کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

• مجموع رای دهندگان
    84

adaryabaz

عضو جدید
طبق اطلاعیه سازمان سنجش تا یکم اسفند ماه کلید اولیه کنکور هم منتشر می شه...

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سوالات دکتری 92 مهندسی پلیمر -صنايع رنگ

پیوست ها

• 2341_phd-92_.pdf
    232.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

real.maryam

عضو جدید
سلام.با توجه به کلید سوالات ،جواب سوال 34.40 و89 اشتباهه دیگه؟؟
34 که اصلا گزینه درست وجودنداره.( رابطه تناسب غلظت رادیکال آزاد ).
40. روش تولید پلی وینیل الکل. میشه هیدرولیز وینیل استات، گزینه یک درسته.
89.سوال کامپوزیت ،نمودارداده بود من شکل ب رو زدم چون وقتی کسر حجمی الیاف کمتر ازکسر حجمی بحرانی باشه دیگه نقش تقویت کنندگی نداره و فقط ماتریس نقش داره.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.با توجه به کلید سوالات ،جواب سوال 34.40 و89 اشتباهه دیگه؟؟
34 که اصلا گزینه درست وجودنداره.( رابطه تناسب غلظت رادیکال آزاد ).
40. روش تولید پلی وینیل الکل. میشه هیدرولیز وینیل استات، گزینه یک درسته.
89.سوال کامپوزیت ،نمودارداده بود من شکل ب رو زدم چون وقتی کسر حجمی الیاف کمتر ازکسر حجمی بحرانی باشه دیگه نقش تقویت کنندگی نداره و فقط ماتریس نقش داره.

34 رو من هر چی فرمولا رو پایین بالا کردم جواب مث این گزینه ها بدست نمیومد! معلوم نیست این روابطو از کجا اوردن!!!!!!!!!!
40 هم که اشتبه زدن
70 الاستومر هم نوشته گزینه 2!!!!!! یعنی میشه خیس خوردن بیشتر بشه بعد اینرفیس کمتر بشه؟!!!!!!!!!!!!!!
71 رو هم گفته 2 درسته!!! 1 و 2 وینیل ساختار شاخه ای داره که باعث افزایش دمپینگ میشه.یعنی دمپینگ نسبت به حالتی که شاخه کمتره زودتر رخ میده(فرکانسهای بالاتر = زمانهای زودتر).اشتباه نوشته کلیدشو
اقا من اعتراض زدم تو سایت سنجش.برین عضو شین اعتراض بزین تا بعدا کلید نهاییو که دادن درستشون کنن ضرر نکنیم

marzie polimeri

عضو جدید
سلام دوستان امکان نداره که کلید رو عوض کنن.در ضمن افرادی که کلید رو نوشتن همگی از غول های پلیمر ایران هستن!پس مطمئنا برای این جواب ها توجیه های مخصوص به خودشون رو دارن که ممکنه حتی تو کلاس های خودشون هم نگفته باشن.اعتراض کار درستی به نظر نمیاد چون نه فایده ای داره و تنها کار اینه که شما رو بی جهت امیدوار میکنه.

marzie polimeri

عضو جدید
سلام. این سه تا سوالی که میگید درسته؟!سوال 34 از روش رد گزینه حل میشه یعنی سه تا گزینه غط هست و تنها گزینه صحیح 4 است.سوال40از هیدرولیز مستقیم وینیل استات پلی وینیل الکل به وجود میاد.س درسته.سوال 89 هم تکراری پارسال بود دقیق شکل ها رو بررسی کنید متوجه میشد که خیلی ریز کنار نمودارش نوشته.پس کل تستای که شما میفرمایید غلطه صحیح هستن!!!!!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان امکان نداره که کلید رو عوض کنن.در ضمن افرادی که کلید رو نوشتن همگی از غول های پلیمر ایران هستن!پس مطمئنا برای این جواب ها توجیه های مخصوص به خودشون رو دارن که ممکنه حتی تو کلاس های خودشون هم نگفته باشن.اعتراض کار درستی به نظر نمیاد چون نه فایده ای داره و تنها کار اینه که شما رو بی جهت امیدوار میکنه.

یعنی کسی که غول پلیمر ایرانه روش تولید پلی وینیل الکل رو بلد نیست؟!!!!!!!!
شاخه ای شدن باعث افزایش اتلاف تو بوتادین رابر میشه.بعد غول پلیمر ایران اینو نمیدونسته؟!!!!! هر دو تا سوالای اشتباه الاستومرو با استادمون در میون گذاشتم و گفت که منم فک کنم دوتاش اشتباهن
اینا شاید یک سری اشتباهات اولیه بوده و ربطی به بحث علمی نداره به نظر من.چون دیگه کاملا مشخصه که اشتباهه
از یکی از بچه های ارشد شیمی هم پرسیدم و گفت که کلیدا رو سازمان سنجش تصحیح میکنه و گفت همیشه سنجش ی زمانی رو اختصاص میده برای اصلاح کلیدها
دیگه توکل بر خدا

marzie polimeri

عضو جدید
خیر اشتباه نیست شما به زوایای پنهان مهندسی پلیمر هنوز به طور کامل واقف نیستید.بعدم سازمان مگه بیکاره که از هر رشته ای چندتا استاد استخدام کنه که غلطا رو بگیرن؟؟؟!!!!فکرمیکنم قضاوت راجع به استادای پلیمر کار ما تازه راه ها نیست....اشتباه میکنم؟؟شما الان مشکلت تو کدم سوالا هست؟اقای مهندس توی سوال 71 که گفتین:برای شما نمودار مدول فرکانس رو رسم کردن که ز روی اون جواب بدید!پس شاخه 1و2وینیل باعث رخ دادن تن دلتای زودتری در نمودار میشود.

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیر اشتباه نیست شما به زوایای پنهان مهندسی پلیمر هنوز به طور کامل واقف نیستید.بعدم سازمان مگه بیکاره که از هر رشته ای چندتا استاد استخدام کنه که غلطا رو بگیرن؟؟؟!!!!فکرمیکنم قضاوت راجع به استادای پلیمر کار ما تازه راه ها نیست....اشتباه میکنم؟؟شما الان مشکلت تو کدم سوالا هست؟

مگه من گفتم استاد استخدام میکنن برا غلطگیری؟!!!! گفتم یکی از بچه های ارشد شیمی هم گفته بعدا دوباره تصحیح میشن.اصلا میشه بگین وقتی خود سنجش میگه "کلید اولیه" منظورش چیه؟؟ خوب ی کلید بده بره دیگه.کلید اولیه ثانویه که نداره طبق گفته شما.همش یکین.در ضمن شما احتمالا تو سایت سازمان سنجش نرفتین.من رفتم اونجا عضو شدم اصلا ی جایی داره مخصوص همین اعتراض زدن.حتی چندین گزینه هم داده که گفته اعتراض شما درباره چیه؟ سوال اشتباهه جواب نداره و چندین گزینه دیگه

marzie polimeri

عضو جدید
بله پارسال هم یه سوال پلاستیک دو گزینه (عینا مشابه از لحاظ لغوی)وجود داشت که بنا به قانون نمره شو پخش کنن که توی کلید ثانویه به قول شما هیچ فرقی نداشت!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیر اشتباه نیست شما به زوایای پنهان مهندسی پلیمر هنوز به طور کامل واقف نیستید.بعدم سازمان مگه بیکاره که از هر رشته ای چندتا استاد استخدام کنه که غلطا رو بگیرن؟؟؟!!!!فکرمیکنم قضاوت راجع به استادای پلیمر کار ما تازه راه ها نیست....اشتباه میکنم؟؟شما الان مشکلت تو کدم سوالا هست؟اقای مهندس توی سوال 71 که گفتین:برای شما نمودار مدول فرکانس رو رسم کردن که ز روی اون جواب بدید!پس شاخه 1و2وینیل باعث رخ دادن تن دلتای زودتری در نمودار میشود.

