کاریابی و بازار کار

blackrider733

عضو جدید
به به جناب بردینوا
خوشحال میشیم بیاید توی بحث ها.
حالا واقعا نه اینکه باید به قول جناب حکیمی اینقدر بد فکر کرد و نه اونقدر مثبت.

;)واقعا از همه کسانی که به من که یه دانشجوی ترم 3 هستم با تجربه هاشون امید دادن ممنونم:love:

mohammadreza_b

عضو جدید
استخدام نیروی برنامه ریزی و کنترل پروژه جهت فعالیت در سایت(فوری)

استخدام نیروی برنامه ریزی و کنترل پروژه جهت فعالیت در سایت(فوری)

از مهندسین صنایع که دارای سابقه کاری حداکثر 2 سال در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه می باشند و علاقمند به فعالیت در عسلویه هستند دعوت به همکاری بعمل می آید.
لطفا رزومه کاری خود را به آدرس زیر ارسال نمایید.mrbp2011@gmail.com

...shiva...

عضو جدید
مدیریت دانش

مدیریت دانش

سلام دوستان. میخواستم در مورد بازار کار و کاربرد این روزای مدیریت دانش بدونم. لطفا اگر کسی اطلاع داره در اختیارم بزاره.ممنون

...shiva...

عضو جدید
داده کاوی

داده کاوی

دوستان محترم سلام. لطفا به این سوالم پاسخ بدین. کسی در مورد بازار کار داده کاوی میدونه؟ لطفا. هیچ کس تا به حال جواب منو نداده

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مساله اینجاست که داده کاوی یه شغل نیست ، شما توی هر کاری که باشین داده کاوی میتونه براتون مورد استفاده باشه

...shiva...

عضو جدید
من سوالمو بد مطرح کردم. به عنوان مثال مدیریت دانش تقریبا اشباع شده. میخواستم بدونم ایا در ایران بازار کار خوبی برای کسی که در زمینه داده کاوی فعالیت میکنه وجود داره؟ مثلا کارخانه ها تا چه حد از متخصصینی د ر این زمینه استفاده میکنن

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من سوالمو بد مطرح کردم. به عنوان مثال مدیریت دانش تقریبا اشباع شده. میخواستم بدونم ایا در ایران بازار کار خوبی برای کسی که در زمینه داده کاوی فعالیت میکنه وجود داره؟ مثلا کارخانه ها تا چه حد از متخصصینی د ر این زمینه استفاده میکنن
در مورد یک کارخونه داده کاوی یکی از اجزای اصلی زنجیره تامین هر کارخونه ایه , حتی بااینکه خود زنجیره تامین رو خیلی جدی نمیگیرن تو ایران ولی میشه روش کار کرد ، قبلا جایی خوندم که در ایران بانک ها بیشتر روی این قضیه کار میکنن

...shiva...

عضو جدید
ممنون از راهنمایی خوبتون. پس زنجیره تامین رو خیلی جدی نمیگیرین؟ الان چه موضوعاتی رو بورسن؟ ممنون میشم اگه به این سوالمم پاسخ بدید

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی خوبتون. پس زنجیره تامین رو خیلی جدی نمیگیرین؟ الان چه موضوعاتی رو بورسن؟ ممنون میشم اگه به این سوالمم پاسخ بدید
نه اینکه جدی نگیریم ، در مورد کارخونه ها منظور من این بود که چیزی که بشه بهش گفت یک زنجیره تامین درست و حسابی ندارن وگرنه ادعای داشتن همچین چیزهایی رو دارن !
رو بورس بودن خیلی مهم نیست ، هر زمینه ای که شما کار کنید اگه سطح دانش بالایی داشته باشید میتونید استفاده خوبی ازش بکنید ، ماشالا صنعت ما تو همه زمینه ها کمبود داره

خطاهای جوشکاری

خطاهای جوشکاری

اطلاعاتی راجع به ایرادهایی که ممکنه تو جوش بوجود بیاد گذاشتم.
امیدوارم به دردت بخوره

پیوست ها

• خطاهاى جوشكارى اتصالات در ساختمانهاى فولادى.pdf
    338.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

alka2014

عضو جدید
استخدام نماینده فعال

استخدام نماینده فعال

شرکت سازه های اطلاعاتی و ارتباطی سامان، ارائه دهنده سیستم های نگهداری و تعمیرات ماشین آلات، به تعدادی نماینده(حداقل دارای مدرک کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی یا مدیریت و آشنایی با اینترنت و اصول بازاریابی و فروش) در شهرستان ها بمنظور فروش، استقرار سیستم و پشتیبانی نیازمند است.
ارسال رزومه(شهرستان محل سکونت حتما مشخص شود): samanpmem@gmail.com
www.samangroups.com
www.pmem.ir

bardinova

مدیر بازنشسته
جذب کارشناس برنامه ریزی و سیستمها

جذب کارشناس برنامه ریزی و سیستمها

قصد داریم برای تکمیل کادر واحد برنامه ریزی، کنترل پروژه و سیستمها، توی یکی از بزرگترین پروژه های حال حاضر کشور، دو نفر نیروی کارشناس مهندسی صنایع با سابقه ی حداقل 2 سال جذب کنیم. اینکه چه تخصصهایی ازش میخوایم و چه ویژگیها و قابلیتها و شرایطی باید داشته باشه رو اینجا نمیگم که کسی برای ارسال رزومه خودش رو فیلتر نکنه. در همین حد بدونین که همه چیزهای مرتبط با این حوزه رو بصورت جنرال لازم داره. مطمئنا خودتون میدونین که حداقلهای مورد نیاز چی هست.

رزومه ای که میفرستین تمام مشخصات عمومی رو که در برمیگیره، حتما دوره های تخصصی که رفتین رو بنویسین، سوابق کاری قبلیتون و زمینه هایی که توش کار کردین یا تخصص دارین رو هم همینطور. در ضمن، برای سابقه کار، به نوشتن اسم شرکت و سمت خودتون اکتفا نکنین و شرح بدین که دقیقا چه وظایفی رو بر عهده داشتین.

رزومه های خودتون رو به آدرس Bardia.Barj@AOL.com ارسال کنین.

پ.ن: لازم به ذکره، حساسیت ویژه ای در درست و کامل و تمیز و منطقی و رسمی بودن رزومه وجود داره. یعنی اولین چیزی که از یه مهندس صنایع انتظار میاره گزارش دهی هست و یه رزومه ی بی نقص میتونه نشون دهنده این باشه که تا چه حد در این زمینه میشه روی تواناییتون حساب کرد.

آخرین ویرایش:

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز اولین نکته تو روزمه نوشتن وجود دارد ، باید بدونیم برای چه کاری روزمه می نویسیم و با توجه به اون کار روزمه رو تنظیم کنیم .
من کارشناس برنامه ریزی فروش هستم تو یه شرکت بزرگ و معروف !!! حیطه کاریتون چیه ؟؟

bardinova

مدیر بازنشسته
شما یه رزومه قاعدتا خواهید داشت که برای اپلای کردن به هرجایی از اون استفاده میکنین. محتوی رزومه بسته به اینکه اون رو برای کجا دارین اپلای میکنین عوض نمیشه. برای همین بعید میدونم اهمیتی داشته باشه که برای کجا میخواین رزومه بفرستین (عذر میخوام، اما این حرفو افرادی میزنن که بسته به اون جایی که میخوان رزومه بفرستن میخوان یه چیزایی رو به دروغ توی رزومه بذارن) برای همین بنظرم در همین حد که واحد برنامه ریزی و سیستمها یه کارشناس برای یه پروژه بزرگ میخواد کافیه. حیطه کاری رو در همین حد خدمتتون میگم که یه پروژه ملی در صنعت ریلی هست. مطمئنا اگه نیاز به یه فرد با 10 سال سابقه کار داشتیم خیلی جزئیات بیشتری رو میگفتم، اما کارشناس با دو سال سابقه کار، اگه جویای کار هست، رزومه ش رو بفرسته تا در صورت لزوم باهاش تماس گرفته بشه. در مورد پروژه بیشتر از این توی یه محیط عمومی نمیتونم توضیح بدم. حیطه کاری هم تقریبا همه چیز که در محدوده ی برنامه ریزی و کنترل پروژه میگنجه. یعنی تخصص در هیچ چیز خاصی در حال حاضر مورد نیاز و بصورت جنرال باید در حد نیاز از تمام تخصصها بهره مند باشه (از تهیه مدارک پایه و گزارش نویسی گرفته تا استفاده از نرم افزارها برای کنترل پروژه). البته اینطور که فرمودین شما کارشناس برنامه ریزی فروش هستین که کاربردی توی یه پروژه نداره و بیشتر به سازمانهای تولیدی مربوط میشه. و جدا از اون انگار در گیلان سکونت دارین. محل دفتر تهران هست.

