کار و درآمد در رشته نفت

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png چرا تمام شركت هاي خصوصي و دولتي ايران فقط 56 دكل دارند؟

چرا تمام شركت هاي خصوصي و دولتي ايران فقط 56 دكل دارند؟:razz:

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اره حق با شماست ولی به نظر من company man بشی خیلی خوبه . ولی در کل دور از خانواده و خطراتی که هست .

s.khalighi

عضو جدید
اولاً باید بگم واسه طرز فکرت متاسفم دوست عزیز،
ثانیاً شرایط کاری کاملاً به این بستگی داره که با چه عنوانی وارد کار بشی

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
طرز فکر من چه طور هست معلوم تاحالا سر دکل نرفتی سر در نمیاری :que::que:
بعدم مگر غیر از عنوان کار کردن میخای بری سر دکل که شما میگی با چه عنوانی میخای بری :que:

s.khalighi

عضو جدید
طرز فکر من چه طور هست معلوم تاحالا سر دکل نرفتی سر در نمیاری :que::que:
بعدم مگر غیر از عنوان کار کردن میخای بری سر دکل که شما میگی با چه عنوانی میخای بری :que:
دوست عزیزم منظورم طرز فکر شروع کننده تاپیک بود که کار حفاری رو به کارگری تشبیه کرده بود.
منظورم از عنوان هم company man, superviser, rough neck و .... بود.
باز هم از سوء تفاهم پیش آمده عذر خواهی می کنم.
( در ضمن من تا حالا 5 بار سر 5 دکل به عنوان ناظر سرویس کمپانی حضور داشتم)
پیروز باشی

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام ببخشید مهندس من تصورم از صحبت شما خودم بوبدم بازهم ازتون معذرت میخام

mrcementer

عضو جدید
به نظر من خیلی حال میده،چون خودت رو به چالش میکشی وچیزهای درباره خودت میفهمی که نمیدونستی.

09411122969

عضو جدید
با سلام وتبريك قبوليتون درآزمون:
دوستان اصلا نگران نباشيد/اين آزمون فقط يك آزمون روانشناسي شغلي هست كه نشون ميده شمابراي چه شغلي مناسبتر هستيد.درضمن نيازي به مطالعه نداره وشبيه به تست هوش فقط توانييهاي شغلي وفكري شماروارزيابي ميكنه.يادتون باشه مرحله اصلي مصاحبه فني هستش.
موفق باشيد.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
در کل کار کردن روی دکل حفاری مثل یه اداره از یسری طبقات تشکیل شده:
tool pusher یا رئیس دکل
monkey man یا derrick man
roughneck
mechanic
electerician
roustabouts
geologist
mud engineer
که هرکدوم از اینها بسته به تجربه، سابقه ی کاری و تحصیلات کار خاص خودشون رو میکنن
البته شما مکانیک یا برقکار دکل نمیشید و اگه تحصیلات آکادمیک داشته باشید roughneck هم نمی شید
رئیس دکل هم به این زودیها نمیشید چون باید حداقل 10-15 سال یا حتی بیشتر سابقه داشته باشید
در آخر میتونم بگم که کار فوق العاده سخت و خطرناکی هست

sogand1363

عضو جدید
من تو يه شركت حفاري كار مي كنم . تا حالا هيچ وقت سر دكل نرفتم چون مدير عامل مون اجازه نمي ده خانم ها برن سر دكل:mad:. اما خيلي دوست دارم كه برم . از بچه هاي دكل خبر تهيه مي كنم . خيلي كار سختيه . زندگي هاي سختي دارن . بيشتر اقماري هستن . 2 هفته كار .2 هفته استراحت . البته اين معمول كار هست. حفاري تو آب هاي عميق هم با خشكي خيلي فرق مي كنه . البته اينو ديگه همتون ميدونيد و ما بين اساتيد دارم تاپيك مي زارم . مثلا يه شغل هايي كه تو دكل خشكي هست تو آبها نيست ، مثل غواصي ، يا جوشكاري زير آب كه شرايط كار رو سخت تر مي كنه . اما راجع به دست مزد ها هم دقيقا همون طوري كه دوستان از انواع سمت ها نام بردن به نسبت حقوق ها هم فرق مي كنه . مثلا يه رئيس دستگاه . از 6-7 ميليون تا 10 .حقوقش بالا پايين داره .و يه كارگر شستشو . معمولا بين 700 تا 800 هزار تومن . البته اين مبالغ حدودي هست. كلا شركت هاي خصوصي حقوق بهتري به حفارها مي دن تا شركتهاي دولتي تو زمينه حفاري و اين خودش يك معضل مهم تو حوزه حفاري هست. اميدوارم تونسته باشم يه اطلاعات اوليه به كساني كه دوست داشتن از اين حرفه چيزي بدونن، داده باشم. سوالي داشتيد در حد اطلاعاتم در خدمتتون هستم .

