کارگاه کوچک

mohammaddjavaad

عضو جدید
وام خوداشتغالی

وام خوداشتغالی

سلام.خواستم شرایط وام خود اشتغالی بانک رو براتون بذارم.شاید به کار کسی بیاد.ولی به نظرم اشکالات بزرگی هم لا اقل واسه خودم داره. یا شاید هم من خوب نمتوجهیدم.مثلا اینکه باید زمین بگیری و سوله بسازی. در صورتی که میشه خیلی ارزونتر سوله رو بصورت آماده تهیه کرد.یا اینکه دستگاهها رو دست دوم خرید. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه.
اینم پرسشنامه درخواست تسهیلات اشتغال بانک ملی :
http://bmi.ir/Fa/uploadedFiles/ArchiveFiles/2010_7_14/c40a3bf023__557d8fca2b.pdf

حق با شماست زمین صنعتی خریدن تو مشهد یه سرمایه خیلی زیاد میخواد...ولی به نظرم اگه از چند جای دیگه هم پرس و جو کنید بعدش بی خیال بشین بهتره..سنگ مفت گنجشک مفت!!.
راستی اون وام خود اشتغالی هم که گفتم یکی از دوستان چند سال پیش گرفتن حدود4میلیون بود.. که البته در این مورد کاربرد خاصی نداره!

در جواب شما هم اون وامی که شما میگین 4 میلیون واسه مشاغل خانگی وگرنه واسه کارآفرینی تو بعضی بانکها تا چند صد میلیون هم هست. البته اگه بدن. :)
راستی ثبت نام وام مشاغل خانگی هم تازه شروع شده. اگه کسی تمایل داشت بره اینجا:

http://home.mehrereza.ir/WebPages/Public/Slideshow_Detail.aspx?Id=15

آخرین ویرایش:

mohammadjavaad

عضو جدید
***** هوا

***** هوا

سلام بچه ها تازگی یه آگهی دیدم درباره ایجاد کارگاه . زنگ زدم گفت کارشون مربوط به تولید فیل تر هوای خودرو میشه. هزینه خرید دستگاهش هم 4 میلیون بود. من هنوز کارگاههایی رو که راه انداختن ندیدم.قرار شده برم ببینم. میخواستم بدونم آیا کسی در این رابطه اطلاعاتی داره و اینکه به نظرتون ایا ارزشش رو داره برم دنبالش .چون باید برم قزوبن.قبلا دنبال تولید سیم ظرفشویی رفتم به نظرم ارزشش رو نداشت.ممنون

Candyman

کاربر فعال
سلام.احساس کردم خوبه که تاپیکی ایجاد بشه که توش راجع به اینکه "چه کارگاهها و کارخونه های کوچیکی به نظر شما اگه احداث بشن میتونن سود خوبی به همراه داشته باشن" صحبت کنیم. خود من دنبال یه طرح کارگاه زودبازده میگردم که هزینه راه اندازیش زیاد نباشه و به نسبت هم اقتصادی باشه.ولی طرح مناسبی پیدا نکردم.

سلام.
اول از همه به اين اشاره ميكنم كه قبلا هم تز كارگاه هاي زود بازده داده شده بود تو كشور كه نه تنها زود بازده نبود بلكه زود ضرر بده بهم بود...با وام هايي كه گرفته شد كاري به اون صورت انجام نشد.
اما اگر كسي دنبال كار آفريني هست بايد به اين فكر بكنه كه اولا ميخواد اين محصول تو شهرشون،استانشون . . . عرضه بشه خريدار داره يا نه.يا اصلا اين محصول رو ميتونه جاي ديگه با محصولات رقيب به فروش برسونه يا نه.
ايده دادن تو شرايط الان خيلي سخت شده چون محصولات متنوعي كه آدم فكرشو ميكنه توسط كارخونه هاي بزرگ كه سرمايه هاي ميلياردي دارن عرضه ميشه ولي نااميد هم نبايد بود.
نوشتن BP هم كه شركتها هستن و مينويسن،ولي در كل من چيزي به نام زودبازده رو قبول ندارم...هر صنعتي يك سير تكامل داره...
ما نميتونيم تو زمان كم يك محصول يا خدمات رو معرفي كنيم بعد منتظر اين باشيم كه به سرعت مشتري و خواهان پيدا بكنه...بعد به سرعت هم فروش بره.
اون محصول بازاريابي ميخواد،مشتري سازي ميخواد و و و .

آرزومند آروزهاي خوش براي شما.

mohammadjavaad

عضو جدید

سلام.
اول از همه به اين اشاره ميكنم كه قبلا هم تز كارگاه هاي زود بازده داده شده بود تو كشور كه نه تنها زود بازده نبود بلكه زود ضرر بده بهم بود...با وام هايي كه گرفته شد كاري به اون صورت انجام نشد.
اما اگر كسي دنبال كار آفريني هست بايد به اين فكر بكنه كه اولا ميخواد اين محصول تو شهرشون،استانشون . . . عرضه بشه خريدار داره يا نه.يا اصلا اين محصول رو ميتونه جاي ديگه با محصولات رقيب به فروش برسونه يا نه.
ايده دادن تو شرايط الان خيلي سخت شده چون محصولات متنوعي كه آدم فكرشو ميكنه توسط كارخونه هاي بزرگ كه سرمايه هاي ميلياردي دارن عرضه ميشه ولي نااميد هم نبايد بود.
نوشتن BP هم كه شركتها هستن و مينويسن،ولي در كل من چيزي به نام زودبازده رو قبول ندارم...هر صنعتي يك سير تكامل داره...
ما نميتونيم تو زمان كم يك محصول يا خدمات رو معرفي كنيم بعد منتظر اين باشيم كه به سرعت مشتري و خواهان پيدا بكنه...بعد به سرعت هم فروش بره.
اون محصول بازاريابي ميخواد،مشتري سازي ميخواد و و و .

آرزومند آروزهاي خوش براي شما.

سلام.با کلیات حرفتون موافقم.اینکه هر صنعتی یه سیر تکاملی داره.منتها سیر تکامل برای برخی صنایع طولانی تره. وقتی محصول پیچیده تر میشه طراحی ، راه اندازیش و به تبع اون بهره برداریش بیشتر طول میکشه.و همینطور دوره برگشت سرمایه اش هم طولانی تره کما اینکه ممکنه نرخ برگشت سرمایه اش هم بیشتر باشه.مثلا تو کشاورزی محصول هندوانه زودبازده محسوب میشه چون چند ماهه به ثمر میشینه حال اینکه محصولی مثل کیوی باید چندسال منتظرش بمونی. اگرچه شاید نرخ برگشت پذیریش بیشتر باشه ولی زودبازده نیست.یا احداث سد ٍ یا ...
با این هم موافقم که سوددهی تو یه سیر تکاملی رخ میده.

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام بچه ها تازگی یه آگهی دیدم درباره ایجاد کارگاه . زنگ زدم گفت کارشون مربوط به تولید فیل تر هوای خودرو میشه. هزینه خرید دستگاهش هم 4 میلیون بود. من هنوز کارگاههایی رو که راه انداختن ندیدم.قرار شده برم ببینم. میخواستم بدونم آیا کسی در این رابطه اطلاعاتی داره و اینکه به نظرتون ایا ارزشش رو داره برم دنبالش .چون باید برم قزوبن.قبلا دنبال تولید سیم ظرفشویی رفتم به نظرم ارزشش رو نداشت.ممنون

محمد جان ببین بازار هدفش کجاست و به کدام شرکت خودرو سازی رو ساپورت میکنه

mohammadjavaad

عضو جدید
محمد جان ببین بازار هدفش کجاست و به کدام شرکت خودرو سازی رو ساپورت میکنه

بازارش تو تمام مکانيکي هاست. واينکه به گفته خودشون قرارداد ميبندن تا 5 سال محصول رو بخرن.ولي من اين جمله رو تو توليد اسکاج ظرفشويي هم شنيده بودم.ولي ضايعات اون دستگاه بالا بود چون تا حد زيادي دستي بود.بايد برم آمار بگيرم.و یه چیز دیگه اینه که تو اینترنت زیاد بودن جاهایی که بخوان تجهیزات تولید فیلت ر رو بفروشن.گمونم همه گیر شده. بعضی ها هم دستگاه خریدن و استفاده نکرده دارن میفروشن.مشکوکه قضیه:(

hamid051

کاربر ممتاز
بازارش تو تمام مکانيکي هاست. واينکه به گفته خودشون قرارداد ميبندن تا 5 سال محصول رو بخرن.ولي من اين جمله رو تو توليد اسکاج ظرفشويي هم شنيده بودم.ولي ضايعات اون دستگاه بالا بود چون تا حد زيادي دستي بود.بايد برم آمار بگيرم.و یه چیز دیگه اینه که تو اینترنت زیاد بودن جاهایی که بخوان تجهیزات تولید فیلت ر رو بفروشن.گمونم همه گیر شده. بعضی ها هم دستگاه خریدن و استفاده نکرده دارن میفروشن.مشکوکه قضیه:(

اهان پس قضیه دلال بازی شده میدونی بیشتر این شرکتها خودشون دستگاه وارد میکنند و خودشون هم زیر دست انتخاب میکنن و خودشون هم سود های عالی به جیب میزنن البته این کار به نفع مردم هم هست چون بلاخره ایجاد اشتغال شده-حالا یکسر برو ببین چه اشکالی داره شاید شرایطش خوب بود :D

mohammaddjavaad

عضو جدید
راستشو بخوای یکم دست زیاده توی این قضیه اما بدک نیست درآمدش!

آقای رحمانی شما اطلاعاتی تو این زمینه دارین؟ یا کسی رو میشناسین تو این کار باشه؟ لطفا ما رو هم راهنمایی کنین.درباره محاسن و مشکلاتش اگه اطلاع دارین و میشه توضیج بدین.ممنون

اهان پس قضیه دلال بازی شده میدونی بیشتر این شرکتها خودشون دستگاه وارد میکنند و خودشون هم زیر دست انتخاب میکنن و خودشون هم سود های عالی به جیب میزنن البته این کار به نفع مردم هم هست چون بلاخره ایجاد اشتغال شده-حالا یکسر برو ببین چه اشکالی داره شاید شرایطش خوب بود http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

اره حمیدجان احتمالا تو همین هفته یه سر برم ببینم.اگه چیزی عایدم شد خبر میدم

آخرین ویرایش:

hasanrahmani

عضو جدید
آقای رحمانی شما اطلاعاتی تو این زمینه دارین؟ یا کسی رو میشناسین تو این کار باشه؟ لطفا ما رو هم راهنمایی کنین.درباره محاسن و مشکلاتش اگه اطلاع دارین و میشه توضیج بدین.ممنون

سلام
یکی از مشتری ها که توی همین حوزه ( *****ماشین ) با ما همکاری داره رو میشناسم و اگه بخواین تا اونجا که امکانش باشه ازشون اطلاعات میگیرم و اینجا انتقال میدم
ولی گفت و گویی که هفته ی پیش باهاشون داشتم میگفت یه کم دست توی کار زیادتر شده ولی اطلاعات کامل رو ایشالله ازش می پرسم
ایشون توی زمینه ***** پراید و پژو و اتاق پژو و ... تولید دارن

mohammadjavaad

عضو جدید
سلام
یکی از مشتری ها که توی همین حوزه ( *****ماشین ) با ما همکاری داره رو میشناسم و اگه بخواین تا اونجا که امکانش باشه ازشون اطلاعات میگیرم و اینجا انتقال میدم
ولی گفت و گویی که هفته ی پیش باهاشون داشتم میگفت یه کم دست توی کار زیادتر شده ولی اطلاعات کامل رو ایشالله ازش می پرسم
ایشون توی زمینه ***** پراید و پژو و اتاق پژو و ... تولید دارن

اگه لطف کنین ممنون میشم. میتونم بپرسم کار شما چیه؟
در رابطه با دست هم باید بگم من جدیدا چندتا طرح توجیهی تو همین زمینه رو بررسی کردم.متوجه شدم مازاد عرضه وجود داره. البته جدیدترین طرح واسه سال 86 بود.یه سری طرح هم تو مرحله احداث بودن.جدیدن نمیدونم وضعیت چه طوریه.

mohammadrezasani

عضو جدید
سلام به همگی
یه بنده خدایی میگفت هر جا که محرومیت به وجود میاد امکان کسب درامد هست.
بهتر نیست یکم با مطالعه جلو بریم؟
ناسلامتی مهندسیم
کتاب اصول بازاریابی فیلیپ کارتر رو داشتم میخوندم دیدم برای هر حرکتشون هزار تا مثال هست که هزار جور بازار رو مطالعه میکنند.
خیلی هم راحت فضاهای کسب و کار رو پیدا میکنند.

hamid051

کاربر ممتاز
سلام به همگی
یه بنده خدایی میگفت هر جا که محرومیت به وجود میاد امکان کسب درامد هست.
بهتر نیست یکم با مطالعه جلو بریم؟
ناسلامتی مهندسیم
کتاب اصول بازاریابی فیلیپ کارتر رو داشتم میخوندم دیدم برای هر حرکتشون هزار تا مثال هست که هزار جور بازار رو مطالعه میکنند.
خیلی هم راحت فضاهای کسب و کار رو پیدا میکنند.

اخه مهندس قبول در هرجا که محرومیت وجود داره بهتر میشه کسب و کار رو پیدا کرد اما محدودیت ها چطور ؟ ما نباید استعداد های اونجا رو پیدا کنیم و از روی اصول علمی کار کنیم مثلا احداث یک کارخانه بسته بندی (زعفران در سیستان بلوچستان چه به درد میخوره ) باید کارخانه تولید و بسته بندی رو توی مشهد یا تربت حیدری احداث کرد که بزرگترین تولیدات زعفران در اون منطقه هست
و خیلی مسائل دیگه هست من با هر جا که محرومیت هست موافقم ولی باید تمام موارد رو در نظر گرفت :gol:

hasanrahmani

عضو جدید
اگه لطف کنین ممنون میشم. میتونم بپرسم کار شما چیه؟
در رابطه با دست هم باید بگم من جدیدا چندتا طرح توجیهی تو همین زمینه رو بررسی کردم.متوجه شدم مازاد عرضه وجود داره. البته جدیدترین طرح واسه سال 86 بود.یه سری طرح هم تو مرحله احداث بودن.جدیدن نمیدونم وضعیت چه طوریه.

اول بابت پاسخ دیر شرمنده ، مدتی نبودم
بنده در صنعت بسته بندی ، کارتن ، جعبه و ... فعالیت دارم
تا اونجایی که من اطلاع دارم کمی دست توی بازار این حرفه زیاد شده و با توجه به هزینه ی راه اندازی نسبتا پایین کمی فروش محصولات سخت تر شده.بازار مصرفش هم بیشتر لوازم یدکی ها و ... هست
امیدوارم تونسته باشم جواب قابل قبولی بدم و باز هم بابت تاخیر پوزش میخوام

mohammadjavaad

عضو جدید
اول بابت پاسخ دیر شرمنده ، مدتی نبودم
بنده در صنعت بسته بندی ، کارتن ، جعبه و ... فعالیت دارم
تا اونجایی که من اطلاع دارم کمی دست توی بازار این حرفه زیاد شده و با توجه به هزینه ی راه اندازی نسبتا پایین کمی فروش محصولات سخت تر شده.بازار مصرفش هم بیشتر لوازم یدکی ها و ... هست
امیدوارم تونسته باشم جواب قابل قبولی بدم و باز هم بابت تاخیر پوزش میخوام

خواهش میکنم.شما ببخشیداز اطلاعاتتون استفاده(سو استفاده) میکنم.میشه درباره حیطه فعالیت خودتون ،صنعت کارتن سازی هم یه اطلاعاتی به ما بدین؟درباره هزینه راه
اندازیش، مواد اولیه ، تجهیزات یا هرچیزی که مرتبطه.چون همزمان دارم رو چندتا طرح اطلاعات کسب میکنم ممنون میشم بتوضیحین.من یکی دو تا طرح تو زمینه کارتن سازی و چاپ روی کارتن رو بررسی کردم.منتها فکر میکنم از اونجایی که بیشتر مواد اولیه سلولزی وارد میشه و حتی تامین مواد اولیه در داخل جزو اولویتهاست مشکل بشه مواد اولیه رو تامین کرد.وگرنه از نظر بازار فروش فکر کنم مشکل کمتر باشه و ثانیا اینکه نرخ تولیدت باید بالا باشه تا سود اور باشه. از نظر خود شما که تو این کار هستید امکان سنجی اش چه جوریهاست؟ به نظرتون سوداور هست؟

از دوستان اگه کسی درباره صنعت تزریق پلاستیک (سبد سازی و ...) اطلاعاتی داره خوشحال میشیم استفاده کنیم. :smile:

آخرین ویرایش:

hasanrahmani

عضو جدید
خواهش میکنم.شما ببخشیداز اطلاعاتتون استفاده(سو استفاده) میکنم.میشه درباره حیطه فعالیت خودتون ،صنعت کارتن سازی هم یه اطلاعاتی به ما بدین؟درباره هزینه راه
اندازیش، مواد اولیه ، تجهیزات یا هرچیزی که مرتبطه.چون همزمان دارم رو چندتا طرح اطلاعات کسب میکنم ممنون میشم بتوضیحین.من یکی دو تا طرح تو زمینه کارتن سازی و چاپ روی کارتن رو بررسی کردم.منتها فکر میکنم از اونجایی که بیشتر مواد اولیه سلولزی وارد میشه و حتی تامین مواد اولیه در داخل جزو اولویتهاست مشکل بشه مواد اولیه رو تامین کرد.وگرنه از نظر بازار فروش فکر کنم مشکل کمتر باشه و ثانیا اینکه نرخ تولیدت باید بالا باشه تا سود اور باشه. از نظر خود شما که تو این کار هستید امکان سنجی اش چه جوریهاست؟ به نظرتون سوداور هست؟

از دوستان اگه کسی درباره صنعت تزریق پلاستیک (سبد سازی و ...) اطلاعاتی داره خوشحال میشیم استفاده کنیم. :smile:

امیدوارم بتونم با توضیحاتم جواب سوالتون رو بدهم
هزینه ی اولیه برای راه اندازی در این صنعت متفاوته و می توان خط تولیدی بسیار پیشرفته تهیه کرد و هم میشه از یک دستگاه برای مثال دایکات فکی کار را شروع کرد و مانند دیگر حرفه ها سرمایه ی آورده + تلاش سود شما رو معین می کنه و بنا بر این هزینه ی راه اندازی می تونه متفاوت باشه
نکته ی دیگه اینه که شما قصد راه اندازی چه واحدی رو داشته باشید . میشه با هزینه ی بالا یک واحد رو که درون خودش امکانات ساخت ورق رو هم داره آماده کرد ولی عمده ی کارخانجات و کارگاه ها ورق رو از کارخانجات ورق سازی می خرند...
در مورد سودآوری لازمه بگم سودآوری در این صنعت تنها با تیراژ تولید بالا میسره ولی با توجه به حجم زیادی از صنعتگرانی که در این صنعت هستند ( در هر شهرک صنعتی یا حتی منطقه ی صنعتی تعداد بسیاری وجود دارد) میشه گفت در جال حاضر سودآور نیست ، چرا که نام و سابقه ی فعالیت در این صنعت مهم هست.نکته ی دیگری رو هم که لازم میدونم بگم اینه که در تیراژ پایین دردسر های کار بسیار زیاده و شما دائما با مشتری هایی که خودشون واحد های کوچکی با سرمایه ی آورده ی پایین رو اداره می کنند طرف هستید که این مسئله باعث میشه در گرفتن مطالبات در برخی مواقع ضرر کنید و یا به موقع به مبلغ نرسید و با توجه به اشباع این صنعت نمی توانید از بازار چشم بپوشید چرا که دیگران منتظرند...
در مورد مواد اولیه هم همونطور که عرض کردم بستگی داره که شما بخوای در چه واحدی شروع به فعالیت کنی اما در مورد کارتن برای ورق باید سرمایه ی خوبی برای واردات در این آشفته بازار داشت و جنس ایرانی هم موجود هست ولی با کیفیت کمتر... البته بحث در این مورد بسیار گسترده است
در کل به نظر بنده راه ها و حرفه های دیگه بررسی بشه خیلی بهتره

mohammadjavaad

عضو جدید
امیدوارم بتونم با توضیحاتم جواب سوالتون رو بدهم
هزینه ی اولیه برای راه اندازی در این صنعت متفاوته و می توان خط تولیدی بسیار پیشرفته تهیه کرد و هم میشه از یک دستگاه برای مثال دایکات فکی کار را شروع کرد و مانند دیگر حرفه ها سرمایه ی آورده + تلاش سود شما رو معین می کنه و بنا بر این هزینه ی راه اندازی می تونه متفاوت باشه
نکته ی دیگه اینه که شما قصد راه اندازی چه واحدی رو داشته باشید . میشه با هزینه ی بالا یک واحد رو که درون خودش امکانات ساخت ورق رو هم داره آماده کرد ولی عمده ی کارخانجات و کارگاه ها ورق رو از کارخانجات ورق سازی می خرند...
در مورد سودآوری لازمه بگم سودآوری در این صنعت تنها با تیراژ تولید بالا میسره ولی با توجه به حجم زیادی از صنعتگرانی که در این صنعت هستند ( در هر شهرک صنعتی یا حتی منطقه ی صنعتی تعداد بسیاری وجود دارد) میشه گفت در جال حاضر سودآور نیست ، چرا که نام و سابقه ی فعالیت در این صنعت مهم هست.نکته ی دیگری رو هم که لازم میدونم بگم اینه که در تیراژ پایین دردسر های کار بسیار زیاده و شما دائما با مشتری هایی که خودشون واحد های کوچکی با سرمایه ی آورده ی پایین رو اداره می کنند طرف هستید که این مسئله باعث میشه در گرفتن مطالبات در برخی مواقع ضرر کنید و یا به موقع به مبلغ نرسید و با توجه به اشباع این صنعت نمی توانید از بازار چشم بپوشید چرا که دیگران منتظرند...
در مورد مواد اولیه هم همونطور که عرض کردم بستگی داره که شما بخوای در چه واحدی شروع به فعالیت کنی اما در مورد کارتن برای ورق باید سرمایه ی خوبی برای واردات در این آشفته بازار داشت و جنس ایرانی هم موجود هست ولی با کیفیت کمتر... البته بحث در این مورد بسیار گسترده است
در کل به نظر بنده راه ها و حرفه های دیگه بررسی بشه خیلی بهتره

ممنون از توضیحات خوبتون. خود من هم نظری مشابه داشتم.

hasanrahmani

عضو جدید

در مورد صنعت تزریق پلاستیک بهتره بیشتر مطالعه بشه البته چون اصلا با این صنعت آشنا نیستم نمی تونم اظهار نظر کنم ولی ساخت تجهیزات خودرو اعم از سپر و چراغ های جلو و عقب یا آینه های کناری و حتی قالپاق و.. سودآوری نسبتا خوبی داره. ولی متاسفانه اصلا اطلاعاتی در موردش ندارم. ( البته در خارج از استان تهران چرا که در استان تهران تعداد زیادی از گروه های صنعتی به این حرفه مشغولند)
البته برای پرداختن به این صنعت به شخصه اعتقادم اینه که فرد مربوط باید علاقه ی بسیار بالایی به این حوزه داشته باشه تا با تنوع محصول بتونه بازار رو به سمت خودش جلب کنه و همچنین هنر هم تاثیر بسزایی داره چرا که در این صنعت زیبایی یک معیار به حساب میاد!

بالا