کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

• مجموع رای دهندگان
    84

iman_62

عضو جدید
سلام دوستان
اگه كسي چارت مهندسي پليمر(ارشد) رو داره لطفا بذاره . خيلي ممنون

hsn1366

عضو جدید
ای باباااا

ای باباااا

چرا کسی جواب نمیده؟؟؟
چرا این قدر شما پلیمریا بی حالین؟
یعنی یه نفر کنکور ارشد نداده؟؟؟
آقا کنترل ضریب چند داره واسه ما؟
زبان رو از کجا بخونیم
چه منبعی واسه زبان هست؟
پس کجا رفته اون مرامه پلیمریتون؟؟؟
چرا این قدر مدول تون امده پایین؟؟؟
چرا این قدر Tg تون اومده پایین؟؟؟
چرا اینقدر شلید شما

mmpolymer

عضو جدید
beia baba. chera koli bazi dar meiari?abrum uno bordi!!!!!!!!!!!!!

ی پلیمر- صنایع پلیمر:

1) زبان عمومی و تخصصی با ضریب1

2) شیمی پلیمر(شیمی پلیمر، اصول مهندسی پلیمریزاسیون) با ضریب2

3) ریاضیات مهندسی با ضریب 3

4) تکنولوژی پلیمر(الاستومر، پلاستیک، کامپوزیت) با ضریب2

5) شیمی فیزیک پلیمرها خواص فیزیکی و مکانیکی پلیمرها با ضریب2

6) پدیده های انتقال(رئولوژی، انتقال حرارت، انتقال جرم) با ضریب2

7) کنترل فرآیندهای پلیمری با ضریب2

8) مکانیک سیالات با ضریب2

جزوه های توصیه شده برای کسب نتیجه (با تشکر از مهندس سخن پراز)
- شیمی پلیمر ( جزوه دکتر افشار - امیر کبیر )
2- اصول مهندسی پلیمر ( جزوه دکتر حدادی - امیر کیبر )
3- ریاضی مهندسی ( جزوه دکتر رفیع زاده - امیر کبیر + جزوه کلاس های آمادگی ارشد پلیمر جهاد دانشگاهی )
4- الاستومر ( جزوه دکتر کتباب - امیر کبیر +جزوه کلاس های آمادگی ارشد پلیمر جهاد دانشگاهی )
5- کامپوزیت ( جزوه درسی امیر کبیر دکتر کوکبیان + جزوه کلاس های آمادگی ارشد پلیمر جهاد دانشگاهی )
6- پلاستیک ( جزوه دکتر نازک دست- امیر کبیر + جزوه کلاس های آمادگی ارشد پلیمر جهاد دانشگاهی )
7- رئولوژی ( جزوه دکتر گوهرپی - امیر کبیر + جزوه کلاس های آمادگی ارشد پلیمر جهاد دانشگاهی)
8- خواص فیزیکی و مکانیکی ( جزوه دکتر عارف آذر - امیر کبیر + کتاب Nielsen همراه با ترجمه ی گزیده ها)
9- شیمی فیزیک پلیمر ها ( جزوه دکتر محمدی - امیر کبیر + جزوه کلاس های آمادگی ارشد پلیمر جهاد دانشگاهی)
10- انتقال جرم ( جزوه کلاس های آمادگی ارشد پلیمر جهاد دانشگاهی)
11- سئوالات کنکور های ارشد پلیمر 78-76-79-82-83-84-85-86

mmpolymer

عضو جدید
راستی از همه ی اونایی که به فکر اینده ی کشور عزیزمونن دعوت میکنم یه سر به سایتwww.mowj.ir بزنن و در صورت تمایل با ما همکاری کنن

agrin

عضو جدید
سلام دوستان
اگه كسي چارت مهندسي پليمر(ارشد) رو داره لطفا بذاره . خيلي ممنون
سلام.من شیمی میخونم و واسه ارشد میخوام پلیمرو انتخاب کنم .میشه بگین اینجوری گستره اطلاعاتم خیلی کمتر ه نسبت به کسانی ک از اول مهندسی پلیمر خوندن؟

hsn1366

عضو جدید
سلام.من شیمی میخونم و واسه ارشد میخوام پلیمرو انتخاب کنم .میشه بگین اینجوری گستره اطلاعاتم خیلی کمتر ه نسبت به کسانی ک از اول مهندسی پلیمر خوندن؟