خب خواهر من تو سوال گفته ارایش شاخه ای زیاد میشه،بعد طبق کلید گفته که پیک تن دلتا به فرکانسهای پایین تر(یعنی زمانهای دیرتر و بالاتر) منتقل میشه.این درسته به نظرتون؟!!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله پارسال هم یه سوال پلاستیک دو گزینه (عینا مشابه از لحاظ لغوی)وجود داشت که بنا به قانون نمره شو پخش کنن که توی کلید ثانویه به قول شما هیچ فرقی نداشت!

منم نمیگم حالا حتما تغییر میدن.ولی وقتی جایی رو برای اعتراض باز گذاشتن بقول معروف سنگ مفت گنجشک مفت،میریم اعتراض میکنیم.شایدم تغییر ندادن
در ضمن گفتین ما تازه کارها،من اون سوالاتو برای استادمون هم میگم فرستادم.دیگه ایشون که تازه کار نبود.میگفت هر سال از این مشکلات کلید و جواب و این بدبختیا هست

marzie polimeri

عضو جدید
اگه نمودار و اون شکله رو نداده بود بله حرف شما منطق داره ولی الان به شما شکل دادن نمودار دادن که از روی اون بررسی کنید.قبول دارم یجوریه ولی خوب باید به روش هر استاد احترام گذاشت

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه نمودار و اون شکله رو نداده بود بله حرف شما منطق داره ولی الان به شما شکل دادن نمودار دادن که از روی اون بررسی کنید.قبول دارم یجوریه ولی خوب باید به روش هر استاد احترام گذاشت

نمودارش که اصلا ی چیز بی ربطه.نه که مزخرف باشه.یعنی رد گم کنی میتونه باشه که ما رو الکی به نمودار حساس کنه.نمودارش میتونست هر شکل دیگه ای هم داشته باشه.نمدار یه قله داره که نشون میده حداکثر اتلاف اونجا رخ میده.حالا ما هر چی ارایش شاخه ای اضافه کنیم این حداکثر اتلاف (که رفتار اون ماده است) زود تر رخ میده.یعنی نمودار ما(هر شکلی که هست) به سمت راست شیفت پیدا خواهد کرد...
از روی همین نمودار هم کاملا معلومه جواب اشتباهه

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیگه بهر حال همینه که هست سخت نگیرید ایشالا نتیجه خوبی بگیرید.....

خب حقمون رو میخورن که اینجوری.الان یکی هیچی بارش نبوده بعد همون گزینه اشتباهو زده با منی که اینهمه خوندم و درست زدم،اون از من بهتر کار کرده به دید سازمان سنجش!!!
خیلی ممنون.ان شاءالله شما هم موفق باشید:smile:

adaryabaz

عضو جدید
آقا ببخشید کاشکی این پستو نگذاشته بودم که بین دوستان دعوا بیفته :w13:بابا دوتا سوال که ارزشه دعوا نداره صلوات بفرستید تموم شه بره
ایشالله درد بلاتون بخوره تو کاسه سر این طراحان خبره......بابا همگی قبول می شیم دیگه

marzie polimeri

عضو جدید
وای نه بابا این چه حرفیه میزنید شما؟دعوا چیه؟یه بحث علمی باحال بود.فک کنم چرا فک کردین دارم دعوا میکنم!!!!!شما هم اتفاقا کار خیلی خوبی کردی این تاپیکو گذاشتید.بازم از این کارا بکنید

baran_rm

عضو جدید
من به سوالا که اعتراض زدم دیدم 8 یا 9تا سوال شد که یا سوال غلط بود یا جوابی که به سوال داده بودن.بالای خود کلید سوالا هم نوشته به این پاسخ ها نمیشه استناد کرد.

marzie polimeri

عضو جدید
سلام سوالایی که احساس میکنید اشتباه هست رو بگید من براتون تا اونجایی که بتونم توجیه میکنم.بعدم اینکه اگه قانع نشدید من از یه دوستی توی باشگاه که فوق العاده فرد با سوادی هست خواهش میکنم که بیان اینجا و نظر قطعی و اخر رو در مورد همه سوتفاهم ها بگن..چطوره؟؟؟

baran_rm

عضو جدید
مثلا یکی از سوالای شیمی پلیمر( شماره سوالا رو نمی دونم)جواب 1.3 میشه نه 1.9 که سال 83 هم اومده بوده یا همین سوالای الاستومر که در موردش بحث می کردین.2تا سوالای آخر جرم که آخری تو کتاب راهیان ارشد هم بود.2تا از سیالات که یکیش جواب اصلا نبود چون گفته حباب باید می گفت قطره که گزینه 2 بشه اون یکی هم لوله پیتوت داده که جوابش رادیکال 10 میشه نه خود 10. اگه این سوالا اصلاح نشه آزمون استاندارد نبوده.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با خنم باران در مورد سوال اول سیالات موافق.تو متن سوال گفته حباب،نه قطره.این جوابی که کلید داده فقط با فرمول قطره بدست میاد.در کل اصلا جواب صحیح که باید بشه 80 تو گزینه ها نیست.
الاستومر هم که به نظرم و به نظر استادم جواب سوالت 70 و 71 اشتباهه
شیمی پلیمرم که پلی وینیل الکل کاملا معلومه اشتباهه.اون فرموله هم هیچکدوم از گزینه هاش معلوم نی از چه راهی بدست اومدن!!!!!!!

s.saeid.t

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان من تازه اینجا عضو شدم 1 سری سوال داشتم در مورد ازمون ارشد ممنون میشم اگه عزیزان جوابی دارن کمکم کنن
اول اینکه سوال 40 کسی هست که با دلیل بگ چیزی غیر از هیدرولیز وینیل استات جواب سوال بوده؟؟
در مورده سوال 46 هم طبق کنکور سالای قبل و فرمولی که ارائه شده بود جواب میشد 1.3 چرازده 1.9؟؟
همچنین سوال 82 رو من خودم کامل حل کردم دقیق به گزینه ی 2 رسیدم چرا زده 3؟؟
و البته در مورده سوال 89 بااینکه منم زدم گزینه ی 2 ولی بنظرم جواب صحیح همون گزینه 3 باشه چون اگه دقت بکنیم در هردو نمودار خواص کاپوزیت کمتر از خواص ماتریس هستش (البته این نظره شخصیم هستش با هیچ استادی مشورت نکردم)
سوال 84 مگه هردو گزینه 3 و 4 درست نیستن؟؟؟؟
راجب سوال 116 و 117 هم اگه کسی نظری داشت خوشحال میشم بشنوم!!!
باز هم ممنون

marzie polimeri

عضو جدید
سلام اقا سعید جو زده نشدید با عرض معذرت.سوالا صحیحه و عوضش هم نمیکنن.دندون روی جگر مبارک بذارید تا دو ماه دیگه مشخص میشه.من الان یه مشکلی دارم .من میخوام بچه ها بیان حدودی بگن چند درصد زدن مخصوصا ریاضی.به نظرم امسال به نسبت پارسال مفهومی تر بود حالا میخوام بدونم بچه ها چطور زدن .خوب بیاین بگین.چطوره؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقا سعید جو زده نشدید با عرض معذرت.سوالا صحیحه و عوضش هم نمیکنن.دندون روی جگر مبارک بذارید تا دو ماه دیگه مشخص میشه.من الان یه مشکلی دارم .من میخوام بچه ها بیان حدودی بگن چند درصد زدن مخصوصا ریاضی.به نظرم امسال به نسبت پارسال مفهومی تر بود حالا میخوام بدونم بچه ها چطور زدن .خوب بیاین بگین.چطوره؟

بابا شما هم دیگه کاااااااااااااااااااااملا چشمتونو رو حقیقت بستینا!!!!!!!!!! چی چیو سوالا صحیحه!!!!!!!!!!!!!!!! اون روش تولید پلی وینیل الکل که هم سوال تکراری کنکوره و هم استاد خود اول جزمون یادمه گفته بودش توضیحش داده.حالا کلید اومده ی روش دیگه گفته!! کجای این درسته؟!!! بدون شک جوابای غلط توشونه.مطمئنم.حتی خود استاد الاستومر ما بهم گفت همیشه از این بحثا بوده