mohande30

عضو جدید
اولین مرحله که معمولا همه هنگام کار تو دکل میگذرونن كارگر شستشو یا wash coolie هستش

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
از فارغ التحصیلان و ورودی های قبل 90 ارشد نفت دعوت به همکاری میشود

از فارغ التحصیلان و ورودی های قبل 90 ارشد نفت دعوت به همکاری میشود

از فارغ التحصیلان و ورودی های قبل 90 رشته های مهندسی مخازن هیدروکربوری - پالایش - حفاری و اکتشاف که ریاضیات پیشرفته با دکتر امامزاده پاس کردند و نمره ی بالای 16 اوردند و مستقر در تهران هستند ، دعوت به همکاری میشود.
نمره خود را پیامک کنید ، همکاری در زمینه تدریس خصوصی
شماره ارتباط :09364859871

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
همون که گفتم حفاری کپ کارگریه,حالا درس هر چی میخوای بخون اخرش wash coolie میشی!!!
شوخی میکنم .
شما چی میگید؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
کاملا نه
ولی حرفتو قبول دارم خیلی سخته مخصوصا تابستونا

kian.kateb

عضو جدید
دوستان من واقا متاسف شدم یسری حرفارو شنیدم .داشتم این پست رو که میخوندم توقع داشتم دوستای حفارمون بیشتر میومدن و دوستان تازه کار رو بیشتر راهنمایی میکردن.
جسارت من رو دوستان ببخشن.
اما متاسفانه الان اینجا دیدم دوستانی که در مورد کار حفاری حرف میزنن فقط در مورد همون کارا و سمت هایی که تو کتابا نوشتنو گفتن.
من تخصصم directional drilling هستش.تجربم هم از خیلی دوستان کمتره.اما میخوام اینجا این شاخه رو با دستمزدشون در روز بر حسب دلار عرض کنم و دوستان خودشون تصمیم بگیرن.
mwd man کار راهبرد mwd داره و جهت یابی رو انجام میده. روزی بین 250 تا 400 دلار در حال حاضر در ایران دریافت میکنند.( البته غیر از ملی حفاری که حقوقش داقونه)
gyro man که بیشتر برای جاهایی که تعدد چاهها زیاده و چاههای قدیمی ایجاد interference میکنه برای جهت یابی تو این چاه هاست.روزانه بین 350 تا 450 دلار درامد دارن در ایران.
lwd man که برای logging در حین حفاریه و حقوقش 250 - 350 دلار در روزه.
directional driller که وظیفش حفظ چاه تا رسیدن به تارگت هست و داگلگو نگه میداره.کارگری هم نیست به حفار برنامه میده.حقوقش هم روزانه 500 تا 600 دلاره.

برای هر کدوم هم حداقل 3-4 نفر در هر جاب مشغولن.ضمن اینکه هر شغلی سختی های خودش رو داره اینکار هم سختی و استرس زیادی داره.اما دوستان حفارمون یه مقدار مهربون تر باشن با این شغل خیلی انگیزشون بیشتر میشه.
ضمن اینکه سمت های دیگه ای هم مثل bit engineer هست که بسیار کار کم دردسری هست و پول خوبی داره.
من این اطلاعات دستمزد رو از رو طرح توجیهی که واسه یه شرکت داخلی (اسمشو نیارم بهتره :) ) انجام دادم عرض کردم و برای سال 2011 هستش.بازم دوستان اگه سوالی داشتن من در خدمتم.اینم بگم خودم تو یه شرکت خارجی هستم که دستمزدش از اینهام یه مقدار بالا تره.

