کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

• مجموع رای دهندگان
    84

M_Malek

عضو جدید

امیر کبیر اولین رتبه رو بین دانشگاه ها از نظر رشته ی پلیمر داره، دانشگاه تهران اونقدر در زمینه ی پلیمر فعال نیست و حرفی برای گفتن نداره.پژوهشگاه رابطه ی بسیار نزدیکی با صنعت داره اگه قصد فعالیت صنعتی رو دارید حتما پژوهشگاه رو انتخاب کنید....

سلام
دقیقا با همین دیدگاه و با مشورت بسیار زیاد با اساتیدم صنایع پژوهشگاه رو انتخاب کردم ...

bimax

عضو جدید
با سلام لطفا از نجربیاتتون واسه خوندن ارشد هم بگید که اطلاعات پیدا کنم

alirezaei0910515

عضو جدید
سلام من تازه واردم ؟

سلام من تازه واردم ؟

سلام من دانشجوی ترم6پلیمر-رنگ هستم وتاحالاهیچی درس نخوندم ولی امسال میخوام واسه ارشدشرکت کنم؟لطفامنو راهنمایی بکنیدتابتونم امسال قبول بشم؟:neutral:

mina.polymer.88

عضو جدید
سلام من امسال رتبم 53 شده به نظرتون روزانه تهران میارم؟
لطفا یه کم اطلاعات در مورد دانشگاها بهم بدین

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من امسال رتبم 53 شده به نظرتون روزانه تهران میارم؟
لطفا یه کم اطلاعات در مورد دانشگاها بهم بدین

سلام
قطعا تهران میارید اگه ظرفیتاش طبق پارسال باشه.حالا دیگه فقط باید دید کدومو میارید (امیرکبیر - دانشگاه تهران - تربیت مدرس - پژوهشگاه)
اولین انتخاباتون رو اینا بزین.البته مدرک پژوهشگاه ی جورایی اعتبار بالایی نداره.چون دانشگاه نیست و ی مرکز تحقیقاتیه.ولی خوب امکانات بسیار خوبی داره.
دیگه امیرکبیر که از همه تاپ تره و بزرگان پلیمر کشور اونجان...عارف آذر - نازکدست - حدادی اصل - کتباب - گوهرپی و .... .
امیدوارم موفق باشید

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون فقط نمی دونین پارسال روزانه دانشگاه تهران تا چه رتبه ای گرفته؟

نه والا اطلاعی ندارم
شما همه رو بزن همون اول (همه اونایی که تمایل دارین)...فرقی نمیکنه.بهر حال یکیشو درمیاین

tarane_niknam

عضو جدید
202

202

سلام دوستان
امسال ارشد پلیمر دادم و رتبم 202 شده.کجا (روزانه) قبول میشم؟
تورا خدا جواب بدین خیلی استرس دارم.........:gol:

آخرین ویرایش:

M_Malek

عضو جدید

بله که میشید
دانشگاه تهران و امیر کبیر البته به روزانش نمی رسید ولی شبانه چرا به احتمال قوی قبول میشید . مهنرسی مرکب روزانه هم شاید تو این دو تا دانشگاه شانس قبولیداشته باشید
پژوهشگاه پلیمر 100% تو هر سه گرایش صنایع بایو و پلیمریزاسیون قبول خواهید شد
دانشگاه تربیت مدرسم همین طور شانستون 100% یه
اگر حتما هدفتون اسم دانشگاه تهران یا امیر کبیره که شبانه بزنید ولی اگر روزانه بودن براتون مهمه و از لحاظ ارتباط با صنعت پژوهشگاه شرایط خیلی خوبی داره به نسبت دانشگاه های دیگه . + این که از لحاظ درسی بهتون باید بگم به بدون شک به نسبت امیر کبیر و تهران شرایط و فشار بیشتری رو متحمل خواهید شد ( خودم ترم 2 صنایع |ژوهشکاه هستم با همین رتبه ی شما )
هم چنین
اگر قصد ادامه تحصیل در خارج رو دارین
اصلا و ابدا به گرایش بایوی پژوهشگاه شک نکیند که با تعریف پروژه های بایوی به روز به راحتی می تونین اپلای کنید

دانشگاه تهران هم روزانه دوست من دو سال پیش با رتبه ی 20 اینا رفت
برای روزانه ی امیر کبیر و تهران باید زیر 40 باشید
برای شبانشون هم تا 110 120 هم داشتم دوستانی که قبول شن
البته روزانه ی تهران یا امیرکبیر می تونین برای گرایش پلیمریزاسیون شانس داشته باشید ها ولی صنایع نه احتمالش بسیار کمه
موفق باشید

آخرین ویرایش:

M_Malek

عضو جدید
سلام دوستان
امسال ارشد پلیمر دادم و رتبم 202 شده.کجا (روزانه) قبول میشم؟
تورا خدا جواب بدین خیلی استرس دارم.........:gol:

روزانه ی یزد وتبریز شانس قبولی خواهید داشت دوست عزیز( البته من دو سال پیش دوستام با رتبه های بیشتر ازین یزد روزانه رفتن ....)

M_Malek

عضو جدید
با سلام لطفا از نجربیاتتون واسه خوندن ارشد هم بگید که اطلاعات پیدا کنم

کتاب های علوی
جزوات جهاد دانشگاهی ( عالین ! )
جزوات اساتید امیر کبیر و کتاب هاشون

تمرکز بیش از حد روی درس ریاضی
و با حذف انتقال جرم و پلاستیک و زبان تخصصی مشکلی نخواهید داشت ! ( 0 بزنین اینارو یعنی )
ریاضی حدود 50 60 درصد و بقیه دروس میانگین 30 و 40 به راحتی رتبه ی 2 رقمی خواهید داشت

آخرین ویرایش:

M_Malek

عضو جدید
خیلی ممنون از پاسخگوییتون:gol:
فک میکنید اراک بهتر باشه یا یزد؟

خواهش می کنم
اینو واقعا نمی دونم ،باید مسایل دیگشو از جمله مسافت ،خوابگاه و شرایط اجتماعی دیگه بسنجید
من متاسفانه کسی رو در این دو دانشگاه آشنا ندارم، بهترین راه اینه که از دانشجویان خودشون پرس و جو کنید
من همه اطلاعتم راجع به تهرانه متاسفانه

baran_rm

عضو جدید
دو سال پیش من دوستم با رتبه ی 98 رفت صنایع اونجا ، با توجه به اون گقتم . نمی دونم پارسال چجوری بوده
نه پارسال که حدودا از رتبه ی 60 دیگه پلیمریزاسیون گرفت.دیگه نمی دونم به رتبه ی 77 رسیده یا نه.

xperia10

عضو جدید
سلام دوستان
من امسال میخوام برای کنکور ارشد پلیمر آماده بشم
دنبال منابع مناسب واسه کنکور هستم
برای درس های پدیده های انتقال و همچنین کنترل و سیالات کتاب های راهیان ارشد رو گرفتم اما حجم فوق العاده زیادی دارن و نمیدونم چه مقدارش رو باید مطالعه کنم
برای درس های تخصصی رشته هم به غیر از جزوه استادای امیرکبیر چه منابع دیگه ای رو پیشنهاد میدین
و جزوه های امیرکبیر و جهاد دانشگاهی رو میتونم از نت هم پیدا کنم یا خیر؟
و نکته آخر شرکت در کدوم آزمون آزمایشی رو پیشنهاد میدین؟
با تشکر فراوان

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای درس های پدیده های انتقال و همچنین کنترل و سیالات کتاب های راهیان ارشد رو گرفتم اما حجم فوق العاده زیادی دارن و نمیدونم چه مقدارش رو باید مطالعه کنم
برای درس های تخصصی رشته هم به غیر از جزوه استادای امیرکبیر چه منابع دیگه ای رو پیشنهاد میدین
با تشکر فراوان

سلام داداش
توی همین قسمت پلیمر بگرد قبلا این مباحث قرار داده شده
ضمن اینکه من هیچ ازمونی شرکت نکردم قبل ارشد.بنابراین نمیتونم نظری بدم

شقایق ک

عضو جدید
سلام دوستان
با تشکر فراوان

سلام. برای درس پدیده های انتقال و سیالات کتابای راهیان ارشد خیلی خوبن، ولی قبل از اون باید اون ها رو با جزوات استادای امیرکبیر تطبیق بدید و فقط قسمت هایی که اونا درس دادن رو بخونید. خیلی از مباحثی که توی راهیان ارشد اومده به درد شیمی ها می خوره و خوندنش برای پلیمری ها هیچ فایده ای نداره. سوالای چند سال اخیر و جزوات دانشگاه امیرکبیر رو که نگاه کنید دستتون میاد که کجاها باید تاکید بیشتری بشه.
برای کنترل فرآیند کتاب راهیان خیلی زیادیه، کتاب کنترل علوی کفایت میکنه.
آزمون آزمایشی مدرسان شریف خوبه، ولی فقط جامع هاش. غیر جامع ها رو برنامه اش رو بگیرین و طبق اون پیش برید. خود آزمون ها رو ندادید مشکلی نیست. ولی جامع ها رو حتما بدید.

شقایق ک

عضو جدید
روزانه نمیدونم ولی پارسال کلا تا 61 گرفته. البته پارسال 8 نفر روزانه میگرفت 7 نفر شبانه. امسال 10 نفر روزانه میگیره 5 نفر شبانه.

شقایق ک

عضو جدید
بله که میشید
دانشگاه تهران و امیر کبیر البته به روزانش نمی رسید ولی شبانه چرا به احتمال قوی قبول میشید . مهنرسی مرکب روزانه هم شاید تو این دو تا دانشگاه شانس قبولیداشته باشید
پژوهشگاه پلیمر 100% تو هر سه گرایش صنایع بایو و پلیمریزاسیون قبول خواهید شد
دانشگاه تربیت مدرسم همین طور شانستون 100% یه
اگر حتما هدفتون اسم دانشگاه تهران یا امیر کبیره که شبانه بزنید ولی اگر روزانه بودن براتون مهمه و از لحاظ ارتباط با صنعت پژوهشگاه شرایط خیلی خوبی داره به نسبت دانشگاه های دیگه . + این که از لحاظ درسی بهتون باید بگم به بدون شک به نسبت امیر کبیر و تهران شرایط و فشار بیشتری رو متحمل خواهید شد ( خودم ترم 2 صنایع |ژوهشکاه هستم با همین رتبه ی شما )
هم چنین
اگر قصد ادامه تحصیل در خارج رو دارین
اصلا و ابدا به گرایش بایوی پژوهشگاه شک نکیند که با تعریف پروژه های بایوی به روز به راحتی می تونین اپلای کنید

دانشگاه تهران هم روزانه دوست من دو سال پیش با رتبه ی 20 اینا رفت
برای روزانه ی امیر کبیر و تهران باید زیر 40 باشید
برای شبانشون هم تا 110 120 هم داشتم دوستانی که قبول شن
البته روزانه ی تهران یا امیرکبیر می تونین برای گرایش پلیمریزاسیون شانس داشته باشید ها ولی صنایع نه احتمالش بسیار کمه
موفق باشید

دوست عزیز دانشگاه تهران فقط گرایش صنایع داره.

xperia10

عضو جدید
سلام. برای درس پدیده های انتقال و سیالات کتابای راهیان ارشد خیلی خوبن، ولی قبل از اون باید اون ها رو با جزوات استادای امیرکبیر تطبیق بدید و فقط قسمت هایی که اونا درس دادن رو بخونید. خیلی از مباحثی که توی راهیان ارشد اومده به درد شیمی ها می خوره و خوندنش برای پلیمری ها هیچ فایده ای نداره. سوالای چند سال اخیر و جزوات دانشگاه امیرکبیر رو که نگاه کنید دستتون میاد که کجاها باید تاکید بیشتری بشه.
برای کنترل فرآیند کتاب راهیان خیلی زیادیه، کتاب کنترل علوی کفایت میکنه.
آزمون آزمایشی مدرسان شریف خوبه، ولی فقط جامع هاش. غیر جامع ها رو برنامه اش رو بگیرین و طبق اون پیش برید. خود آزمون ها رو ندادید مشکلی نیست. ولی جامع ها رو حتما بدید.

خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون
فقط اینکه در مورد درس ریاضی مهندسی و زبان چه منابعی رو پیشنهاد میدین؟؟

M_Malek

عضو جدید
برای ریاضی مهندسی جزوه ی جهاد فوق العادست
مخصوصا که تست ها ی مهم توی جزوه با ذکر نکات حل شده
سعی کنین جزوه های جدید رو پیدا کنین که تست های جدید تری رو شامل بشن

شقایق ک

عضو جدید
خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون
فقط اینکه در مورد درس ریاضی مهندسی و زبان چه منابعی رو پیشنهاد میدین؟؟
زبان من منبع خاصی رو نخوندم از داشته های قبلی استفاده کردم.
برای یادگیری ریاضی مهندسی کتاب خانم دکتر شهره فاطمی (دانشگاه تهران) و کتاب دکتر رفیع زاده (امیرکبیر) و برای تست و نکات کنکوری هم کتاب راهیان ارشد.
من مورد اول رو موقع پاس کردن درس کاربرد ریاضیات خوندم و مورد سوم رو موقع کنکور و درصد بالایی آوردم توی درس ریاضی.

xperia10

عضو جدید
برای ریاضی مهندسی جزوه ی جهاد فوق العادست
مخصوصا که تست ها ی مهم توی جزوه با ذکر نکات حل شده
سعی کنین جزوه های جدید رو پیدا کنین که تست های جدید تری رو شامل بشن

مرسی
جزوه های جهاد رو از کجا باید تهیه کنم؟؟

xperia10

عضو جدید
زبان من منبع خاصی رو نخوندم از داشته های قبلی استفاده کردم.
برای یادگیری ریاضی مهندسی کتاب خانم دکتر شهره فاطمی (دانشگاه تهران) و کتاب دکتر رفیع زاده (امیرکبیر) و برای تست و نکات کنکوری هم کتاب راهیان ارشد.
من مورد اول رو موقع پاس کردن درس کاربرد ریاضیات خوندم و مورد سوم رو موقع کنکور و درصد بالایی آوردم توی درس ریاضی.

ممنون خیلی لطف کردین