کدام نشان را با توجه به تاریخ ایران، برای پرچم مناسب تر میدانید؟

کدام نشان را با توجه به تاریخ ایران، برای پرچم مناسب تر میدانید؟

• مجموع رای دهندگان
    99

Shopenhaver

عضو جدید
با توجه به شناخت و اگاهی خودتون از تاریخ ایران،

به عنوان یک ایرانی با هر قومیت و نژاد کدام نشان را، برای پرچم ایران مناسب تر میدانید؟

علت انتخابتون رو هم توضیح بدین.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=119143&d=1351014932

پیوست ها

• iran.jpg
    iran.jpg
    14.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Sahara.

عضو جدید
برای شماره 3 خیلی ارزش قائلم ولی مثل شماره 2 بیشتر نماد مذهبیه تا ملیت.
شیر همیشه سنبل شجاعت و غرور بوده.
به شماره 1 رای دادم،چه پرچمی داشتیم و چی شد !!! :(

هیچ ارتباطی هم با سلطنت و طاغوت و... نداره، اسلام حتی تاریخ مارو هم نابود کرد، چون ایرانی از خودباخته در این سرزمین زیاد بوده و هست.

خرداد..

اخراجی موقت
چه کساني از تاريخ معاصر ايران وحشت دارند؟
قضاوت با مردم شريف ايران.
ميخواهيم بررسي كنيم كه چه كساني از اگاهي مردم نسبت به تاريخ معاصر ايران وحشت دارند؟ به چه دليل ميترسند؟ براي تحريف تاريخ چه اقداماتي انجام ميدهند؟ چه منغعتي دارند؟ كسروي در مورد تاريخ گفت: بدبخت ملتی که تاریخ خود را نداند. تیره بخت تر از آن، ملتی که علاقه مند به دانستن تاریخ خود نباشد. شوربخت تر از همه، ملتی که تاریخ خود را به ریشخند بگیرد. براي مقدمه و اگاهي دوستان، حركت مردم از دوره اميركبير و شروع جنبش مشروطه(١٠٦ سال پيش) و گذر از دو ديكتاتوري پهلوي و اسلامي يك حركت و جنبش ١٧٠ ساله است. در اين دوران، ما مسيري مستمر و طولاني پيموده ايم. دستاوردهاي بزرگ و غير قابل انكار داشتيم. اشتباه و خطا هم داشتيم. گاهي به سرعت رفتيم. گاهي كند رفتيم. در اين مسير تاريخي، بزرگ مرداني چون امير كبير دلسوز مان بودند و براي خدمت به ايران از جان مايه گذاشتند و ماندني شدند، خائنيني بودند كه ايران را به هيچ فروختند و لعن ابدي گرفتند. در تاريخ معاصر ايران، هر جا حركت اصلاحي يا جنبش مشروطه خواهي مردم شريف و ازاده ديده ميشود، هر جا كه خواستيم اگاه شويم، خرافات را كنار زده و مثل ملل مترقي جهان از فكر و دانش براي زندگي بهره جويم، مقاومت اخوند جماعت هم ديده ميشود. انگار اين جماعت در ايران به غير از منفعت طلبي، مفت خوري، تنبلي و راحت طلبي، دروغگويي، فريبكاري،خرافه پرستي، دغلبازي، انكار، اغراق، تهمت، دشمني كينه ورزي، و نظير اين خصلتها، كار ديگري نداشتند. به تعدادي از وقايع اصلاحي مانند ابله كوبي امير كبير و مقاومت اخوند جماعت، ايجاد دارالفنون و مدارس جديد، وقايع تبريز، و غيره اشاره كرديم و البته به وقايع ديگري نظير مقابله دوش و خزينه، حق انتخاب زنان، تكفير روشنفكران، و امثالهم اشاره و تكرار خواهيم كرد، انقدر وقايع را تكرار ميكنيم تا هيچگاه يادمان نرود كه اخوند جماعت چه بر سر ملت ايران آورده است. اخوند جماعت چرا در برابر اصلاحات مقاومت كرده، ميكنند و خواهند كرد؟ جواب ساده است چون با اگاهي مردم اين جماعت نابود ميشوند و هيچ اثري از اينها باقي نخواهد ماند. اينها براي بقاي خويش ميجنگند و بقاي اينها در جهالت مردم و عقب افتادگي ايران است. براي بقاء و ارتزاق خويش هيچ فن و حرفه اي بلد نيستند. موجوداتي هستند كه از پول مردم جان گرفته و با ان رشد كرده اند. بي جهت نيست كه قشر مفت خور اخوند صفت از اگاهي مردم ميترسند و تاريخ را تحريف ميكنند تا خودشان را در پشت دروغ هاي تاريخي پنهان كنند. جماعتي كه جلوي چشم ميليونها ايراني سوريه را بحرين ترجمه ميكند. جماعتي كه از انتشار اخبار زلزله ورزقان و اهر وحشت دارد. جماعتي كه برگزاري اجلاس سران را پيروزي بزرگ و نعمت خداوندي اعلام ميكنند. ما از دوستان قضاوت ميخواهيم و شما را داور قرار ميدهيم، كار علمي اين جماعت تشكيل ٢٠٠ اكيپ مجهز، با مخارج دهها ميليارد تومان براي رويت هلال ماه است. بنا به گفته خودشان بايد با چشم غير مسلح ديده شود. اين دستاورد علمي اقايان است. شما اين كار را با پروژه مريخ نورد امريكا مقايسه كنيد. اينان حكومت مشروطه را غصب كرده اند. در اينده در باره مقاومت اخوند ها در برابر پيشرفت ايران با تكيه بر مستندات تاريخ معاصر بيشتر گفتگو خواهيم كرد.

