[ کار کردن با دوربین تئودولیت ] >> پرسش و پاسخ

jamali.unes

عضو جدید
پیاده کردن قوس با تئودولیت

پیاده کردن قوس با تئودولیت

آقایون و خانومای مهندس یکی این پیاده کردن قوس با تئودولیت رو واسه من تو ضیح بده ممنون میشم ( با تئو دولییییییت):child:

javad_koohi89

عضو جدید
چیزی که شما طلب کرده اید خودش یه فصل درسه.
چطور انتظار داری که از اینجا بتونی به جواب برسی.

jamali.unes

عضو جدید
چیزی که شما طلب کرده اید خودش یه فصل درسه.
چطور انتظار داری که از اینجا بتونی به جواب برسی.
سلام آقای مهندس من که فصل کاملشو نمی خوام من یه خلاصه کاربردی و مفید میخام یعنی اینکه دوربینو باید کجا مستقر کنم وچطوری زاویه چرخش رو برای میخ کوبی آکس یا کناره قوس بدست بیارم همین:child:

1007

عضو جدید
آقایون و خانومای مهندس یکی این پیاده کردن قوس با تئودولیت رو واسه من تو ضیح بده ممنون میشم ( با تئو دولییییییت)http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_child.gif

مهندس جان دوربين رو روي يكي از طول قوسها مستقر وروي راس قوس صفر صفر مي كني وبعد زاويه قوس رو تقسيم ميكني و ميخ كوبي ميكني

آخرین ویرایش توسط مدیر:

free surveyer

عضو جدید
آقایون و خانومای مهندس یکی این پیاده کردن قوس با تئودولیت رو واسه من تو ضیح بده ممنون میشم ( با تئو دولییییییت)http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_child.gif

با سلام
امروزه با اومدن دوربینهای total station دیگه معمولا قوسها رو بصورت مختصاتی پیاده میکنن که فوق العاده هم کار راحتیه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rasoul2023

عضو جدید

نیاز به مطرح کردن این سوال اینجا نبود شما به کتاب فروشی مراجعه کنید و درخواست کتاب نقشه برداری مسیر مهندس سلیمانی جلد اول ( کلوتوئید و ساده) و جلد دوم ( سرپانتین و .. ) را بکنید شاید اگر مشخص میکردید که چه قوسی را میخواهید میشد یه کمکی کرد اما ما سه تا قوس پر کاربرد داریم که هر کدومشون هم به روش خاصی پیاده میشوند .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

abbas.rasulpor

عضو جدید
آقایون و خانومای مهندس یکی این پیاده کردن قوس با تئودولیت رو واسه من تو ضیح بده ممنون میشم ( با تئو دولییییییت):child:

سلام.روشهای مختلفی داره مثل وتر وزاویه ،دکارتی،تقاطع بوسیله دو دستگاه دوربین تئودلیت و...که حتما باید فرمولها یاد گرفته شود.اگه تونستین کتاب نقشه برداری شمس نوبخت رو مطالعه کنیید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yaser samadi

عضو جدید
کار کردن با دوربین تئودولیت >> پرسش و پاسخ

کار کردن با دوربین تئودولیت >> پرسش و پاسخ

با سلام مهندس برق هستم نیاز مند اطلاعات یا جزوه ای در خصوص پیاده سازی پلان پروفیل دکلهای خطوط انتقال (فنداسیون جهت حفاری واجرا)تنظیم لول تویست وزاویه استاب(نبشی) بوسیله دوربین تئودولیت هستم

yaser samadi

عضو جدید
تقاضای کمک فوری کار با تئودولیت

تقاضای کمک فوری کار با تئودولیت

با سلام: در تقاضای قبلیم در خصوص نحوه اجرای فنداسیون دکلهای انتقال برق با تئو دولیت پاسخی دریافت نکردم سوالم رو شکل دیگه ای مطرح میکنم چطور میشه با تئودولیت 4تا نبشی رو در رئوس یک مربع با زاویه60درجه نسبت به زمین پیاده کرد (در صورت امکان جزوه ای که در این مورد باشه معرفی بشه )
با تشکر

rasoul2023

عضو جدید
دوست عزیز سوالت واسم واضح نیست اکه میشه یک شکل از کاری که میخوای انجام بشه توی همین تاپیک ضمیمه کن .