sed ali

کاربر ممتاز
خب الان مشخص شد
بعدشم زمینه ای که میخوای کار کنید بسیار فرق می کند
من تو زمینه سیستم داینامیک کار کردم ولی فکر نکنم اصلا بدردتون بخوره حتی یه زمانی نرم افزارشو تو چندتا دانشگاه تدریس کردم .
بعدشم تو زمینه برنامه ریزی فروش اطلاعات دارم و کار میکنم
حوزه برنامه ریزی خیلی گستره هست . الان که گفتید من فهمیدم موضوع چیه و دیگه روزمه نمی فرستم
بعدشم مهندس اعصاب نداری ها !!! ما خیلی تحمل داریم از 7 صبح تا 7 شب سرکاریم !!!!!

bardinova

مدیر بازنشسته
یعنی الان منظورت این بود که ما 9 صبح میریم 12 ظهر برمیگردیم؟! مگه شما میدونی شرایط کاری منو؟ درسته، حوزه برنامه ریزی خیلی گسترده‌س اما واحد برنامه ریزی و سیستمها توی یه پروژه بزرگ کاملا کار و محدوده وظایفش مشخصه. اعصاب دارم که :) زمانی که مثل شما جوون بودیم با حوصله تر بنظر میومدم. (این قضاوت به اون قضاوت در!)

li@66

عضو جدید
سلام
تجربه کاری چطور به دست میاد وقتی همه جا دقیقا تجربه کاری برای شروع به کار لازم دارند؟؟ من تخصصم مهندسی مالی هست ولی این وضع بازار کار فوق العاده بهم ریخته هست همه دنبال تجربه کاری هستند ولی هیچ جایی نیرو نمیگیره که صفر کیلومتر باشه و تجربه کاری بدست بیاری !!!!حالا ی کارجو از کجا سابقه جور کنه الله و اعلم
موفق باشید مهندس

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من کارشناس برنامه ریزی فروش هستم تو یه شرکت بزرگ و معروف !!!

من مدیر فروش یه شرکت بازرگانی شدم. چی بود ایزو به خدا. گذاشتمش کنار. فروش از هر کاری بهتر و با آسایش تره و از لحاظ حقوقی هم خیلی بهتر و با کلاس تر.

bardinova

مدیر بازنشسته
تنها چیزی که میتونم بگم اینه که حق با شماست. اما مطمئن هستم که میتونین با کمی تغییر زاویه ی دید، خودتون رو جای کارفرماها بذارین. اکثر کارهایی که برای اونها نیاز به متخصص هست واقعا نیاز به تجربه داره تا کارفرما با حداقل ریسک ممکن اعتماد کنه و کار رو بسپره دست یه نفر. اما بذارین یه نکته ای رو بهتون بگم که این قضیه، ارتباط سابقه کار و نیاز بازار کار، یه نمودار خطی با شیب ثابت نیست! یعنی اگه مثلا 1 سال سابقه کار داشته باشین به سختی کار پیدا میکنین، اگه 5 سال سابقه داشته باشین به راحتی کار پیدا میکنین، اما اگه 10 سال سابقه داشته باشین باز به سختی کار پیدا میکنین! چون نیاز بازار بطور عموم کارشناسهایی با 3 تا 7 سال سابقه ی کاره. یعنی کسی که کار رو طوری تعریف کرده که یه کارشناس با 5 سال سابقه کار میتونه اون رو انجام بده، نمیاد پول یه کارشناس 10 ساله رو پرداخت کنه.

یه نکته ی دیگه ای رو هم بهتون بگم و اون اینکه در اکثر مواقع عدد سابقه ی کار مهم نیست، بلکه سوابق کاری مهمه. بذارین مثال بزنم. دو نفر اومدن برای مصاحبه سمت کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه. ما مثلا اعلام کردیم که به یه کارشناس با 6 سال سابقه کاری نیاز داریم. یکی از این دو نفر 6 سال سابقه کار داره و اون یکی 4 سال. اما اون که 6 سال سابقه داره تمامش رو توی یه پروژه بوده، و اونی که 4 سال سابقه داره 3 تا پروژه رو تجربه کرده. من دومی رو انتخاب میکنم. برای من 3 تا پروژه مهمتر از 6 سال سابقه س. این رو بدونین که برای اکثر کارفرماها هم همینطوره.