Sina.Taheri

عضو جدید
شیر و خورشید یک چیز دیگه است.
زیبایی،شکوه، غرور و وقتی هم کنارش سرود ای ایران بزنن که دیگه عطر وطن همه جارو پر میکنه.
اما پرچم فعلی با این سرود سر زد از افق مهر خاوران پیامت ای امام !!! خواب و خمیازه رو به چشمات میاره.

واقعا طراح پرچم و سراینده سرود ملی پس از انقلاب با خودشون چی فکر کردن؟

Shopenhaver

عضو جدید
شیر و خورشید یک چیز دیگه است.
زیبایی،شکوه، غرور و وقتی هم کنارش سرود ای ایران بزنن که دیگه عطر وطن همه جارو پر میکنه.
اما پرچم فعلی با این سرود سر زد از افق مهر خاوران پیامت ای امام !!! خواب و خمیازه رو به چشمات میاره.

واقعا طراح پرچم و سراینده سرود ملی پس از انقلاب با خودشون چی فکر کردن؟

فکری در کار نبوده، روی یکسری هیجانات و شور حسینی برداشتن، کل تاریخ این سرزمین رو طاغوتی خوندن و پرچمش رو پایین کشیدن !!!
نمیدونم وقتی قوم مغول هم ایران رو اشغال کرد پرچم ایران رو پایین کشید و پرچم خودش رو بالا برد . :razz:
تعویض تاریخ و پرچم با یک انقلاب در این عصر، شگفت انگیزه.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان:
من یه مدت داشتم در مورد پرچم ایران تحقیق می کردم:
Shopenhaver عزیز کاش عکس عقاب رو هم می گذاشتی!!!!
در زمان هخامنشیان ایرانیان با پرچم هایی حرکت می کردند که نماد عقاب بر روی آنها حک شده بوده، ولی بعد ها این نشانه در اروپا بیشتر مورد استفاده قرار گرفت
این شیر و خورشیدی که قرار دادین ، در ابتدا به این صورت نبوده، بلکه فقط یک شیر بدون صورت بوده ، و بعد ها در عهد قجر صورت هم به آن اضافه شد ، البته اگه یادم مونده باشه ، شیر و خورشید ( منظورم ترکیب این دو بوده) در عهد پهلوی صورت گرفته و شمشیر هم فکر کنم در همین دوران به این تصویر اضافه شده ،
در کل شیر در زمان قاجار به عنوان پرچم ایران برگزیده شده و به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گرفته و علت آن هم وجود شیر زرد ایرانی بوده است ،
پ.ن: خیلی وقت قبل در این باره مطالعه کردم و زمان و دوره ها رو دقیقا به خاطر ندارم ،
دوستانی که پرچم الانی رو حاصل شور اضافی و جو زدگی می دونند و به آن انتقاد دارند ک خوب این انتقاد حق شماست ولی هر انقلابی خواستگاه و نتایج و خواسته های خودش رو داره ، و قطعا با به وقوع پیوستن آن خیلی چیز ها تغییر می کنه حتی خیلی از فرهنگ ها و جنابShopenhaver مقایسه حمله مغول با انقلاب ایران ، این شائبه رو برای آدم ایجاد می کنه که گویی مطالعه تاریخی ندارید خدای ناکرده!!!! مقایسه حمله مغول با انقلاب ایران!!!!!!!!!!!!!! حمله .... انقلاب مردمی!!!!!!!
این خواست خود مردم بوده ،
گرچه موضوع کل تاپیک چیزی جز برانگیختن احساسات رو در پی نخواهد داشت ، لکن خود من نمادی که به خدا نزدیک تر باشه رو بیشتر می پسندم چون زمانی که مردم دیگر جاهای جهان در غار همدیگه رو می خوردند ایرانیان خدای یکتا رو می پرستیدند، گرچه مسلمان نبودند و دینی به نام اسلام نیامده بود!