ajamincc

عضو جدید
پاسخ فوری

پاسخ فوری

با سلام: در تقاضای قبلیم در خصوص نحوه اجرای فنداسیون دکلهای انتقال برق با تئو دولیت پاسخی دریافت نکردم سوالم رو شکل دیگه ای مطرح میکنم چطور میشه با تئودولیت 4تا نبشی رو در رئوس یک مربع با زاویه60درجه نسبت به زمین پیاده کرد (در صورت امکان جزوه ای که در این مورد باشه معرفی بشه )
با تشکر
file:///C:/DOCUME%7E1/admin1/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[FONT=&quot]
اگه درست متوجه شده باشم، منظور شما اجرای یک خرپاست و تقریبا به شکل زیر.[/FONT]​

untitled.PNG

لطف کن طول نبشی رو هم بگو

lll366

عضو جدید
با سلام مهندس برق هستم نیاز مند اطلاعات یا جزوه ای در خصوص پیاده سازی پلان پروفیل دکلهای خطوط انتقال (فنداسیون جهت حفاری واجرا)تنظیم لول تویست وزاویه استاب(نبشی) بوسیله دوربین تئودولیت هستم

بنده خودم در این رابطه دارای تجربه اجرایی هستم. و بهتون بگم که کار بسیار سختی اگر داخل چاله بخواین استاپ ها رو تراز و نصب بکنید. کار یک دو روزه نیست تجربه بسیار زیادی لازم داره وگرنه کار رو خراب میکنید چون در ایران بتن ریزی همزمان انجام میدن و این امر باعث تکان خوردن استاپ و خرابی کار و تخلیه بتن میشه. مواظب باشید.

1007

عضو جدید
با تشکر

دوست عزيز پياده كردن فندانسيون دكلهاي انتقال برق بصورت پداستال است اين فندانسيون كه نسبت به يك بر وكفي كه مشاور ميده دوربين را در نقطه مورد نظر مستقر سانتراژ كرده به يك نقطه دوربين را صفر صفر كرده وزوايا مورد نظر را پياده ميكنيد0

توتال

عضو جدید
من احتیاج به طریقه کار کردن با انواع تئودولیت را دارم؟

من احتیاج به طریقه کار کردن با انواع تئودولیت را دارم؟

سلام
برای مصاحبه تخصصی سوال در مورد انواع تئودولیت ها و شیب سنج ها و غیره می کنند طریقه کار کردن با آنها را می پرسند اگر دارید به آدرس زیر ایمیل کنید ممنونم
تا الان که خیلی خیلی کمکم کردید
ar_total61@yahoo.com

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
محاسبه قرائت های برداشت شده با تئودلیت با اکسل

محاسبه قرائت های برداشت شده با تئودلیت با اکسل

در نقشه برداری پس از انجام پیمایش و مشخص کردن مختصات نقاط مبنا یا ایستگاه های نقشه برداری باید برداشت جزئیات عوارض زمین را شورع نمود. این برداشت به شیوه های مختلفی انجام پذیرد از جمله روش برداشت با تئودلیت و شاخص میباشد.

دراین روش تئودلیت را روی یکی از نقاط پیمایش مستقر و آن را به نقطه دیگر پیمایش که مختصات آنها قبلا محاسبه شده است . صفر صفر میکنیم و سپس با قرار دادن شاخص روی نقاط عوارض به سمت آن نشانه روی کرده و تارهای بالا ، وسط ، پایین و نیز زوایای قائم و افقی را قرائت می شود ا. این قرائت ها در برگه مخصوص تاکئومتری یادداشت میگردد.

فایل مذکور از کتاب های مقطع متوسطه می باشد که آموزش نحوه محاسابه تاکئومتری در اکسل هستش که نحوه فرمول نویسی رو به شما آموزش میده .........

تاکئومتری در اکسل.jpg

پیوست ها

• تاکئومتری در اکسل.pdf
    680 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا