کار با فتوشاپ

haydiii

عضو جدید
سلام
میخواستم از دوستانی که فتوشاپ به صورت حرفه ای کار میکنن و ازش در آمد دارن بپرسم این نرم افزار تو چه جاهایی به درد میخوره
منظورم اینه که چه شرکتایی به این نرم افزار نیاز دارن؟
اصلا به نظرتون میشه به این نرم افزار به عنوان یه شغل نگاه کرد؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:gol::gol:

bitaroos

عضو جدید
سلام
میخواستم از دوستانی که فتوشاپ به صورت حرفه ای کار میکنن و ازش در آمد دارن بپرسم این نرم افزار تو چه جاهایی به درد میخوره
سلام
1) کار اصلی فتوشاپ، ادیت و ویرایش و خلق تصاویر پیکسلی هست گر چه امکانات 3D و ویرایش فیلم و ... هم بهش اضافه شد
برای طراحی انواع تبلیغات مثل بنر، بروشور، پوستر، کارت ویزیت، تراکت، پاکت نامه، جلد سی دی، طرح جعبه ها، طرح روی سی دی، گاهی طراحی لوگو و ...
2) طراحی وب: بدون کار با فتو شاپ نمیشه یه طرح قالب زیبا برای وب سایت آماده کرد به علاوه اینکه روی تصاویر میشه بهینه سازی انجام داد تا برای وبسایت حجم عکس بالا نره، تمام طراح های گرافیک وب از فتوشاپ یا نرم افزار های مشابه استفاده می کنن
3) جلوه های ویژه: اگر با نرم افزارهایی مثل افتر افکت کار کرده باشید، آماده سازی تصاویر توی فتوشاپ انجام میشه. یعنی شما هر تبلیغ تلویزیونی که می بینید و هر جلوه ویژه ای که تو فیلم ها می بینید به احتمال زیاد از فتوشاپ توش استفاده شده
4) آتلیه ها و عکاسی ها بدون فتوشاپ باید کرکره مغازه رو بکشن پایین
5) برای ساخت تکسچر یعنی بافت دهی به مدل های 3d هم خیلی کاربرد داره (تو نرم افزارهای مایا , 3D max , cinema4D و ... )
6) نقاشی دیجیتالی، که برای اینکار باید تبلت داشت (تبلتی که عمق فشار رو هم تشخیص بده)
و ....

بله میشه پول های خوبی ازش در آورد ولی به شرطی که طراح، خلاقیت داشته باشه نه اینکه چند تا تصویر رو از یه جا برداره و تو فتوشاپ کنارهم بذاره.
خیلی ها پول براشون مهم نیست و کار قشنگ براشون مهمه. ولی زمان می بره تا یه طراح صاحب سبک بشه، شاید چند سال، البته بعضی ها هم اصلا
خلاقیت ندارن و 50 سال هم طرح بزنن، کاراشون خیلی ضعیف از آب در میاد.
البته فقط فتوشاپ خالی ممکنه خیلی جواب نده، در کنارش ایلوستریتور یا کورل هم خوبه بلد باشید.
این روز ها ظراحی وب و برنامه نویسیش خیلی رو بروسه، خیلی هم خلاقیت نمی خواد.

l-mohajeri

عضو جدید
این نرم افزار تو رشته هایی مثل کامپیوتری بیشتر کاربرد داره.تو عکاسی هم استفاده میشه.چرا که نه.این نرم افزار میتونه خیلی درامد زا باشه.تو رشته های کامپیوتری شدیدا بهش نیاز پیدا میکنن

lailiya

کاربر فعال
سلام

سلام من چند سالی هست که کار طراحی رو توی یه شرکت انجام میدم بنظر من نمیشه گفت که میشه درامد کلانی ازش درآورد ولی یه جور وابستگی ایجاد میکنه یعنی شما اگه بتونید باهاش کار کنید راحت میتونید افکارتون احساساتتون رو بیرون بریزید بدون اینکه حتی حرف بزنید حتی توی طراحی یه عکس و حتی انتخاب بک او طراحی بیشتر ذوقی هست تا اینکه بشه به عنوان کار بهش نگاه کرد من خودم میخوام کار اصلیم یه کار در رابطه با رشته ام باشه تا اینکه از طراحی کسب درآمد کنم
این نظر منه

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
آقا بنده ی آماتور هم نظر بدم؟ حداقل 2 سال طول میکشه تا حرفه ای بشی تو فتوشاپ!

بالا