کار و درآمد در رشته نفت

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
تجربه های قبلی که خیلی تلخ بود بهم یاد داد که اگر ادم بخواد ارباب و سرور خودش باشه بهتر هست که برای خودش کار کنه
تا زیر دست یک مشت عرب و یا غیر عرب بیسواد بازیچه نشه
با خودم فکر میکردم که آنها میلیونها دلار در آمد کسب میکنند و سالی 178000 تا به من و شما حقوق میدهند.
از طرف دیگه به قول یک انگلیسی ایرانیها مخ هستند و اکثر کشورهای نفتی مغزهای درست و حسابی ندارند به خصوص کشورهای عربی خلیج فارس
بنابر این با جمع بندی تمامی این موارد و مشورت هائی که با وکلا و مشاورین کردم بهترین کار این بود که یک شرکت مهندسی مشاور بزنم
و ازشون کار بگیرم
در هر حال ما باید دنبال یک لقمه نان برویم حال چه باعنوان استخدام شدن و چه مشاوره و طراحی یا مدیریت و کنترل پروژه
برای گرفتن کار رفتن خیلی بهتر از ان هست که برویم و خواهش کنیم که ما را استخدام کنند.
در امدش نیز چند برابر هست.

الان مدتیه دارم برنامه ریزی میکنم اون ور اب به جای استخدام شدن شرکت مهندسی مشاور راه بندازم.
با وکیل مکاتبه کردیم و ده تا نام برای ثبت شرکت فرستادیم و یک نام برای ثبت تایید شده و داریم مدارک را تکمیل میکنیم شرکت مهندسی مشاور را ثبت کنیم.

پیشنهاد میکنم روی این مسئله فکر کنید

منو با خودت ببر دبی دبی

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
تجربه های قبلی که خیلی تلخ بود بهم یاد داد که اگر ادم بخواد ارباب و سرور خودش باشه بهتر هست که برای خودش کار کنه
تا زیر دست یک مشت عرب و یا غیر عرب بیسواد بازیچه نشه
با خودم فکر میکردم که آنها میلیونها دلار در آمد کسب میکنند و سالی 178000 تا به من و شما حقوق میدهند.
از طرف دیگه به قول یک انگلیسی ایرانیها مخ هستند و اکثر کشورهای نفتی مغزهای درست و حسابی ندارند به خصوص کشورهای عربی خلیج فارس
بنابر این با جمع بندی تمامی این موارد و مشورت هائی که با وکلا و مشاورین کردم بهترین کار این بود که یک شرکت مهندسی مشاور بزنم
و ازشون کار بگیرم
در هر حال ما باید دنبال یک لقمه نان برویم حال چه باعنوان استخدام شدن و چه مشاوره و طراحی یا مدیریت و کنترل پروژه
برای گرفتن کار رفتن خیلی بهتر از ان هست که برویم و خواهش کنیم که ما را استخدام کنند.
در امدش نیز چند برابر هست.

الان مدتیه دارم برنامه ریزی میکنم اون ور اب به جای استخدام شدن شرکت مهندسی مشاور راه بندازم.
با وکیل مکاتبه کردیم و ده تا نام برای ثبت شرکت فرستادیم و یک نام برای ثبت تایید شده و داریم مدارک را تکمیل میکنیم شرکت مهندسی مشاور را ثبت کنیم.

پیشنهاد میکنم روی این مسئله فکر کنید
آخه اينكارا دل شير مي خواد.........ما كه بي تجربه ايم چه جوري شركت بزنيم؟
بايد اول يه تجربه اي كسب كنيم!

ریحانه22

عضو جدید
بعضی جاها واقعا به شما پسرا حسودیم میشه
خوش به حالتون منم میخام 178000دلار حقوق داشته باشم
این چه زندگیهههههههههههههههه:mad:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی جاها واقعا به شما پسرا حسودیم میشه
خوش به حالتون منم میخام 178000دلار حقوق داشته باشم
این چه زندگیهههههههههههههههه:mad:

باز شما خانوما شروع کردین؟ چه ربطی به پسر دختر داره؟!
اتفاقا خارج از ایران دخترا آزاد تر کار میکنند تا پسرا

گلم زبونتو خوب کن برو...دوبرابر اون بگیر

کار در خارج هیچ ربطی به زبان نداره

من چند سال قبل از اینکه وقتی میخواستم برم رفتم یک ماه مربی زبان انگلیسی خصوصی گرفتم یک ماه از اول تا اخر کلاس با هام انگلیسی حرف زد
یکی دو هفته اول سخت بود بعد مثل زبان مادری شدم
بعد از چند سال تصمیم گرفتم برم رفتم ولی دست و پا شکسته حرف میزدم مثلا میگفتم : I am Hello
خلاصه یکی دو هفته اول مشکل بود و کم کم یاد گرفتم
کشور هم مهمه مثلا من امارات ایرانیهای زیادی را باهاشون انگلیسی و فارسی در هم قاطی حرف میزدم تا اینکه کم کم اعتماد به نفسم بالا رفت

به نظر من زبان نوددرصدش به اعتماد به نفس مربوط میشه وقتی یه کم توی محیط قرار گرفتی و چشم و گوش و زبانت عادت کرد اون وقت میشه زبان مادری

مهندس فرشاد

عضو جدید
هر چی بهشون بدن بازم کمه اینی که میگه زیاد میدن باید ببریش سر دکل کار کنه غدا خوبم بهش بدی ببینم میتونه دوام بیاره
من خودم نفتی نیستم ولی نفتیا رو دوست دارم :biggrin:

alix67

عضو جدید
سلام داداش
تشکرمیکنم از راهنمایی هات
من رشته ام الکترونیک هستش درسطح کارشناسی میخاستم بیشتر ازتجربه ات استفاده کنم ومنو راهنمایی کنی بابت کار یا استخدام در شرکت های وابسطه به شرکت نفت مرسی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amiut

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال ، به نظرتون کدوم گرایش نفت بهتره یعنی کارش بیشتره؟
من الان حفاری هستم!

farhad684

عضو جدید
چون منظور از دکل کل تجهیزات حاری چاه سر دکل اعم از : دکل- استراکچر -پمپهای گل - مخازن گل -دراوکس و غیره است که هرکدام تولید یک شرکت متفاوت هستش و در دنیا شرکتی نیست که همه این تجهیزات رو یک جا تولید کنه ....و ایران از ساخت آنها متاسفانه حداقل فعلا عاجز است البته سکوی حفاری امیرکبیر در دریای خزر میتونه شروع خوبی باشه....با تشکر

masood194

عضو جدید
سلام بچه ها کسی در مورد رشته اتوماسیون وابزاردقیق در صنایع نفت اطلاع داره ،کارشون چطوره ،درامدش چطوره

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی در مورد رشته اتوماسیون وابزاردقیق در صنایع نفت اطلاع داره ،کارشون چطوره ،درامدش چطوره

اتوماسیون و ابزار دقیق همون مهندسی الکترونیک هست
قطعات کوچک را میخری و با چند برابر قیمت در پالایشگاهها میفروشی
نسبت به سایر کارهای نفتی سرمایه کم میخواد و ارزش افزوده کارش هم بالاست و چون تکنولوژی پیشرفته تری داره میشه سود بالاتری ازش به دست آورد
بر عکس سایر بخشها مانند لوله کشی و یا ساخت مخزن که یک چیز شسته رفته و مشخصی هست و با قیمت گرفتن از دو سه شرکت نمیشه سود زیادی روی ان کشید
ولی در ابزار دقیق قطعات الکترونیکی از یک شرکت تا شرکت دیگه بعضی وقتها چند برابر فرق میکنند و حتی در کل پروژه میتوان چند صد در صد در قطعات سود گرفت
همچنین به دلیل گستردگی قطعات و گزینه های مختلف با تکنولوژیهای مختلف امکان صرفه جوئی در مصرف قطعات و در نتیجه گرفتن دستمزد بالا هست
و امکان ایجاد و ابداع و اختراع و نو آوری و صاحب دانش فنی شدن نیز در این زمینه بالاتر از سایر زمینه های نفت و گاز هست.

