کدام نشان را با توجه به تاریخ ایران، برای پرچم مناسب تر میدانید؟

کدام نشان را با توجه به تاریخ ایران، برای پرچم مناسب تر میدانید؟

• مجموع رای دهندگان
    99

سرباز ایران

عضو جدید
من به پرچم 1 رای میدم.
کاری هم با پیشینه تاریخی شاهنشاهی و دین خاصی ندارم.

به نظرم زیباتر و شکیل تر هست و یک حس غرور خاصی به آدم میده.
دقیقا مثل سرود ای ایران که وقتی میخونی ناخودآگاه غرور در آدم زنده میشه، اما این سر زد از افق رو که میخونی، بیشتر دوست داری بخوابی یا پاشی بری با ریتم و محتوای گوش خراشش.:(

شماره 2 که متاسفانه بیریخته و بیشتر شبیه عنکبوت و روتیل هست یا چندتا خنجر تو هم رفته.
کتاب قرآن دوره راهنمایی الله و بسم الله رو مثل پرنده و ...نوشته بودن که خیلی قشنگ بود، اگر اون بود بهتر بود.
آدم این رو میبینه، احساس نماد یک گروه خشن بهش دست میده، مثل اسکلت روی پرچم دزدهای دریایی هست که فقط برای دزدها جذابیت داشت.:D

شماره 3 هم بدک نیست ولی غرور خاصی برام ایجاد نمیکنه.

شماره 4 هم یک نماد خیلی قدیمیه که شاید یک عده فکر کنند ایجاد این نشان برای اولین بار به هیتلر مربوطه در حالیکه اصلا ربطی نداره.

ممنون که نظر خودتون رو گفتید و سعی نکردید به دیگران افکار خودتون رو تحمیل کنید

شیخ جابر

عضو جدید
از اولی خوشم نمی یاد چون من رو یاد قا جار میندازه
سومی رو نمی پسندم چون من رو یاد چیزی نمی ندازه (البته صلاح نیست بگم یاد چی میندازه نه این که یاد هیچی نمی ندازه )
چهارمیم که نشوسته پاکه

ولی دومی
من رو یاد تاریخ ایران میندازه یعنی دوران پر غرور بعد از اسلام و تمدن بزرگ اسلامی یاد صفویه و...
دومی من رو
یاد علمای ایران که از روزی که یادمه بشون افتخار کردم یاد ابن سینا و ....
دومی
چون من رو یاد فرهنگ و بزرگ و پر افتخارم میندازه و بش افتخار میکنم و احساس غرور میکنم یاد حافظ و سعدی و فردوسی
از دومی
چون من رو یاد خیلی چیز های دیگه میندازه از تاریخ ایران که هیچ کدومشون رو پیش از ورود این کلمه در ایران به خاطر ندارم

هر جور فکر میکنم اسم 2نفر از علمای ایران قبل از اسلام رو به یاد بیارم نمی دونم چرا نمی تونم یا چنتا شاعر پیش از اسلام
شاید ایراد از من باشه و حافظم

در هر حال دلیل دیگش که گزینه 2 رو انتخاب کردم این بود که من رو یاد احمدی روشن وحسین فهمیده انداخت.
و احساس غرور کردم .

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزینه هایی که گذاشته شده بسیار محدود است و جوابگوی سلایق نیست ولی من سخنم با مدیران است. دوستمون " خرداد ..." چرا اخراج شده اند؟ مستقیم اخراج شدند یا اخطارهایشان به حد اخراج رسید؟ ایشون به جز سخن حق چیزی نگفتند (البته میشد مودبانه تر بیان کرد و از کلمه مفت خور نباید استفاده میشد!) و در این شبهایی که گریه و زاری برای سرورو سالار حق گویان به راه است، جایزنیست کسی به جرم حق گویی تنبیه شود!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کاش گزینه ی هیچ کدام رو هم میذاشتی.

من به هیچ کدومشون رای نمیدم چون هرکدومشون بیانگر به نوع تفکر سیاسی یا دینی هستند و تا وقتی مردم ما دنبال این نوع نگاه باشند ( مثال یکی بگه الله یکی هم بگه اهورامزدا ) و سر این چیزها دعوا کنند این کشور درست بشو نیست چون هرکی خودشو حق میدونه ..

بنظرم اون وسط آرمی نداشته باشه بهتره .چون بیانگر تفکر خاصی نیست ...
ای کاش روزی برسه که قوانین این کشور با انسایت همخوانی داشته باشه نه دین و نژاد چون در اون صورت فقط تبعیض و تفرقه ست .

