کانال هوا

mahshad_modiri

عضو جدید
آفرین به شما که بلدین اما...

آفرین به شما که بلدین اما...

وا!
خوب اگه شما خیلی مشتاق هستید خودتون شروع کنید دیگه...!
من هم خوشحال میشم راجع به هر چیزی بیشتر بدونم!;)
مرسی....

kaya

عضو جدید
راجع به کانال هوا از من بپرسید،خوشحال میشم کمکتون کنم.:)

سلام
راجع به کانالهای ارتجاعی (حلقوی_-خرطومی!) و چگونگی انشعاب گیری از اونها، مزایای استفاده و مقایسه هزینه آونها با داکتهای گالوانیزه مطالبی ارائه بدید ممنون میشم. در کل هرچه از دوست رسد نیکوست! خوشحال میشیم این تاپیک رو برای مدتی سرپا نگه دارید.

deyhim

عضو جدید
cfm

cfm

سلام
من مهندس برق هستم
اگه میشه به من بگید میزان هوای لازم برای سرد شدن وگرم شدن را از همان جدول
تعداد دفعات تعویض هوا بدست میآورند؟

MAMAMIA

عضو جدید
سلام
ميخواستم بپرسم براي طراحي كانال برگشت هوا چه مقدار از هواي رفت در نظر ميگيريد؟؛

Keshavarzian

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزيز
به نظر مياد شروع كننده اين تاپيك همينجوري يه حرفي زده! شما خيلي جدي نگيريد.
با تشكر.

MAMAMIA

عضو جدید
سلام من یک اگزوز فن با ظرفیت 1000 cfm دارم میخوام با کانال هوای تهویه شده انتقال بدم .
سرعت را در ورود به کانال برای طراحی ابعاد کانال چند در نظر میگیرید؟
ایا الزامات دیگری هم برای طراحی وجود داره؟

mersad20

کاربر فعال
سلام
برای محاسبه میزان هوای گرم مورد نیاز باید بار حرارتی اون فضا حساب بشه و سپس واحد کیلو وات به سی اف ام تبدیل بشه دفعات تعویض هوا موضوع دیگریست که البته در میزان بار اون فضا موثر هست

mersad20

کاربر فعال
سلام
من مهندس برق هستم
سلام
برای محاسبه میزان هوای گرم مورد نیاز باید بار حرارتی اون فضا حساب بشه و سپس واحد کیلو وات به سی اف ام تبدیل بشه دفعات تعویض هوا موضوع دیگریست که البته در میزان بار اون فضا موثر هست

mersad20

کاربر فعال
سلام
من مهندس برق هستم
سلام دوست عزیز برای محاسبه مقدار هوای لازم می توانید به جداول انتهای کتاب تاسیات مهندس طباطبایی مراجعه کنید اما به طور کلی میزان هوای تازه به چند روش محاسبه می شود 1-* بر اساس تعداد افراد 2- براساس مساحت و نوع کاربری که البته روش اول بهتره به شرطی که تعداد افراد راداشته باشید

mersad20

کاربر فعال
سلام
ميخواستم بپرسم براي طراحي كانال برگشت هوا چه مقدار از هواي رفت در نظر ميگيريد؟؛
همون مقدار را میتونین در نظر بگیرید اما گویا استاندارد اشری میگه نصف رفت برای برگشت اینو بیشتر تحقیق کنید

mersad20

کاربر فعال
سلام من یک اگزوز فن با ظرفیت 1000 cfm دارم میخوام با کانال هوای تهویه شده انتقال بدم .
سرعت را در ورود به کانال برای طراحی ابعاد کانال چند در نظر میگیرید؟
ایا الزامات دیگری هم برای طراحی وجود داره؟
سرعت هوا پارامتر مهمیه که اگر دقت نشه صدای ایجاد شده مشکل ساز خواهد شد معمولا با توجه به نوع کاربری بین 1500 تا 2000 میگیرن سرعت را اما اگر مقدار دقیق تر خواستید به کتب موجود مراجعه کنید . در کل سه چهار روش مختلف داره محاسبه کانال 1- روش سرعت ثابت 2-روش افت فشار ثابت 3- ..

emadrahmati

عضو جدید
در پلان های توزیع هوا توسط کانال در محل انشعاب گیری take off یک مشخصه Tتوسط طراح مشخص میگردد مثلا 2.5 =T اینچ می خواستم بدونم این مقدار چطور بدست میاد البته ابعاد کانال در دو طرف take off مشخصه.

mersad20

کاربر فعال
در پلان های توزیع هوا توسط کانال در محل انشعاب گیری take off یک مشخصه Tتوسط طراح مشخص میگردد مثلا 2.5 =T اینچ می خواستم بدونم این مقدار چطور بدست میاد البته ابعاد کانال در دو طرف take off مشخصه.