موفق باشید

farhad684

عضو جدید
سلام
چطوری کیان کاتب .... کجا مشغولی ؟ من میشناسمت دانشگاه امیدیه بودی ولی تو فکر نکنم منو به یاد بیاری ..... اگه رو دکلهای ملی حفاری کار میکنی منم زیاد باهاشون سروکار دارم چون چند ساله به عنوان کمپانی من تو مناطق نفتخیز مشغولم ..... .. ولی ندیدمت چون بیشتر کار حفاری انحرافی رو تو دکلهای زیر نظر مناطق چینی ها بر عهده دارن ..... موفق باشی

aretta666

عضو جدید
استخدام میشم؟

استخدام میشم؟

سلام دوستان عزیز. راستش من فوق لیسانس مهندسی برق کنترل دانشگاه صنعتی اصفهان درس میخونم و معدلم 17.5 هستش. مدرک ابزاردقیق فنی حرفه ای هم دارم (یه دوره 600 ساعته بود که plc و pid کنترل و ... هم علاوه بر تجهیزات ابزاردقیق هم داشت) . مدرک toefl هم دارم و زبانم خوبه. آیا بنظرتون با توجه به رشتم خوبه امریه نفت بگیرم؟ قبول میشم؟
لطفا راهنمایی کنید چون اگه بخوام بیام تو نفت الان که باید موضوع تز ارشدمو انتخاب کنم یه چیز نفتی بر میدارم که رزومم قوی تر شه...
اگه بیام تو نفت امریه بگیرم امگانش هست بعدا استخدام بشم؟ یا الکی خودمو زجر میدم با امریه گرفتن تو مناطق عملیاتی؟

aretta666

عضو جدید
اقا خودم پیداش کردم :

انش آموختگان دانشگاههاي گروه يك (ممتاز) خارج از كشور با معدل كل حداقل 17 براي رشته هاي فني و معدل كل حداقل 18 براي ساير رشته‌ها.دانش آموختگان دانشگاههاي گروه دو (خوب) خارج از كشور در شمول جذب ممتازان نمي باشند. (مرجع تاييد معدل، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي‌باشد.)

خداییش خیلی خندیدم دانشگاه من ۸۰ جهانه معدل بالای ۱۷ میخوان اونوقت جالب اینجاست اگه از این دانشگاها باشی ۱۶ به بالا قبوله اونم هم شبانه هم روزانه :

دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دوره هاي روزانه و شبانه دانشگاه هاي دولتي تهران، صنعتي شريف، امير كبير، شهيد بهشتي، صنعتي اصفهان، شيراز، تربيت مدرس، خواجه نصيرالدين طوسي، تبريز، علم و صنعت ايران، صنعت نفت، فردوسي مشهد، علامه طباطبايي و امام صادق (ع) با معدل كل حداقل 16 براي رشته هاي فني.

جالبتر از اینا هم هست : دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي واحدهاي:" علوم و تحقيقات تهران، تهران شمال، تهران جنوب، تهران مركز، تهران پزشكي، مشهد، تبريز، كرج، اراك، نجف آباد، خوراسگان و شوشتر" در رشته هاي مورد نياز با معدل كل حداقل 17.

:)))))))

داداش دانشگاه های ایران رو دست کم نگیر... یه نقل قول از رئیس دانشگاه استندفورد (بهترین دانشگاه فنی در رشته برق) که گفته بپه های برق شریف در مقطع لیسانس بهترین تو دنیا هستند!