در این مورد بخصوص شما تخصصتون مهندسی مالی هست که اون چیزی نیست که ما بهش نیاز داریم. اگه مرتبط بودین حتی بدون سابقه کار هم میتونستیم با هم به یه نتایجی برسیم.

sed ali

کاربر ممتاز
سلام
تجربه کاری چطور به دست میاد وقتی همه جا دقیقا تجربه کاری برای شروع به کار لازم دارند؟؟ من تخصصم مهندسی مالی هست ولی این وضع بازار کار فوق العاده بهم ریخته هست همه دنبال تجربه کاری هستند ولی هیچ جایی نیرو نمیگیره که صفر کیلومتر باشه و تجربه کاری بدست بیاری !!!!حالا ی کارجو از کجا سابقه جور کنه الله و اعلم
موفق باشید مهندس

اتفاقا جایی که من رفتم سرکار اصرار داشت طرف صفر کیلومتر باشه !!
هیچ اشنایی هم نداشتم
مدیرمون خیلی قوی هست .
خدا رو شکر

sed ali

کاربر ممتاز
من مدیر فروش یه شرکت بازرگانی شدم. چی بود ایزو به خدا. گذاشتمش کنار. فروش از هر کاری بهتر و با آسایش تره و از لحاظ حقوقی هم خیلی بهتر و با کلاس تر.

یه شرکت لبنی هستم .
تو تهران
حقوقم جالب نیست متوسطه مخصوصا حجم کاری که الان دارم خیلی زیاده . ایمان باور کن روزی باید 6 ساعت مفید کار کنم تا برسم حالا قرار چندتا پروژه جدید هم شروع بشه .
ولی چون داریم فروش رو از اول به طور سیستماتیک درست می کنیم خیلی خوبه . مخصوصا که مدیرم تقریبا همه چیزو میسپره به من . درسته انرژی میگیره و تجربه فوق العاده ای هست .

منم واسه پولی که آینده میشه درآورد خیلی از فروش راضی هستم .
هرگزم فکر نمیکردم تو واحد فروش بتونم مشغول بشم .

sed ali

کاربر ممتاز
در این مورد بخصوص شما تخصصتون مهندسی مالی هست که اون چیزی نیست که ما بهش نیاز داریم. اگه مرتبط بودین حتی بدون سابقه کار هم میتونستیم با هم به یه نتایجی برسیم.

چه مدیر خوبی !!!!!

li@66

عضو جدید
هیچ اشنایی هم نداشتم
مدیرمون خیلی قوی هست .
خدا رو شکر

منم دوتا شرکت بدون سابقه کار رفتم
شرکت اول بعد 1 ماه فهمیدیم که جناب مدیر ی کارهای غلط مالی داره انجام میده !!!
شرکت دوم هم متاسفانه با برنامه درسی ایم تلاقی پیدا کرد و چون شرکت تولیدی بزرگی بودو کمک مدیر مالی باید همیشه حضور داشته باشه ،( خرید جنس و تحویل و تولید و صادارت و...) بیرون امدم . کاش نمی امدم:cry:

متاسفانه در کارهای مالی پولشویی و اختلاس زیاد انجام میشه یا حداقل کاری که هست باندبازیه ( بورس )
کار پیداکردن مالی کمی بخاطر زیر آبی رفتن ها سخت هست .معمولا چون نیروهای صفر کیلومتر نمی دونند چه خبره بیشتر آسیب می بینند.
متاسفانه این گرابش صنایع خیلی بی ارتباط با خود مهندسی صنایع هست . ( ی گرایش بین رشته ای از اقتصاد و حسابداری و در واقع چون بچه های این رشته ها ریاضی و آمار و مدیریت ضعیفی دارند از صنایع داره دانشجو میگیره)

تنها چیزی که میتونم بگم اینه که حق با شماست. اما مطمئن هستم که میتونین با کمی تغییر زاویه ی دید، خودتون رو جای کارفرماها بذارین. اکثر کارهایی که برای اونها نیاز به متخصص هست واقعا نیاز به تجربه داره تا کارفرما با حداقل ریسک ممکن اعتماد کنه و کار رو بسپره دست یه نفر. اما بذارین یه نکته ای رو بهتون بگم که این قضیه، ارتباط سابقه کار و نیاز بازار کار، یه نمودار خطی با شیب ثابت نیست! یعنی اگه مثلا 1 سال سابقه کار داشته باشین به سختی کار پیدا میکنین، اگه 5 سال سابقه داشته باشین به راحتی کار پیدا میکنین، اما اگه 10 سال سابقه داشته باشین باز به سختی کار پیدا میکنین! چون نیاز بازار بطور عموم کارشناسهایی با 3 تا 7 سال سابقه ی کاره. یعنی کسی که کار رو طوری تعریف کرده که یه کارشناس با 5 سال سابقه کار میتونه اون رو انجام بده، نمیاد پول یه کارشناس 10 ساله رو پرداخت کنه.

یه نکته ی دیگه ای رو هم بهتون بگم و اون اینکه در اکثر مواقع عدد سابقه ی کار مهم نیست، بلکه سوابق کاری مهمه. بذارین مثال بزنم. دو نفر اومدن برای مصاحبه سمت کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه. ما مثلا اعلام کردیم که به یه کارشناس با 6 سال سابقه کاری نیاز داریم. یکی از این دو نفر 6 سال سابقه کار داره و اون یکی 4 سال. اما اون که 6 سال سابقه داره تمامش رو توی یه پروژه بوده، و اونی که 4 سال سابقه داره 3 تا پروژه رو تجربه کرده. من دومی رو انتخاب میکنم. برای من 3 تا پروژه مهمتر از 6 سال سابقه س. این رو بدونین که برای اکثر کارفرماها هم همینطوره.

سلام مهندس
در زمینه پروژه معمولا کارشناس مالی هم کنار پروژه هست که ارزیابی مالی و طرح توجیهی و حقوق و دستمزد و.... حساب و کتاب می کنند. :redface: فقط الان فکر کنم نیرو خودتون دارید. :D
انشا.. موفق باشید .

آخرین ویرایش:

bardinova

مدیر بازنشسته
هیچ اشنایی هم نداشتم
مدیرمون خیلی قوی هست .
خدا رو شکر

شما جزو اون دسته‌ی بسیار معدودی هستین که خوش شانسی و البته توانایی فردی به کمکتون اومده. سازمانهای کمی هستن (البته الان تعدادشون قابل توجهه، اما در هر حال کمه) که به سیستم کاری داخل ایران و کارشناس پروری این سیستم اعتماد و اعتقاد ندارن. این سازمانها به قصد اینکه روی فرد سرمایه گذاری کنن و از اون یه همکاری بلند مدت رو طلب کنن، تاکید به استخدام نیروی صفر کیلومتر دارن که دقیقا با همون معیارها و استانداردهایی که خودشون میخوان پرورشش بدن. در اکثر مواقع فرد بعنوان یه کارشناس جز وارد این سیستم میشه و اگه بتونه خودش رو نشون میده توی همین سیستم تا درجات بالا رشد پیدا میکنه. از این رو بهتون تبریک میگم

البته لازمه که بدی این سیستم رو هم بگم. و اونکه اگه به هر دلیلی همکاری شما قطع بشه، به سختی میتونین با سازمانهای دیگه ارتباط برقرار کنین. البته باز هم بستگی با آدمش داره.

bardinova

مدیر بازنشسته
سلام مهندس
در زمینه پروژه معمولا کارشناس مالی هم کنار پروژه هست که ارزیابی مالی و طرح توجیهی و حقوق و دستمزد و.... حساب و کتاب می کنند. :redface: فقط الان فکر کنم نیرو خودتون دارید. :D
انشا.. موفق باشید .

بله حق با شماست. توی ساختار سازمانی ما ستاد مسئول پیگیری مسائل مالی هست. ما برای خود پروژه دنبال نیرو هستیم و اصولا نه به ما ربطی داره و نه اجازه ش رو داریم که برای واحد دیگه درخواست نیرو داشته باشیم.

li@66

عضو جدید
بله حق با شماست. توی ساختار سازمانی ما ستاد مسئول پیگیری مسائل مالی هست. ما برای خود پروژه دنبال نیرو هستیم و اصولا نه به ما ربطی داره و نه اجازه ش رو داریم که برای واحد دیگه درخواست نیرو داشته باشیم.

فرمایش شما درسته. این گفتم اگر مالی نیرو خواستن بند پ بشوید:D

موفق و سربلند باشید

بالا