کار و درآمد در رشته نفت

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
بعد این حقوقی که گفتی تو بدو استخدامه؟ یعنی اگر کسی مثلا 5 سال سابقه داشته باشه دریافتیش چقدر میشه؟
تو بدو استخدام 1.5 اما از سال دوم سوم به 3تومنم میرسه
بالای 5سال که خیلی بیشتر
بدی آب و هوا رو در نظر بگیرین

mohammad_petro85

عضو جدید
تو بدو استخدام 1.5 اما از سال دوم سوم به 3تومنم میرسه
بالای 5سال که خیلی بیشتر
بدی آب و هوا رو در نظر بگیرین

آخی من شنیدم که برای قرارداد موقت ها سابقه هیچ تاثیری در حقوق نداره و فقط 20% اضافه حقوق سالانه شاملش میشه. مثلا کسی که 1 سال سابقه داره با کسی که 10 سال سابقه داره یه حقوق میگیرن. درسته؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
آخی من شنیدم که برای قرارداد موقت ها سابقه هیچ تاثیری در حقوق نداره و فقط 20% اضافه حقوق سالانه شاملش میشه. مثلا کسی که 1 سال سابقه داره با کسی که 10 سال سابقه داره یه حقوق میگیرن. درسته؟

منظورت از قرارداد موقت چیه؟
الان همه قرارداد موقت هستن. قرارداد دائم میشه استخدام. توی قرارداد موقت هم سابقه و این چیزا تاثیر داره مثل دائم.

mohammad_petro85

عضو جدید
منظورت از قرارداد موقت چیه؟
الان همه قرارداد موقت هستن. قرارداد دائم میشه استخدام. توی قرارداد موقت هم سابقه و این چیزا تاثیر داره مثل دائم.

الان تو شرکت نفت نیروها 5 دسته اند:
1- رسمی 2- پیمانی 3- قرارداد مدت معین 4- قرارداد مدت موقت 5- پیمانکاری
در مورد نیروهای قراردادی که من پرسیدم میگن سابقه کار تو افزایش حقوق هیچ تاثیری نداره و حقوقشون بستگی به سمتی که دارن داره. خواستم ببینم این حرف چقدر درسته؟
مثلا یه مهندس (لیسانس) قرارداد موقت تو فلات قاره با چند سال سابقه همون حقوقی رو میگیره که یک نفر صفر کیلومتر میگیره(1.5 در ماه)؟ یا فرق داره؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
الان تو شرکت نفت نیروها 5 دسته اند:
1- رسمی 2- پیمانی 3- قرارداد مدت معین 4- قرارداد مدت موقت 5- پیمانکاری
در مورد نیروهای قراردادی که من پرسیدم میگن سابقه کار تو افزایش حقوق هیچ تاثیری نداره و حقوقشون بستگی به سمتی که دارن داره. خواستم ببینم این حرف چقدر درسته؟
مثلا یه مهندس (لیسانس) قرارداد موقت تو فلات قاره با چند سال سابقه همون حقوقی رو میگیره که یک نفر صفر کیلومتر میگیره(1.5 در ماه)؟ یا فرق داره؟

من شرکت فلات قاره رو خبر ندارم. ولی پتروپارس رو میدونم که حقوقها طبق این چند ضابطه بود: 1- مدرک تحصیلی (لیسانس یا فوق لیسانس) 2-معدل و گواهینامه ها 3- سابقه کار و میزان سواد
شرکت خودمون هم همینطور هست
در مورد انواع قراردادها هم که گفتین مورد اول و دوم و پنجم رو میدونم ولی فرق بین سوم و چهارم رو نمیدونم

jjrz

عضو جدید
سلام,من کارشناسی حفاری دانشگاه علوم تحقیقات قبول شدم و الان نمی دونم ارزش داره برم یا نه. خواهشا راهنمایی کنید ممنون

jpt

عضو جدید
سلام,من کارشناسی حفاری دانشگاه علوم تحقیقات قبول شدم و الان نمی دونم ارزش داره برم یا نه. خواهشا راهنمایی کنید ممنون