بازم پوزش میخوام واسه پرحرفی....
مرسی از توجهتون.
کیان.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
من در مورد حقوق مهندسای حفار زیاد شنیدم ولی میگن تجربه ی بالایی باید داشته باشن تا بتونن این حقوقارو بگیرن و میگن بازار کاریشون یه مقدار محدودتره (راست و دروغش گردن خودشون) البته نسبت به بهره برداری و مخازن
آقا دست مارو هم بگیر
من حاضرم بیام آبدارچی بشم
کفشم بلدم واکس بزنم

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
یه نکته ی دیگه چرا دوستان اینقدر کم به سایت سر میزنن؟
من شخصا تجربه ی عملی ندارم و خیلی خوشحال میشم از تجربه بقیه عزیزان استفاده کنم

siavashjal

عضو جدید
سلام دوستان

من ارشد حفاری هستم ولی سابقه کار ندارم. از 1 یا 2 ماه آینده می خوام برم جنوب سر دکل. می خواستم بدونم اونجا به یه صفر کیلومتر چه قدر حقوق می دن؟ کلا شرایط کاری چه جوریه؟

ممنون می شم دوستان تجربیات خودشون رو مطرح کنند.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام دوستان

من ارشد حفاری هستم ولی سابقه کار ندارم. از 1 یا 2 ماه آینده می خوام برم جنوب سر دکل. می خواستم بدونم اونجا به یه صفر کیلومتر چه قدر حقوق می دن؟ کلا شرایط کاری چه جوریه؟

ممنون می شم دوستان تجربیات خودشون رو مطرح کنند.

در مورد حقوق نمیدونم دقیقا چقدر میدن ولی اگر منطقه بری حقوقت ضریب سختی کار و شرایط آب و هوا میخوره (فکر کنم اگه معدلت نسبتا خوب باشه و با فوق بری حدود 2 میلیون بگیری، مطمئن نیستم)
که این هم بستگی به جایی داره که میخوای بری مثلا سکوها ضریبش بیشتره و بعد جزیره ها و بعد عسلویه و سایر مناطق
شرایط کاری اغلی اقماری هست یعنی دو هفته کار و دو هفته خونه بعضی جاها هم سه هفته کار یه هفته خونه که معمولا برای افراد تازه کار و مدرک لیسانس هست. آب و هوا هم که خودت بهتر میدونی.

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
در مورد حقوق نمیدونم دقیقا چقدر میدن ولی اگر منطقه بری حقوقت ضریب سختی کار و شرایط آب و هوا میخوره (فکر کنم اگه معدلت نسبتا خوب باشه و با فوق بری حدود 2 میلیون بگیری، مطمئن نیستم)
که این هم بستگی به جایی داره که میخوای بری مثلا سکوها ضریبش بیشتره و بعد جزیره ها و بعد عسلویه و سایر مناطق
شرایط کاری اغلی اقماری هست یعنی دو هفته کار و دو هفته خونه بعضی جاها هم سه هفته کار یه هفته خونه که معمولا برای افراد تازه کار و مدرک لیسانس هست. آب و هوا هم که خودت بهتر میدونی.

واسه کار اول پارتی دوم پارتی سوم قبولی تو آزمون سراری استخدامیحقوق ار 1000000 شروع میشه به بالا البته اینا واسه رسمیاست

که مرد دیگه رسمی....lo000000000000ol all us

siavashjal

عضو جدید
سلام دوباره
اگه خدا بخواد من یکی دو ماه دیگه می رم جنوب سر دکل. از دوستانی که تجربه کار حفاری در جنوب رو دارند خواهش می کنم توضیح بدم که برای شروع چه چیزایی لازمه؟ فاصله محل سکونت تا محل پروژه چه قدره؟ شرایط مسکن چه طوره؟ شرکت خونه میده یا نه؟ کلا اونجا شرایط چه طوریه؟ شرایط زندگی در چه حدیه؟ مثلا بخوای بری سوپر مارکت خرید کنی چیز به درد بخوری هست یا نه؟ تو محل پروژه به اینترنت دسترسی هست؟

کلا از دوستانی که تجربه دارن خواهش می کنم تا من رو روشن کنند.

