کدام کتاب تست مناسبتره ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

m.rashidi6211

عضو جدید
سلام به همه دوستان و اساتید
رشته من برق - قدرت هست و اصولا برای خرید کتاب خیلی سریش بازی در میارم تا جایی که بعضی کتاب فروشی ها هم از دستم شاکی میشن و بعضی وقتها ...
بگذریم، فقط خواستم تجربیاتم رو برای دوستان برقی بگم تا برای خرید کتاب سر در گم نباشن و یا نرن یهو کتاب های یه موسسه رو یکجا بخرن و در نهایت پشیمون بشن، چون تو هر درس یه سری انتشارات خوب کار کردن و یه سری انتشارات متوسط و یه سری از انتشارات خیلی بد، و از اونجایی که همه ما دنبال بهترین هستیم پس نباید بی گدار به آب بزنیم و تمام کتاب های یه انتشارات رو بخریم، به همی دلیل برای هر درس چند کتاب معرفی کردم که جزء بهترین کتاب های موجود میباشند و شما میتونید با توجه به پیشنهاد بنده یا علاقه و یا تعصب روی یه موسسه یک یا دو تا از اون کتاب ها رو انتخاب کنید ...!!!

یه نکته کوچولو اما مهم => یه کتاب کنکوری خوب باید درسش ساده، جامع، مفید و همراه با مثال های زیاد باشه و همچنین تست زیاد داشته باشه و با همه این توصیفات کم حجم هم باشه...!!! و از اونجایی که چنین کتابی کم پیدا میشه، گاهی اوقات به دو کتاب برای یک درس نیازه...!؟، از طرفی باید بعد از خوندن هر مطلب به شدت تست حل کرد و در طی چند دوره، خلاصه مطلب و تست ها رو مررو کرد تا مطلب خونده شده به ذهن بلند مدت سپرده بشه

با توجه به نکته فوق، به نظر بنده کتاب های خوب برق_قدرت عبارتند از :

زبان عمومی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 1دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش (2جلد) => به نظرم بهترین کتاب موجوده
جلد اول گرامره و جلد دوم لغت و درک مطلبه که به نظر من اگه وقت کم دارید فقط جلد دوم رو بخرید چون از 15 سوال زبان عمومی 10سوال مربوط به لغت و درک مطلب و 5 سوال مربوط به گرامر هست
2) انتشارات پارسه => کتاب خوبیه
3) انتشارات جهش => این هم کتاب خوبیه

زبان تخصصی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 1دقیقه زمان دارد)
انتشارات پارسه یا انتشارات سمت، البته به نظر من کتاب زبان تخصصی پارسه بهترینه

ریاضی مهندسی : (8سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش => بهترین کتاب ریاضی مهندسی موجوده (البته مولف این کتاب همان مولف کتاب ریاضی مهندسی از انتشارات جهش بوده و ساختارش هم تقریبا مشابه ولی در سطح پایینتری هست)
2) انتشارات مدرسان => اگه از سنگین بودن کتاب پوران پژوهش ناراحتید، این کتاب رو پیشنهاد میکنم
3) انتشارات پارسه => تو چاپ جدیدش کاملتر شده ولی یه جورایی کاملتر و بدتر (مطالب غیر مفید زیاد داره)
4) انتشارات نصیر => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 750 صفحه)

معادلات دیفرانسیل : (4سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش => کتاب خیلی خوبیه (البته مولف این کتاب همان مولف کتاب معادلات دیفرانسیل از انتشارات جهش بوده و ساختار کتاب ها هم تقریبا مشابه هست)
2) انتشارات جهش => برای کسایی که یه کوچولو پیش زمینه دارن خیلی عالیه، مختصر و مفیده مثل کتاب های نکته و تسته (خودم اینو خریدم)
3) انتشارات پارسه => مثل کتاب ریاضی هندسیش تو چاپ جدیدش کاملتر شده ولی یه جورایی کاملتر و بدتر (مطالب غیر مفید زیاد داره)
4) انتشارات نصیر => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 700 صفحه)

آمار و احتمال : (3سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات مدرسان => بهترین کتاب موجوده
2) انتشارات پارسه => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 650 صفحه) => آخه برای 3 تا سوال چقدر میخوای وقت بزاری

مدار های الکتریکی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => خیلی مختصر و مفید توضیح داده که اگه در کنارش یه کتاب تست باشه عالی میشه (خودم اینو خریدم)
2)انتشارات پوران پژوهش (2جلد) => کتاب کامل و خوبیه
3) انتشارات راهیان ارشد (2جلد) => کتاب خوبی به نظر میرسه

