کدام موسسه آموزشی برای آمادگی کنکور ارشد معماری بهتر است؟

کدام موسسه آموزشی برای آمادگی کنکور ارشد معماری بهتر است؟

• -----

رای: 71 53.8%
  • ------

رای: 61 46.2%

• مجموع رای دهندگان
    132
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کل این 36 صفحه تاپیک را خوندم..و فکر میکنم که بهترین موسسه واسه آزمون مرکز معماری معرفی شده درسته؟؟؟واسه من جامعه آماری و استاندارد بودن سوال ها مهمه..کسی میتونه راهنماییم کنه؟

از نظر نظم آزمون مرکز معماری
از نظر کادر اساتید ایوانخانه

SaM.J.D

عضو جدید
من کل این 36 صفحه تاپیک را خوندم..و فکر میکنم که بهترین موسسه واسه آزمون مرکز معماری معرفی شده درسته؟؟؟واسه من جامعه آماری و استاندارد بودن سوال ها مهمه..کسی میتونه راهنماییم کنه؟

من یکی از دوستان خیلی نزدیکم، تو کادر آموزشی یکی از موسسه ها بود و دو تا نکنه مهم بهم گفت که برام جالبه، اول اینکه آزمون خودسنجی ها همه شو هستند، از چند سال آزمون رایگان خودسنجی گذاشتند و بعد الکی آمار شرکت کننده ها رو می برند بالا و شما فکر می کنید جامعه آماری بالاست و تو تله می افتید و می روید آزمونها رو ثبت نام می کنید، ایشون که مشاور هم بودند به من می گفتند که بهترین آزمون خودسنجی سوالات ارشد دو سال آخر کنکور هست، چون آزمون های خودسنجی فاقد محتوای علمی و آموزشی است، پس عملاً این آزمون ها یک شو تبلیغاتی است.

دو اینکه به گفته ایشون نرم افزارهای آزمون و قابلیت بالا بردن جامعه آماری رو براحتی دارند، و این کار معمولی است که در اکثر این موسسات انجام می شود، مثلاً یکی از آزمون ها که رتبه خود من 25 شده بود، فهمیدم که عملاً تو اوم آزمون 11 شده بودم و کل شرکت کنندگان که تو اون آزمون 118 نفر زده بودند فقط 30 نفر بودند.

ایشون (که البته الان دیگه تو اون موسسه نیستند) به من گفتند تو آزمون های سلابس بندی شده، رتبه معنی نداره و فقط باید رو درصدهاتون فکر کنید، آزمون های سیلابس بندی شده جنبه علمی - تحلیلی برای خود شما رو داره و نباید به دید رقابتی بهش نگاه کنید، برعکس در آزمونهای هماهنگ با کنکور رتبه هم مهمه.

بنابراین اصلاً به جامعه آماری فکر نکنید، چون اولاً بیشتر این آمار غلط هست و هم جایگاه غیرواقعی شما رو نشون می ده، خیلی راحت شما می تونید از دوستانتون آمار شرکت کنندگان توی آزمون های مرکز معماری و ایوان خانه و آکادمی و پارسه و ... با هم جمع کنید، می بینید که از کل شرکت کنندگان معماری بالاتر می زنه.

sora66

عضو جدید
من یکی از دوستان خیلی نزدیکم، تو کادر آموزشی یکی از موسسه ها بود و دو تا نکنه مهم بهم گفت که برام جالبه، اول اینکه آزمون خودسنجی ها همه شو هستند، از چند سال آزمون رایگان خودسنجی گذاشتند و بعد الکی آمار شرکت کننده ها رو می برند بالا و شما فکر می کنید جامعه آماری بالاست و تو تله می افتید و می روید آزمونها رو ثبت نام می کنید، ایشون که مشاور هم بودند به من می گفتند که بهترین آزمون خودسنجی سوالات ارشد دو سال آخر کنکور هست، چون آزمون های خودسنجی فاقد محتوای علمی و آموزشی است، پس عملاً این آزمون ها یک شو تبلیغاتی است.

دو اینکه به گفته ایشون نرم افزارهای آزمون و قابلیت بالا بردن جامعه آماری رو براحتی دارند، و این کار معمولی است که در اکثر این موسسات انجام می شود، مثلاً یکی از آزمون ها که رتبه خود من 25 شده بود، فهمیدم که عملاً تو اوم آزمون 11 شده بودم و کل شرکت کنندگان که تو اون آزمون 118 نفر زده بودند فقط 30 نفر بودند.

ایشون (که البته الان دیگه تو اون موسسه نیستند) به من گفتند تو آزمون های سلابس بندی شده، رتبه معنی نداره و فقط باید رو درصدهاتون فکر کنید، آزمون های سیلابس بندی شده جنبه علمی - تحلیلی برای خود شما رو داره و نباید به دید رقابتی بهش نگاه کنید، برعکس در آزمونهای هماهنگ با کنکور رتبه هم مهمه.

بنابراین اصلاً به جامعه آماری فکر نکنید، چون اولاً بیشتر این آمار غلط هست و هم جایگاه غیرواقعی شما رو نشون می ده، خیلی راحت شما می تونید از دوستانتون آمار شرکت کنندگان توی آزمون های مرکز معماری و ایوان خانه و آکادمی و پارسه و ... با هم جمع کنید، می بینید که از کل شرکت کنندگان معماری بالاتر می زنه.

خیلی از راهنمایی تون متشکرم..خودم پارسال یه موسسه بودم هر بار رتبه ام 3 و6و10 بود درصد هام هم خوب بودن..اما سوال ها از سوال های سال قبل گرایش های دیگه بودن!! :mad:متاسفانه دیر فهمیدم..اما این آزمون ها یه جور نیرو محرکه است واسه منی که تا دیروز به امید آزاد نشستم و متاسفانه اونم مردود شدم البته تهران غرب بودم که اسکیسم بد بوده..واسه سراسری هم 800 شدم که اونم چون انتظار بیشتری داشتم بعد اینکه رتبه ام را دیدم کلا بیخیال شدم..حالا هرچی میگردم آشفته میشم اما فکر میکنم مرکز معماری خوب باشه..از طرفی درمورد مدرسان هم شک دارم..خوب اگه جای من بودین کدوم موسسه میرفتین.:que:.البته فقط واسه آزمون..

SaM.J.D

عضو جدید
راستش من تابستان کلاس رفته بودم و الان تو همون موسسه با یه سیستم آموزشی متفاوت برنامه م رو دارم پیش می برم، که هم آزمون روزانه داره، هم هفتگی و هم آزمون های جمع بندی، یعنی ترجیح دادم که دوباره تو اون سیستم متداول نیافتم، امسال یکی از موسسات سوالات درک شو داده به یکی از بچه هایی که امسال قبول شده و تازه درک خودشو 40 درصد زده، به نظرم اصلاً این سیستم آزمون ها واقعی نیست، بیشتر جو می دند و آخرش هم نتیجه نمی گیریم.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از راهنمایی تون متشکرم..خودم پارسال یه موسسه بودم هر بار رتبه ام 3 و6و10 بود درصد هام هم خوب بودن..اما سوال ها از سوال های سال قبل گرایش های دیگه بودن!! :mad:متاسفانه دیر فهمیدم..اما این آزمون ها یه جور نیرو محرکه است واسه منی که تا دیروز به امید آزاد نشستم و متاسفانه اونم مردود شدم البته تهران غرب بودم که اسکیسم بد بوده..واسه سراسری هم 800 شدم که اونم چون انتظار بیشتری داشتم بعد اینکه رتبه ام را دیدم کلا بیخیال شدم..حالا هرچی میگردم آشفته میشم اما فکر میکنم مرکز معماری خوب باشه..از طرفی درمورد مدرسان هم شک دارم..خوب اگه جای من بودین کدوم موسسه میرفتین.:que:.البته فقط واسه آزمون..

آزمون یا مرکز یا ایوان
من خودم پارسال ایوان بودم و راضی هم بودم اما مرکز جامعه اماریش بیشتره
اما ایوان سوالاشو اساتید درمیارن برا مرکزو رتبه برترا
به نظرمن استاندارد سوالای ایوان حداقل پارسال بهتر بود...بازم خود دانید!!
البته اینم بگم که تو آزمون بیشتر ازین که رتبه مهم باشه سنجیدن سطح خودتون با توجه به سوالات مهمه و اینکه مدیریت سر ازمونو یاد بگیرید ولاغیر!

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان برای رشته غیر از معماری کدام موسسه مناسبه؟

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها ثبت نام ایوان شروع شده برا ترم پاییز. امروز تو جلسه فهمیدم که درک خیلی مهمه و....
بچه ها برا درک کتاب علی عسگری خوبه(1400 تستش منظورمه خوب توضیح داده)؟کسی که بخونه به درک مسلط میشه؟.زیاد باید تست زدا.
البته میدونم که دیگه علی عسگری درس نمیده و فراهانی هم طبق تحقیقات به دست آمده مناسب نیست و من پیشنهادش نمیکنم.حالا این علی طباطبایی رو نمیدونم(فقط میدونم که تازه کاره و در حد عسگری نیست).
به هر حال به نظرتون با کتاب خوندن فقط و کلاس نرفتن این درس نتیجه میده آیا ؟؟؟؟؟

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ثبت نام ایوان شروع شده برا ترم پاییز. امروز تو جلسه فهمیدم که درک خیلی مهمه و....
بچه ها برا درک کتاب علی عسگری خوبه(1400 تستش منظورمه خوب توضیح داده)؟کسی که بخونه به درک مسلط میشه؟.زیاد باید تست زدا.
البته میدونم که دیگه علی عسگری درس نمیده و فراهانی هم طبق تحقیقات به دست آمده مناسب نیست و من پیشنهادش نمیکنم.حالا این علی طباطبایی رو نمیدونم(فقط میدونم که تازه کاره و در حد عسگری نیست).

درک یه چیز ناجوریه هر کاری هم بکنی بازم کمه
منبعم که نداره درست و حسابی
علی طبا رو هم پیشنهاد نمی کنم

معمارباشی

عضو جدید
من چند جلسه سر کلاس طباطبایی بودم بنظرم بد نیست ... البته به خوبی عسگری نمی شه ولی خوب و قابل قبول بود ... بازم حرف سارا محترمه اون بیشتر از من سر کلاساشبوده و من با پیش زمینه درکی که با عسکری داشتم سر کلاس طباطبایی رفته بودم برام شاید رضایت بخش بوده نمی دونم !
ولی کلا از روشش خوشم اومد

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند جلسه سر کلاس طباطبایی بودم بنظرم بد نیست ... البته به خوبی عسگری نمی شه ولی خوب و قابل قبول بود ... بازم حرف سارا محترمه اون بیشتر از من سر کلاساشبوده و من با پیش زمینه درکی که با عسکری داشتم سر کلاس طباطبایی رفته بودم برام شاید رضایت بخش بوده نمی دونم !
ولی کلا از روشش خوشم اومد

سارا بیجا بکنه رو حرف معمارباشی جونش حرفی بزنه

morteza2010

عضو جدید
سلام دوستان
من تمام ازمون های ازمایشی مرکز معماری شرکت کردم هم اینترنتی و هم حضوری
دانشگاه قبول شدم هرکی میخواد ازمون مرکز معماری شرکت کنه یه لطفی بکنه ازمون ها را بهشون واگذار کنم
پیغام خصوصی کنه ممنونم

jeanpierre

عضو جدید
سلام دوستان
من تمام ازمون های ازمایشی مرکز معماری شرکت کردم هم اینترنتی و هم حضوری
دانشگاه قبول شدم هرکی میخواد ازمون مرکز معماری شرکت کنه یه لطفی بکنه ازمون ها را بهشون واگذار کنم
پیغام خصوصی کنه ممنونم
هم حضوری هم اینترنتی ینی دوتاش با هم؟ مگه میشه؟

sarairon83

عضو جدید
سلام.منم میخوام پکیج بگیرم اما نمیدونم کدوم موسسه بهتره!میشه راهنمایی کنید؟من عجله دارم!ممنون

sorooshalish

عضو جدید
سلام.منم میخوام پکیج بگیرم اما نمیدونم کدوم موسسه بهتره!میشه راهنمایی کنید؟من عجله دارم!ممنون
پکیج چی داره ؟همین کتابای عصر کنکاش یا مرکز معماری و درسنامه هاست؟:surprised:
خب اگه هر کتابی رو بخوایم بریم بخریم ارزون تر در نمیاد؟

morteza2010

عضو جدید
ازمون مرکز معماری ایران
پکیچ هم توصیه نمی شود یه کلاس دکتر بروید بهتر از هر پکیج هست
جون داداش ازمون دارم بیاید به جای من برید

پکیج دیگه چیه؟ منظورتون همون آبگرمکنه؟
یعنی ناراحت بودم برای همین ازمون ها که کسی فعلا پیدا نکردم که نگو این پکیج معنی کردن شما یه خنده ته دلی رو وام داد بهمون
===========================
تمامی موسسات اموزشی که اینجا معرفی میشود وقتی لب هایشان برای شما خندان است و ارزوی موفقیت برای شما دارند که دست های انها در جیب های شماست
قوانین الهی در این موسسات برقرار است که کلا اسم موسسه اموزشی را به یدک می کشد نماد دهولی هستند که از دور اواز خوش دارند و اصلی ترین اهداف موسسات یعنی پول و مادیات است و به غیر چیزی مد نظر هیات مدیره نمیرسد
ظاهرا دکتر به اصطلاح سواد دار و دلسوز جوانان وطن
مثلا قوانین مرکز معماری ایران این رو میگه
که اگه ازمون ازمایشی شرکت کردی دیگه حق انصراف نداری باید تاوان بدی
جالبه اون مدیر مرکز معماری ایران نمی دونه نتیجه دانشگاه ها در اواخر تابستان و یا مهر اعلام می شود و یا اینکه منفعت جیب بر همه چیز اولویت دار تر هست
مثلا اگه کسی قبول شد بتونه اون 400 تومن که دوماه تو حساب مرکز معماری داره بالانس میزنه برگشت بزن و یا اینکه اسم بنده رو بیان ویرایش کنن در دیتابیس کار زیاد سختی هست نمیدونم علمش ندارن و یا اینکه همه هدف مرکز معماری ایران خرید فروش و کسب درامد هست .
که منی که الان قبول شدم طبق قوانین نمیتونم ازمونم کنسل کنم و باید همچنان ازمون بدم .
جالبه به نمایندگی میگم که امکان کنسل شدن داره میگویند: یکی جا نشین کنید
و جالبتر اینه که به اون خانوم اپراتور
1444 8873 021 میگی چکار باید کنم
ایشان میگویند که راهی وجود نداره
دوست دشمن اینجا مشخص میشود
دوست پول شما مرکز معماری ایران
100 کیلو خیار از یه میوه فروشی میخری بعد دوماه هر چقدر هم گندیده شود بازم یه چیزی اون زیراش سالم هست
بدون تردید

آخرین ویرایش:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز

morteza2010

عضو جدید
سلام دوستان هرجا رفتین مرکز معماری ایران نرید که قوانین بدی دارند اگه تمام ازمون شرکت کنید یعنی 10 تا ازمون رو بعدش اگه جای قبول بشید دیگه امکان برگشت هزینه وجود نداره
الان زنگ زدم مرکز معماری ایران
1444 8873 021 این شماره و بخش ثبت نام
خانومه میگه قوانین ما اینه که شما نمیتونید انصراف جایگزینی به هر عنوانی داشته باشید
مثال هم زد واسم
منم الان خیلی قانع شدم و فهمیدم که نمیشه با مرکز معماری ایران شوخی کرد!!!!!!!!!!!!!1
:cry:

nsk1223

عضو جدید
بستگی داره. اگه به قصد کنکور ارشد میخوای بری ، برو ایوانخانه معمار. اگه کلاسای آزاد معماری و نرم افزار معماری میخوای بری ، مرکز معماری. جهاد دانشگاهی رو پیشنهاد نمیکنم. همه استاداش خوب نیستن. تک و توک خوبن.
اگه قصدت ارشده از الان بخون. سال دیگه از تابستون ، (نه این موقع ها) یعنی اولین دوره واسه ارشد دولتی که از تیر شروع میشه رو برو ایوانخانه ثبت نام کن.

منم با بیتا موافقم چون کتابای هنرستان خیلی بیسیکن و از ابتدا رات میندازن. اما جزوه ها تخصصین و ممکنه خیلی از اصطلاحاتو متوجه نشی

اینم کاملا درسته اگه برا کنکور فقط ایوانخانه ولی برا دوره آزاد دوره های عالی تخصصی دانشگاه تهران (که قطب علمیش برگزار میکنه نه جهاد) رو پیشنهاد می کنم که البته یه کمی گرونه

تو یه تاپیک دیگه برای کلاسهای کنکور ارشد بود بچه هاشون بیشتر می گفتن آکادمی تخصصی معماری خوبه با مرکز معماری. شما از وضعیت کلاسهای آکادمی خبر دارین خوبه یا نه؟؟؟

اتفاقا یکی از دوستام هنرستان معماری خونده برم کتابابی اونو بگیرم پس...

واااای چقدر مهلبونین راهنمایی می کنین آدموووو خدا خیرتون بدهههههههههه هوااار تااااااااا:w30:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو یه تاپیک دیگه برای کلاسهای کنکور ارشد بود بچه هاشون بیشتر می گفتن آکادمی تخصصی معماری خوبه با مرکز معماری. شما از وضعیت کلاسهای آکادمی خبر دارین خوبه یا نه؟؟؟

واااای چقدر مهلبونین راهنمایی می کنین آدموووو خدا خیرتون بدهههههههههه هوااار تااااااااا:w30:
من ماه ها تحقیق کردم رو این قضیه و 100% میگم بهت که ایوانخانه بهترینه و شک نکن بهش.
آکادمی واسه ارشد حرفی واسه گفتن نداره. اما ایوانخانه همه اساتید خوب رو گلچین کرده.

Anita.Mosavi

عضو جدید

adroit کاملا درست میگه. عزیزم تاریخ اون تاپیکا رو نگاه کنی متوجه میشی مال چند سال پیشه که هنوز ایوانخانه فعال نبوده. اینو از من بشنو که یک بار اشتباه کردم و همین جایی که میگی رو رفتم. کیفیت در حد .....با تخفیف های زیاد بچه های کاردانی را می کشونن کلاس. هفتاد هشتاد نفرو میریزن تو یه کلاس. بپرس تابستون کلاس کجا به دلیل گرما تعطیل شده.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من تعجب می کنم چرا بین گزینه ها مرکز معماری ایران نیست؟

منم تعجب کردم چون هر چی باشه هم از مدرسان ماهان پارسه اکسین.. از همه ی اینا بهتره چون تخصصی معماری کار میکنه هر چند که الان یسری استاداشاش رفتن... آقایی.. کزازی..و خانم رضوی که الان تو پارسه اس

jeanpierre

عضو جدید
منم تعجب کردم چون هر چی باشه هم از مدرسان ماهان پارسه اکسین.. از همه ی اینا بهتره چون تخصصی معماری کار میکنه هر چند که الان یسری استاداشاش رفتن... آقایی.. کزازی..و خانم رضوی که الان تو پارسه اس

آره مرکز دیگه کرک و پرش ریخته
الانه ایوانخانه یه رئال مادریده با همه ستاره ها البته رئالی که مسی هم داره

morteza2010

عضو جدید

دوست عزیز گول تبلیغات رنگارنگ موسسات نخورید کادمی برای کاردانی به کارشناسی خوبه
مرکز معماری هم نه استاد خوبی داره نه قوانین خوبی تمامی هدف مرکز پر کردن جیب هست
من حضوری برای کلاس به تهران رفتم و فقط فقط به خاطر مرد شریف و عزیزی چون اقای دکتر سروش نیا که واقعا دلسوزه به فکر دانشجو است و اگه چیزی بدونه واقعا بدون ذره ای کاستی در اختیار شما قرار میده

من تعجب می کنم چرا بین گزینه ها مرکز معماری ایران نیست؟
همون بهتر که نباشه مرکز معماری ایران حرفی واسه گفتن نداره چرا؟
اگه یه موسسه برای سرکیسه کردن ملت کار میکنه و به فکر جیبشه دقیقا قوانینی مثل مرکز معماری ایران داره که اگه قبول بشی دانشگاه و هزینه ای پرداخت کردی باید شرایط خواص داشته باشی تا بشه یه مقداری از مبلغ پرداختی به مرکز معماری ایران پس بگیری شرایط داشتن هم یه چیز فرمالیته است و فقط زمان ازت میگیرن
کلا منکه به هیچ وجه مرکز معماری ایران را توصیه نمیکنم همیشه باید جای رفت و با موسسه ای کار کرد که روده راست داشته باشه و دائم بین نماینده استان و مرکز معماری پاس کاری نشی
همین الان بنده چه گناهی دارم که نمیتونم پولم از مرکز معماری پس بگیرم
بد کردم کل هزینه نقدی پرداخت کردم
امیدوارم رئیس مرکز معماری ایران دکتر فاطمی یه روزی این تایپک ببینه
یه تکونی به وجدانش بده

آخرین ویرایش: