کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

• مجموع رای دهندگان
    84

GNMS

عضو جدید
سلام من سوالهای ارشد پلیمر سالهای گذشته را می خواستم نمی دونم چه جوری باید پیداش کنم

پلی 86 عزیز با سلام

توی خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، یه فروشگاه معروفی هست که الان اسمش یادم نیست. اما تمام دفترچه سوالات ارشد سالهای گذشته آزاد و سراسری رو توی همه رشته ها داره. بری اونجا از هر فروشگاهی بپرسی میشناسن. اینجوری میتونی پیداشون کنی

GNMS

saeedenzo

عضو جدید
پلی 86 عزیز با سلام

توی خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، یه فروشگاه معروفی هست که الان اسمش یادم نیست. اما تمام دفترچه سوالات ارشد سالهای گذشته آزاد و سراسری رو توی همه رشته ها داره. بری اونجا از هر فروشگاهی بپرسی میشناسن. اینجوری میتونی پیداشون کنی

GNMS
من امروز خريدم.مجموع سوالات 7 سال قبل 10800 تومان......از يه دكه كه تقريبا روبرو دانشگاس گرفتم....فقط هم پاسخ كليدي داره و پاسخ تشريحيش موجود نيس!

saeedm144

عضو جدید
با سلام . کتاب بانک سوالات مهندسی پلیمر (راهیان ارشد) با جواب تشریحی تو بازار هست که البته اگه از خود انتشارات آزاده ( روبروی در دانشگاه تهران ، زیرزمین !) هست بگیرید 15درصد هم تخفیف میده .

http://www.rahian-arshad.com/default.asp?page=book&catalogID=278

در ضمن ندیدم کسی تو این تاپیک کتابای انتشارات علوی رو معرفی کنه که تقریبا همه دروس رو بصورت نکته و تست داره همراه با جواب تشریحی

ksch350mut

عضو جدید
سلام آقایGNMS عزیز
من کارشناسی ارشد شیمی کاربردی خوندم. به نظر شما چقدر کار میبره برای دکترای پلیمر اقدام کنم؟ اصولا این کار شدنی هست یا اساتیدی که دانشجو میگیرن اصرار بر این دارن که دانشجو حتما باید فارغالتحصیل پلیمر باشه. البته مطابق دفترچه امسال که ما میتونیم مهندسی پلیمر امتحان بدیم.منظور اینکه اساتید گیر ندن
با تشکر

general_reza

عضو جدید
اقا کسی انتشاراتی یا سایتی رو میشناسه که جواب سوالات ارشد آزاد رو داشته باشه؟ اصلا جواب سوالات آزاد پیدا میشه؟ یه چیزی تو مایه های راهیان ارشد که برای سراسری داره

GNMS

عضو جدید
سلام آقایGNMS عزیز
من کارشناسی ارشد شیمی کاربردی خوندم. به نظر شما چقدر کار میبره برای دکترای پلیمر اقدام کنم؟ اصولا این کار شدنی هست یا اساتیدی که دانشجو میگیرن اصرار بر این دارن که دانشجو حتما باید فارغالتحصیل پلیمر باشه. البته مطابق دفترچه امسال که ما میتونیم مهندسی پلیمر امتحان بدیم.منظور اینکه اساتید گیر ندن
با تشکر

ksch350mut عزیز با سلام

اقدام کردن برای دکترای پلیمر زیاد سخت نیست. چون کنکوری که سازمان سنجش میگیره، تا 3 برابر ظرفیت، اسم اعلام میکنه. بعد هر دانشگاه واسه خودش مصاحبه داره. تو مصاحبه سوالهای خیلی متفاوتی میپرسند که من چند تاشون رو واست اینجا مینویسم:
1: هدفت از دکترا خوندن چیه؟
2: چرا میخوای پلیمر بخونی؟
3: پروژه فوق لیسانست در مورد چی بود؟
4: رو چه موضوعی دوست داری کار کنی؟
5: چند مقاله ژورنال و کنفرانس داری؟
6: سوابق کاریت چیه؟
.
.
.

اگه بتونی به این سوالها (خصوصاً سوالهای 1 و 2) جواب منطقی بدی میتونی امیدوار باشی که قبول میشی. البته یسری سوال پلیمری هم ازت میپرسن، که باید بتونی جواب بدی. چون استاد راهنمای دانشجوی دکترای میخواد که دانشجو باهاش پا به پا بیاد. و در نتیجه باید از درسهای پلیمری اونهایی که تخصصی هستن رو حتما بخونی که بتونی با استاد راهنمات راحت کار کنی.
پیشنهاد من اینه که درسهای تخصصی پلیمری رو توی موضوع مورد علاقت حتما بخونی، و مسلط بشی، و بعد از قبولی از کنکور کتبی و قبل از مصاحبه دانشگاه، با یکی از استادهایی که روی موضوع مورد علاقت کار میکنه، شخصا صحبت کنی. اینجوری توی مصاحبه اون استاد خیلی کمکت میکنه و شانس قبولیت خیلی زیاد میشه.
بازهم اگه سوالی داشتی، خوشحال میشم کمکت کنم.

GNMS

termah

مدیر بازنشسته
ksch350mut عزیز با سلام

اقدام کردن برای دکترای پلیمر زیاد سخت نیست. چون کنکوری که سازمان سنجش میگیره، تا 3 برابر ظرفیت، اسم اعلام میکنه. بعد هر دانشگاه واسه خودش مصاحبه داره. تو مصاحبه سوالهای خیلی متفاوتی میپرسند که من چند تاشون رو واست اینجا مینویسم:
1: هدفت از دکترا خوندن چیه؟خوب جواب اين سوالو چي بديم كه خوششون بياد مثلا من به عشقه استاد دانشگا شدن دارم ادامه تحصيل ميدم اينو بگم منو قبول ميكنن؟؟؟؟؟...............با تشكر termah
.
.
.

GNMS

عضو جدید
ksch350mut عزیز با سلام

1: هدفت از دکترا خوندن چیه؟خوب جواب اين سوالو چي بديم كه خوششون بياد مثلا من به عشقه استاد دانشگا شدن دارم ادامه تحصيل ميدم اينو بگم منو قبول ميكنن؟؟؟؟؟...............با تشكر termah
.
.
.

termah عزیز با سلام

خوب معلومه راستشو باید بگی. چرا میخوای دکترا بخونی؟ هدفت از دکترا خوندن چیه، همونو بگو.

GNMS

termah

مدیر بازنشسته
termah عزیز با سلام

خوب معلومه راستشو باید بگی. چرا میخوای دکترا بخونی؟ هدفت از دکترا خوندن چیه، همونو بگو.

GNMS

مرسي اقاي دكتر. من سال ديگه امتحان دكترا دارم:) واسم دعا كنين. راستي ميشه بدونم شما تو مصاحبه به اين سوال چي جواب دادين؟؟؟؟؟؟؟ يعني هدفتون؟؟؟؟؟؟؟؟:redface::gol:

termah

GNMS

عضو جدید
مرسي اقاي دكتر. من سال ديگه امتحان دكترا دارم:) واسم دعا كنين. راستي ميشه بدونم شما تو مصاحبه به اين سوال چي جواب دادين؟؟؟؟؟؟؟ يعني هدفتون؟؟؟؟؟؟؟؟:redface::gol:

termah

termah عزیز با سلام

من برات دعا میکنم و امیدوارم که موفق باشی. اما واقعیتش اینه که این سوال رو از من نپرسیدند.

GNMS

87202898

عضو جدید
سلام.چطوری مهندس؟والله من 3نفر میشناسم که رشتشون نساجی بود خوب خوندن قبولم شدن.البته بعضی ها هم قبول نمیشن .همه جی صددرصد نیس.ولی باید این ریسکو قبول کرد وتلاش.

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه درباره ی گرایش های پلیمر تو ارشد توضیح بدین؟
خیلی ممنون می شم

GNMS

عضو جدید
میشه درباره ی گرایش های پلیمر تو ارشد توضیح بدین؟
خیلی ممنون می شم

mary90 عزیز با سلام

پلیمر تو ارشد 3 تا گرایش داره:
- فرایندهای پلیمری (صنایع پلیمر)
- پلیمریزاسیون
- نانو تکنولوژی

اختلاف این 3 تا گرایش فقط تو درسهای اختیاریشون هست و تا اونجایی که من میدونم درسهای اجباری مثل ریاضی مهندسی پیشرفته و ... یکسان هستند. استادهای درس هم یکی هستند و فرق زیادی نمیکنند. اما صنایع پلیمر داوطلب بیشتری داره. چون تو این گرایش میتونی رو هرچیزی کارکنی (حتی پلیمریزاسیون و نانو تکنولوژی).
در ضمن یه نکته ای رو هم دقت کن که تو فوق لیسانس درسها زیاد مهم نیستند و مهم پروژه و استادی هست که میخوای باهاش کار کنی. چون موضوع پروژه رو استاد تعریف میکنه و تا حد زیادی دستش باز هست که رو چه موضوع تعریف کنه. ولی خوب چهار چوبش باید در قالب گرایشت باشه. یعنی اگه میخوای قطعا رو شیمی پلیمرها و یا پلیمریزاسیون کار کنی، گرایش پلیمریزاسیون رو باید انتخاب کنی.
اگه هم میخوای روی نانوتکنولوژی و مباحث مربوط به نانو تحقیق کنی، طبیعیه که باید گرایش نانو رو انتخاب کنی.
اما تو گرایش فرآیندهای پلیمری، مباحث مربوط به رئولوژی پلیمرها، شکل دهی، فرآیند کردنشون و ... کار میشه کرد که البته مثلاً میتونی فرآیند کردن یه نانوکامپوزیت رو بررسی کنی، یا پلیمریزاسیون رو در حین فرآیند بررسی کنی. منظورم اینه که این 3 تا گرایش شباهت و مشترکات زیادی با هم دارند.

یه فایل هم ضمیمه میکنم که معرفی رشته پلیمر و گرایشهاش هست. واسه اطلاعات بیشتر میتونی اونرو هم مطالعه کنی.

GNMS

پیوست ها

• polymer.pdf
    349.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

masimemahdi

عضو جدید
دانگاه سهند گرایش کامپوزیت میگیره
بقیه جاها گرایش صنایع پلیمر هست
جایی ندیدم که بقیه گرایش ها رو بگیره
جناب عالی رو چه حسابی میگین؟
چه دانشگاهی بیو پلیمر و بقیه گرایش ها رو میگیره و با چه ظرفیتی؟

با سلام به دوست گرامي
شما اگر ليست مربوط به رشته ها و ظرفيت ها رو از سايت سازمان سنجش بگيريد و كد رشته 1255 را چك كنيد مي بينيد كه دانشگاه صنعتي امير كبير و پژوهشگاه پليمر و دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهران بقيه گرايش ها رو هم مي گيرند.
با تشكر

a1364t

عضو جدید
sinamak عزیز سلامی دوباره

واقعیتش زمان ما فقط جزوه های دست نویس بود. واسه همین اطلاعات دقیقی از جزوه های ویرایش شده سنجش تکمیلی ندارم.

GNMS
با سلام
منم خودم جزوه های سنجش تکمیلی را نخوندم اما میدونم چجوری طراحی شده
زیاد بهشون استناد نکن چون فقط خواستن یه چیزی بدند بیرون علوی بیشتر رو کتاباش کار کرده

CHEMISTER89

عضو جدید
سلام.من الان عضو شدم.میخوام ببینم ارزششو داره من مهندسی پلیمر رو تو آزاد میخونم؟

CHEMISTER89

عضو جدید
باید برم فردا بیام انگار هیشکی آنلاین نیس.من تردید دارم که با مدرک لیسانس دانشگاه آزاد بتونم موفق شم.:eek:

GNMS

عضو جدید
باید برم فردا بیام انگار هیشکی آنلاین نیس.من تردید دارم که با مدرک لیسانس دانشگاه آزاد بتونم موفق شم.:eek:

chemister89 عزیز با سلام

به نظر من برای موفقیت مهم نیست که مدرکت از کجا باشه. مهم اینه که چقدر کار بلدی. واسه همین فرقی نمیکنه که دانشگاه آزاد باشی یا سراسری. اگه خوب بخونی مطمئناً موفق میشی.

GNMS

nicenet1369

عضو جدید
منابع ارشد پلیمر و مهندسی شیمی

منابع ارشد پلیمر و مهندسی شیمی

سلام
من آرین دانشجوی ترم 6 مهندسی شیمی-پلیمر دانشگاه صنعتی اصفهانم
میخوام واسه کنکور بخونم ولی خیلی گیج شدم نمیدونم واسه خوندن چی برم بخرم(مشکل همه)

1- سنجش تکمیلی امیر کبیر 2 -جزوات استادای امیر کبیر 3- علوی 4- مدرسان شریف 5- انتشارات ارشد 6-جزوات دانشگاه تهران 7-صنعتی اصفهان(خودم)

نظرتون راجع به زبان عمومیو تخصصی چیه؟ ارزش وقت گذاشتن داره؟
کنکور آزمایشیو چی میگین شرکت توشتون با توجه به اینکه هیچکدوم جامعه آماری درست حسابی نداره چطوره؟

بچه های مهندسی شیمی و پلیمر نظراتتونو بگید تا همه با هم به یه نتیجه برسیم نظر سنجی یادتون نره
ممنون

maryam.a

عضو جدید

سلام
باید بگم از نظر علمی تفاوت چندانی بین بچه های آزاد و سراسری نیست؛ به خصوص تو کنکور.
برای اینکه تو هر کاری نتیجه بگیری اول باید خیلی فکر کنی و بعد یک تصمیم مبتنی بر آگاهی بگیری . باید با تمام وجود بخوای که سال دیگه دانشجوی ارشد فلان دانشگاه باشی .
کنکور یعنی تصمیم آگاهانه، توکل به خدا، درس خوندن و نا امید نشدن تا آخرین لحظه داری از سر جلسه بلند میشی.
ان شاالله موفق میشی.

gole so

عضو جدید
سلام،میخوام ارشد پلیمر شرکت کنم خواستم بدونم زبان چقدر در قبولی من اثر دارد؟ و از چه منبعی بخونم. مرسی

nicenet1369

عضو جدید
من خدم میخوام کنکور ارشد بدم تنها کتاب زبان تخصصی پلیمر که پیدا کردم : انگلیسی برای دانشجویان رشته های پلیمر و..
نویسنده:گودرزیان و قهرمانی انتشارات:مهکامه
اونم نخریدم هنوز فقط دیدم

banafsheh2110

عضو جدید
سلام
من پارسال کنکور ارشد پلیمر دادم
درسهایی مثل کامپوزیت الاستومر عینا جملات جزوه امیرکبیر بود
درسهایی مثل فرایند و کاربرد عینا مثل کتاب دکتر رفیع زاده بود
کتابای علوی رو خیلی پیشنهاد نمی کنم چون پارسال خودم به اون اعتماد کردم و ضربه خوردم چون بعضی کتابا اشتباه داشت البته درس خواص این انتشارات خیلی خوبه
راجع به شیمی فیزیک هم کتاب علوی و کتاب دکتر محمدی فرق چندانی نمی کنن و هر دو مناسب هستن
موفق باشی

nicenet1369

عضو جدید
یه دو دو تا چارتای ساده اما جالب برای کنکور

یه دو دو تا چارتای ساده اما جالب برای کنکور

خیلی طول کشید اینارو حساب کردم :confused:

خب همونطور که میدونید دفترچه ارشد پلیمر 150 تا سوال داره با 240 دقیقه
محاسیه زمان زدن هر بخش به روشهای مختلف :

->زبان(30سوال) --------> 48 دقیقه!
->شیمی پلیمر (20سوال) --------> 32 دقیقه
->ریاضی مهندسی(15سوال) --------> 24 دقیقه
->تکونولوژی پلیمر(25سوال) --------> 40 دقیقه
->شیزیک پلی و خواص(20سوال) --------> 32 دقیقه
->پدیده های انتقال(20سوال) --------> 32 دقیقه
->کنترل (10سوال) --------> 16 دقیقه
->سیالات (10سوال) --------> 16 دقیقه

مجموع ضرایب میشه 17 تا که با 240 دقیقه زمان هر یک ضریب میشه 14:07 دقیقه (برای درس ضریب3 میشه 14:07*3=42:21)
پس برای هر درس داریم:

->زبان --------> 14:07 دقیقه و ثانیه
->شیمی پلیمر --------> 28:14 دقیقه و ثانیه
->ریاضی مهندسی --------> 42:21 دقیقه و ثانیه!
->تکونولوژی پلیمر --------> 42:21 دقیقه و ثانیه!
->شیزیک پلی و خواص --------> 28:14 دقیقه و ثانیه
->پدیده های انتقال --------> 28:14 دقیقه و ثانیه
->کنترل --------> 28:14 دقیقه و ثانیه
->سیالات --------> 28:14 دقیقه و ثانیه

برای یک تست میشه حدود0.77 دقیقه پس برای هر درس داریم:

->زبان(1درس) --------> 23:13 دقیقه و ثانیه
->شیمی پلیمر(2درس) --------> 30:58 دقیقه و ثانیه
->ریاضی مهندسی(3درس) --------> 34:50 دقیقه و ثانیه "معادلات،ریاضی مهندسی،کاربرد ریاضیات"
->تکونولوژی پلیمر(3درس) --------> 58:03 دقیقه و ثانیه
->شیزیک پلی و خواص(2درس) --------> 30:58 دقیقه و ثانیه
->پدیده های انتقال(3درس) --------> 46:27 دقیقه و ثانیه!
->کنترل(1درس) --------> 7:44 دقیقه و ثانیه
->سیالات(1درس) --------> 7:44 دقیقه و ثانیه

برای یک تست با ضریب یک میشه حدود 0.77 دقیقه پس برای هر درس داریم:

->زبان(ضریب1) --------> 23:13 دقیقه و ثانیه
->شیمی پلیمر(ضریب2) --------> 30:58 دقیقه و ثانیه
->ریاضی مهندسی(ضریب3) --------> 34:50 دقیقه و ثانیه
->تکونولوژی پلیمر(ضریب3) --------> 58:03 دقیقه و ثانیه
->شیزیک پلی و خواص(ضریب2) --------> 30:58 دقیقه و ثانیه
->پدیده های انتقال(ضریب2) --------> 30:58 دقیقه و ثانیه
->کنترل(ضریب2) --------> 15:29 دقیقه و ثانیه
->سیالات(ضریب2) --------> 15:29 دقیقه و ثانیه

آخرین ویرایش:

nicenet1369

عضو جدید
اول بگم اینو از یکی از تالارای برق کپی کردم (با تشکر از "dadash masoud" نویسنده اصلی مطلب برای برق ) :
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...40#post4003140
تو یه تالار دیگه ام از مهندسی شیمی گذاشتم گفتم برای پلیمریام اختصاصی بزارم

روشهای مطالعه:

--------------------------------------------
آقای علي ساكت---------> رتبه 10 كنترل
آقای مسعود ---------> رتبه 3 كنترل
آقای صائمي ---------> دانشجوي ارشد اميركبير و فعال در بازار كار و صنايع دفاعي كشور
--------------------------------------------
1- روش خودتونه كه به نظر من با يه كم اصلاح شدن بهترين روشه چون عادت داريد مگر اين كه هنوز خوندنو و روش خوندني در كار نيست كه بهتر سراغ روش هاي بعد بريد.

2- روش اقا مسعوده :اين طور پيشنهاد دادن ابتدا مثلا این هفته یک درسو بخونید هفته بعد درس بعدیو(حالا ممکنه اولش برای شما 10 روز طول بکشه) واين روندو ادامه بديد و هر چه ميگذره تعداد روزهاي هر درسو كم كنيدمثلا جلوتر که رفتید هفته ای دو درس بخونید به طوري كه در نهایت نزديكاي كنكور حتما براي هر درس يه روز كافي باشه و از درسا، تستا و نكات خلاصه کامل بگيريد و باز از خلاصه هاتون خلاصه بگيريد تا كنكور.
ايشون تاكيد عجيبي روي تست زدن زياد كردن كه در تست زني هر درس به مهارت كامل برسيد.

3- روش اقاي ساكت : كه تاكيد روي كتاب داشتن و رفتن به كلاس كنكور و وقت تلف كردن ميدونستند وميگفتن اين كه چند منبعو با هم بخونيد ديد خوبي به شما ميده و اين كه يك كتاب ممكنه يك مبحثو خوب گفته باشه كتاب ديگه مبحث ديگه اي رو خوب گفته شما از همه منابع خلاصه کنید وكتاباتون كه تموم شد چندين و چند بار خلاصه هارو بخونيد

4- روش اقاي صائمي: كه ميگفتن از تابستون كه شروع ميكنيد روزي دو درس از چهار درس بخونيد تا پاییز
پیشنهاد من ("ریاضی" و "جرم ،عمل II،I " و "حرارتII،I" و "ترمو") برای میم شیمی
پلیمریام کتاب پدیده انتقال bird (فارسیشم اومده) و ریاضی و کتابای استاد حدادی

1-زبان عمومی: "504 و گرامر این یوز" یا کتاب بابک رستمی انتشارات نصیر(babakrostami.net)

2-زبان تخصصی : زدن تستای سال پیش و هر درسیوکه واسه کنکور میخونید لغتاشو تو یه دفتر چه یادداشت کنید

3-ریاضیات :
"معادلات-----> گاج مختصر و مفید و کامل "
"ریاضی مهندسی ------> نصیر(nasir.ir) مال مهندس کریمی و پارسه باهم ((اگه پایتونم خیلی ضعیفه بجای پارسه کتاب مدرسان شریف))"

4-سیالات : کتاب انتشارات نصیر کنارشم پارسه (واقعا کافیه)

5-حرارت : پوران پژوهش برای رفرنسم اینکروپرا

6-جرم : من خودم میگم کتاب مفاهیم انتقال جرم چالکش امیری (استاد خودم) واقعا کامله حالا هر چی مد نظرتونه

7-کنترل : پارسه مختصر و مفید

8- واسه پلیمریا : اول کامل علویا رو بخونید اون آخرا جزوه های امیر کبیرو نگاه کنید چون رتبه 24 به من گفت سوالا عین جزوه امیر کبیره ولی مفهومو علوی بهتر رسونده

9-رئولوژی فصل 8 کتاب پدیده های انتقال bird هم اضافه کنید

آزمون آزمایشم پارسه واسه مهندسی شیمی
برای پلیمریام مدرسان شریف( زیاد گذینه نداریم!)

نظراتتونو حتما بزارید