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه اينكارا دل شير مي خواد.........ما كه بي تجربه ايم چه جوري شركت بزنيم؟
بايد اول يه تجربه اي كسب كنيم!

راکفلر معروف ترین ثروتمند آمریکا هشت بار ورشکست شد بار هشتم خبرنگار امد سراغش گفت اگر بازم ورشکست بشید چیکار میکنید؟
راکفلر گفت یکصد دلار قرض میکنم هشتاد دلار تبلیغ میکنم با بیست دلار کار میکنم.

از بیل گیتس مدیر عامل سابق مایکروسافت و دارنده بیش از 50 میلیارد دلار پس انداز پرسیدند چگونه ثروتمند شدی
بیل گیتس گفت من بهترین ایده را در بهترین مکان و در بهترین زمان پرورش دادم.

اگر میخواهید دل شیر داشته باشید به زندگی پدران خود نگاهی بیاندازید
انها تمامی مال و ثروتشان را میدادند به گندم و جو و میرفتند در دل کویرها و زمینهای بایر با هفته ها زحمت و تلاش همه را دور میریختند.
بعد از چند ماه باران میبیارید و گندمها رشد میکردند و بعد میرفتند ان را درو کرده و میفروختند و نان یک سالشان در می آمد
گاهی اوقات باران نمی آمد و خشکسالی میشد و یک سال گرسنه زندگی میکردند تا سال بعد! شاید هم گاهی اوقات سالها خشکسالی میشد ولی باز هم
نا امید گوشه ای نمینشستند که بگویند ریختن گندم توی بیابان دل شیر میخواهد!

الان مردم تنبل شده اند حاضر نیستند هیچ چیزی را دور بریزند انتظار دارند پول و پله دوان دوان بیاید خودش را بیاندازد بغل آقای مهندس تا مفتی مفتی از ان استفاده کند.

زمانی که یک بچه اول ابتدائی وارد مدرسه میشه هیچ وقت با خودش سوال نمیکنه که من قراره از اول ابتدائی
تا حداقل دوره مهندسی حدود 15 سال عمر بگذارم تا بعد از آن شاید اگر کسی خوشش آمد ما را استخدام کرد و در مقابل 15 سال درس خواندن ماهی چند صد هزار تومن به ما حقوق داد!
در حالی که اگر از همان اول روی پای خودش بیاستد و برای خودش کار کند حد اقل چشمش دنبال کسی نیست که او را استخدام کند.

دو ماه پیش توی میدان توحید تهران شهرداری تابلو جالبی زده بود روی تابلو نوشته بود:

رویاهائی دست نیافتنی که اکثر انسانها در ذهن خود به آنها فکر میکنند انسانهای موفق برای دست یافتن به آنها عمل و تلاش میکنند.

سوال آخر اینکه شما از 7 سالگی تا الان حد اقل 17 سال اگر فرض کنیم ارشد باشید در حال تجربه کسب کردن و درس خواندن هستید
فکر نمیکنید که به اندازه کافی برای آستین بالا زدن و کار کردن تجربه کسب کرده اید؟

starless sky

عضو جدید
سلام دوستان عزیز. راستش من فوق لیسانس مهندسی برق کنترل دانشگاه صنعتی اصفهان درس میخونم و معدلم 17.5 هستش. مدرک ابزاردقیق فنی حرفه ای هم دارم (یه دوره 600 ساعته بود که plc و pid کنترل و ... هم علاوه بر تجهیزات ابزاردقیق هم داشت) . مدرک toefl هم دارم و زبانم خوبه. آیا بنظرتون با توجه به رشتم خوبه امریه نفت بگیرم؟ قبول میشم؟
لطفا راهنمایی کنید چون اگه بخوام بیام تو نفت الان که باید موضوع تز ارشدمو انتخاب کنم یه چیز نفتی بر میدارم که رزومم قوی تر شه...
اگه بیام تو نفت امریه بگیرم امگانش هست بعدا استخدام بشم؟ یا الکی خودمو زجر میدم با امریه گرفتن تو مناطق عملیاتی؟