نیچه

عضو جدید
دوستانی که پرچم الانی رو حاصل شور اضافی و جو زدگی می دونند و به آن انتقاد دارند ک خوب این انتقاد حق شماست ولی هر انقلابی خواستگاه و نتایج و خواسته های خودش رو داره ، و قطعا با به وقوع پیوستن آن خیلی چیز ها تغییر می کنه حتی خیلی از فرهنگ ها و جنابShopenhaver مقایسه حمله مغول با انقلاب ایران ، این شائبه رو برای آدم ایجاد می کنه که گویی مطالعه تاریخی ندارید خدای ناکرده!!!! مقایسه حمله مغول با انقلاب ایران!!!!!!!!!!!!!! حمله .... انقلاب مردمی!!!!!!!
گرچه موضوع کل تاپیک چیزی جز برانگیختن احساسات رو در پی نخواهد داشت ، لکن خود من نمادی که به خدا نزدیک تر باشه رو بیشتر می پسندم چون زمانی که مردم دیگر جاهای جهان در غار همدیگه رو می خوردند ایرانیان خدای یکتا رو می پرستیدند، گرچه مسلمان نبودند و دینی به نام اسلام نیامده بود!

مذاهب میان و میرن، چیزی که پایدار میمونه تاریخ یک کشور هست.
واژه الله رو هم فرض کنیم از نظر مسلمانان مقدس، چه دخلی به پرچم ایران داره؟
الان بریم توی تخت جمشید و بالای هر کتیبه یک سوره قرآن حکاکی کنیم که نام الله همیشه برتر باشه کار خوبیه؟
تاریخ بحثش جداست، دین هم بحثش جدا.

اتفاقا من هم مثل shopenhaver عزیز فکر میکنم.
کشیدن پرچم یک کشور به پایین و بالا کشیدن پرچمی دیگر، جز اشغال اون سرزمین معنی دیگری در تاریخ نداشته.
حالا از نظر شما این اشغال امری مقدس هست، نظر شماست.

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بین چهار تا شیر و خورشید رو ولی اگر میشد هیچ نشانی نزاشت به نظرم قشنگتر بود . اگر یه روز انقلاب بشه اگر دعوا سر نشان زیاد بود میشه هیچی وسط نزاشت نظر شما چیه؟

Shopenhaver

عضو جدید

جناب بادی گراد، مردم در چه زمانی رای به تعویض پرچم دادند؟
آقای خمینی و فدائیان ایشان چنین تصمیمی گرفتند و اونزمان هم قوای مسلح دست اونها بود.
هرکاری هم دوست داشتند میکردند، پرچم یک کشور اگر بنا باشه عوض بشه، باید یک رفراندوم عمومی برگزار بشه چون متعلق به تک تک مردمه.

نه یک رهبر دینی که سوار بر موج احساسات دینی یک ملت، تمامی اندیشه های خودش رو بر تاریخ تحمیل کند.
هر نمادی هم جایی دارد، اینجوری نام همه مسلمانان باید عبدالله باشد و در همه پرچم ها الله !!!

که البته وقتی ملیت ها فراموش میشن، ایران تنها کشوری خواهد شد که زبان پرچمش زبان مردمش نیست.

Shopenhaver

عضو جدید
شماره 2 ................

بدون توضیح................

چرا بدون توضیح؟؟!!!
به نظر من هرکسی هر نظری داره، باید با اقتدار ازش دفاع کنه، خوب شما هم اگر معتقدین تاریخ ارزشی نداره و باید نشان های تاریخی ساقط و الله جای اونهارو بگیره، ایرادی نداره دلیلتون رو بگین.

hastyh

عضو جدید
به نظرم نشان شیر و خورشید قشنگه ولی اگه نشان فروهر باشه خیلی شیک تر و قشنگ تر میشه.

در ضمن فروهر نشان از امپراطوری عظیم و کهن ایران داره.

پس به فروهر رای دادم یعنی3

فروزان_F

کاربر بیش فعال
نظرمن گزینه دومیه ب نظرم وقتی ادم ب ی چیزی ایمان داره همه چیز دیگه غیر اون براش بی ارزشه تاریخ کشورم مهمه...ولی اون چیزی ک باورش دارم ک بوده هست و خواهد بود برام مهمتره و تاریخش از هزارتای کشورم تاریخی تره.
حالا اگه شما فک میکنید قدمت کشورتون مهمتر از افرینندشه بحثش جداس.

Sahara.

عضو جدید
نظرمن گزینه دومیه ب نظرم وقتی ادم ب ی چیزی ایمان داره همه چیز دیگه غیر اون براش بی ارزشه تاریخ کشورم مهمه...ولی اون چیزی ک باورش دارم ک بوده هست و خواهد بود برام مهمتره و تاریخش از هزارتای کشورم تاریخی تره.
حالا اگه شما فک میکنید قدمت کشورتون مهمتر از افرینندشه بحثش جداس.

شما اسمتون فروزان هست، اعراب حمله کنند و اسمت رو بذارند سکینه و بگن الله از این اسم بیشتر خوشش میاد، هم عربیه و هم معنی بهتری میده.
حالا اگه اسم غیر دینی رو به اسم دینی ترجیح میدین بحثش جداست.
چه عکس العملی نشون میدین؟

هرچیزی جای خودش خوبه، اینکه بگیم خدا آفریننده هست و باید همه جا بر چیزهای دیگر برتری یابد، که دیگه چیزی نمیمونه.
متاسفانه اکثرمون با خلط مبحث، کاری میکنیم که هیچ چیزی سر جای خودش نیست.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این تاپیکو گم کرده بودم کجاست این؟؟!!!
با توجه به شناخت و اگاهی خودتون از تاریخ ایران،
به عنوان یک ایرانی با هر قومیت و نژاد کدام نشان را، برای پرچم ایران مناسب تر میدانید؟
علت انتخابتون رو هم توضیح بدین.
استارتر عزیز شما خواسته یا ناخواسته در تاپیک خودتان با حاشیه رفته اید ، علت انتخاب را خواستید نه علت عدم انتخاب !!!!
جناب بادی گراد، مردم در چه زمانی رای به تعویض پرچم دادند؟
آقای خمینی و فدائیان ایشان چنین تصمیمی گرفتند و اونزمان هم قوای مسلح دست اونها بود.
هرکاری هم دوست داشتند میکردند، پرچم یک کشور اگر بنا باشه عوض بشه، باید یک رفراندوم عمومی برگزار بشه چون متعلق به تک تک مردمه.

نه یک رهبر دینی که سوار بر موج احساسات دینی یک ملت، تمامی اندیشه های خودش رو بر تاریخ تحمیل کند.
هر نمادی هم جایی دارد، اینجوری نام همه مسلمانان باید عبدالله باشد و در همه پرچم ها الله !!!

که البته وقتی ملیت ها فراموش میشن، ایران تنها کشوری خواهد شد که زبان پرچمش زبان مردمش نیست.

