کتاب ها و برنامه های درخواستی هوافضا

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام به همگی،
تالار پر تاپیک جور و واجوره که یا کتاب می خوان یا برنامه!اگه همه رو تو یه تاپیک جمع کنیم میشه یه تاپیک توپ!

برای همین هرکسی هر برنامه یا کتابی رو می خواد تو این تاپیک در خواست بده تا من یا هر کسی دیگه ای که داشت اینجا به اشتراک بذاره.

ممنون! :heart:

برای شروع هم برنامه طراحی هواپیما (Advanced_Aircraft_Analysis_2.5) معروف به AAA رو می ذارم.

http://rapidshare.com/files/129205365/Advanced_Aircraft_Analysis_2.5_Roskam_Software.zip.html

تا بعد!
موفق و پیروز باشید
یا علی
Sparrow
:D

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
کتاب مقاطع بال (ایرفویل)

کتاب مقاطع بال (ایرفویل)

سلام،

خوب این کتاب، کتاب مشهوریه که نیاز به معرفی نداره.دست آقای ابوت درد نکنه! :D

طراحان هواپیما برای طراحی بال هواپیمای هدف،اگر اقدام به طراحی ایرفویل نکنند،به این کتاب نیاز دارند.

http://rapidshare.com/files/129362432/Abbott.rar.html

شاد کام باشید
یا علی
Sparrow

ahmad sohani

عضو جدید
نرم افزار ANSYS یا ABAQUS.

نرم افزار ANSYS یا ABAQUS.

با عرض سلام .

اگه میشود نرم افزار ANSYS یا ABAQUS دراین تایپیک بزارید ممنون میشوم .

با تشکر:redface:

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حجمش زیاده عزیز بعلاوه تو همه مغازه های نرم افزار فروشی دارن این جوری راحت تر میتونی تهیه کنی

ahmad sohani

عضو جدید
کتاب طراحی هواپیمای آقای صدرایی انتشارات دانشگاه امام حسین .

کتاب طراحی هواپیمای آقای صدرایی انتشارات دانشگاه امام حسین .

با عرض سلام .
اگه ممکن است کتاب طراحی هواپیمای اقای صدرایی که برای انتشارات امام

حسین است را در این این تایپیک بزارید .
با تشکر:heart:
ahmad sohani :redface:

سمیه نوروزی

عضو جدید
سلام خدمت همه ی دوستان.
کسی می تونه کتاب زیر رو برام اینجا بذاره؟مرسی.
Jane's all the world's aircraft

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
با سلام،

آقای سوهانی پیشنهاد می کنم نرم افزار ANSYS یا ABAQUS را از بازار تهیه کنید چون نصب هر دو کمی مشکل است و داشتن راهنمای فارسی برای آنها نعمت بزرگی است.در مورد کتاب طراحی هواپیمای آقای صدرایی نیز باید بگم من تا به حال Pdf آنرا ندیده ام ضمن آنکه قیمت این کتاب (2400 تومان یا شاید در حال حاضر کمی گرانتر) در مقایسه با حجم و ارزش آن بسیار نا چیز است.

خانم نوروزی با توجه به پروژه ای که شما دارید پیشنهاد می کنم به دنبال کتاب JANE`S Unmanned Aerial Vechile And Targets باشید که من نسخه 2004 این کتاب را دارم که در اولین فرصت یعنی بعد از آپلود شدن تمامی قسمت ها در اینجا قرار خواهم داد.

شاد کام باشید
یا علی
Sparrow

4488077

عضو جدید
سلام من نتونستم از برنامه ی دانلود ساخت هوا پیما رو دانلود کنم

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام من نتونستم از برنامه ی دانلود ساخت هوا پیما رو دانلود کنم

سلام دوست عزیز،
میشه جمله بالا رو یک کمی بیشتر توضیح بدید!اگر منظورتون از برنامه دانلود ساخت هواپیما، برنامه AAA است،من لینک رو چک کردم.مشکلی برای دانلود نداشت.