سلام. در مورد امریه نفت خدمتتون عرض کنم که قبول شدن اولیه اون ربطی به رزومتون نداره. باید به سایت http://eservice.mop.ir/mios/ مراجعه کنید. اوایل ماه های زوج باز میشه. اونحا برای ثبت نام از شما رزومه نمیخاد. دانشگاهی که درس خوندید مهمه و رشته و معدلتون (امتیازاتی دیگر هم مثل فرزند کارکنان نفت و سابقه بسیجی و ... هم تأثیر گذاره). اگر از این مرحله رد شدید و قبول شدید، یه مصاحبه عقیدتی (که بعضی اوقات فقط تحویل مدرک هست و تحقیقات محلی) و یه مصاحبه علمی (بسته به محلی که براتون انتخاب میشه ) باید بدید. اونجا رزومه ازتون میخان.
توی سایت که ثبت نام میکنید، انتخاب های متفاوتی از پژوهشکده نفت تا شرکت گاز رو دارید (فکر کنم 3تا انتخاب میتونید داشته باشید. همچنین ذکر کنم که برای پژوهشکده نفت یا باید متاهل باشید یا معاف از رزم)
وقتی تو سایت قبول بشید و به سازمان مربوطه مراجعه کنید، بر اساس نیاز سازمان و رشته شما، به یکی از شرکت های وابسته معرفی میشید و اونجا بر اساس اون شرکت، ممکنه مصاحبه ازتون بگیرند و ممکنه حتی نیاز نباشه برید و خودشون تاییده رو بفرستن که بهتون نیاز دارند. به عنوان مثال من که برای شرکت نفت فلات قاره به صورت طرح اقماری اقدام کرده بودم، بعد از دیدن رزومه ای که داشتم، دیگه مصاحبه نکردن و اکی رو دادن.
مطمئن باشید موقعیت خوبی هست امریه شرکت نفت. مزیت های دیگرو هم که کنار بزارید، دو سال سابقه کار تو شرکت نفت به رزومتون اضافه میشه، سابقه ای که به این راحتی ها به دست نمیاد و به درد استخدام بعدی تون هم میخوره

aretta666

عضو جدید

مطمئن باشید موقعیت خوبی هست امریه شرکت نفت. مزیت های دیگرو هم که کنار بزارید، دو سال سابقه کار تو شرکت نفت به رزومتون اضافه میشه، سابقه ای که به این راحتی ها به دست نمیاد و به درد استخدام بعدی تون هم میخوره

ممنون از پاسخ تون...

در مورد این بخش از صحبت شما که در نقل قول آوردم... اون 2 سال کار بصورت امریه
جز سابقه رسمی نفتی محسوب میشه؟!!!

مرادی میانرودی

اخراجی موقت
امتحان کتبی داره و اونجا مهمه

Farzadinjast

عضو جدید
سلام به همه دوستان

می خواستم بدونم برای یه مهندس مکانیک با کارشناسی ارشد گرایش طراحی کاربردی (کنترل و ارتعاشات) توی شرکت های درست و حسابی کار پیدا می شه؟ مثلا شرکت های مشاوره بزرگ. روی چی بیشتر مانور بدم؟ زبان؟ دانشگاه؟ تا حالا تجربه مستقیم نفت و گاز نداشتم متاسفانه اما می خوام هر جور شده تو این زمینه کار کنم ....

bahram572003

عضو جدید
سلام و درود خدمت همه دوستان صنعت نفت.
من 10 سالی هست که سابقه کار نیروگاهی دارم.تا چند ماه آینده میرم شرکت نفت و گاز اروندان(که تمام چاههای نفت مستقر در غرب کارون دستشه مثل دارخوین-آزادگان-یادآوران........).میخام بدونم دستمزد حدودا چقدره؟مزایا چی داره؟لیسانس مکانیک سیالات دارم.ممنون میشم دوستان اگه اطلاعاتی دارن بذل کنن.