ببنین فرض کنید شما قراره 10 سی اف ام دبی از مقطع کانالتون رد بشه که عرض کانال 10 اینچ هست حالا اگر یه انشعاب بگیرید که مثلا 2.5 سی اف ام نیاز داره باید تیک اف شما برابر بشه با 2.5 چون کانال شما به نسبت تقسیم میشه بنابرین با T=2.5 نشون داده میشه

Mehdi In

عضو جدید
برای محاسبه سطح کانالها چه باید کرد؟

واحد متره ورق گالوانيزه توي كانال كشي كيلوگرم هستش، شما بايد مساحت رو ضرب در ضخامت ورق كنيد كه مي شه حجم ورق. ضرب اين عدد در چگالي ورق گالوانيزه 7800 (كيلوگرم بر متر مكعب) مي شه وزن ورق

mersad20

کاربر فعال
با سلام
دستگاهي داريم كه مشخصات فن مقدار فشار استاتيك را 0.7 in W است به نظر شما ايا ميشه كانالي طراحي كنم كه 1.5 متر ارتفاع عمودي بره بعد به صورت افقي هوا را به اتاق منتقل كنه ؟
طول كانال خيلي زياد نيست در حد 10 متر است و دو دريچه خروج داره اما در محلي مجبوريم كانال را يك متر به صورت ععمودي بالا ببريم بعد به صورف افقي حركت كنه ايا براي هوارساني دستگاه اشكالي ايجاد نميكنه ؟

saeedqh

عضو جدید
سلام eyhim
جواب سوالت نه هست برای محاسبهcfm مکانهای مختلف جداول بخصوصی داره که اعداد اون جداول بر اساس روابط ترمو دینامیک ومقدار هوای تازه برای آن مکان....بدست اومدن.
شما میتونید مراجعه کنید به کتابهای تهویه مطبوع و با توجه به نوع کاربری مکان مورد نظر؛ میزان هوای لازم رابرای آن مکان بدست بیارید.

liq_mechanical

عضو جدید
در مورد کانالهای ارتجاعی تهویه مطبوع بگین

کانالهای هوای ارتجاعی دردونوع پارچه ای
وپشم شیشه ساخته میشوند
1-درنوع پارجه ای معمولا یک لایه وازپارجه مرغوب وغیرقابل نفوذساخته شده است.اتصالات ودریچه های مخصوص به خوددارد.به طورکلی این نوع کانالها برای مکانهایی که ساخته شده اند وبخواهند کانال نصب کنند مثل کارخانه ها توصیه میشود.
2-کانالهای پشم شیشه ای ازیک لایه پشم شیشه دروسط ودولایه ورق نازک آلومینیومی درزیروروی پشم شیشه ومیله فنری جهت قوام آن استفاده شده است این نوع کانالهاعایق صدا وحرارت میباشندوازمزیت اجرای بالایی برخوردارمیباشند ازنظرقیمت نسبت به کانالهای گالولنیزه گرانتراست ولی ازنظراجراسریعتر ومانوربالاتری برخوردار میباشند.

Ali802

عضو جدید
ببنین فرض کنید شما قراره 10 سی اف ام دبی از مقطع کانالتون رد بشه که عرض کانال 10 اینچ هست حالا اگر یه انشعاب بگیرید که مثلا 2.5 سی اف ام نیاز داره باید تیک اف شما برابر بشه با 2.5 چون کانال شما به نسبت تقسیم میشه بنابرین با T=2.5 نشون داده میشه
سلام میشه یکم بیشتر در مورد تیک اف توضیح بدین که اصلا چی هست و ....

Ali802

عضو جدید
تيك اف يا هوابر در كانال نفش اصلي تقسيم هواي عبوري از كانال را دارد
ممنون از پاسختون میشه بیشتر توضیح بدین که در چه مسیرهایی از کانال باید محاسبش کنیم و وقتی این عدد رو مشخص میکنیم و در نقشه ها مینویسیم در حقیقت چی رو نشون میدیم؟یعنی وقتی میشه 7.2 اینچ یعنی چی؟