کاکتوس ها

مارال 110

عضو جدید
سلام یک کمک اضطراری میخوام یک کاکتوس به نام چینو داردم داره سیاه میشه وخشک میشه چند روز پیش پایینش گندیده شده بود اطرافش شن ریختم چیکار کنم .الان من کاکتوسو برش دادم وگذاشم تا خشک بشه میشه دقیق بگین کی باید بذارمش تو خاک وچه طوری؟

rhasanpour

عضو جدید
می تونیند از برگ های ریزش یافته برای تکثیر استفاده کنیدالبته بهتر این گیاه در جای پرنوری قرار گیرد

اگر برگ رو سطح خاک قرار گیرد بعد مدتی کنار ان یک گیاه کامل به وجود میاید

seti_setare

عضو جدید
سلام خسته نباشید
خیلی تاپیک خوبیه
یه سوال داشتم
من یه کاکتوسی دارم نمیدونم چه نوعیه
شک دارم nopalea باشه
اینم عکسشه
میشه بهم بگید چیه
مرسی

2014-12-02 13.57.38.jpg

2014-12-02 13.57.54.jpg

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام یک کمک اضطراری میخوام یک کاکتوس به نام چینو داردم داره سیاه میشه وخشک میشه چند روز پیش پایینش گندیده شده بود اطرافش شن ریختم چیکار کنم .الان من کاکتوسو برش دادم وگذاشم تا خشک بشه میشه دقیق بگین کی باید بذارمش تو خاک وچه طوری؟
سلام
هزار سال از این سوال می گذره ولی برای اطلاع بقیه دوستان میذارم :smile:
اگه منظور شما کاکتوسِ اچينو است ؛

براي داشتن گياهي سالم و سريع الرشد تابستانها گلدان را برابر آفتاب گذاشته و به آن آب كافي ميدهند .
بمنظور جلوگيري از پوسيدگي قسمتهاي پائين كاكتوس CACTUS در نتيجه تماس با خاك مرطوب بهتر است اطراف گياه با سنگريزه پوشانده شود .
در انتهاي گلدان بايد سوراخ بتعداد كافي وجود داشته باشد تا آب اضافي از آن خارج گردد.
زمستان ها گياه رابايد در مكاني خنك( 5 ـ 10 درجه سانتيگراد) قرار داده و به آن آب بميزان بسيار مختصر داد .

آبیاری این گیاه بهتر است زمانی صورت گیرد که خاک آن کاملاً خشک شده باشد. معمولا هر 4-5 هفته یکبار کافی است.
و اگر آب و هوا گرم است با استفاده از 1-2 لیوان آب میتوان تشنگی را برطرف نمود. این گیاهان در برابر خشکسالی بسیار مقاوم میباشند.
از آبیاری بیش از حد مخصوصاً در طول ماه های زمستان باید اجتناب نمود.

در بهار تغذیه با کود خاص، هر 15-20 روز یکبار و کودهای شیمیایی غنی از پتاسیم و بدون نیترات برای جلوگیری از رشد
پوشش گیاهی بیش از حد و با بیماری های قارچی مناسب می باشد

گیاهی است که باید حداقل چند ساعت در روز از نور خورشید بهره مند شود.
این گیاهان درجه حرارت سرد را دوست ندارند ، بنابراین در بهار بهتر است تنها زمانی که دمای بالای 15 درجه سانتی گراد میباشد
آن را در خارج از ساختمان قرار دهیم.

تکثیرش هم معمولا از طریق بذر

آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید
خیلی تاپیک خوبیه
یه سوال داشتم
من یه کاکتوسی دارم نمیدونم چه نوعیه
شک دارم nopalea باشه
اینم عکسشه