m roz

عضو جدید
کار تو صنعت نفت به خصوص پای دکل هرچه قدر هم مزایای خوبی داشته باشه ولی فوق العاده سخت و طاقت فرسا است. واقعا باید بهشون خدا قوت گفت

bahram572003

عضو جدید
راکفلر معروف ترین ثروتمند آمریکا هشت بار ورشکست شد بار هشتم خبرنگار امد سراغش گفت اگر بازم ورشکست بشید چیکار میکنید؟
راکفلر گفت یکصد دلار قرض میکنم هشتاد دلار تبلیغ میکنم با بیست دلار کار میکنم.

از بیل گیتس مدیر عامل سابق مایکروسافت و دارنده بیش از 50 میلیارد دلار پس انداز پرسیدند چگونه ثروتمند شدی
بیل گیتس گفت من بهترین ایده را در بهترین مکان و در بهترین زمان پرورش دادم.

اگر میخواهید دل شیر داشته باشید به زندگی پدران خود نگاهی بیاندازید
انها تمامی مال و ثروتشان را میدادند به گندم و جو و میرفتند در دل کویرها و زمینهای بایر با هفته ها زحمت و تلاش همه را دور میریختند.
بعد از چند ماه باران میبیارید و گندمها رشد میکردند و بعد میرفتند ان را درو کرده و میفروختند و نان یک سالشان در می آمد
گاهی اوقات باران نمی آمد و خشکسالی میشد و یک سال گرسنه زندگی میکردند تا سال بعد! شاید هم گاهی اوقات سالها خشکسالی میشد ولی باز هم
نا امید گوشه ای نمینشستند که بگویند ریختن گندم توی بیابان دل شیر میخواهد!

الان مردم تنبل شده اند حاضر نیستند هیچ چیزی را دور بریزند انتظار دارند پول و پله دوان دوان بیاید خودش را بیاندازد بغل آقای مهندس تا مفتی مفتی از ان استفاده کند.

زمانی که یک بچه اول ابتدائی وارد مدرسه میشه هیچ وقت با خودش سوال نمیکنه که من قراره از اول ابتدائی
تا حداقل دوره مهندسی حدود 15 سال عمر بگذارم تا بعد از آن شاید اگر کسی خوشش آمد ما را استخدام کرد و در مقابل 15 سال درس خواندن ماهی چند صد هزار تومن به ما حقوق داد!
در حالی که اگر از همان اول روی پای خودش بیاستد و برای خودش کار کند حد اقل چشمش دنبال کسی نیست که او را استخدام کند.

دو ماه پیش توی میدان توحید تهران شهرداری تابلو جالبی زده بود روی تابلو نوشته بود:

رویاهائی دست نیافتنی که اکثر انسانها در ذهن خود به آنها فکر میکنند انسانهای موفق برای دست یافتن به آنها عمل و تلاش میکنند.

سوال آخر اینکه شما از 7 سالگی تا الان حد اقل 17 سال اگر فرض کنیم ارشد باشید در حال تجربه کسب کردن و درس خواندن هستید
فکر نمیکنید که به اندازه کافی برای آستین بالا زدن و کار کردن تجربه کسب کرده اید؟

آقای جینگیلبرت عزیز.
تمامی پستهایی که زدین درست و بی عیب.با 99درصد حرفاتون موافقم.منم بدم نمیاد برای خودم کار کنم که سود فقط و فقط تو این سیستم کاریه و بس.کار برای شرکت نفت-بانک- اداره-ارتش و........جز گذران عمر چیزی نیست.اینو بعد از 10سال کار تو صنعت برق میگم و بهش ایمان دارم.امامد نظر داشته باشین تاسیس یه شرکت مشاور(اونم بصورت شراکتی)لازمش داشتن اعتماد بین شرکاست.وتو جه داشته باشین که ما ایرانیا یخورده بدبین-کم شهامت- ناامید تکرو و......هستیم و ترجیح میدیم حقوق بخور نمیر بگیریم و دست به همچین ریسکایی نزنیم.علی ایحال این 3-4 ماهه سرم شلوغه و بدم نمیاد در مورد ایده هاتون بیشتر صحبت کنیم.
موفق باشید.