اگه سوالاتم یکم بچه گانست ببخشید!!!!

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سکو رو نمی دونم
سایر مناطق: کمپ یا محل سکونت یا خوابگاه یه مقداری با منطقه عملیاتی فاصله داره چند کبلومتر هست برای امنیت. البته سرویس دارید میبرنتون و میارنتون با ماشینای خوب که حداقلش سمند هست. محل انجام پروژه بعضی وقتها جای واقعا پرتی بود نذاشتن من برم میگفتن جاده ش خیلی بد هست
خوابگاه جای خیلی باحالی هست. برای هر وعده غذایی معمولا دو نوع غذا سرو میکنن که باید ژتون بگیری. غذاهاشون نسبت به سایر شرکتها خیلی خیلی بهتره.
توی کمپ باشگاه ورزشی دارید مثل بیلیارد و پینگ پنگ و استخر و زمین فوتبال و پرورش اندام. (نسبی هست بعضی جاها بهتره بعضی جاها هم بدتره)
توی کمپ بعضیها اتاق یه نفره دارن بعضیها هم دو نفره
پر از گل و درخت و ... هست ولی هوا خیلی خیلی خیلی گرم هست
اتاقاتون مجهز هست. (یخچال کولر تلوزیون تختخواب و ...)
بوفه هم داره میتونید خرید کنید. ولی فقط روزها (یه شب شام نخوردم تا صبح از گشنگی نشستم.:confused::biggrin:)
اینترنتم بهتره بیخیال بشی چون بعضی مناطق جای پرتی هستن و تلفن درست و حسابی هم حتی ندارن.
البته همیشه اینطور نیست یه جا رفتم کمپشونو داشتن میساختن پرسنل بدبخت توی کانکس بودن ولی کانکس ها هم مجهز بود.
برای پرسنل اقماری بلیط هواپیما و قطار و ... به شهر خودشون میگیرن وتا ایستگاه یا فرودگاه میبرنشون
نمیدونم شاید همه جا اینطوری نباشه ولی من مدتی که /آغار و دالان/ بودم اینجوری بود.
اگه عسلویه یا اهواز باشی وضعتون بهتره چون توی یه محیط شهریتر هستین.
این چیزایی بود که من شخصا تجربه کردم

آخرین ویرایش:

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندس من 14 روز سر دکل به عنوان کاراموزی بودم هر سوال داشتی در خدمتت هستم
مهندس گل کمپ برای استراحت هست و معمولا حدود 3یا 4 کیلومتر از دکل فاصله داره
دو تا شیفت 12 ساعته سر دکل کار میکنند ضمنا سوپر مارکت هم نداره قاللی للی بخری مهندس گل

siavashjal

عضو جدید
خیلی ممنون
دوست عزیز شما می گی سوپرمارکت نداره پس اگه مثلا اونجا به چیزی نیاز داشته باشی چه جوری باید تهیه کنی؟

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندس مثلا چی نیاز داشته باشی خورد خوراک پا شرکتیست که درش کار میکنی و بقیه چیزهایی شخصی هم با خودت ببری مثل مسافرت اعم از تیغه اصلاح صوردت و .......
حالا بری اونجا اشنا میشی حالا بگو کدم شرکت هست بعدم انشا الله میخواهی کمپانی من شی

milad.2m

عضو جدید
اون دوستانیکه میگن حفاری کارگریه برن ببینن اصلا بهشون اجازه میدن همین کار، کارگریو انجام بدن:D:D

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
همین دیگه ماهی یکی دو میلیون میگیرن حداقل بازم غر میزنن.

بالا