تو که اول کاری به نظر بنده نفت نخونی بهتره (البته اگه پارتی و.. نداری )(شرمنده اگه یکم نا امیدت کردم ولی فک میکنم زندگی بهتری میتونی داشته باشی)
بنده به عنوان یکی از دانشجویان این رشته (با یه مقدار تجربه نا قابل) فک میکنم وارد رشته های محدود (مثل نفت ، هسته ای و لیزر و ..) نشی بهتره و یا حداقل قبلش با ریسک ها و محدودیتاش آشنا شو تا به مشکل نخوری بعدن، رشته نفت نه تنها در ایران (که تقریبا همه رشته ها اشباعن) بلکه در افق جهانی هم چشم انداز روشنی نداره
چرا: صدها کلاس مهندسی نفت در هر سال دانشجو تربیت می شوند====> در هر کلاس حداقل یکی دو نفر ننه باباشون نفتین و تعداد استخدامی های هر سال شرکتای نفتی حداکثر 40-50 تاس در ایران و در جهان هم نیاز به مهندسین نفت رو به کاهشه ===> دیگه خدایی خودت نتیجه گیری کن
تازه اینم در نظر بگیر که وقتی فارق التحصیل شدی (اونم از بهترین دانشگاه های کشور ) و در اوج فشار بیکاری نمیتونی اپلی کنی و هم فامیلای دور و نزدیک هم فک میکنن هر روز شرکت نفت تورو با لیموزین میاره در خونه و پول دسمال دسشوییت هم میده :) وای انگار یکم بی ادبی شد

به نظر بنده اگه پارتی نداری و اهل نوار جنوبی کشور نیستی رشته دیگه بخونی بهتره(به نظر بنده) البته باز به شرایط دیگه خیلی بستگی داره من فقط از نظر بازار کار و اپلی گفتم
یسری توضیحات هم در نقل قول بالا داده شده

ZOLA

عضو جدید
سلام ببخشید اگه یکم بی ربطه دوتا سوال دارم
کسایی که دانشگاه صنعت نفت اهواز در رشته مکانیک تحصیل میکنند چند درصدشون استخدام میشن ؟
دانشجوهای ارشد این دانشگاه بورسیه میشند ؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام ببخشید اگه یکم بی ربطه دوتا سوال دارم
کسایی که دانشگاه صنعت نفت اهواز در رشته مکانیک تحصیل میکنند چند درصدشون استخدام میشن ؟
دانشجوهای ارشد این دانشگاه بورسیه میشند ؟

دانشجوهای این دانشگاه شانس استخدام بیشتری توی شرکتهای نفتی چه خصوصی و چه دولتی نسبت به سایر دانشگاهها دارن. قبلا که همه دانشجوها بورس بودن همگی جذب میشدن ولی الان باید طبق ظاوبط استخدامی وارد بازار کار بشن که در اونجا هم شانس خیلی بیشتری دارن مخصوصا برای شرکتهای نفتی اصلی.
دانشجوهای ارشد هم دو نوع هتن. گروهی بورسیه هستن و گروهی هم نه. معمولا دانشجوهایی که قرار هست بورس بشن از دوره لیسانس همون دانشگاه انتخاب میشن. تا قبل از تحریم رشته های انرژی دانشجوهایی که بورس میشدن به شکل مشترک با یکی از دانشگاههای بنام خارج بودن که در حال حاضر فکر کنم این طرح اجرا نمیشه.
سبز و شاد و تندرست باشین.

• Like
واکنش ها: jpt

bahram572003

عضو جدید
سلام به مهندسای عزیز.
از دوستان کسی در حال حاضرتو شرکت نفت مناطق نفتخیز مشغول هست؟متوسط دریافتی برا لیسانس مکانیک حدودا چقدره؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

بالا