کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

• مجموع رای دهندگان
    84

GNMS

عضو جدید
دوست عزیز سلام.
واسه ارشد درسهای که سوال می آد اینها هستند:
زبان تخصصی
ریاضی مهندسی
مکانیک سیالات
کنترل فرآیند
شیمی فیزیک پلیمرها
خواص مهندسی پلیمرها
رئولوژی پلیمرها
تکنولوژی (مهندسی پلاستیک، مهندسی الاستومر و کامپوزیت)
شیمی پلیمر
اصول مهندسی پلیمریزاسیون

البته این که از الان به فکر این هستی که ارشد بخونی خیلی خوبه، اما بنظر من یخورده زوده. معمولاً بچه هایی که واسه کنکور می خونند بعد از تموم شدن ترم 6 شروع می کنند.

با عرض پوزش از کلیه دوستان عزیز

انتقال حرارت و انتقال جرم یادم رفته بود.

87218109

عضو جدید
با سلام من دانشجوی رشته شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم میتونم برای ارشد پلیمربخونم و احتمال موفقیتم تا چه حدیست؟

با سلام من دانشجوی رشته شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم میتونم برای ارشد پلیمربخونم و احتمال موفقیتم تا چه حدیست؟

:):smile::biggrin:
کلیه سوالات در زمینه کارشناسی ارشد، دانشگاه های پذیرش ارشد و دکترا و ضرایب دروس و مراجع و غیره را در این تاپیک مطرح کنید.

Enantiomer

عضو جدید
دروووووووود.
پلیمر برای ارشد در4گرایش نانو6نفرامیرکبیر 6نفرپلیمریزاسیون امیرکبیر
حدودا 80نفر هم صنایع پلیمر
مواد مرکب هم مالک اشتر دانشجو می گیرد.
:w10:

تکنولوژی و علوم رنگ کنکورش جداست؟

bita jam

عضو جدید
ارشد پلیمر

ارشد پلیمر

سلام
من مهندسی پلیمر دانشگاه تهران میخونم ترم 6ام
میخواستم یه لطفی کنید و چند تا نمونه کارنامه ی ارشد پلیمر و مقایسه ی رتبه هارو تو سایت بذارین وممنون میشم

و اینکه کودوم درسارو باید بیشتر اهمیت داد و بهترین منبع چیه؟

آخرین ویرایش:

GNMS

عضو جدید
سلام
من مهندسی پلیمر دانشگاه تهران میخونم ترم 6ام
میخواستم یه لطفی کنید و چند تا نمونه کارنامه ی ارشد پلیمر و مقایسه ی رتبه هارو تو سایت بذارین وممنون میشم

و اینکه کودوم درسارو باید بیشتر اهمیت داد و بهترین منبع چیه؟

دوست عزیز با سلام

زمانی که من واسه کنکور میخوندم، درسهای مهم تکنولوژی پلیمرها (مهندسی پلاستیک، مهندسی الاستومر و کامپوزیت) و پدیده های انتقال (خصوصاً رئولوژی) بودند. و درسهایی مثل شیمی پلیمر و اصول مهندسی پلیمریزاسیون رو معمولاً کمتر میخوندیم. اما الان تعداد دانشگاههایی که در مقطع لیسانس پلیمر دارند زیاد شدند و رقابت خیلی سختتر شده و در نتیجه دیگه نمیتونی فقط به خوندن این درسها اکتفا کنی و بهتره همه درسها رو کامل بخونی. در ضمن هنوز هم من فکر میکنم بهترین رفرنس کنکور پلیمر جزوه اساتید دانشگاه امیرکبیر هست، چون معمولاً این استادها سوالات رو طراحی میکنند و سوالها رو از جزوه خودشون میدند.
ایشالاه که تو کنکور هم موفق باشی:smile:

GNMS

rfn

عضو جدید
کمک

کمک

سلام. میشه کمکم کنید که برای کنکور ارشد کدوم کلاس ها و آزمون ها و جزوه اساتید کدوم دانشگاه بهتره؟:(

GNMS

عضو جدید
سلام. میشه کمکم کنید که برای کنکور ارشد کدوم کلاس ها و آزمون ها و جزوه اساتید کدوم دانشگاه بهتره؟:(

rfn عزیز با سلام

قبلاً توی یه پست درسهای کنکور ارشد رو نوشتم. که میتونی اینجا ببینیش. در ضمن جزوه اساتید دانشگاه امیرکبیر بهترین منبع هست، چون معمولاً اونها سوالات کنکور رو طرح می کنند.

GNMS

پلیمر

عضو جدید
سلام بر همه من امسال کنکور دادم ارشد پلیمر مثل بقیه هم امیر کبیر نبودم ولی خوندم و رتبه زیر 40 آوردم هیچ جزوه از امیر کبیر هم نداشتم ولی کتاب اصلی رو خوندم وقبول شدم
هیچ کلاسی نمیخواد بستگی به خودتون داره چه جوری بخونید

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام به پلیمری های عزیز
میخواستم بدونم کسی انیجا هست که دکترای پلیمر داشته باشه یا دانشجوی دکترا باشه ؟
مرسی

mohsend

عضو جدید
rfn عزیز با سلام

قبلاً توی یه پست درسهای کنکور ارشد رو نوشتم. که میتونی اینجا ببینیش. در ضمن جزوه اساتید دانشگاه امیرکبیر بهترین منبع هست، چون معمولاً اونها سوالات کنکور رو طرح می کنند.

GNMS
سلام دوست عزيز
شما جزوات پليمر دانشگاه امير کبير رو دارين؟

GNMS

عضو جدید
سلام به پلیمری های عزیز
میخواستم بدونم کسی انیجا هست که دکترای پلیمر داشته باشه یا دانشجوی دکترا باشه ؟
مرسی

Hadi.textile64 عزیز با سلام

من دانشجوی دکتری پلیمر هستم، اگه کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم.

GNMS

ceaselife

عضو جدید
mohsend عزیز با سلام

من یه تعدادیشون رو دارم. کدومهارو میخوای؟

GNMS

سلام آقا واسه ارشد سراسری ار لحاظ برنامه ریختن و چند ساعت توی طول روز خوندن یه راهنمایی کنید؟
و اینکه واقعا من مثلا مفهوم بعضی مباحث را نمی فهمم اما سوالاشو می تونم حل کنم لازمه که دنبال اثباتش برم

samane.k

عضو جدید
سلام. بچه هایی که میخوان تازه کنکور بدن واسه درس زبان ( حتی اگه قصد ندارید به سوالای زبان پاسخ دهید) حتما به این سایت یه سری بزنین.
من که حال کردم.
www.gozineakhar.com

GNMS

عضو جدید
سلام آقا واسه ارشد سراسری ار لحاظ برنامه ریختن و چند ساعت توی طول روز خوندن یه راهنمایی کنید؟
و اینکه واقعا من مثلا مفهوم بعضی مباحث را نمی فهمم اما سوالاشو می تونم حل کنم لازمه که دنبال اثباتش برم

ceaselife عزیز با سلام

سوالت خیلی کلیه، اما بعنوان یه مسیر کلی میتونم بهت بگم اگه رشته لیسانست پلیمر باشه، میتونی از شهریور شروع کنی و با روزی 4-5 ساعت درس خوندن ارشد (جای خوبی) قبول بشی، البته به این هم بستگی داره که دوره لیسانس چقدر درسها رو خوب خونده باشی و این مدتی که واسه درس خوندن صرف میکنی، صرفاً برای دوره کردن باشد و تست زدن و یاد گرفتن نکات. اما اگه دروس لیسانس یادت رفته و میخوای دوباره اونها رو بخونی که یاد بگیری طبیعیه که زمان بیشتری میخواد و این بستگی به این داره که چقدر دروس یادت رفته.
اگه هم رشته لیسانست پلیمر نیست، خوب طبیعیه حرفهایی که زدم برای درسهایی که مشترک با پلیمریها خوندی صادقه، اما اولش باید یه وقتی بگذاری واسه درسهایی که قبلاً نخوندی و اونها رو یاد بگیری که وقت لازم برای این موضوع هم بستگی به درسی داره که نخوندیش. اگه بخوای میتونی یخورده دقیقتر اطلاعات بدی تا اگه بتونم کمکت کنم.

GNMS

GNMS

عضو جدید

ceaselife عزیز سلامی دوباره،

در مورد سوال دومت هم اینجوری میتونم بهت بگم که اگه اثبات فرومولها رو ندونی، ممکنه اتفاق خاصی نیافته، اما اگه سوال رو یخورده عوض کنند و یا یک سوال جدید تو کنکور یا هر جای دیگه ای مطرح بشه اونوقت هست که دچار مشکل میشی. پیشنهاد خود من (البته این کاریه که خودم هم در طول تحصیلم این کار رو کردم) اینه که حتماً دنبال اثبات فرمولها و منشا اونها تا اونجایی که میتونی بری، چون این هم واسه ارشد کمکت میکنه و هم بعداً اگه جایی بخوای مشغول به کار بشی (چه تو یه کارخونه یا شرکت) میتونه خیلی خیلی مفید باشه (واسه من که خیلی مفید بود شما را نمیدونم)

GNMS

GNMS

عضو جدید
سلام
من جزوه ها رو براي ارشد مي خوام
شما همشو داري
راستي مي خواستم ببينم جزوه ها تغيير کرده يانه؟

mohesend عزیز با سلام

همانطور که گفتم فقط یه تعدادیشون رو دارم. جزوه ها هم به اونصورت فکر نمیکنم تغییر کرده باشه. اما باز هم سعی میکنم بپرسم و نتیجه رو بهت میگم. اگه جزوه جدید پیدا کردم خبر میدم. ولی باید یه مدت صبر کنی.

GNMS

polym

عضو جدید
نمونه کارنامه ارشد پلیمر

نمونه کارنامه ارشد پلیمر

لطفا دوستان کارنامه ارشده دولتی و آزادشونو ( چه قبول شده باشن و چه نشده باشن) در این تاپیک قرار بدن تا عزیزانه پشت کنکوری با دیدنه درصد ، نمره کل و نمره آخرین فرد قبول شده بتونن یه برنامه ریزی صحیح داشته باشن .
برای شروع ، نمونه کارنامه یکی از دوستانو قرار میدم . دریافت

niki89

عضو جدید
سلام
من دانشجوي سال سوم شيمي نساجي دانشگاه گيلانم
پليمر رو خيلي دوس دارم
ميخوام ارشد كنكور پليمر شرکت کنم
اما نميدونم جزوه ها رو چه طوري بدست بيارم؟
از كجا شروع كنم؟
چه جوري بخونم؟
تو رو خدا يه نفر كمكم كنه
من تو این رشته کسی رو نمیشناسم.

آخرین ویرایش:

GNMS

عضو جدید
سلام خدمت کلیه دوستان عزیز بخصوص علاقمندان به کنکور ارشد پلیمر

با توجه به درخواست دوستان عزیز من رفرنسهای لازم برای درسهای کنکور ارشد پلیمر رو اینجا مینویسم:

1- زبان تخصصی: جزوه کلاسی درس زبان تخصصی دانشگاه امیرکبیر (استاد درس آقای دکتر عارف آذر)
2- شیمی پلیمر: جزوات کلاسی درس شیمی پلیمر دانشگاه امیرکبیر (استاد درس آقای دکتر افشار) توضیح اینکه این درس 1 جزوه چاپی داره که انتشارات کپی میکنه و یه جزوه گفته های استاد سرکلاس هست. اگه جزوه انتشارات مطالعه بشه کافیه، اما مطالعه جزوه کلاسی هم توصیه میشود. در ضمن این درس بین دانشجویان رنگ و پلیمر مشترک هست.
3- مکانیک سیالات: 3 فصل اول کتاب مکانیک سیالات استریتر و کتاب مکانیک سیالات هولند (این کتاب بصورت جزوه کپی میشه و انتشارات به دانشجوها میده) و جزوه کلاسی درس. (استاد درس آقای دکتر گرمابی) این درس بین دانشجویان رنگ و پلیمر مشترک هست.
4- ریاضی مهندسی: کتاب کاربرد ریاضی در مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر و ... نوشته آقای دکتر رفیع زاده (استاد درس آقای دکتر رفیع زاده) این درس بین دانشجویان رنگ و پلیمر مشترک هست.
5- انتقال حرارت: 5 یا 6 فصل اول کتاب انتقال حرارت هولمن (استاد درس آقای دکتر غفاریان)
6- شیمی فیزیک پلیمرها: کتاب شیمی فیزیک نوشته دکتر اسپرلینگ و جزوه چاپی شیمی فیزیک پلیمرها نوشته دکتر محمدی (این جزوه هم از انتشارات دانشکده پلیمر قابل تهیه است) (استاد درس آقای دکتر محمدی) کتاب شیمی فیزیک اسپرلینگ رو هم من توی تاپیک کتابهای مهندسی پلیمر آپلود کردم.
7- رئولوژی پلیمرها: 3 فصل اول کتاب پدیده های انتقال نوشته بیرد (این کتاب رو هم توی تاپیک کتابهای مهندسی پلیمر آپلود کردم) و کتاب رئولوژی ولیکینسون (این کتاب هم بصورت جزوه کپی میشه و انتشارات به دانشجوها میده) و از همه مهمتر جزوه کلاسی رئولوژی دانشگاه امیرکبیر (استاد درس سرکار خانم دکتر گوهرپی)این درس بین دانشجویان رنگ و پلیمر مشترک هست.
8- خواص مهندسی پلیمرها: کتاب خواص فیزیکی و مهندسی پلیمرها نوشته نیلسون (این کتاب رو هم انشالله بزودی آپلود میکنم) و جزوه کلاسی دانشگاه امیرکبیر (استاد درس: آقای دکتر عارف آذر)
9- کنترل فرآیند: کتاب کنترل فرآیند دکتر نیک آذر و جزوه درسی کنترل فرآیند (این جزوه هم از انتشارات دانشکده پلیمر قابل تهیه است) (استاد درس آقای دکتر رفیع زاده)
10- مهندسی پلاستیک: جزوه کلاسی درس مهندسی پلاستیک به اضافه جزوه چاپی این درس(این جزوه هم از انتشارات دانشکده پلیمر قابل تهیه است) (استاد درس آقای دکتر نازکدست)
11- مهندسی الاستومر: جزوه کلاسی درس مهندسی لاستیک (این جزوه هم از انتشارات دانشکده پلیمر قابل تهیه است) (استاد درس آقای دکتر کتباب)
12- اصول مهندسی پلیمریزاسیون: جلد 1 و 2 کتاب پلیمریزاسیون دکتر حدادی (استاد درس: آقای دکتر حدادی)
13 و 14- با توجه به عوض شدن اساتید درسهای انتقال جرم و کامپوزیت، رفرنسهای این درس عوض شده که در صورت آگاهی پیدا کردن هر چه سریعتر به اطلاع عموم خواهد رسید.

با آرزوی موفقیت همه دوستان
GNMS