شوپنهاور عزیز نام کاربری من بادی گارد است.
:gol:
در مورد تاریخ و نحوه ی تغیر این پرچم من تحقیاتی نداشتم ، پس در مورد تاریخ آن ارائه نظر نمی کنم! شما چنانچه ازموج سواری آقا و فدائی هایشان مدرکی و یا سند و یا جزئیاتی می دانید ، ارائه دهید ، در غیر این صورت گفتارتان توهین تلقی می شود!!!
و اما فکر کنم پست من رو کامل نخوندید و گزینشی به آن پاسخ دادید،
هر انقلابی خواستگاه خود را دارد ،و خواستگاه این انقلاب هم اسلام عزیز است ، پس نتیجه آن روی کار آمدن نماد های اسلامی خواهد بود، انتظار نداشته باشید در انقلابی که هدف آن مبارزه با پهلوی است از نماد آن برای رسمیت نظام خود استفاده کند،
در ضمن این پرچم فکر کنم در همان نخستین روز های انقلاب تغییر یافته ، در حالی که نوپا بوده ، و اگر مورد پسند مردم نبود همان زمان موجبات تغییر آن فراهم می گردید ، چون بر خلاف گفته شما در آن دوره قدرت نظامی وجود نداشته و فقط کمیته های محلاتی و در سطوح بسیار محدود فعالیت می کردند...
جناب شوپنهاور اگه امکانش هست یک توضیح در مورد مقدمات رفراندوم بدهید که به همین راحتی آن را خرج می کنید ، برای یک پرچم یک رفراندوم بسیار مضحک به نظر می رسد در حالی که کشور تا چندیدن سال انتخابات حیاتی اش را با مشقت فراوان مدیریت می کرد!!!
و اما در مورد نماد ها:
نماد های هر کشوری با توجه به موارد زیادی که البته تاریخ هر کشور هم جزئی از آن است انتخاب می شود ،
شما جایگاه شیر و یا شمشیر آن را در زمان حاض در یک جای فرهنگ ایران پیدا کنید ، از شیر که چیزی جز یک نام نمانده و شمشیر هم بعد ها و در همین یکی دو قرن اخیر به آن اضافه شده.بماند که آنان برای سلسله هایی اند که نظام موجود با آنان در تضاد است.اگر شما می گویید شیر و خورشید من هم می گویم چرا ببر و خورشید نه؟؟! اصلا چرا یوز پلنگ و خورشید نه؟؟؟ یوزپلنگ هم که داریم!؟
واضح است که یکی از علل انتخاب این نماد مخالفت با نظام کنونی است.
اصلا شما اگر به تاریخ این کشور و اصالت آن اهمیت می دهید چرا نام شوپنهاور را برای کاربری خود برگزیده اید؟؟!!! علاقه؟؟رشته؟؟ارتباط با علم او؟؟ تاریخ ایران زمین؟؟؟!!!
نماد فربهر ( یا فروهر) : انتظار نداشته باشید در کشور اسلامی نماد پهلوی و یا آیین زرتشت بر روی پرچم باشد
و آما آخری هم به کل از مرحله پرت است ، حتی اگر الان هم دین کشور ما زرتشتی باشد و الان هم 200 سال قبل! باز با فرهنگ ما در تضاد است، ایرانیان علاقه وافری به یکتا پرستان دارند که این نماد هم کاملا با آنان در ضدیت است...

و اتفاقا این نماد هم کاملا در جای خود قرار دارد ،
شما خواسته یا ناخواسته بر گفته های من صحه گذاشتید ، تشکر.در کشور و نظام و انقلاب اسلامی که انقلابش با دگرگونی کامل همراه بوده نماد نظام های قبلی جایی ندارد!
آوردن نام عبدالله و اسم الله در پرچم ها و نام ها هم حرفتان کاملا نامفهوم است ،
من کاری به کشور های دیگر ندارم ، اما مگر کشورهای اطراف همه شان پرچم هایشان به تاریخ آنان مرتبط است؟؟
اصلا در خود کشور آمریکا ، ستاره و خطوط موازی مثلا تاریخ این کشور را نشان می دهد؟؟!!!!!! و یا با آیین و دین الانی آن در ارتباط است؟؟!!!!!

شما اسمتون فروزان هست، اعراب حمله کنند و اسمت رو بذارند سکینه و بگن الله از این اسم بیشتر خوشش میاد، هم عربیه و هم معنی بهتری میده.
حالا اگه اسم غیر دینی رو به اسم دینی ترجیح میدین بحثش جداست.
چه عکس العملی نشون میدین؟
هرچیزی جای خودش خوبه، اینکه بگیم خدا آفریننده هست و باید همه جا بر چیزهای دیگر برتری یابد، که دیگه چیزی نمیمونه.
متاسفانه اکثرمون با خلط مبحث، کاری میکنیم که هیچ چیزی سر جای خودش نیست.
خانم صحرا،
حمله اعراب؟؟ انقلاب ایران؟؟؟ تغیر نام فروزان به سکینه؟؟؟ الله؟؟؟؟ خوشآیند الله؟؟!!!!!
اگر خدا آفریننده است که هست پس بر هر چیزی برتری دارد
خلط مبحث را هم در گفته های خود بجویید!!!!

الان بریم توی تخت جمشید و بالای هر کتیبه یک سوره قرآن حکاکی کنیم که نام الله همیشه برتر باشه کار خوبیه؟
کشیدن پرچم یک کشور به پایین و بالا کشیدن پرچمی دیگر، جز اشغال اون سرزمین معنی دیگری در تاریخ نداشته.
جناب نیچه ، مذاهب می آیند و اما نمی روند بلکه باقی می ماندد و جزئی از تاریخ هر کشور می شوند. بر خلاف گفته شما!
اگر مذاهب می روند پس چرا نام نیچه بر روی کاربری شما مانده است؟؟!!!! تاریخ کشور خود وابسته به مذهب همان کشور است ، شما بیایید ایران را منهای مذهب ( آیین زرتشت) کنید، آن وقت است که باید رستم و اسفندیار را به فراموشی بسپارید ، بماند که امپراطوری ها را هم پاک می کنید!!!
نکته ای که دقت نفرموده اید حرمت قرآن است که نباید آن را در هر جا حک کرد عزیز من ، گرچه ربط و حرف شما در رابطه با این حکاکی کاملا بی ربط با بحث و حتی نوشته های پیشین هم فکران خودتان است!
اگر به نظر شما پرچمی پایین کشیده شده وانقلاب اشغال است و انقلابیون متجاوز آن هم نظر شماست ...

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
مذاهب میان و میرن؟
کجا میرن؟
الله به فارسی میشه خدا ، پروردگار
انگیلیسیش میشه god
فکر کنم این واژه تقریبا برا همه انسانها مقدس باشه به غیر از اونایی که خدا رو انکار میکنن
دین بحثش از تاریخ جداست؟
این تاریخی که شما میگی چیه اصلا؟
کیه؟
کجاست؟
تاریخ معنیش چیه؟

تاریخ در لغت به معنای تعیین زمان رویدادهاست . این واژه در عربی و فارسی و ترکی با مفاهیم متعدد به کار می رود. در قرآن کریم و احادیث واژة تاریخ به کار نرفته است . اولین بار این کلمه در منابع سدة دوم دیده شده و از سدة سوم به بعد کاربرد آن رایج گردیده است (روزنتال ، ص 13). در بارة ریشه و اشتقاق آن میان لغویان عرب اختلاف نظر وجود دارد (قلقشندی ، ج 6، ص 234). ابوسعید عبدالملک بن قریب اَصمَعی (متوفی 213) آن را واژه ای عربی دانسته و گفته است که قیسیها (یکی از قبایل بزرگ عرب ) مصدر آن را اَرَخ و تمیمیها (دیگر قبیلة بزرگ عرب ) وَرَخ می دانند (صولی ، ص 180)، اما أرخ رایجتر شده است (سالم ، ص 17)

تاریخ رو چه چیزی شکل میده؟ رویداد ها و اتفاقاتی که قبلا افتاده
تاریخ اینده را چه کسانی شکل میدهند ؟
نقش مردم در تاریخ چیه؟
الان دین مردم ایران چیه؟

اشغال؟مگر مثلا آمریکا حمله کرده که اشغال کرده یا اسرائیل حمله کرده که اشغال کرده؟
مردم یک کشور بر علیه سردمداران مزدور یک کشور قیام کرده و انقلاب کردند. همین انقلاب میشه جزئی از تاریخ ایران
و برای اینکه نشانه همین حکومت های طاغوتی رو عوض کنن طرح پرچم رو عوض کردن

در همین تاریخی که شما میگی تاریخ پرچم ایران هم هست که همیشه دستخوش تغییرات زیادی شده

پرچم ایران، قرن هاست سه رنگ و دارای رنگ‌های سبز، سفید، و قرمز می‌باشد. نشان پرچم نشان جمهوری اسلامی نام دارد که شرح و تفسیر رسمی آن در اصل 18 قانون اساسی آمده‌است. اما بطور خلاصه این نشان بیان‌گر واژه «الله» و شعار «لا اله الا الله» است که روی رنگ سفید پرچم قرار گرفته‌است. همچنین 22 «الله‌اکبر» به رنگ سفید و به نشانه پیروزی انقلاب در روز 22 بهمن، در حاشیه پایین رنگ سبز و حاشیه بالای رنگ قرمز نوشته شده‌است.

