:gol: ببخشید که این قدر سوال میپرسم:redface: آخه وقتی من با این روش پیش میرم فرم نهاییم ساده و خیلی یکنواخت در میاد به نظرتون چطور می تونم فرمهای بهتری طراحی کنم ؟
سلام
من فکر می کنم که نیازی نیست که حتما یه تعداد زیادی از احجام با هم ترکیب بشن تا ما یه فرم خوبی رو داشته باشیم ؛ خیلی از پروژه ها هستن که فرم خیلی ساده و حتی مکعبی دارن اما با توجه به فضاهای خاصی که داخل پروژه خلق کردن و بقیه مواردی که دوستان گفتن تونستن موفق باشن مثلا این پروژه ها رو ببینید هیچکدوم فرم عجیب غریبی ندارن ( لینک لینک ) ... سادگی در فرم همیشه به معنی سادگی در تجربه نیست (رابرت موریس )

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من فکر می کنم که نیازی نیست که حتما یه تعداد زیادی از احجام با هم ترکیب بشن تا ما یه فرم خوبی رو داشته باشیم ؛ خیلی از پروژه ها هستن که فرم خیلی ساده و حتی مکعبی دارن اما با توجه به فضاهای خاصی که داخل پروژه خلق کردن و بقیه مواردی که دوستان گفتن تونستن موفق باشن مثلا این پروژه ها رو ببینید هیچکدوم فرم عجیب غریبی ندارن ( لینک لینک ) ... سادگی در فرم همیشه به معنی سادگی در تجربه نیست (رابرت موریس )

چیزی که باید در نظر گرفت دید انسانی هست. یعنی به قول خودتون فرم خاص اما تو دید انسانی.
این چیزی هست که گاهی نادیده گرفته میشه. این ویلا برای انسانها طراحی میشه نه برای پرنده ها. که تمام توجه مون رو بزاریم رو دید پرنده!!!

arch.za

عضو جدید
با سلام

تازه عضو این سایت شدم
ترم اول معماری ام

درباره ساخت ماکت بنای مسکونی یک طبقه (پلان و نما و برش) نیاز به راهنمایی و کمک دارم :)

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

arak_2008

عضو
درخواست راهنمایی فوری

درخواست راهنمایی فوری

سلام دوستان ممنون میشوم که در این ضمینه منو راهنمایی فرمایید.
طرح دو ویلا دارم که روز شنبه باید برای تحویل پروژه ببرم ولی اصلا نمیدونم چی کار کنم.روی طرحم توضیح میدم.
1.jpgطرحم اینه.سمت چپیه پلان همکف هستش.که ارتفاعش 4.5 متر گرفتم.یه استخر هم جلوشه با یه void
سمت راستیه طبقه دوم که از طبقه اول بزرگتر هستش.و 3 متر ارتفش.الیته قسمت نشیمن یه ردیف پله میخوره.پارکینگ و سینمای خانوادگی و اتاق موسیقی رو میخوام بزارم زیرزمین.چطوره به نظرتون.
میدونم داغونه آخه چند باری به استادم نشون دادم هی تغییرش داد.
ممنون میشم که راهنمایی کنید. اینم فایل کدیش
http://s5.picofile.com/file/8193857692/1.dwg.html

arak_2008

عضو
سلام یعنی این تغیرات بدم خوبه جکوزی رو کجا بزارم خوبه
در کل به نظرتون طرح خوبیه یا نه که برم ماکتش رو بسازم.راستی طبقه پایین اتاق خواب جاش خوبه.
ممنون میشم که بقیه هم کمک کنند

arak_2008

عضو
سلام بچه ها این پلانی که طراحی کردم نظر میدهید.
سمت چپیه طبقه اوله.پذیرایی آشپزخانه و یک خواب برای مهمان و یک توالت
طبقه دوم دو خواب کودک ویک والدین،اتاق کار که از اتاق والدین راه داره.وید هم روش پله میخوره و وارد تراس میشه.
طبق دوم نسبت به اولی بزرگتره.
asad.jpg

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان ممنون میشوم که در این ضمینه منو راهنمایی فرمایید.
طرح دو ویلا دارم که روز شنبه باید برای تحویل پروژه ببرم ولی اصلا نمیدونم چی کار کنم.روی طرحم توضیح میدم.
مشاهده پیوست 243016طرحم اینه.سمت چپیه پلان همکف هستش.که ارتفاعش 4.5 متر گرفتم.یه استخر هم جلوشه با یه void
سمت راستیه طبقه دوم که از طبقه اول بزرگتر هستش.و 3 متر ارتفش.الیته قسمت نشیمن یه ردیف پله میخوره.پارکینگ و سینمای خانوادگی و اتاق موسیقی رو میخوام بزارم زیرزمین.چطوره به نظرتون.
میدونم داغونه آخه چند باری به استادم نشون دادم هی تغییرش داد.
ممنون میشم که راهنمایی کنید. اینم فایل کدیش
http://s5.picofile.com/file/8193857692/1.dwg.html
سلام
نمیدونم که ستون گذاری هم جزء چارتتون هست یا نه اما اگر باشه ، مسلما توی حجم اصلی تون یکسری ستون دیده می شه و باید به اون و به جای ستون ها در پلان هم فکر کرد... اما در کل یه مقدار پلانتون سردر گمه یکم با آرامش بیشتر طراحی کنید و زیاد نگران نباشید .... یکسری اشکالات کوچیک کارتون داره مثلا کف پله رو باید 30 بگیرید به جای 20 یا به طبقه ی دوم اتاق والدین نگاه کنید ، اگه در به جای اینکه به سمت راست لولا بشه بیاد به سمت چپ لولا بشه ، موقع باز شدن در تو صورت کسی باز نمیشه به روی دیوار باز میشه ، یا توی اتاق کناری خواب کودک هم همین طور ...یا تو همین طبقه می تونستین در سرویس کنار خواب کودک رو از داخل خواب کودک بدید و با سرویس دیگه ای که کنارش هست یه مقدار سر اندازه هاش بازی کنید که یکی خیلی بزرگ نشه و اون یکی خیلی کوچیک ... توی پلان طبقه اول هم اینکه آشپزخونه نزدیک در ورودیه و دید مستقیم نداره خوبه اما او قسمت شرقیش یکم گنگه هنوز شاید اگر جای پله رو کلا تغییر بدید بهتر باشه ، توی پله ی ورودی هم یکم مکس لازم هست بعد تموم شدن پله ها تا در ورودی ویلا ... اینم یه پیشنهاد هست که من برای طبقه ی اولتون و تغییر جای پله دارم تا یکم فکرتون باز تر بشه ... .
1.jpg

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها این پلانی که طراحی کردم نظر میدهید.
سمت چپیه طبقه اوله.پذیرایی آشپزخانه و یک خواب برای مهمان و یک توالت
طبقه دوم دو خواب کودک ویک والدین،اتاق کار که از اتاق والدین راه داره.وید هم روش پله میخوره و وارد تراس میشه.
طبق دوم نسبت به اولی بزرگتره.
مشاهده پیوست 243382

سلام
مشکلی نداره به نظرم.ارتباطات ساده و معقولی داره.
ولی اون پله گرد اون وسط زیاد جالب نیس. بیشتر حالت دسترسی سریع توی آتشنشانی داره!! بهتره دسترسی و ارتباط عمودی پلانتون رو بررسی کنید. یه برش بزنید و یه تغییراتی بدید.
از لحاظ حجمی هم اگه مدنظرتون هست یه حجم اتودبزنید فکر میکنم کنسول بزرگی پیدا کنه.

بالا