mohammad_petro85

عضو جدید
سلام دوستان. میخواستم بپرسم حقوق دریافتی یه مهندس نفت (لیسانس) که به صورت قرارداد مدت موقت تو شرکت نفت فلات قاره استخدام میشه چقدره؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام دوستان. میخواستم بپرسم حقوق دریافتی یه مهندس نفت (لیسانس) که به صورت قرارداد مدت موقت تو شرکت نفت فلات قاره استخدام میشه چقدره؟

سلام
اگه صفر کیلومتر باشه حدود 700 تا 900تومن بر حسب میزان توانایی و رزومه اگه ستادی کار کنه. سایت بیشتر هست.

mohammad_petro85

عضو جدید
سلام
اگه صفر کیلومتر باشه حدود 700 تا 900تومن بر حسب میزان توانایی و رزومه اگه ستادی کار کنه. سایت بیشتر هست.

ممنون از پاسخت. البته من منظورم کار تو مناطق عملیاتیه. میخواستم بدونم تو جزیره ها دریافتی چقدره؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
ممنون از پاسخت. البته من منظورم کار تو مناطق عملیاتیه. میخواستم بدونم تو جزیره ها دریافتی چقدره؟

اونجاها ضریب سختیه کار میخوره. اگه اشتباه نکنم بین 1.400 تا 1.700 بدن.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای جینگیلبرت عزیز.
تمامی پستهایی که زدین درست و بی عیب.با 99درصد حرفاتون موافقم.منم بدم نمیاد برای خودم کار کنم که سود فقط و فقط تو این سیستم کاریه و بس.کار برای شرکت نفت-بانک- اداره-ارتش و........جز گذران عمر چیزی نیست.اینو بعد از 10سال کار تو صنعت برق میگم و بهش ایمان دارم.امامد نظر داشته باشین تاسیس یه شرکت مشاور(اونم بصورت شراکتی)لازمش داشتن اعتماد بین شرکاست.وتو جه داشته باشین که ما ایرانیا یخورده بدبین-کم شهامت- ناامید تکرو و......هستیم و ترجیح میدیم حقوق بخور نمیر بگیریم و دست به همچین ریسکایی نزنیم.علی ایحال این 3-4 ماهه سرم شلوغه و بدم نمیاد در مورد ایده هاتون بیشتر صحبت کنیم.
موفق باشید.

لازم نیست کسی را شریک کنید

یک شرکت با سرمایه یکصد هزار تومان بزنید 99 هزار تومان به نام شما باشه و یک هزار تومان را به نام یک رهگذر بزنید.
بعد بروید دفترخانه اسناد رسمی وکالت بلا عزل از ان شریکتان بگیرید تا کل صددرصد شرکت به نام شما باشد
ان وقت توی شرکت خودتان هر چقدر میخواهید جولان بدهید.
توی شرکت سهامی خاص حد اقل شرکاء سه نفر و توی مسئولیت محدود دو نفر است.

توی شرکت تعاونی که توصیه نمیکنم حد اقل هفت نفر است که از شش نفر دیگر میتوانید وکالت بلاعزل بگیرید.
این مسائل خیلی ساده ای است که از هر وکیل حقوقی اشنا به حقوق تجارت ایران میتوانید سوال کنید.

حتی من شرکتهائی میشناسم که کارمندشان را سهامدار کرده و از کارمند وکالت بلاعزل گرفته اند و خودشان تمامی شرکت را مدیریت میکنند توی اسناد و مدارک هم مشخص نیست که سهامدار کی است.

بالا