کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

• پیام نور

رای: 36 36.4%
  • آزاد

رای: 63 63.6%

• مجموع رای دهندگان
    99

architecture12

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه کلاسهای ارشد فراگیر توتهران کجا شکیل میشه؟وشهریه اش چقدره؟
کلاسها تو خیابون نیاوران دقیقا پشت مجموعه نیاوران تو مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی(خیابان نصیرآبادی)تشکیل میشه.شهریه هم میانگین ترمی 1.5 میشه ماکسیمم!

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوره بعدي پيام نور كي هست ازمونش؟؟
واسه فراگيره ديگه اره؟
كجااها داره؟؟
كسي هست ارشد پيام نور باشه؟
وضعيت چطوره؟ راضي هستسن؟

architecture12

عضو جدید
دوره بعدي پيام نور كي هست ازمونش؟؟
واسه فراگيره ديگه اره؟
كجااها داره؟؟
كسي هست ارشد پيام نور باشه؟
وضعيت چطوره؟ راضي هستسن؟
دی ماه هر سال کنکور فراگیر برگزار میشه کلا واسه همه رشته ها!پارسال که من شرکت کردم فقط تهران بود،امسال انگار بندرعباس و قشم و بوشهرم اضافه شده بود،شاید سال دیگه مراکز دیگه هم بگیرن

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دی ماه هر سال کنکور فراگیر برگزار میشه کلا واسه همه رشته ها!پارسال که من شرکت کردم فقط تهران بود،امسال انگار بندرعباس و قشم و بوشهرم اضافه شده بود،شاید سال دیگه مراکز دیگه هم بگیرن

شما تهخران ميخوني؟
ميشه چارت رو بزاري اينجا؟
و منابع مطالعاتي رو؟
پس اخبار چي ميگفت كه ارديبهشت هم دفترچه مياد؟؟
از فراگير رفتي ديگه؟

architecture12

عضو جدید
شما تهخران ميخوني؟ميشه چارت رو بزاري اينجا؟و منابع مطالعاتي رو؟پس اخبار چي ميگفت كه ارديبهشت هم دفترچه مياد؟؟از فراگير رفتي ديگه؟
بله تهران میخونم فراگیر پارسال کنکور دادم.ببین تا پارسال که ما امتحان دادیم کنکور فراگیر کلا فقط اردیبهشت هرسال برگزار میشد ولی از امسال شده دی ماه هر سال!پس دیگه اردیبهشتی در کار نیست چون فقط سالی 1بار هر کنکوری برگزار میشه!اگه منظورت چارت درسی ترمها و منابعشه از سایت payeh.tpnu.ac.ir ،میتونی دانلود کنی.منم اینجا گذاشتم براتون.

پیوست ها

• mohandesi+memari2.zip
    96.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

architecture12

عضو جدید
من عسلویه قبول شدم.ولی میخوام به تهران انتقالی یا مهمان بگیرم:cry:منم کمککککککککککککککککککککککککککککک
عزیزم انتقالی به تهران کلا ممنوعه ولی میتونی تهران مهمان شی و کلاساتو تهران بگذرونی ولی امتحاناتو باید بری همون عسلویه بدی!نمرشم همون اساتید عسلویه بهت میدن ولی نمره طرح رو همین اساتید تهران که کلاسو باهاشون گذروندی برات رد میکنن!چند تا از بچه های هم دوره ما که بندرعباس قبول شدن همین کارو کردن!

architecture12

عضو جدید
لطفا اگه کسی اونجا قبول شده به من ایمیل بزنه تا با هم همامنگ بشیم .خیلی دور و باید یه جوری با استاد ها کنار بیایم که غیر حضوری باشه یا در تهران کرکسیون کنیم.
saeedkarimane@yahoo
کلاسای عملی حضوری و اجباریه ممکن نیست غیر حضوری برین ولی میتونین مهمان شین کلاسارو تهران بگذرونین!موفق باشید.

mariiana

عضو جدید
عزیزم انتقالی به تهران کلا ممنوعه ولی میتونی تهران مهمان شی و کلاساتو تهران بگذرونی ولی امتحاناتو باید بری همون عسلویه بدی!نمرشم همون اساتید عسلویه بهت میدن ولی نمره طرح رو همین اساتید تهران که کلاسو باهاشون گذروندی برات رد میکنن!چند تا از بچه های هم دوره ما که بندرعباس قبول شدن همین کارو کردن!
دوست عزیز.ممنونم از جواب کاملتون.ولی من واقعا واسه همون دو هفته امتحانام برام مقدور نیست برم عسلویه؟یعنی هیچ راهی نداره؟حالا برای مهمان شدن چی کار باید بکنم؟از شرایطش خبر دارین؟من درخواست مهمان تو گلستان دادم ولی الان نمی تونم انتخاب واحد کنم.error میده که وضعیت مهمان مشخص نیست.

آخرین ویرایش:

mariiana

عضو جدید
سلام دوستان.میشه لطفا در مورد درس روانشناسی محیط یه توضیحی بدین.اختیاریه یعنی چی؟یعنی لازم نیست برش داریم؟آخه من 12 واحد بر داشتم.8 تا درسای ترم 2(طرح1-معماری همساز با اقلیم-برنامه ریزی کالبدی معماری) و 4 واحد از درسای دانش پذیریم که زیر 12 بود.الان 2 واحد دگه میتونم بر دارم ولی تو لیستم فقط روانشناسی محیط مونده که الکترونیکیه و اختیاریم هست.بقیه دروسم جبرانیه که من کارشناسیم معماری بوده.
چطوری میشه دروسی که تو لیست نیست رو برداشت؟

architecture12

عضو جدید
سلام دوستان.میشه لطفا در مورد درس روانشناسی محیط یه توضیحی بدین.اختیاریه یعنی چی؟یعنی لازم نیست برش داریم؟آخه من 12 واحد بر داشتم.8 تا درسای ترم 2(طرح1-معماری همساز با اقلیم-برنامه ریزی کالبدی معماری) و 4 واحد از درسای دانش پذیریم که زیر 12 بود.الان 2 واحد دگه میتونم بر دارم ولی تو لیستم فقط روانشناسی محیط مونده که الکترونیکیه و اختیاریم هست.بقیه دروسم جبرانیه که من کارشناسیم معماری بوده.
چطوری میشه دروسی که تو لیست نیست رو برداشت؟
چه درسی رو می خوای برداری که تو لیست نیست؟برو از گزینه انتخاب دروس وارد شو اگه درسی که میخوای اونجا بود برش دار اگرم نبود که یعنی دیگه چیزی ارائه نشده!حالا چه اصراریه که حتما 14واحد برداری؟!راجع به روانشناسی محیط هم پارسال جزو درسای کنکور بوده نمیدونم الان اختیاری شده یا نه!ولی اگه اختیاریه یعنی دو یا چند تا درس اختیاری گذاشتن که از بینشون میتونی انتخاب کنی کدوم رو برداری که احتمالا روانشناسیه محیط هم یکیشونه!بازم من مطمئن نیستم!

mariiana

عضو جدید
سلام بچه های معماری من کارشناسی مکانیک دارم

با توجه به این متن زیر میتونم ارشد فراگیر معماری ادامه بدم ؟ ممنون

درصورتی که رشته کارشناسی با رشته کارشناسی ارشد همنام نباشد، به تشخیص گروه آموزشی و پژوهشی مربوطه؛علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ارشد باید واحدهای جبرانی ازمقطع کارشناسی همان رشته رادر اولین نیمسال تحصیلی ممکن اخذ و بگذراند.

سلام.بله فکر کنم میتونید.ولی باید واحدای جبرانی رو بگذرونید.فکر کنم این درسا باشن:
متره وبرآورد.طراحي فني.مقاومت مصالح و سازه هاي
فلزي.آشنايي با معماري اسلامي-سازه هاي بتني-ساختمان 2 و گزارش آارگاه-انسان، طبيعت، معماري-مقدمات طراحي معماري 2-

architecture12

عضو جدید
سلام بچه های معماری من کارشناسی مکانیک دارم

با توجه به این متن زیر میتونم ارشد فراگیر معماری ادامه بدم ؟ ممنون

درصورتی که رشته کارشناسی با رشته کارشناسی ارشد همنام نباشد، به تشخیص گروه آموزشی و پژوهشی مربوطه؛علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ارشد باید واحدهای جبرانی ازمقطع کارشناسی همان رشته رادر اولین نیمسال تحصیلی ممکن اخذ و بگذراند.
این متن در مورد رشته های دیگه غیر از معماری صدق می کنه!معماری مستثناست!چون دقیقا یادمه تو دفترچه پارسال زیر اون صفحه ای که منابع کنکور رشته معماریو زده بود یه ستاره زده بود و نوشته بود : *پذیرش در رشته معماری تنها از بین فارغ التحصیلان این رشته صورت می پذیرد!که یه جام توضیحش رو هم خونده بودم که بخاطر عدم امکان برگزاری آزمون عملی تو کنکور فراگیر ارشد رشته معماری از فارغ التحصیلای رشته های دیگه دانشجو نمی گیرن!راجع به این متن ها مطمئنم حالا واسه اطمینان بیشتر به نظرم از خود مسئولین دانشگاه هم بپرسین بهتره.موفق باشین

abohasan

عضو جدید
وبلاگ تخصصی کارشناسی ارشد معماری پیام نور راه اندازی شد
http://payamnourarch.blogfa.com

دانلود سوالات و پاسخ ها
تجزیه و تحلیل سوالات
آخرین اخبار کنکور
را می توانید در این سایت مشاهده نمایید.
این وبلاگ توسط یکی از اساتید معماری پیام نور راه اندازی شده است.
لطفا درصدها و نظرات خود در مورد کنکور را در این وبلاگ بگذارید.:gol:

aziarchitect

عضو جدید
سلام....کلاس کنکورها یکی از دوستام تماس گرفته میگه اگه کلاس ثبت نام نکنی قبولیت تو دانشگاه مورد قبول نی و موسسات باید تو رو تایید کنند؟درسته؟یعنی نمیشه خودمون 4تا کتابو بخونیم؟

من خودم پارسال آبان ثبت نام کردم.حتی کلاسای موسسه ی مهرگان روهم رفتم.کلا23نفری بودیم که هممون عینه دور از جون سگ پشیمون شدیم.کلاس لازم نیس از اون 23نفر2 نفرشون قبول شدن.من خودمم که همه مطمین بودن قبول میشم قبول نشدم.
بایدبگم ما منابع کنکورش رو...کتابا رو آسون گیرنیاوردیم.همه بسیج شدیم باکلی زحمت ودوندگی...کپی کردیم جزوات رو.
امتحان از خود کتاب بود اما خیلی سوالات ریزو جزیی بود
درکل آسون بود.میشد قبول شد.اما اولا برا ما که از تبریز قرار بود پاشیم بریم مثلا بندرعباس و......هزینه ی آزاد واسمون درمی اورد.
ثانیا فک نمیکردم مثلا از یه درس 3_4تا سوال بدن واز 10 درس بعدی مثلا هیچی...یعنی استاندارد نبودن سوالا به نظر خودم.ا
یه جورایی خیلی برام پیدا کردن گزینه ی درست سخت بود.
موسسه مهرگان تازه با دروغ ما رو کشونده بود موسسه..میگفت دانشجوی پیام نور فراگیر ثبت نام میکنه که ترم اول رو تبریز میخونیم ترم بعدو میریم تهران.
ازمون حتی پول برا صدور کارت دانشجویی هم گرفتن.کارتم ندادن.استاداشونم یکی پیر بودونای حرف زدن نداشت یکی تو باغ نبود کلا....خلاصه چشتون بلا نبینه سرما چیا آورد این موسسه فقط خدامیدونه.3یا2نفرم قبولی داد اونم عسلویه نه تهران!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

aziarchitect

عضو جدید
سلام.بله فکر کنم میتونید.ولی باید واحدای جبرانی رو بگذرونید.فکر کنم این درسا باشن:
متره وبرآورد.طراحي فني.مقاومت مصالح و سازه هاي
فلزي.آشنايي با معماري اسلامي-سازه هاي بتني-ساختمان 2 و گزارش آارگاه-انسان، طبيعت، معماري-مقدمات طراحي معماري 2-

عزیز شرمندتونیم.همونجور که دوستمون گفت شما نمیتونیین شرکت کنیند.چون ستاره داره وبایدلیسانس معماری داشته باشین.من دوستم زبان میخوندمیخواس ارشدمعماری شرکت کنه نشد.مطمئن بودم که گفتم نمیشه.

Taghdir

عضو جدید
راهنماییم کنید ممنون میشم....

راهنماییم کنید ممنون میشم....

سلام دوستای مهندس عزیز
امیدوارم که حالتون خوب باشه....
من تمام چیزای که نوشته بودین رو خوندم اما همچنان آویزونم!!!!
خیلی سوال تو سرمه نمیدونم چه کار کنم!

منابع که عوض شده الان منابع جدید رو اعلام نمیکنن؟؟؟؟باید بمونیم تا مهر؟؟!
کلی هم باید دنبال کتابا بودوویم!
قبولیش آسونه؟؟؟!

aziarchitect

عضو جدید
سلام دوستای مهندس عزیز
امیدوارم که حالتون خوب باشه....
من تمام چیزای که نوشته بودین رو خوندم اما همچنان آویزونم!!!!
خیلی سوال تو سرمه نمیدونم چه کار کنم!

منابع که عوض شده الان منابع جدید رو اعلام نمیکنن؟؟؟؟باید بمونیم تا مهر؟؟!
کلی هم باید دنبال کتابا بودوویم!
قبولیش آسونه؟؟؟!

منابع عوض خواهد شد اما احتمالا یکی از منابع منابع سال پیش خواهد بود.فک کنم روش تحقیق روامسالم بدن.تاروزثبت نام منابع رو اعلام نمیکنن.کلی دوندگی داری برا پیداکردنشون.البته شاید تهران اسون گیر بیاد.ماتوتبریز نتونستیم.
آسونه به شرطی که یادت نره طراح سوالا مثه طراحای سراسری و ازاد نیستن
گفتم که باروم بندی نداره یهو دیدی یه درس رو از16 درس نخوندی 3تاسوال ازهمون 1درس دادن.بعدشم مثلا زده روش تحقیق کیفی...توضیح داده...بعد اسم نظریه پردازا رو آورده...اما جالب اینجاس سوال از این میاد متن تحقیق فلانی درمورد چی بود؟دیگه نمیادبپرسه روش تحقیقش چی بود!!!!!!!!!!!ریز به ریز بخون
سوال خارج از کتاب نمیدن اما سوال خارج از ذهن میدن...یعنی فک نمیکنی که این جمله به این اسونی سوال باشه اما هست

mohmamemar

عضو جدید
دوست عزیز معمولا با دانشجوی ارشد معماری فقط می توان در مقطع فوق دیپلم درس داد که اونم باید توی سماها یا در آموزشکده هارو بگردی

architect_a

عضو جدید
سلام دوستان..دوستای خوبی که دارن ارشد پیام نور میخونن کسی فایل پاور پوینت یا جزوه های کتابای نظریه ها و روشهای تحقیق رو داره؟امتحانش چی جوریه ؟سخته؟

سلام دوست عزیز
من فایل این کتاب رو دارم. 60 صفحه اولش سخته ولی بقیش نه.
کمک خواستی در خدمتیم ;)

mariiana

عضو جدید
سلام
دوستاني كه در پيام نور درس ميخونن يك توضيحي در مورد دانشگاه - كيفيت آموزشي - اساتيد و.... بدهند ممنون ميشم اخه حدود يك ماه ديگه ثبت نامش شروع ميشه

فقط یه چیز در مورد این سیستم پیام نور بهتون میگم تا تهشو بخونین..21 خرداد امتحان دادیم هنووووووووووووووز نمره ها نیومده..تازه فردام انتخاب واحده..اونم چه امتحانی..هم تستی هم تشریحی..طراح سوالا سعی زیادی در پیچوندن و طرح سوالای هوش داره..من که اصلا توصیه نمی کنم.

kourosh2

عضو جدید
با تشكر در مورد كيفيت اموزش - اساتيد - منابع آموزشي و محتوي دروس هم بفرماييد

mariiana

عضو جدید
با تشكر در مورد كيفيت اموزش - اساتيد - منابع آموزشي و محتوي دروس هم بفرماييد
یه سری از دروس بدون منبع هستن که استاد مربوطه جزوه یا کتاب معرفی میکنه و از همونا سوال میده.ولی دروسی که با منبعن تو همه مراکز پیام نور سوالا به صورت هماهنگ و تستی و تشریحی برگزار میشه.سوالام معمولا خیلی سخته..باید درسا رو خیلی خیلی خوب بخونی..واحد ها هم به چند صورت ارایه میشن..با استاد..خودخوان و الکترونیکی..اگه با استاد بردارین و تو کلاسا شرکت کنین خیلی خوبه..استادام استادای خوبی هستن..این لیست دروس

پیوست ها

• memari-arshad[1].pdf
    124.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mariiana

عضو جدید
ارشد معماری پیام نور یا دانشگاه آزاد؟؟؟؟

ارشد معماری پیام نور یا دانشگاه آزاد؟؟؟؟

دوستان مطلع..لطف کنید نظر بدید مدرک کدوم بیشتر ارزش داره؟؟ارشد معماری پیام نور یا دانشگاه آزاد؟؟؟؟هم داخل کشور هم خارج کشور؟؟

mhj_architect

عضو جدید
inhame dars bekhoon rotbeye 300 biar bad dar kamale nabavari payame noor ghabool sho...
alanam ke arzeshe azad azash bishtare... bavaram nemishe yek sal omre man enghadr bi arzesh shodd

Rebika

عضو جدید
دوستان کسی می دونه امسال برای آزمون فراگیر باید چه کتابایی خوند؟منابع مشخصه؟ یا باید صبر کنیم تا موقع ثبت نام ؟؟؟؟؟

بالا