در تاریخ نماد و بیرق اولین بار به پرچم یا درفش کاویانی اطلاق شده است که کاوه آهنگر برای جنگ با ضحاک ستمگر از آن استفاده کرد. البته در اوستا به درفشی به شکل
گاو بالدار (درفشا) اشاره شده‌است. پرچم دوران هخامنشی عقابی با بال‌های گشوده با قرص خورشیدی در پشت سر عقاب بوده‌است. در زمان اشکانیان پرچمی استفاده می‌شد که شمایل خورشید در آن بود. دسته‌های هزار نفری ارتش اشکانی نیز دارای پرچمی ابریشمی مزین به اژدها بودند. در کتیبه‌های سنگی دوران ساسانی نقش چهار پرچم را می‌توان یافت. یکی در بیستون مربوط به شاپور دوم است که پرچم ترسیم شده گشوده نمی‌باشد. سه پرچم دیگر نیز در نقش رستم حک شده‌است. یکی متعلق به هرمز دوم منقش به چلیپای (صلیب) افقی که دارای سه دنباله آویزان است. در نقش مربوط به بهرام دوم بر بالای سر نیزه بهرام حلقه‌ای دیده می‌شود که دو پارچه از آن آویزان است که دارای خطوطی عرضی می‌باشند و منگوله‌هایی نیز به آنها متصل می‌باشند.

در نقش شاپور دوم در نقش رستم،
پرچم دارای یک چلیپا و منگوله‌هایی آویزان سه گوی راه راه مشابه گوی موجود درتاج پادشاهان ساسانی می‌باشند.

در قرون اولیه بعد از اسلام
رنگ سیاه رنگ خلفای عباسی و پیروان و طرفداران آنها بوده و رنگهای سبز و سفید نیز رنگ مورد علاقه در پرچمهای مخالفین عباسیان بوده‌است.
از حدود قرن پانزده میلادی نشان
شیر و خورشید نیز درپرچمهای ایران بوده‌است. این نشان در دوره‌های مختلف و نزد سلسله‌های شاهی مختلف به صورتهای متفاوتی تعبیر شده‌است.
این نشان در ابتدا تنها سمبلی ستاره‌بینی بود نه نشانه سلطنت، ولی بعدها تعبیرهای دیگری پیدا نمود. تعبیرهای ملی‌گرایانه و سلطنتی از این نشان بعدها در دوران‌های قاجار و پهلوی به این نشان داده‌شد. در زمان فتحعلی شاه قاجار
شمشیری به دست شیر داده می‌شود و استفاده از این نشان تا پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 ادامه پیدا می‌کند.

نشان شیر وخورشید بعد از انقلاب با نشان جمهوری اسلامی جایگزین می‌گردد.

اینجا شما مشاهده میکنی که تاریخ چیزی نیست جز خود مردم ایران و کارهایی که کردن

آخرین ویرایش:
:D

چون نوشته باتوجه به تاریخ ایران، پس من پرچم فعلی جمهوری اسلامی ایران رو انتخاب میکنم.
چون تاریخ ایران نشون داده همیشه سمت حق و وحدانیت بوده، نه نژادپرستی و پان ایرانیسم!

من از بین 4 گزینه، گزینه 2 رو انتخاب میکنم
چون تاریخ ایران نشون داده ایران همیشه با نژادپرستی مخالف بوده اما سه گزینه دیگه نماد نژادپرستی هستند!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گزینه 2
چون الله، خالق ما انسانها وقدرت برتر است.
شیر، نماد شجاعت آفریده خداست و خدا این خصوصیت رو دراون گذاشته...
نمادزرتشت هم نماد دینی است یکتا پرست و در اصل همان خدا پرست
نازی ها هم که محلی ازاعراب ندارند.

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا بدون توضیح؟؟!!!
به نظر من هرکسی هر نظری داره، باید با اقتدار ازش دفاع کنه، خوب شما هم اگر معتقدین تاریخ ارزشی نداره و باید نشان های تاریخی ساقط و الله جای اونهارو بگیره، ایرادی نداره دلیلتون رو بگین.

گذشته و حال و آینده ی ماااااا دست الله هست.....

این ارزشمندترین نشان برای پرچم کشورمونه.......

و فکر میکنم نه گذشتمونو زیر سوال میبره و نه آیندمونو زیر سوال خواهد برد.......

از طرفی هم اعتقاداتمون رو نشون میده.....

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم دوست عزیز;)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا پرچم کشور عزیزم ..........جمهوری اسلامی ایران .............نیاز به توضیح نداره

یقینا بر نام الله بوسه زدن به مراتب جاودانه تر است تا بوسه بر شیر و خورشید و امثالهم !

در ضمن ماشاالله چقدرررررررررر کاربر تازه وارد !

آخرین ویرایش:

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا پرچم کشور عزیزم ..........جمهوری اسلامی ایران .............نیاز به توضیح نداره

یقینا بر نام الله بوسه زدن به مراتب جاودانه تر است تا بوسه بر شیر و خورشید و امثالهم !

در ضمن ماشاالله چقدرررررررررر کاربر تازه وارد !
میخوای بگی اینا دستای پست پرده ست؟

Sahara.

عضو جدید
خانم صحرا،
حمله اعراب؟؟ انقلاب ایران؟؟؟ تغیر نام فروزان به سکینه؟؟؟ الله؟؟؟؟ خوشآیند الله؟؟!!!!!
اگر خدا آفریننده است که هست پس بر هر چیزی برتری دارد
خلط مبحث را هم در گفته های خود بجویید!!!!

من کاری با اینکه خدا آفریننده جهان هست یا نه ندارم.
الله چه ارتباطی با خدا داره؟
الله برداشت مسلمان ها از خداست، اینکه شما باور داری الله همون کسی هست که جهان رو خلق کرده و اینها مخلوقش هستند فقط نظر شما و بقیه مسلمان هاست.
یک کوچولو تاریخ مطالعه کرده باشین، میبنین هر کدوم از این خدایان اسم های مختلفی دارند و ویژگی های مختلف.
برای فرار از این موضوع هم هرکس میگه دین ما درسته و بقیه تحریف شدن !!!

الله فقط و فقط یک برداشت از خداست، همین.
پس برداشتتون رو به عنوان حق مطلق به همه دیکته نکنید.

شما دغدغه نام عربی رو دارین یا ذات خدا؟

وقتی خدای شما برای مسلمان ها میگه اسم من الله هست، معلوم نیست روی چه حسابی برای یهود و مسیحیت خودش رو الله معرفی نکرده !!!!
در حالیکه اسم خاص در هر زبانی خاص هست، فاطمه رو در هر زبان ها میگن فاطمه، اما الله شما !!!!!

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من کاری با اینکه خدا آفریننده جهان هست یا نه ندارم.
الله چه ارتباطی با خدا داره؟
الله برداشت مسلمان ها از خداست، اینکه شما باور داری الله همون کسی هست که جهان رو خلق کرده و اینها مخلوقش هستند فقط نظر شما و بقیه مسلمان هاست.
یک کوچولو تاریخ مطالعه کرده باشین، میبنین هر کدوم از این خدایان اسم های مختلفی دارند و ویژگی های مختلف.
برای فرار از این موضوع هم هرکس میگه دین ما درسته و بقیه تحریف شدن !!!

الله فقط و فقط یک برداشت از خداست، همین.
پس برداشتتون رو به عنوان حق مطلق به همه دیکته نکنید.

شما دغدغه نام عربی رو دارین یا ذات خدا؟

وقتی خدای شما برای مسلمان ها میگه اسم من الله هست، معلوم نیست روی چه حسابی برای یهود و مسیحیت خودش رو الله معرفی نکرده !!!!
در حالیکه اسم خاص در هر زبانی خاص هست، فاطمه رو در هر زبان ها میگن فاطمه، اما الله شما !!!!!

پس با حساب شما الله خدا نیست دیگه ، بلکه قسمتی از خداست !!!!
و آنکس که در آیین های دیگه هم آمده خدا نیست !!!!در هر آیین هم خدای معرفی شده در آن جهان را آفریده و لی از نظر شما او خدا نیست بلکه برداشتی از خداست !!!! چقدر خدا داریم ما انسان ها!!!