تکنو کرات

اخراجی موقت
ای کاش گزینه ی هیچ کدام رو هم میذاشتی.

من به هیچ کدومشون رای نمیدم چون هرکدومشون بیانگر به نوع تفکر سیاسی یا دینی هستند و تا وقتی مردم ما دنبال این نوع نگاه باشند ( مثال یکی بگه الله یکی هم بگه اهورامزدا ) و سر این چیزها دعوا کنند این کشور درست بشو نیست چون هرکی خودشو حق میدونه ..

بنظرم اون وسط آرمی نداشته باشه بهتره .چون بیانگر تفکر خاصی نیست ...
ای کاش روزی برسه که قوانین این کشور با انسایت همخوانی داشته باشه نه دین و نژاد چون در اون صورت فقط تبعیض و تفرقه ست .
آبا بودن آرمی در وسط پرچم بیانگر هویت یک ملت نیست؟؟؟؟ حال بحث اینکه دوستان ما می خواهند هویت خود را تغییر دهند نظر شخصیه!!!!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچکدوم...چون هر نشان نشانی از یک سری ترس...خفقان داره...کاش روزی برسه که نشان انسانیت رو بزارن روی پرچمهاااااااااااااااا

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس باید تاریخ رو به فراموشی بسپاریم مبحث دین را وارد این جریان نکنیم

آره واقعا باید فراموش شه...در هر برهه تاریخ یه سری افراد ظلم کردند ...ستم کردند... من کلا به این دیدگاه اعتقاد دارم که بر هر چی پافشاری بشه بدتر میشه برای همین باید دین از سیاست جدا باشه تا بر اساس شخصیت و انسانیتش در موردش فکر بشه و عقایدش رو بروز بده نه بر اساس اعتقاد و دینش

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
آره واقعا باید فراموش شه...در هر برهه تاریخ یه سری افراد ظلم کردند ...ستم کردند... من کلا به این دیدگاه اعتقاد دارم که بر هر چی پافشاری بشه بدتر میشه برای همین باید دین از سیاست جدا باشه تا بر اساس شخصیت و انسانیتش در موردش فکر بشه و عقایدش رو بروز بده نه بر اساس اعتقاد و دینش

:surprised:

ما اگه خودمون فراموش نمی کردم که الان وضعمون این نبود !!!!!!!

تکنو کرات

اخراجی موقت
متوجه منظور من نشدید شاید من هم هیچ دینی رو قبول نداشته باشم اما باید تاریخ ملتم رو بدونم کسی که تاریخ سرزمینشو ندونه باید اون رو تجربه کنه بحث سکولاریسم جدا از این مبحثه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متوجه منظور من نشدید شاید من هم هیچ دینی رو قبول نداشته باشم اما باید تاریخ ملتم رو بدونم کسی که تاریخ سرزمینشو ندونه باید اون رو تجربه کنه بحث سکولاریسم جدا از این مبحثه

همیشه این سوال تو ذهنمه که درسته ما باید از فرهنگ و تاریخمون اطلاع داشته باشیم ولی به چه قیمت؟حسرت خوردن که کاری عبثه... باید به جلو پیش رفت برای همینه که هنوز اینقدر عقبیم... نظام آموزشیمون که برگشت به قرن بوق... دانش و فناوری در حال پیشرفت ما در حال پس رفت

Shopenhaver

عضو جدید
بحث كردن در مورد اين موارد بي فايدس .
هر موقع حق انتخاب داشتيم بهتره بحث كنيم .

اگر مردم یک سرزمین حق انتخاب پرچم کشور خود را نداشته باشند، پس این حق از آن کیست؟
آیا پرچم فعلی رو هم یک عده تحمیل کردن و ما چاره ای جز پذیرشش نداشته ایم یا گزینه های دیگری هم بوده و مردم ایران گفته اند فقط همین نشان الله اونم به صورت خنجر.

vatanparast

عضو جدید
من به 1 رای دادم چون نشانی از تاریخ و تمدن و فرهنگ ما ایرانی هاست و یادآور تاریخ پرشکوهی که با ندانم کاری به دست تازیان بی ریشه به این روز افتاد

vatanparast

عضو جدید
قطعا پرچم کشور عزیزم ..........جمهوری اسلامی ایران .............نیاز به توضیح نداره

یقینا بر نام الله بوسه زدن به مراتب جاودانه تر است تا بوسه بر شیر و خورشید و امثالهم !

در ضمن ماشاالله چقدرررررررررر کاربر تازه وارد !