شاد و سرزنده باشید
یا علی
Sparrow
;)

MILAD001

عضو جدید
کسی این کتاب را نداره

کسی این کتاب را نداره

کسی این کتاب را نداره
The art and science helicopter of flying نویسنده Shawn Coyle.
ممنون

کورووش

عضو جدید
سلام به همه مهندسان.کتابی در مورد دینامیک وپرواز موشک میخوام.طرز ساخت ونیروها تغییراتی که حین پرواز میکنه

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام به همه مهندسان.کتابی در مورد دینامیک وپرواز موشک میخوام.طرز ساخت ونیروها تغییراتی که حین پرواز میکنه

سلام به شما،
کتاب های زیر در مورد آیرودینامیک ، هدایت و کنترل موشک هاست.اما اگر شما به کتابی برای طراحی یک موشک ساده من کتاب زیر رو پیشنهاد می کنم که ترجمه هم شده و کتاب جامعی هست و برای طراحی تمامی قسمت ها مطلب ارائه داده.

- کتاب« طراحی پیکربندی موشک ها» نوشته «اس.اس.چین»، مترجم دکتر جعفر اسکندر جم، انتشارات«نشر آهنگ صبح» در زمینه طراحی موشک

اما کتاب های زیر هم می تونن در زمینه طراحی موشک مفید باشن گرچه اکثرا برای حالت های نظامی نوشته شده اند:
ROCKETS - A Teacher's Guide with Activities In Science, Mathematics, and Technology
http://rapidshare.com/files/1395697...s_In_Science__Mathematics__and_Technology.rar

Dynamic modeling and modal analysis of an air to air missile MSc thesis
http://rapidshare.com/files/1413658...lysis_of_an_air_to_air_missile_MSc_thesis.rar

امیدوارم مفید باشند​

شاد و خرم باشید
یا علی
Sparrow
:smile:

arash_a_k

عضو جدید
نرم افزار fluent فکر کنم در زمینه ی پیشرانش به کارتون بیاد
اما باز هم بستگی به نوع تحلیلتون داره و اینکه چه کاری میخواید انجام بدین
با تشکر

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
دوستان اینجا کسی کتاب تیوری ایرفویل epller رو داره؟
ممنونم

سلام،
عزیز جان،کارتون با ابوت راه نمی افته؟چون اگه به صفحه اول همین تاپیک رجوع کنید،ابوت رو داره.

شاد و سر بلند باشید
یا علی
Sparrow

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سایتی با نرم افزار های آیرودینامیکی

سایتی با نرم افزار های آیرودینامیکی

سلام،
این سایت،سایت جالبیه.پر از نرم افزارهای آیرودینامیکی و طراحی هواپیماست! تقدیم به تمام بچه های هوافضایی:
http://www.aoe.vt.edu/~mason/Mason_f/MRsoft.html

سبز و خرم باشید
یا علی
Sparrow

GOD-ONLY2009

عضو جدید
سلام بر عزيزان اميدوارم همگي برقرارا باشيد و از بابت زحماتي كه ميكيشد خسته نباشيد.
اين كتاب رو از دوستان كسي اگر پيدا كرد ممنون ميشم بگذاره:
performance of light aircraft--John T. Lowry

و همين طور اگر كسي از دوستان در مورد جايروسكوپ و خواص اون و خطاهاي جايروسكوپ هم كتابي مشناسه ممنون ميشم معرفي كنه.
متشكر

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام بر عزيزان اميدوارم همگي برقرارا باشيد و از بابت زحماتي كه ميكيشد خسته نباشيد.
اين كتاب رو از دوستان كسي اگر پيدا كرد ممنون ميشم بگذاره:
performance of light aircraft--John T. Lowry

و همين طور اگر كسي از دوستان در مورد جايروسكوپ و خواص اون و خطاهاي جايروسكوپ هم كتابي مشناسه ممنون ميشم معرفي كنه.
متشكر

سلام،
تقدیم به شما:
performance of light aircraft--John T. Lowry:

http://rapidshare.com/files/171421710/Performances_of_light_aircraft.rar

در مورد ژیروسکوپ یا جایروسکوپ هم کتاب کاملی وجود دارد اما فکر می کنم که جدید چاپ نشده است:
عنوان و نام پديدآور : ژی‍روس‍ک‍وپ‌ و ن‍ق‍ش‌ آن‌ در س‍ی‍س‍ت‍م‍ه‍ای‌ ه‍دای‍ت‌ و ک‍ن‍ت‍رل‌/ ع‍ل‍ی‌ ام‍ام‌ ج‍م‍ع‍ه‌، رام‍ز ن‍ج‍ف‌ ت‍وم‍رائ‍ی‌ ‏مشخصات نشر : ش‍اه‍ی‍ن‌ ش‍ه‍ردان‍ش‍گ‍اه‌ ع‍ل‍وم‌ و ص‍ن‍ای‍ع‌ دف‍اع‍ی‌.
ت‍ه‍ران‌: م‍ج‍ت‍م‍ع‌ ت‍ح‍ق‍ی‍ق‍ات‍ی‌ ص‍ن‍ع‍ت‍ی‌ ی‍ا م‍ه‍دی‌(ع‍ج‌)، ۱۳۷۴

اگر کتابی در این مورد پیدا کردم به شما معرفی خواهم کرد.

موفق و پیروز باشید
یا علی

آخرین ویرایش:

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز
این کتاب رو کسی از دوستان سراغ داره؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/framework_images/empty.gif STRESS INTENSITY FACTORS HANDBOOK Editor-in-chief
Y. Murakami,

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
با سلام خدمت دوستان عزیز
این کتاب رو کسی از دوستان سراغ داره؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/framework_images/empty.gif STRESS INTENSITY FACTORS HANDBOOK Editor-in-chief
Y. Murakami,

سلام دوست عزیز،
فکر نمی کنم بتونید این کتاب 3100 صفحه ای رو از توی سایت های رایگان اینترنت بدست بیارید.

macsun61

عضو جدید
سلام ... خسته نباشید .... من دنبال این کتابم :

k450 pvc rocket engine design and construction

jerjis1912

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام به همه

دوستان من یه تازه واردم.عاشق پرواز. البته رشتم الکترونیکه و برنامه نویسی هم میکنم.

من قصد دارم به هر قیمتی که شده یه هواپیمای تک سرنشین فوق سبک بسازم.

البته اگه بتونم خودم طراحیش کنم که دیگه عالیه. اما اطلاعاتم فقط در زمینه خلبانیه.

دنبال منبعی میگردم که تو اینکار کمکم کنه مثلا چه موتوری باید استفاده کنم ؟

ارتفاع سنج از کجا بیارم و ...

بهم بگین از کجا باید شروع کنم. اگه مقاله یا کتابی برای دانلود بزارین هم ممنون میشم.

منتظر پاسخ قشنگتون هستم... با تشکر.:gol:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام به همه

دوستان من یه تازه واردم.عاشق پرواز. البته رشتم الکترونیکه و برنامه نویسی هم میکنم.

من قصد دارم به هر قیمتی که شده یه هواپیمای تک سرنشین فوق سبک بسازم.

البته اگه بتونم خودم طراحیش کنم که دیگه عالیه. اما اطلاعاتم فقط در زمینه خلبانیه.

دنبال منبعی میگردم که تو اینکار کمکم کنه مثلا چه موتوری باید استفاده کنم ؟

ارتفاع سنج از کجا بیارم و ...

بهم بگین از کجا باید شروع کنم. اگه مقاله یا کتابی برای دانلود بزارین هم ممنون میشم.

منتظر پاسخ قشنگتون هستم... با تشکر.:gol:

سلام دوست عزیز،
یه چرخی توی تالار بزنی،میتونی خیلی چیزها رو یاد بگیری.خیلی ها هم مثل شما دارن یه هواپیما طراحی می کنن یا ساختن.برای شروع:
کتاب 7 جلدی طراحی هواپیمای راسکم (مرجع اصلی که انگلیسیه) و کتاب نایاب طراحی هواپیمای صداریی (مرجع کمکی) برای طراحی یه هواپیمای سبک خیلی مفید فایده هستن.

موفق باشید توی کارتون
یا علی

بالا