کنترل خطی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => کتاب بسیار خوبیه ولی باید در کنار یکی از دو کتاب زیر خونده بشه (خودم این کتاب + کتاب پردازش رو خریدم)
2) آریاز برادرانی => کتاب خوبی بود ولی ...
3) پردازش => اگه در کنار کتاب انتشارات جهش خونده بشه عالیه

بررسی سیستم های قدرت : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => بهتر از سایر کتاب هاست (خودم این کتاب رو خریدم)
2) انتشارات مدرسان=> کتاب خوبیه
3) انتشارات پوران پژوهش

ماشین های اکتریکی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات مدرسان => کتاب کاملی هست، اصولا یکی از ایراد های کتاب های مدرسان اینه که بیش از حد کامله
2) انتشارات پردازش => بهترین کتاب موجوده (ولی یه ایرادی که داره اینه که تایپ اون کثیفه، انگار کتاب رو کپی کردن) (خودم این کتاب رو گرفتم)

الکترومغناطیس : (15سوال در آزمون دارد)
1)انتشارات پارسه => برای شروع کسایی که تو این درس ضعیفن کتاب خیلی خوبیه ولی بعد از تسلط به اون باید یکی از دو کتاب زیر خونده بشه (خودم این کتاب + کتاب پردازش رو گرفتم)
2) انتشارات پردازش => به نظرم بهترین مکمل کتاب الکترومغناطیس پارسه هست، البته کسایی که پایه قوی دار به همین کتاب اکتفا کنن
3) انتشارات مدرسان => کتاب پر و پیمون و بیش از حد کامل

و نهایتا کتاب مجموعه تست :
1) انتشارات دانشگاه تهران (3جلد) => کتاب خوبیه ولی راه حل های اون خیلی خیلی تشریحیه، به نظرم اگه به این صورت تست بزنیم، وقت کم میاد. از طرف دیگه اکثر دوستان کتاب کنکوری میخونن نه کتاب مرجع که بخوان با روش های ابتدایی و بسیار تشریحی به تست ها جواب بدن. مثل دروس مدار، الکترونیک، الکترومغناطیس، کنترل خطی، ریاضیات
2) انتشارات مدرسان => کتاب عالییه و تعداد دوره های آزمونش زیاده (از سال 77 تا 89 یعنی 13 دوره)
3) انتشارات پوران پژوهش=> کتاب خوبیه ولی تعداد دوره های آزمونش کمه (از سال 83 تا 89 یعنی 7دوره آزمون)
4) انتشارات پردازش (4جلد) => این کتاب هم کتابه خوبیه و آزمون های از سال 79 به این طرف رو داره (تقریبا هر جلد 2 یا 3 دوره)

sanup2006

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز
خوبین همگی؟
من دارم کاردانی آی سی تی میخونم.میخوام کنکور کاردانی به کارشناسی بدم و الکترونیک یا همین آی سی تی رو بخونم..
ممنون میشم راهنمائی کنین چه کتابایی بخونم بهتره
مرسی

;کاردانی به کارشناسی ::: الکترونیک و مدار ------» مدرسان شریف

xanth

عضو جدید
سلام من کتابایی که می خونم اینان:
مدار: بوران بژوهش کارو زرگر هم درس هم تست
سیگنال: بوران بژوهش ایین اکبری درس ، امیرعلی مومن زاده تست
معادلات : گاج
الکترومغناطیس : بارسه درس و تست بعد برای تست بیش تر سوال کنکورای قبل که از این منابع خیلی راضیم.
کنترل: علوی درس و تست
الکترونیک: بارسه برای تست کنکورای قبل
ریاضی مهندسی : مدرسان درس و تست

barghghodrat.ir

عضو جدید
من تجربه سالیان قبلم رو بگم خدمتتون ... فقط تست زدم و جاهای که بلد نبودم رو از جواب تسته می خوندم و یاد می گرفتم . اگر هم فکر می کنید پایه درسیتون ضعیفه جزوات بهتر از کتابه به نظر من. یه کار جالبی من دیدم گاج کرده و اونم تدریس مطالب درسی در حل تستهاست. این روشیه که من همیشه استفاده می کنم و با همین استراتژی تدریس می کنم