چقدر این جمله برای من آشناست ، دوست که نمیشه گفت ولی ای آدم ( البته با تردید) این جمله دقیقا همون برداشتی هست که بت بزرگ به معترضین اجتماعی اطلاق میکنه ، یعنی کسانی که وجود خارجی ندارن و از آن طرف مرزها وارد کشور شدن و فریاد آزادی سر میدن ، واقعیت رو نمیشه انکار کرد امثال شما در اقلیت هستید تنها پناه شما تمسک به قدرت قداره به دست ها و جانیان بالفطره هست و دور نیست زمانی که به زباله دان تاریخ سپرده خواهید شد

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چقدر این جمله برای من آشناست ، دوست که نمیشه گفت ولی ای آدم ( البته با تردید) این جمله دقیقا همون برداشتی هست که بت بزرگ به معترضین اجتماعی اطلاق میکنه ، یعنی کسانی که وجود خارجی ندارن و از آن طرف مرزها وارد کشور شدن و فریاد آزادی سر میدن ، واقعیت رو نمیشه انکار کرد امثال شما در اقلیت هستید تنها پناه شما تمسک به قدرت قداره به دست ها و جانیان بالفطره هست و دور نیست زمانی که به زباله دان تاریخ سپرده خواهید شد

به زعم شما اقلیت
ولی اقلیت فعال بهتر از اکثریت تنبل و ترسو و پشت مانیتور نشینه:smile:
اون جمله آخرتون هم زیادی پوسیده است، 33 سال پیش تاحالا همین حرفو میزنن، کمی آپدیت شوید...

آخرین ویرایش:

vatanparast

عضو جدید
به زعم شما اقلیت
ولی اقلیت فعال بهتر از اکثریت تنبل و ترسو و پشت مانیتور نشینه:smile:
اون جمله آخرتون هم زیادی پوسیده است، 33 سال پیش تاحالا همین حرفو میزنن، کمی آپدیت شوید...

دوست عزیز!!!!! غیر از زباله دان تاریخ گزینه های دیگه ای هم هست ، خواستی بگو بفرستیمتون همونجا :redface:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز!!!!! غیر از زباله دان تاریخ گزینه های دیگه ای هم هست ، خواستی بگو بفرستیمتون همونجا :redface:
بنده دوست شما نیستم همانطور که خودتون در مورد محمد اقا گفتید:
دوست که نمیشه گفت ولی ای آدم ( البته با تردید)
ولی شما رو آدم میدونم، منتها آدمی که سر در برف کرده;)

شما همیشه از پشت مانیتور و با کیبورد رجز میخونید؟ شعارهای مجازی:biggrin:

آخرین ویرایش:

vatanparast

عضو جدید
بنده دوست شما نیستم همانطور که خودتون در مورد محمد اقا گفتید:

ولی شما رو آدم میدونم، منتها آدمی که سر در برف کرده;)

شما همیشه از پشت مانیتور و با کیبورد رجز میخونید؟ شعارهای مجازی:biggrin:

خب ای انسان ، اون دوره ای ما برای مطالبات عدالت خواهانه جلوی مجلس متحصن شده بودیم شما در حال حفظ جدول ضرب برای جواب پس دادن به معلمت بودی، و اون موقع که من مسئول بسیج یکی از دانشگاه های معتبر بودم شما با دوستات گل کوچیک بازی میکردی ، پس لطفا سکوت کن فرزندم

پ.ن: چه جالب اصفهانیم هستی پس میدونی صنعتی اصفهان کجاست و چه دانشگاهیه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب ای انسان ، اون دوره ای ما برای مطالبات عدالت خواهانه جلوی مجلس متحصن شده بودیم شما در حال حفظ جدول ضرب برای جواب پس دادن به معلمت بودی، و اون موقع که من مسئول بسیج یکی از دانشگاه های معتبر بودم شما با دوستات گل کوچیک بازی میکردی ، پس لطفا سکوت کن فرزندم

پ.ن: چه جالب اصفهانیم هستی پس میدونی صنعتی اصفهان کجاست و چه دانشگاهیه

چقدر من من میکنید!
فکر نکنم شما نه سن من رو بدونید و نه کارهایی که کرده ام، خوشبختانه بنده اهل من من نیستم
واین تفاوت بزرگ امثال من، با امثال شماست:smile:

شما در ذات خود یک دیکتاتور هستید، چون در منطق کم اوردید، شروع به من من کردن کردید و سپس گفتید سکوت کنم
یاد بگیرید که منطقی حرف بزنید، و سعی کنید کمی مخالف خودتون رو تحمل کنید و دست و پا نزنید برای ساکت کردنش;)

ولی شرمنده، بنده در مقابل کسانی که به نام وطن پرستی، وطن فروشی میکنند نمیتونم ساکت باشم و هرجا ببینمشون جلوشون می ایستم.

vatanparast

عضو جدید
چقدر من من میکنید!
فکر نکنم شما نه سن من رو بدونید و نه کارهایی که کرده ام، خوشبختانه بنده اهل من من نیستم
واین تفاوت بزرگ امثال من، با امثال شماست:smile:

شما در ذات خود یک دیکتاتور هستید، چون در منطق کم اوردید، شروع به من من کردن کردید و سپس گفتید سکوت کنم
یاد بگیرید که منطقی حرف بزنید، و سعی کنید کمی مخالف خودتون رو تحمل کنید و دست و پا نزنید برای ساکت کردنش;)

ولی شرمنده، بنده در مقابل کسانی که به نام وطن پرستی، وطن فروشی میکنند نمیتونم ساکت باشم و هرجا ببینمشون جلوشون می ایستم.

23-یا 24 سال بیشتر نداری پس تخمینی که زدم درسته ، کارهایی هم که کردی با توجه به نوع ادبیاتت میشه حدس زد ، خوشبختانه سال ها فعالیت تو بسیج منو با خصلت امثال شماها به خوبی آشنا کرده ، و اما دیکتاتوری نمیدونم شاید ته مونده اخلاق دوران مسئولیتم تو بسیج باشه اگه اینطور باشه سعی میکنم اصلاح کنم، و اما وطن اگر منظورت ایران باشه بله من جانم رو براش میدم ولی اگه منظورت (جمهوری اسلامی) ایران باشه به ثمن بخس خواهم فروخت:redface:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
23-یا 24 سال بیشتر نداری پس تخمینی که زدم درسته ، کارهایی هم که کردی با توجه به نوع ادبیاتت میشه حدس زد ، خوشبختانه سال ها فعالیت تو بسیج منو با خصلت امثال شماها به خوبی آشنا کرده ، و اما دیکتاتوری نمیدونم شاید ته مونده اخلاق دوران مسئولیتم تو بسیج باشه اگه اینطور باشه سعی میکنم اصلاح کنم، و اما وطن اگر منظورت ایران باشه بله من جانم رو براش میدم ولی اگه منظورت (جمهوری اسلامی) ایران باشه به ثمن بخس خواهم فروخت:redface:

خب پس مشخص شد هیچی درباره من نمیدونید و توهماتتونه که به من نسبت میدهید
چون من نه 23 یا 24 ساله ام و نه در بسیج بوده ام...
خیلی خوبه که از بسیج اومدین بیرون، چون حتی 1 نفر که منافقانه هم تو بسیج نباشه کمک میکنه به قدرت گرفتن بیشتر بسیج.

مرسی که وطن فروشیتون رو تایید کردید، عرض کرده بودم خدمتتون، امثال شما سر در بالین غرب دارید، امثال شما رو هم من خوب میشناسم:smile:

vatanparast

عضو جدید
خب پس مشخص شد هیچی درباره من نمیدونید و توهماتتونه که به من نسبت میدهید
چون من نه 23 یا 24 ساله ام و نه در بسیج بوده ام...
خیلی خوبه که از بسیج اومدین بیرون، چون حتی 1 نفر که منافقانه هم تو بسیج نباشه کمک میکنه به قدرت گرفتن بیشتر بسیج.

مرسی که وطن فروشیتون رو تایید کردید، عرض کرده بودم خدمتتون، امثال شما سر در بالین غرب دارید، امثال شما رو هم من خوب میشناسم:smile:

بنده بین وطن و حکومت فرق قائل ام و کنایه من رو متوجهنشدی، ایران وطن محسوب میشه و جمهوری اسلامی حکومت ، هرکسی مختاره ایدئولوژی خاص خودشو داشته باشه و براون اساس حکومتی رو نقد کنه، من در جواب هات نشانی از دفاع از یک ایدئولوژی نمیبینم ، لطفا پاسخی بده که نشانی از غرض ورزی شخصی نداشته باشه،همچنین لازمه بگم اون چیزی که بنده رو مجاب کرده از ایدئولوژی سابقم دست بکشم بر اساس دنیای واقعی و تجربیات و مشاهداتی هست که چه در فعالیتم در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی هر روز باهاش درگیرم ، و همچنین خدمت 16 ماهم در یکی از نهاد های امنیتی اون هم بعد از انتخابات 88 که به چشم جنایت هارو دیدم ، بنابراین آنچه ایدوئولوژی بنده رو تغییر داده مشاهدات و تجربیات عملیه ، نه تبلیغات ، خوشحال میشم بدونم چه چیزی مبانی تفکرات شمارو تشکیل میده