مسلما همین طوره که میگین
متا سفانه گستره ی اطلاعاتی تون خیلی کمه

mssm

عضو جدید

کلیه سوالات در زمینه کارشناسی ارشد، دانشگاه های پذیرش ارشد و دکترا و ضرایب دروس و مراجع و غیره را در این تاپیک مطرح کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rkeshavarz

عضو جدید
با سلام
مهندسي پليمر داراي گرايش هاي صنايع پليمر . رنگ ميدونم هست

arash000

عضو جدید
با سلام
من می خواستم اگر مایل هستید به کمک کنید.
من اطلاعاتی درباره ی درآمد و محل کار و بورسیه و امکاناتی که یک مهندس پلمیر دارد را می خواستم .
در صورت پاسخ , جواب های بالا را به این آدرس E-mail کنید حد اکثر تا 1 / 12 / 87
با تشکر
qu_qu_10000@yahoo.com

iceflower

عضو جدید
سلام، مهندسی پلیمر در رشته های صنایع پلیمر، پلیمریزاسیون، نانوفناوری، علوم و تکنولوژی پلیمر و بیوپلیمر دانشجو می گیره. ظرفیتش هر سال (خصوصاً این سال های اخیر) مدام تغییر می کنه.

hsn1366

عضو جدید
دانگاه سهند گرایش کامپوزیت میگیره
بقیه جاها گرایش صنایع پلیمر هست
جایی ندیدم که بقیه گرایش ها رو بگیره
جناب عالی رو چه حسابی میگین؟
چه دانشگاهی بیو پلیمر و بقیه گرایش ها رو میگیره و با چه ظرفیتی؟

علی حشم پرور

عضو جدید
سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع نساجی هستم وبه رشته صنایع پلیمر خیلی علاقه مند هستم میخواستم بدونم امکان قبولی در این رشته برای ادامه تحصیلم چقدر است یا اگه راهی برای قبولی دراین رشته میدانید بهم بگید.متشکرم

sadeghiut

عضو جدید
سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع نساجی هستم وبه رشته صنایع پلیمر خیلی علاقه مند هستم میخواستم بدونم امکان قبولی در این رشته برای ادامه تحصیلم چقدر است یا اگه راهی برای قبولی دراین رشته میدانید بهم بگید.متشکرم
سلام. بله كه امكانش هست... خيلي از بچه ها هستن كه از نساجي ميان ارشد پليمر. البته بايد منابع خوبي واسه مطالعه گرد اوري كني. ليست منابع روي اينترنت هست. مي توني اينترنتي خريد هم بكني. يا حق

a1364t

عضو جدید
سلام
من خودم لیسانس نساجی دارم الان دانشجو ارشد پلیمرم

a1364t

عضو جدید
کسی میدونه برا دکترا پلیمر گرایش فرآیند پلیمریزاسیون کجاها میشه پزیرش گرفت؟
اگه کسی در این زمینه ها اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنماییم کنه

H_Polimer

عضو جدید
سلام///من دانشجو ليسانسم///يه سري اطلاعات كامل درباره فوق ميخوام///گرايشها
درسهايي كه بايد بخونم

وهرچيزي كه فكر ميكنيد لازمه بدونم
مرسيييييييييييييييييييي

:biggrin:بيالبخند بزنيم بدون انتظار پاسخي از دنيا!!!
:biggrin:و بدان كه انقدر شرمنده ميشود كه بجاي پاسخ
:biggrin:لبخند به تمام سازهايمان مي رقصد
:w14::w14::w14::w14::w14::w14::w14::w14:

mrsplym007

عضو جدید
سلام ...
اگه كسي از ظرفيت هاي دانشگاه ها چه دولتي چه آزاد با خبره بگه...
اگه شرايط ويژه اي هم داره بگيد..ممنون ميشم اگه اين كار رو بكنيد

mssm

عضو جدید
ارشد پلیمر

ارشد پلیمر

دروووووووود.
پلیمر برای ارشد در4گرایش نانو6نفرامیرکبیر 6نفرپلیمریزاسیون امیرکبیر
حدودا 80نفر هم صنایع پلیمر
مواد مرکب هم مالک اشتر دانشجو می گیرد.
:w10:

n.nemati

عضو جدید
سلام من ترم 4 پلیمرم می خوام کم کم خوندن برای ارشد رو شروع کنم منتها نه می دونم چه درسایی رو باید بخونم چه منابعی داره و ضریب ها چجورین کسی می تونه راهنماییم کنه؟

GNMS

عضو جدید
سلام من ترم 4 پلیمرم می خوام کم کم خوندن برای ارشد رو شروع کنم منتها نه می دونم چه درسایی رو باید بخونم چه منابعی داره و ضریب ها چجورین کسی می تونه راهنماییم کنه؟

دوست عزیز سلام.
واسه ارشد درسهای که سوال می آد اینها هستند:
زبان تخصصی
ریاضی مهندسی
مکانیک سیالات
کنترل فرآیند
شیمی فیزیک پلیمرها
خواص مهندسی پلیمرها
رئولوژی پلیمرها
تکنولوژی (مهندسی پلاستیک، مهندسی الاستومر و کامپوزیت)
شیمی پلیمر
اصول مهندسی پلیمریزاسیون

البته این که از الان به فکر این هستی که ارشد بخونی خیلی خوبه، اما بنظر من یخورده زوده. معمولاً بچه هایی که واسه کنکور می خونند بعد از تموم شدن ترم 6 شروع می کنند.

helen1

عضو جدید
م.شيمي يا پليمر؟؟؟؟؟

م.شيمي يا پليمر؟؟؟؟؟

من ليسانس مهندسي شيمي دارم از دانشگاه تهران.
از طرفي به پليمر علاقه دارم و از طرف ديگه به درساي م.شيمي تسلط كامل دارم.
حالا نميدونم بين م.شيمي وپليمر كدومو براي كنكور ارشد انتخاب كنم....
اطلاعاتي در مورد تفاوت آينده شغلي و تحصيلي اين دو ميخوام و اين كه اگه پليمر شركت كنم چقدر بايد بخونم تا ارشد تهران يا اميركبير قبول شم؟اصلا ميتونم بدون كلاس رفتن كنكور پليمر قبول شم؟

GNMS

عضو جدید
من ليسانس مهندسي شيمي دارم از دانشگاه تهران.
از طرفي به پليمر علاقه دارم و از طرف ديگه به درساي م.شيمي تسلط كامل دارم.
حالا نميدونم بين م.شيمي وپليمر كدومو براي كنكور ارشد انتخاب كنم....
اطلاعاتي در مورد تفاوت آينده شغلي و تحصيلي اين دو ميخوام و اين كه اگه پليمر شركت كنم چقدر بايد بخونم تا ارشد تهران يا اميركبير قبول شم؟اصلا ميتونم بدون كلاس رفتن كنكور پليمر قبول شم؟

دوست عزیز با سلام.

من از بازار کار الان م. شیمی خبر ندارم. اما میتونم بگم بازار کار مهندسی پلیمر بد نیست. در مورد درسهایی که برای کنکور ارشد پلیمر باید بخونی توی پست قبلیم نوشتم. با توجه به اینکه عموماً سوالهای کنکور رو اساتید دانشگاه امیرکبیر طراحی میکنند، اگه جزوه اساتید رو بتونی پیدا کنی و بخونی به احتمال زیاد میتونی دانشگاههای تهران، امیرکبیر یا پژوهشگاه پلیمر قبول بشی. قبول شدن تو کنکور ارشد پلیمر زیاد سخت نیست. یعنی شرکت کردن تو کلاسها "باید" نیست، اگر چه بری خیلی بیشتر به نفعت میشه اما نری هم میتونی خودت بخونی.
بچه های خود پلیمر برای اینکه بتونند راحت قبول بشند معمولاً 6 ماه میخونند. با توجه به اینکه لیسانست مهندسی شیمی هست، اگه بتونی یکسال بخونی احتمال قبولیت خیلی بیشتر میشه. یعنی تو 6 ماه اول بتونی درسهای اختصاصی پلیمر رو بخونی و تو 6 ماه دوم هم مثل دیگرون کنکوری بخونی. البته دقت کن که درسهای مشترک مهندسی شیمی و پلیمر مثل مکانیک سیالات، کنترل فرایند، انتقال حرارت و انتقال جرم و ... رو مهندسی های شیمی خیلی بهتر از پلیمریها میخونند و نباید ترسی از اونها داشته باشی.

GNMS