mbd368

عضو جدید
من امسال رتبه 36 الکترونیک کنکور کارشناسی ارشد را کسب کردم و این کتاب ها را خواندم
زبان تخصصی پارسه
زبان عمومی جزوه طرح 90 درصد قبولی پارسه
ریاضیات پارسه
مدار پوران پژوهش
کنترل جهش
سیگنال راهیان ارشد 2 جلدی نوشته امیر علی مومن زاده
الکترونیک ارشد سپاهان
سوالات سال های قبل از انتشارات تهران
امیدوارم موفق و موید باشید

hoomif

عضو جدید
سلام به همه دوستان و اساتید
رشته من برق - قدرت هست و اصولا برای خرید کتاب خیلی سریش بازی در میارم تا جایی که بعضی کتاب فروشی ها هم از دستم شاکی میشن و بعضی وقتها ...
بگذریم، فقط خواستم تجربیاتم رو برای دوستان برقی بگم تا برای خرید کتاب سر در گم نباشن و یا نرن یهو کتاب های یه موسسه رو یکجا بخرن و در نهایت پشیمون بشن، چون تو هر درس یه سری انتشارات خوب کار کردن و یه سری انتشارات متوسط و یه سری از انتشارات خیلی بد، و از اونجایی که همه ما دنبال بهترین هستیم پس نباید بی گدار به آب بزنیم و تمام کتاب های یه انتشارات رو بخریم، به همی دلیل برای هر درس چند کتاب معرفی کردم که جزء بهترین کتاب های موجود میباشند و شما میتونید با توجه به پیشنهاد بنده یا علاقه و یا تعصب روی یه موسسه یک یا دو تا از اون کتاب ها رو انتخاب کنید ...!!!

یه نکته کوچولو اما مهم => یه کتاب کنکوری خوب باید درسش ساده، جامع، مفید و همراه با مثال های زیاد باشه و همچنین تست زیاد داشته باشه و با همه این توصیفات کم حجم هم باشه...!!! و از اونجایی که چنین کتابی کم پیدا میشه، گاهی اوقات به دو کتاب برای یک درس نیازه...!؟، از طرفی باید بعد از خوندن هر مطلب به شدت تست حل کرد و در طی چند دوره، خلاصه مطلب و تست ها رو مررو کرد تا مطلب خونده شده به ذهن بلند مدت سپرده بشه

با توجه به نکته فوق، به نظر بنده کتاب های خوب برق_قدرت عبارتند از :

زبان عمومی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 1دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش (2جلد) => به نظرم بهترین کتاب موجوده
جلد اول گرامره و جلد دوم لغت و درک مطلبه که به نظر من اگه وقت کم دارید فقط جلد دوم رو بخرید چون از 15 سوال زبان عمومی 10سوال مربوط به لغت و درک مطلب و 5 سوال مربوط به گرامر هست
2) انتشارات پارسه => کتاب خوبیه
3) انتشارات جهش => این هم کتاب خوبیه

زبان تخصصی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 1دقیقه زمان دارد)
انتشارات پارسه یا انتشارات سمت، البته به نظر من کتاب زبان تخصصی پارسه بهترینه

ریاضی مهندسی : (8سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش => بهترین کتاب ریاضی مهندسی موجوده (البته مولف این کتاب همان مولف کتاب ریاضی مهندسی از انتشارات جهش بوده و ساختارش هم تقریبا مشابه ولی در سطح پایینتری هست)
2) انتشارات مدرسان => اگه از سنگین بودن کتاب پوران پژوهش ناراحتید، این کتاب رو پیشنهاد میکنم
3) انتشارات پارسه => تو چاپ جدیدش کاملتر شده ولی یه جورایی کاملتر و بدتر (مطالب غیر مفید زیاد داره)
4) انتشارات نصیر => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 750 صفحه)

معادلات دیفرانسیل : (4سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات پوران پژوهش => کتاب خیلی خوبیه (البته مولف این کتاب همان مولف کتاب معادلات دیفرانسیل از انتشارات جهش بوده و ساختار کتاب ها هم تقریبا مشابه هست)
2) انتشارات جهش => برای کسایی که یه کوچولو پیش زمینه دارن خیلی عالیه، مختصر و مفیده مثل کتاب های نکته و تسته (خودم اینو خریدم)
3) انتشارات پارسه => مثل کتاب ریاضی هندسیش تو چاپ جدیدش کاملتر شده ولی یه جورایی کاملتر و بدتر (مطالب غیر مفید زیاد داره)
4) انتشارات نصیر => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 700 صفحه)

آمار و احتمال : (3سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات مدرسان => بهترین کتاب موجوده
2) انتشارات پارسه => کتاب خوبیه ولی خیلی زیاده (حدود 650 صفحه) => آخه برای 3 تا سوال چقدر میخوای وقت بزاری

مدار های الکتریکی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => خیلی مختصر و مفید توضیح داده که اگه در کنارش یه کتاب تست باشه عالی میشه (خودم اینو خریدم)
2)انتشارات پوران پژوهش (2جلد) => کتاب کامل و خوبیه
3) انتشارات راهیان ارشد (2جلد) => کتاب خوبی به نظر میرسه

کنترل خطی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => کتاب بسیار خوبیه ولی باید در کنار یکی از دو کتاب زیر خونده بشه (خودم این کتاب + کتاب پردازش رو خریدم)
2) آریاز برادرانی => کتاب خوبی بود ولی ...
3) پردازش => اگه در کنار کتاب انتشارات جهش خونده بشه عالیه

بررسی سیستم های قدرت : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات جهش => بهتر از سایر کتاب هاست (خودم این کتاب رو خریدم)
2) انتشارات مدرسان=> کتاب خوبیه
3) انتشارات پوران پژوهش

ماشین های اکتریکی : (15سوال در آزمون می آید و هر سوال 3دقیقه زمان دارد)
1) انتشارات مدرسان => کتاب کاملی هست، اصولا یکی از ایراد های کتاب های مدرسان اینه که بیش از حد کامله
2) انتشارات پردازش => بهترین کتاب موجوده (ولی یه ایرادی که داره اینه که تایپ اون کثیفه، انگار کتاب رو کپی کردن) (خودم این کتاب رو گرفتم)

الکترومغناطیس : (15سوال در آزمون دارد)
1)انتشارات پارسه => برای شروع کسایی که تو این درس ضعیفن کتاب خیلی خوبیه ولی بعد از تسلط به اون باید یکی از دو کتاب زیر خونده بشه (خودم این کتاب + کتاب پردازش رو گرفتم)
2) انتشارات پردازش => به نظرم بهترین مکمل کتاب الکترومغناطیس پارسه هست، البته کسایی که پایه قوی دار به همین کتاب اکتفا کنن
3) انتشارات مدرسان => کتاب پر و پیمون و بیش از حد کامل

و نهایتا کتاب مجموعه تست :
1) انتشارات دانشگاه تهران (3جلد) => کتاب خوبیه ولی راه حل های اون خیلی خیلی تشریحیه، به نظرم اگه به این صورت تست بزنیم، وقت کم میاد. از طرف دیگه اکثر دوستان کتاب کنکوری میخونن نه کتاب مرجع که بخوان با روش های ابتدایی و بسیار تشریحی به تست ها جواب بدن. مثل دروس مدار، الکترونیک، الکترومغناطیس، کنترل خطی، ریاضیات
2) انتشارات مدرسان => کتاب عالییه و تعداد دوره های آزمونش زیاده (از سال 77 تا 89 یعنی 13 دوره)
3) انتشارات پوران پژوهش=> کتاب خوبیه ولی تعداد دوره های آزمونش کمه (از سال 83 تا 89 یعنی 7دوره آزمون)
4) انتشارات پردازش (4جلد) => این کتاب هم کتابه خوبیه و آزمون های از سال 79 به این طرف رو داره (تقریبا هر جلد 2 یا 3 دوره)

اینا که مال سال 90 بودن :razz:

hassanshaikhi

عضو جدید
من امسال رتبه 36 الکترونیک کنکور کارشناسی ارشد را کسب کردم و این کتاب ها را خواندم
زبان تخصصی پارسه
زبان عمومی جزوه طرح 90 درصد قبولی پارسه
ریاضیات پارسه
مدار پوران پژوهش
کنترل جهش
سیگنال راهیان ارشد 2 جلدی نوشته امیر علی مومن زاده
الکترونیک ارشد سپاهان
سوالات سال های قبل از انتشارات تهران
امیدوارم موفق و موید باشید

اگه میشه درصدهاتون هم بگید
مغناطیس صفر زدین؟

shahriar fatahi

عضو جدید
سلام میدونم سختترین فصل مدار فرکانسهای طبیعیه
کی میتونه یه کتاب خوب واسه فقط اون فصل بهم معرفی کنه بجز پوران

samsoon

عضو جدید
سلام .
من کنکوری نیستم و یه کتاب میخوام که مباحث رو خوب توضیح داده باشه و مثال های خوبی داشته باشه ... واسه دانلود هم باشه ...واسه مدار 2 و الکترونیک 1
ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا